Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19051) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (17)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Konin. Akademia Demokracji z Ludwiką i Henrykiem Wujcami 

Dodano: 16.05.2018 10:52

Akademia Demokracji i Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zapraszają w środę, 16 maja, o godz. 17.00 na spotkanie z Ludwiką i Henrykiem Wujcami. Spotkanie ma charakter otwarty. 

Ludwika i Henryk Wujcowie, to działacze opozycji demokratycznej, którzy współtworzyli Komitet Obrony Robotników „KOR”. Organizowali wsparcie m.in. dla represjonowanych pracowników Ursusa i Radomia, redagowali podziemne czasopismo „Robotnik”. Byli członkami NSZZ "Solidarność", zostali internowani w stanie wojennym. Obydwoje udzielają się społecznie wspierając inicjatywy obywatelskie. Henryk Wujec jest członkiem Rady społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Spotkanie z Państwem Wujcami będzie dotyczyło przede wszystkim kondycji, w jakiej znajduje się społeczeństwo obywatelskie w Polsce. Pytanie o społeczeństwo obywatelskie, to pytanie o możliwości, jakie ma każdy, by - poprzez działania w sferze publicznej - wpływać na los swój, swoich najbliższych, swojego otoczenia i kraju.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:akademia demokracji,   Ludwika i Henryk Wujcowie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przecież to tacy jak oni,michniki,Geremki,kuronie zabili przy okrągłym stole społeczeństwo obywatelskie, dzieląc się władzą z Kwaśniewskim, Kiszczakiem a naród polski mieliście za nic!!!!!! I teraz taki wujec ma czelność przyjeżdżać i opowiadać o kondycji społeczeństwa obywatelskiego........szczyt hipokryzji!!!
Dodano: 16.05.2018 13:28    Przez: ~su_arez@wp.pl
Demokracja była łamana za poprzedniej władzy, to ich nie upoważnia do pouczenia w tej sprawie
Dodano: 16.05.2018 15:15    Przez: ~Wolny
Wujcowie są wrogo nastawieni do PiS-u, należą do totalnej opozycji, stali bywalcy manifestacji KOD-u, jak można takich ludzi zapraszać do Konina ?
Dodano: 16.05.2018 17:00    Przez: ~Symp. PiS
Dlaczego, dowiedział byś się z ust tych zacnych działaczy KOR-u, jak obalić rząd PiS-u, wybrany w demokratycznych wyborach przez społeczeństwo przy urnach wyborczych. Zapewne będą dowodzić jak bardzo w Polsce zagrożona jest wolność i demokracja, oraz swobody obywatelskie ???
Dodano: 16.05.2018 17:23    Przez: ~4RP
Proszę mi pokazać choć jednego działacza KOR-u, który byłby Polakiem ?
Dodano: 16.05.2018 17:12    Przez: ~Był taki ?

KOMENTARZE

obrona robotnikow a to dobre moze ci panstwo zainteresuja sie ilu robotnikow sie sadzi z zus o emeryture warunki szkodliwe jak sa upokarzani przez te instytucje na barka robotnikow sie wylansowali a potem ich zdradzili i do dzis to robia przepisy emerytalne to lamanie podstawowych praw czlowieka.
Dodano: 16.05.2018 19:05    Przez: ~robotnik
Jakie miasto, tacy goście ;)
Dodano: 17.05.2018 08:19    Przez: ~Kkk
Bardzo dziękujemy za komplement dla Konina. To zaszczyt gościć osoby z tak znaczącym wkładem w budowaniu demokracji w Polsce.
Dodano: 17.05.2018 11:42    Przez: ~Alfred Michalczyk
Dlaczego nie stawia się pomników za życia bo właśnie można mieć wspaniałe początki a zeszmacic sie na koniec jak Wujec
Dodano: 17.05.2018 15:17    Przez: ~Xmen
PiS propaguje donosicielstwo w pięknym ''opakowaniu'' sygnalisty ale to nie znaczy, że takie prymitywne indywidua jak niejaki Xmen odważą się coś napisać pod własnym nazwiskiem. Ot bohaterstwo miernot.
Dodano: 17.05.2018 15:50    Przez: ~antyfaszysta
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.