Dzisiaj jest poniedziałek 24 września 2018, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22630) SPORT FORUM FIRMY (5223) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
13 / 7oC
Pojutrzepogoda
12 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowy trener Wilków Wilczyn już znany. Grał m.in. w ... (2)"Zmieniamy Konin" przedstawił kandydatkę na wicepr ... (82)

Ponad 5 mln zł na program Rodzina 500 plus dla Wielkopolski

Dodano: 15.05.2018 13:50

Od początku funkcjonowania rządowego programu Rodzina 500 plus do wielkopolskich rodzin trafiło już ponad 5 mld zł. Świadczeniem jest objętych średnio 370 tys. dzieci.

Wojewoda Zbigniew Hoffmann zauważa, że program w znaczącym stopniu zniwelował ubóstwo i poprawił jakość życia wielkopolskich rodzin. Program Rodzina 500 plus wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Od tego czasu wypłacona wielkopolskim rodzinom kwota świadczeń wyniosła łącznie ponad 5 mld zł. Składa się na nią 1,7 mld zł w 2016 roku, 2,3 mld zł w 2017 roku i już ponad 1 mld w 2018 roku. Średnio w Wielkopolsce wsparciem objęte jest 370 tys. dzieci.

- Dzięki rządowemu programowi Rodzina 500 plus udało się zmniejszyć poziom skrajnego ubóstwa wśród dzieci o ponad 90 proc. W rezultacie ryzyko ubóstwa spadło najmocniej z pośród wszystkich krajów Unii Europejskiej - zauważa Zbigniew Hoffmann. - W naszym województwie wzrósł również przeciętny dochód w przeliczeniu na jedną osobę. Suma korzyści w wymiarach społecznym, gospodarczym i demograficznym pozwala z optymizmem oceniać realizację programu w Wielkopolsce. To również przykład dobrej współpracy administracji rządowej z samorządową - dodaje wojewoda wielkopolski.

Na podstawie danych z GUS-u w Wielkopolsce wzrosła liczba urodzeń na przestrzeni lat 2015 i 2017, porównując okresy sprzed i w trakcie realizowania programu Rodzina 500 plus.

W 2015 roku w województwie wielkopolskim rodziło się 36,7 tys. dzieci, natomiast w 2017 roku liczba ta wzrosła do 42,4 tys. W I połowie 2017 roku najwyższy poziom współczynnika urodzeń notowano w województwie pomorskim, a następnie w wielkopolskim, mazowieckim oraz małopolskim. W tym okresie zmniejszyła się także stopa bezrobocia z 6,7 proc. w 2015 doku do 2,7 proc. w 2017 roku. Wzrasta również liczba kobiet aktywnych zawodowo z 610 tys. (2015 rok) do 719 tys. (2017 rok).

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:500 plus,   wojewoda wielkopolski,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

paliwo przekroczyło 5PLN!!!1 o tym napiszcie!!!
Dodano: 15.05.2018 15:59    Przez: ~sd3
Proszę sobie programem 500 plus i urodzeniami gęby nie wycierać,bo ja żadnego 500 nie dostaję a dziecko ma 3 miesiące . Wiedziałem ,że tak będzie ,że sobie statystyki poprawią dziećmi które nie otrzymują żadnych pieniędzy od tego państwa. Banda hipokrytów.
Dodano: 15.05.2018 15:18    Przez: ~rodzic
Najważniejsze, że festiwal rozdawania pieniędzy trwa i szkoda tylko że nie ma kasy dla najbardziej potrzebujących. I nieważne, że samotne matki nie załapują się ważne jest że w wielu wypadkach 500zł trafia do ludzi którzy sobie radzą ale jak durne państwo daje za darmo forsę to się ją bierze. Trzeba też pamiętać że zbliżają się wybory i suweren kochający PiSa musi dostać porcję żeru. To nic że gospodarka słabnie, to nic że inwestorzy nie kwapią się z inwestycjami w Polsce. Ważne, że się kasę rozdaje, nawet jak będzie to kosztem kredytu.
Dodano: 15.05.2018 14:16    Przez: ~Zdzich@

KOMENTARZE

Najważniejsze, że festiwal rozdawania pieniędzy trwa i szkoda tylko że nie ma kasy dla najbardziej potrzebujących. I nieważne, że samotne matki nie załapują się ważne jest że w wielu wypadkach 500zł trafia do ludzi którzy sobie radzą ale jak durne państwo daje za darmo forsę to się ją bierze. Trzeba też pamiętać że zbliżają się wybory i suweren kochający PiSa musi dostać porcję żeru. To nic że gospodarka słabnie, to nic że inwestorzy nie kwapią się z inwestycjami w Polsce. Ważne, że się kasę rozdaje, nawet jak będzie to kosztem kredytu.
Dodano: 15.05.2018 14:16    Przez: ~Zdzich@
hehe samotne matki nie zalapuja sie hehe - po pierwsze trzeba bylo zostac z chlopem nie wiac do mamusi i jeczec o socjale po drugie jesli sie nie zalapuja to znaczy ze kase maja, a rodzina ktora dostaje kase pewnie ma malo -jakkolwiek zawsze znajdzie sie wyjatek - nie ma idealnego systemu. niwelowanie ubostwa i zmniejszenie roznic majatkowych jest celem wielu rzadow krajow zachodnich no ale dla grupy kodziarskich klaskaczy pucybutow PO tesknota za poprzednim rzadem gdzie z panskiego stolu czasem cos spadlo a czasem sie cos ukradlo, a tu szara zoska dostaje od panstwa legalnie i ma za co ubrac dzieciaki po ludzku.. oj boli zdzich dziacok pn zawistnie patrzy na inne dzieci, byl najbogatszy w klasie bo tatus kradl a teraz inni tez maja..
Dodano: 15.05.2018 14:58    Przez: ~kom2
Jak mam wytumaczyc 1 dziecku że na niego pieniędzy nie ma ??
Dodano: 15.05.2018 20:42    Przez: ~Hhj
@Hhj - powiedz my, ze Kaczynski i PiS dokonało podzialu polskich dzieci i dla nich polowa dzieci to sa niepolskie dzieci. Twoj znalazl sie wkadnie wvtej grupie.
Dodano: 16.05.2018 06:35    Przez: ~Pn
To w końcu ile trafiło, czy 5 mln - jak w tytule, czy 5 mld - jak w treści artykułu? Może beneficjentom obojętne ile poszło z budżetu, skoro swoje 500 plus razy x dostali, ale pozostałym podatnikom i owszem, robi różnicę.
Dodano: 15.05.2018 14:35    Przez: ~podatnik
sryliardy milionow, jakies 0,0001% tego co poprzednie rzady kradly teraz trafilo do rodzin.. poprzednio znikalo a teraz wrocilo do ludzi, moze to maly krok by 40% wyplaty nie wyparowalo ale zawsze cos. i tak jestem starym gosciem bez dzieci i nie kipi we mnie ze z moich podatkow rodziny dostaly, ale zawistna krotkowzroczna ciemna masa woli dac na polsat jak za starych czasow by sobie reklamy poogladac..
Dodano: 15.05.2018 15:04    Przez: ~kom2
kom2 mógłbyś zapodawać czopki choremu Jarkowi.
Dodano: 15.05.2018 15:06    Przez: ~Siwy
Proszę sobie programem 500 plus i urodzeniami gęby nie wycierać,bo ja żadnego 500 nie dostaję a dziecko ma 3 miesiące . Wiedziałem ,że tak będzie ,że sobie statystyki poprawią dziećmi które nie otrzymują żadnych pieniędzy od tego państwa. Banda hipokrytów.
Dodano: 15.05.2018 15:18    Przez: ~rodzic
Nie dostaniesz 500 ??? No to się ciesz bo to oznacza że sobie nieźle radzisz że ci to nie przysługuje. Wolisz być w gorszej sytuacji i liczyć na państwo????? Proszę cię przestań
Dodano: 15.05.2018 16:15    Przez: ~Cfaniakowali lisy
zrób szybko drugie, to dostaniesz 2 x 500 bez względu na to ile zarabiasz
Dodano: 15.05.2018 20:09    Przez: ~ciocia dobra rada
paliwo przekroczyło 5PLN!!!1 o tym napiszcie!!!
Dodano: 15.05.2018 15:59    Przez: ~sd3
Przeciez to propiSSuarski portal wuec beda chwalic cos co nie dziala.
Dodano: 15.05.2018 16:48    Przez: ~Pn
Podziękuję temu z USA za paliwo
Dodano: 15.05.2018 20:02    Przez: ~Pn
Nie, podziękować nalezy PiS. Tuskowi tez wypominaliscie piSSuarskie trole czy byla czy nie jego wina wiec teraz wypomnijcie PiS. Tanie paliwo już sie skonczylo a DOJNA ZMIANA chce jakies podatki jeszcze wprowadzic.
Dodano: 16.05.2018 06:38    Przez: ~Pn
Ceny paliw: 4.55 zl (15.05.2017) a 4,99 (10.05.2018) - moje ostatnie tankowanie. Choć widze, ze paliwo jest już ponad 5 zł. DOJNA zmiana w calej krasie.
Dodano: 16.05.2018 08:30    Przez: ~Pn
@Heh - ceny paliw kretynie maja wplyw tak naprawdę na wszystko. No ale ciemny lud twojego pokroju skaf ma o tym wiedzieć skoro czerpie info z TVP Info?
Dodano: 16.05.2018 09:18    Przez: ~Pn
Mój kolega stary kawaler mówi że to za jego. A ja mu mówię że to on za moje jest utrzymywany. Mam w końcu dzieci więcej wydaje i więcej podatków place. Kawalerowie powinni dopłacać jeszcze do 500
Dodano: 15.05.2018 16:17    Przez: ~Pn
Kolega??? Wow
Dodano: 16.05.2018 00:31    Przez: ~Szok
Propaganda nic wiecej. => Program 500 jednak nie pomógł. Polska cały czas jest w gronie najszybciej starzejących się krajów Europy, najnowsze dane Eurostatu nie pozostawiają złudzeń. Rząd liczył, że baby boom nastąpi dzięki wprowadzeniu programu 500 , ale już wiemy, że efekt okazał się krótkotrwały i w sumie mizerny. Od 2016 r. liczba porodów w Polsce systematycznie rosła, ale zanim osiągnęła dający jakieś nadzieje poziom - wyhamowała. Od listopada do lutego liczba narodzin spadła o 3,5 tysiąca. Spadająca liczba urodzeń to niejedyna rzecz, która niepokoi demografów. Zwracają także uwagę, że coraz mniej jest pierwszych urodzeń. Okazało się, że program 500 okazał się niewielką zachętą do rodzenia dzieci, za to często wypycha kobiety z rynku pracy. Współczynnik dzietności wynosi w Polsce zaledwie 1,37.
Dodano: 15.05.2018 16:46    Przez: ~Pn
Ty się najszybciej starzejesz
Dodano: 15.05.2018 20:03    Przez: ~Pn
Pani Pilarska, to 5 mln czy 5 mld? Pani dobrze się czuje?
Dodano: 15.05.2018 17:04    Przez: ~pilarski
Ta pani jedyne co potrafi to usuwać merytoryczne wpisy. Nic więcej.
Dodano: 15.05.2018 17:30    Przez: ~Pn
to samo pisałem parę godzin temu, ale mało kogo obchodzi ile poszło, skoro nie płaci, tylko swoje bierze
Dodano: 15.05.2018 20:15    Przez: ~podatnik
Huraaaaa! Matki się cieszą bo na papierosy będzie więcej kasy a dzieci jak zaniedbane były tak są!
Dodano: 15.05.2018 18:04    Przez: ~Przemyslowa
Ten pseudoprogram został stworzony po to by kupic glosy cienbego ludu. Po nic więc...
Dodano: 15.05.2018 18:17    Przez: ~Pn
Chyba twoje dzieci
Dodano: 15.05.2018 20:03    Przez: ~Pn
Panie Hoffmann a moze by tak pan napisal taka oto prawde: "Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2018 r. wzrosły o 1,6 proc. rok do roku. Żywność podrożała rok do roku o 4 proc. A 67% mieszkańców małych miast określiło, że przy aktualnym dochodzie z trudnością "wiąże koniec z końcem" podczas gdy w wielkich miastach było to 51%. Gorzej swoją sytuację określili jedynie mieszkańcy wsi, u których odsetek ten wyniósł ponad 70%."
Dodano: 15.05.2018 18:16    Przez: ~Pn
Wspomniec też warto ceny paliw... 4.55 zl (15.05.2017) a 4,99 (10.05.2018) - moje ostatnie tankowanie. Choć widze, ze paliwo jest już ponad 5 zł. DOJNA zmiana w calej krasie.
Dodano: 16.05.2018 06:46    Przez: ~Pn
Pytanie do prof. Góry: Nie ceni pan 500 ? Odpowiedż prof Góry: No nie bardzo. Po pierwsze, ten program dodaje środków finansowych wielu gospodarstwom domowym, które bardzo dobrze by sobie bez niego poradziły. Po drugie, zmniejsza aktywność zawodową młodych kobiet. Po trzecie, te pieniądze mogłyby być lepiej wykorzystane, gdyby trafiły do rodzin w postaci bonów do wydania na konkretne cele, a nie na dosyć przypadkową niekiedy konsumpcję. Wybrano bardzo nieefektywne rozwiązanie.
Dodano: 15.05.2018 18:21    Przez: ~Pn
1 z 2
12>>