Dzisiaj jest środa 12 grudnia 2018, imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21984) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Czterech chętnych do kierowania biurem prez ... (8)"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (44)

Młodzi z powiatu konińskiego laureatami olimpiady konsumenckiej

Dodano: 14.04.2018 08:55

Młodzież z powiatu konińskiego najbardziej świadomymi konsumentami w województwie.

Weronika Kmieć z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie wygrała finał XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Z sukcesem zakończyli udział w konkursie także dwaj pozostali reprezentanci powiatu konińskiego: Krzysztof Dembowski - II miejsce oraz zajmujący dziewiątą lokatę - Damian Czerbachowski.

Tegoroczny finał olimpiady konsumenckiej w Poznaniu okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla laureatów konkursu zorganizowanego 16 marca przez powiat koniński. Troje uczniów z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Sompolnie znalazło się w finałowej dziesiątce olimpiady szczebla wojewódzkiego. O miano najbardziej świadomych konsumentów w Wielkopolsce rywalizowało w tym roku 400 uczniów, a do finału awansowało 46. Największą wiedzą z zakresu prawa konsumenckiego wykazała się Weronika Kmieć, która dwa lata z rzędu triumfowała w etapie powiatowym konkursu. Powody do zadowolenia mają również jej dwaj szkolni koledzy. Krzysztof Dembowski, który zajął II miejsce i Damian Czerbachowski, który zakończył rywalizację na miejscu dziewiątym. Doskonałe przygotowanie reprezentantów i ich indywidualne osiągnięcia zadecydowały też o zwycięstwie powiatu konińskiego w klasyfikacji drużynowej olimpiady.

Finał XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej odbył się 11 kwietnia w Poznaniu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

  • Młodzi z powiatu konińskiego laureatami olimpiady konsumenckiej
  • Młodzi z powiatu konińskiego laureatami olimpiady konsumenckiej

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat koniński,   olimpiada konsumencka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Brawo! Gratulacje.
Dodano: 14.04.2018 10:00    Przez: ~.
A co ma na celu ta olimpiada?
Dodano: 14.04.2018 10:21    Przez: ~?
. Olimpiada miała być zwieńczeniem szkolenia obywatelskiego konsumentów. Dzieciaki się przygotowały i wystartowały w naszym imieniu. Na nas spoczywa zadanie dorównania wiedzą uczestnikom olimpiady bo inaczej będą nas w balona robić.
Dodano: 14.04.2018 13:07    Przez: ~Qń
Świadomy konsument zapewne jest niewygodnym klientem w sklepach i sklepikach dla właścicieli tychże sklepów, jako ze w razie jakiejkolwiek wady kupionego produktu będzie się domagał zwrotu pieniędzy czy zamiany na inny.
Dodano: 14.04.2018 11:56    Przez: ~K-n
Sprzedawca niekiedy oferuje nam produkt wadliwy jako pełnowartościowy, albo oferuje zniżki rzekomo cenowe, które w rzeczywistości żadnymi zniżkami nie są. Pamiętamy jak w telewizji swego czasu pokazywano nam z ukrytej kamery jak to można stare przeterminowane produkty mięsne smarując je jakimś płynem chemicznym odświeżyć i sprzedać je jako świeże.
Dodano: 14.04.2018 12:05    Przez: ~K-n
Dodajmy jeszcze jakość obugi. Tutaj tez mamy swoje prawa.
Dodano: 14.04.2018 14:16    Przez: ~Podatnik
Klient nasz pan... dopóki nie kupi.
Dodano: 14.04.2018 16:16    Przez: ~A potem

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.