Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19572) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)

Młodzi z powiatu konińskiego laureatami olimpiady konsumenckiej

Dodano: 14.04.2018 08:55

Młodzież z powiatu konińskiego najbardziej świadomymi konsumentami w województwie.

Weronika Kmieć z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie wygrała finał XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Z sukcesem zakończyli udział w konkursie także dwaj pozostali reprezentanci powiatu konińskiego: Krzysztof Dembowski - II miejsce oraz zajmujący dziewiątą lokatę - Damian Czerbachowski.

Tegoroczny finał olimpiady konsumenckiej w Poznaniu okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla laureatów konkursu zorganizowanego 16 marca przez powiat koniński. Troje uczniów z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Sompolnie znalazło się w finałowej dziesiątce olimpiady szczebla wojewódzkiego. O miano najbardziej świadomych konsumentów w Wielkopolsce rywalizowało w tym roku 400 uczniów, a do finału awansowało 46. Największą wiedzą z zakresu prawa konsumenckiego wykazała się Weronika Kmieć, która dwa lata z rzędu triumfowała w etapie powiatowym konkursu. Powody do zadowolenia mają również jej dwaj szkolni koledzy. Krzysztof Dembowski, który zajął II miejsce i Damian Czerbachowski, który zakończył rywalizację na miejscu dziewiątym. Doskonałe przygotowanie reprezentantów i ich indywidualne osiągnięcia zadecydowały też o zwycięstwie powiatu konińskiego w klasyfikacji drużynowej olimpiady.

Finał XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej odbył się 11 kwietnia w Poznaniu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

  • Młodzi z powiatu konińskiego laureatami olimpiady konsumenckiej
  • Młodzi z powiatu konińskiego laureatami olimpiady konsumenckiej

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat koniński,   olimpiada konsumencka,  

KOMENTARZE

Brawo! Gratulacje.
Dodano: 14.04.2018 10:00    Przez: ~.
A co ma na celu ta olimpiada?
Dodano: 14.04.2018 10:21    Przez: ~?
. Olimpiada miała być zwieńczeniem szkolenia obywatelskiego konsumentów. Dzieciaki się przygotowały i wystartowały w naszym imieniu. Na nas spoczywa zadanie dorównania wiedzą uczestnikom olimpiady bo inaczej będą nas w balona robić.
Dodano: 14.04.2018 13:07    Przez: ~Qń
Świadomy konsument zapewne jest niewygodnym klientem w sklepach i sklepikach dla właścicieli tychże sklepów, jako ze w razie jakiejkolwiek wady kupionego produktu będzie się domagał zwrotu pieniędzy czy zamiany na inny.
Dodano: 14.04.2018 11:56    Przez: ~K-n
Sprzedawca niekiedy oferuje nam produkt wadliwy jako pełnowartościowy, albo oferuje zniżki rzekomo cenowe, które w rzeczywistości żadnymi zniżkami nie są. Pamiętamy jak w telewizji swego czasu pokazywano nam z ukrytej kamery jak to można stare przeterminowane produkty mięsne smarując je jakimś płynem chemicznym odświeżyć i sprzedać je jako świeże.
Dodano: 14.04.2018 12:05    Przez: ~K-n
Dodajmy jeszcze jakość obugi. Tutaj tez mamy swoje prawa.
Dodano: 14.04.2018 14:16    Przez: ~Podatnik
Klient nasz pan... dopóki nie kupi.
Dodano: 14.04.2018 16:16    Przez: ~A potem

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.