Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17886) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Konin. Akademia Demokracji z Ludwiką i Henrykiem Wujcami 

Dodano: 16.05.2018 10:52

Akademia Demokracji i Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zapraszają w środę, 16 maja, o godz. 17.00 na spotkanie z Ludwiką i Henrykiem Wujcami. Spotkanie ma charakter otwarty. 

Ludwika i Henryk Wujcowie, to działacze opozycji demokratycznej, którzy współtworzyli Komitet Obrony Robotników „KOR”. Organizowali wsparcie m.in. dla represjonowanych pracowników Ursusa i Radomia, redagowali podziemne czasopismo „Robotnik”. Byli członkami NSZZ "Solidarność", zostali internowani w stanie wojennym. Obydwoje udzielają się społecznie wspierając inicjatywy obywatelskie. Henryk Wujec jest członkiem Rady społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Spotkanie z Państwem Wujcami będzie dotyczyło przede wszystkim kondycji, w jakiej znajduje się społeczeństwo obywatelskie w Polsce. Pytanie o społeczeństwo obywatelskie, to pytanie o możliwości, jakie ma każdy, by - poprzez działania w sferze publicznej - wpływać na los swój, swoich najbliższych, swojego otoczenia i kraju.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:akademia demokracji,   Ludwika i Henryk Wujcowie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przecież to tacy jak oni,michniki,Geremki,kuronie zabili przy okrągłym stole społeczeństwo obywatelskie, dzieląc się władzą z Kwaśniewskim, Kiszczakiem a naród polski mieliście za nic!!!!!! I teraz taki wujec ma czelność przyjeżdżać i opowiadać o kondycji społeczeństwa obywatelskiego........szczyt hipokryzji!!!
Dodano: 16.05.2018 13:28    Przez: ~su_arez@wp.pl
Demokracja była łamana za poprzedniej władzy, to ich nie upoważnia do pouczenia w tej sprawie
Dodano: 16.05.2018 15:15    Przez: ~Wolny
Wujcowie są wrogo nastawieni do PiS-u, należą do totalnej opozycji, stali bywalcy manifestacji KOD-u, jak można takich ludzi zapraszać do Konina ?
Dodano: 16.05.2018 17:00    Przez: ~Symp. PiS
Dlaczego, dowiedział byś się z ust tych zacnych działaczy KOR-u, jak obalić rząd PiS-u, wybrany w demokratycznych wyborach przez społeczeństwo przy urnach wyborczych. Zapewne będą dowodzić jak bardzo w Polsce zagrożona jest wolność i demokracja, oraz swobody obywatelskie ???
Dodano: 16.05.2018 17:23    Przez: ~4RP
Proszę mi pokazać choć jednego działacza KOR-u, który byłby Polakiem ?
Dodano: 16.05.2018 17:12    Przez: ~Był taki ?

KOMENTARZE

A po co suwerenowi 4RP Akademia Demokracji? Ten lud boży kochający PiSa oraz jego przydatki uwielbia zamordyzm, autokratyzm swego pana, w zamian za to oczekuje możliwość zakupu sześciopaka szpetnego piwa oraz kaszanki z grila, a w niedzielę rosołu po mszy. Jestem przekonany, że frekwencja na wykładzie Wujców będzie przyzwoita lecz z pewnością nie natkniemy się tam na ulubieńców 4RP których łatwo można rozpoznać po zaciśniętych ustach, nienawistnym spojrzeniu i durnowatych wypowiedziach. Będą na tym spotkaniu z pewnością osoby o przyjaznym usposobieniu, otwarte na dyskusję i o sympatycznej powierzchowności.
Dodano: 16.05.2018 11:18    Przez: ~Zdzich@
Uwaga, uwaga! Szopen z Łapką intensywnie opracowują strategię zhejtowania newsu!
Dodano: 16.05.2018 11:22    Przez: ~Jasnowidz
Demokracja oznacza przyznawanie racji większości, w myśl zasady – im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja.
Dodano: 16.05.2018 12:07    Przez: ~kk
Z takim rozumieniem zasad demokracji powinieneś czym prędzej poddać się reedukacji na poziomie gimnazjalnym.
Dodano: 16.05.2018 12:14    Przez: ~jaś
Jaś, zdefiniuj zatem
Dodano: 16.05.2018 12:20    Przez: ~FT
Do FT@ W najbardziej lapidarnym rozumieniu zagadnienia demokracja jest formą sprawowania władzy ustanowionej w wolnych wyborach. Co najistotniejsze to to iż większość sprawująca władzę nie może; naruszać praw mniejszości, łamać konstytucji i innych praw oraz ograniczać praw i wolności obywatelskich. Każde ustanowienie nowych praw musi być w zgodzie i oparte o prawa wyższego rzędu.
Dodano: 16.05.2018 12:52    Przez: ~jaś
A czy decydowanie o tym czego ma się moje dziecko uczyć , czy mama się przypinać pasami w aucie ,czy mogę wyciąć swoje drzewo na swoim gruncie ...? nie narusza moich osobistych praw wolności i własności ?
Dodano: 16.05.2018 13:37    Przez: ~kk
Przecież to tacy jak oni,michniki,Geremki,kuronie zabili przy okrągłym stole społeczeństwo obywatelskie, dzieląc się władzą z Kwaśniewskim, Kiszczakiem a naród polski mieliście za nic!!!!!! I teraz taki wujec ma czelność przyjeżdżać i opowiadać o kondycji społeczeństwa obywatelskiego........szczyt hipokryzji!!!
Dodano: 16.05.2018 13:28    Przez: ~su_arez@wp.pl
Wydaje się, że pomyliłeś fora dyskusyjne. To nie tutaj odbywa się konkurs na najgłupszą wypowiedź choć muszę przyznać, że z takim poziomem rozumowania jak Twój masz wielkie szanse zdobyć tytuł Master Stiupidity lub otrzymać odznaczenie Prawdziwy Polak.
Dodano: 16.05.2018 13:40    Przez: ~a@
Pan ''-su_arez'' uwielbia ''demokracje'' w stylu Putina, czy Erdogana i dlatego pluje na pamięć wielkich Polaków Geremka, Kuronia. Wstyd Panie niedouczony.
Dodano: 17.05.2018 06:49    Przez: ~Alfred Michalczyk
Kobrzycki się ponoć nie wybiera .Dramat.
Dodano: 16.05.2018 14:55    Przez: ~maciora wicz
Za to będzie Pan Alfred Michalczyk.
Dodano: 16.05.2018 17:16    Przez: ~Zapewne
Szkoda czasu, spotkanie z tym panem zapewne nic nowego nie przyniesie.
Dodano: 16.05.2018 15:09    Przez: ~AntyPiS
Dlaczego, dowiedział byś się z ust tych zacnych działaczy KOR-u, jak obalić rząd PiS-u, wybrany w demokratycznych wyborach przez społeczeństwo przy urnach wyborczych. Zapewne będą dowodzić jak bardzo w Polsce zagrożona jest wolność i demokracja, oraz swobody obywatelskie ???
Dodano: 16.05.2018 17:23    Przez: ~4RP
PiS uznaje tylko te wybory, które wygrywa. Czy można to nazwać dojrzałością ?
Dodano: 17.05.2018 08:14    Przez: ~antyfaszysta
Demokracja była łamana za poprzedniej władzy, to ich nie upoważnia do pouczenia w tej sprawie
Dodano: 16.05.2018 15:15    Przez: ~Wolny
Im bliżej jesieni tym bardziej wzrasta aktywność polityczna. Spotkania,wywiady,remonty,budowy itd... Rok CUDÓW i CZARODZIEI.
Dodano: 16.05.2018 16:34    Przez: ~Hary P.
Wujcowie są wrogo nastawieni do PiS-u, należą do totalnej opozycji, stali bywalcy manifestacji KOD-u, jak można takich ludzi zapraszać do Konina ?
Dodano: 16.05.2018 17:00    Przez: ~Symp. PiS
Wprowadź WIZY i PASZPORTY wtedy będziesz demokratycznie kontrolować kto ma być zaproszony do KONINA
Dodano: 16.05.2018 17:37    Przez: ~q
Proszę mi pokazać choć jednego działacza KOR-u, który byłby Polakiem ?
Dodano: 16.05.2018 17:12    Przez: ~Był taki ?
1 z 2
12>>