Dzisiaj jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22016) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (25)Medyk Konin poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu P ... (6)

Konin. Akademia Demokracji z Ludwiką i Henrykiem Wujcami 

Dodano: 16.05.2018 10:52

Akademia Demokracji i Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zapraszają w środę, 16 maja, o godz. 17.00 na spotkanie z Ludwiką i Henrykiem Wujcami. Spotkanie ma charakter otwarty. 

Ludwika i Henryk Wujcowie, to działacze opozycji demokratycznej, którzy współtworzyli Komitet Obrony Robotników „KOR”. Organizowali wsparcie m.in. dla represjonowanych pracowników Ursusa i Radomia, redagowali podziemne czasopismo „Robotnik”. Byli członkami NSZZ "Solidarność", zostali internowani w stanie wojennym. Obydwoje udzielają się społecznie wspierając inicjatywy obywatelskie. Henryk Wujec jest członkiem Rady społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Spotkanie z Państwem Wujcami będzie dotyczyło przede wszystkim kondycji, w jakiej znajduje się społeczeństwo obywatelskie w Polsce. Pytanie o społeczeństwo obywatelskie, to pytanie o możliwości, jakie ma każdy, by - poprzez działania w sferze publicznej - wpływać na los swój, swoich najbliższych, swojego otoczenia i kraju.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:akademia demokracji,   Ludwika i Henryk Wujcowie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Przecież to tacy jak oni,michniki,Geremki,kuronie zabili przy okrągłym stole społeczeństwo obywatelskie, dzieląc się władzą z Kwaśniewskim, Kiszczakiem a naród polski mieliście za nic!!!!!! I teraz taki wujec ma czelność przyjeżdżać i opowiadać o kondycji społeczeństwa obywatelskiego........szczyt hipokryzji!!!
Dodano: 16.05.2018 13:28    Przez: ~su_arez@wp.pl
Demokracja była łamana za poprzedniej władzy, to ich nie upoważnia do pouczenia w tej sprawie
Dodano: 16.05.2018 15:15    Przez: ~Wolny
Wujcowie są wrogo nastawieni do PiS-u, należą do totalnej opozycji, stali bywalcy manifestacji KOD-u, jak można takich ludzi zapraszać do Konina ?
Dodano: 16.05.2018 17:00    Przez: ~Symp. PiS
Dlaczego, dowiedział byś się z ust tych zacnych działaczy KOR-u, jak obalić rząd PiS-u, wybrany w demokratycznych wyborach przez społeczeństwo przy urnach wyborczych. Zapewne będą dowodzić jak bardzo w Polsce zagrożona jest wolność i demokracja, oraz swobody obywatelskie ???
Dodano: 16.05.2018 17:23    Przez: ~4RP
Proszę mi pokazać choć jednego działacza KOR-u, który byłby Polakiem ?
Dodano: 16.05.2018 17:12    Przez: ~Był taki ?

KOMENTARZE

A po co suwerenowi 4RP Akademia Demokracji? Ten lud boży kochający PiSa oraz jego przydatki uwielbia zamordyzm, autokratyzm swego pana, w zamian za to oczekuje możliwość zakupu sześciopaka szpetnego piwa oraz kaszanki z grila, a w niedzielę rosołu po mszy. Jestem przekonany, że frekwencja na wykładzie Wujców będzie przyzwoita lecz z pewnością nie natkniemy się tam na ulubieńców 4RP których łatwo można rozpoznać po zaciśniętych ustach, nienawistnym spojrzeniu i durnowatych wypowiedziach. Będą na tym spotkaniu z pewnością osoby o przyjaznym usposobieniu, otwarte na dyskusję i o sympatycznej powierzchowności.
Dodano: 16.05.2018 11:18    Przez: ~Zdzich@
Uwaga, uwaga! Szopen z Łapką intensywnie opracowują strategię zhejtowania newsu!
Dodano: 16.05.2018 11:22    Przez: ~Jasnowidz
Demokracja oznacza przyznawanie racji większości, w myśl zasady – im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja.
Dodano: 16.05.2018 12:07    Przez: ~kk
Z takim rozumieniem zasad demokracji powinieneś czym prędzej poddać się reedukacji na poziomie gimnazjalnym.
Dodano: 16.05.2018 12:14    Przez: ~jaś
Jaś, zdefiniuj zatem
Dodano: 16.05.2018 12:20    Przez: ~FT
Do FT@ W najbardziej lapidarnym rozumieniu zagadnienia demokracja jest formą sprawowania władzy ustanowionej w wolnych wyborach. Co najistotniejsze to to iż większość sprawująca władzę nie może; naruszać praw mniejszości, łamać konstytucji i innych praw oraz ograniczać praw i wolności obywatelskich. Każde ustanowienie nowych praw musi być w zgodzie i oparte o prawa wyższego rzędu.
Dodano: 16.05.2018 12:52    Przez: ~jaś
A czy decydowanie o tym czego ma się moje dziecko uczyć , czy mama się przypinać pasami w aucie ,czy mogę wyciąć swoje drzewo na swoim gruncie ...? nie narusza moich osobistych praw wolności i własności ?
Dodano: 16.05.2018 13:37    Przez: ~kk
Przecież to tacy jak oni,michniki,Geremki,kuronie zabili przy okrągłym stole społeczeństwo obywatelskie, dzieląc się władzą z Kwaśniewskim, Kiszczakiem a naród polski mieliście za nic!!!!!! I teraz taki wujec ma czelność przyjeżdżać i opowiadać o kondycji społeczeństwa obywatelskiego........szczyt hipokryzji!!!
Dodano: 16.05.2018 13:28    Przez: ~su_arez@wp.pl
Wydaje się, że pomyliłeś fora dyskusyjne. To nie tutaj odbywa się konkurs na najgłupszą wypowiedź choć muszę przyznać, że z takim poziomem rozumowania jak Twój masz wielkie szanse zdobyć tytuł Master Stiupidity lub otrzymać odznaczenie Prawdziwy Polak.
Dodano: 16.05.2018 13:40    Przez: ~a@
Pan ''-su_arez'' uwielbia ''demokracje'' w stylu Putina, czy Erdogana i dlatego pluje na pamięć wielkich Polaków Geremka, Kuronia. Wstyd Panie niedouczony.
Dodano: 17.05.2018 06:49    Przez: ~Alfred Michalczyk
Kobrzycki się ponoć nie wybiera .Dramat.
Dodano: 16.05.2018 14:55    Przez: ~maciora wicz
Za to będzie Pan Alfred Michalczyk.
Dodano: 16.05.2018 17:16    Przez: ~Zapewne
Szkoda czasu, spotkanie z tym panem zapewne nic nowego nie przyniesie.
Dodano: 16.05.2018 15:09    Przez: ~AntyPiS
Dlaczego, dowiedział byś się z ust tych zacnych działaczy KOR-u, jak obalić rząd PiS-u, wybrany w demokratycznych wyborach przez społeczeństwo przy urnach wyborczych. Zapewne będą dowodzić jak bardzo w Polsce zagrożona jest wolność i demokracja, oraz swobody obywatelskie ???
Dodano: 16.05.2018 17:23    Przez: ~4RP
PiS uznaje tylko te wybory, które wygrywa. Czy można to nazwać dojrzałością ?
Dodano: 17.05.2018 08:14    Przez: ~antyfaszysta
Demokracja była łamana za poprzedniej władzy, to ich nie upoważnia do pouczenia w tej sprawie
Dodano: 16.05.2018 15:15    Przez: ~Wolny
Im bliżej jesieni tym bardziej wzrasta aktywność polityczna. Spotkania,wywiady,remonty,budowy itd... Rok CUDÓW i CZARODZIEI.
Dodano: 16.05.2018 16:34    Przez: ~Hary P.
Wujcowie są wrogo nastawieni do PiS-u, należą do totalnej opozycji, stali bywalcy manifestacji KOD-u, jak można takich ludzi zapraszać do Konina ?
Dodano: 16.05.2018 17:00    Przez: ~Symp. PiS
Wprowadź WIZY i PASZPORTY wtedy będziesz demokratycznie kontrolować kto ma być zaproszony do KONINA
Dodano: 16.05.2018 17:37    Przez: ~q
Proszę mi pokazać choć jednego działacza KOR-u, który byłby Polakiem ?
Dodano: 16.05.2018 17:12    Przez: ~Był taki ?
1 z 2
12>>