Dzisiaj jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22022) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (27)Medyk Konin poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu P ... (6)

Konin. Na przystankach będą elektroniczne tablice informacyjne

Dodano: 16.05.2018 18:47
Źródło: LM.pl

Osiem tablic elektronicznych zostanie zamontowanych na przystankach autobusowych w Koninie. Miasto szuka wykonawcy.

Jak donosi portal miłośników komunikacji – transinfo.pl, tablice dynamicznej informacji pasażerskiej mają umożliwiać wyświetlanie informacji odjazdowych oraz innych komunikatów dyspozytorskich, które wysyłane będą z dyspozytorni. Tablice wykonane w technologii LED będą zamontowane na słupie, a ich wyświetlacz będzie aktywny 10 minut przed przyjazdem autobusu, natomiast po jego odjeździe nastąpi uśpienie. Wszystkie tablice mają być wyposażone w moduł zapowiedzi głosowych informujących o czasie do przyjazdu autobusu, numerze linii i kierunku jazdy. Funkcja ta ma działać po wciśnięciu przycisku zainstalowanego na słupie.

Tablice mają zostać zamontowane na trzech przystankach przy Alejach 1 Maja, na ul. Przemysłowej, ul. Wyszyńskiego, ul. Grunwaldzkiej, ul. Szarych Szeregów oraz Kolska-Klasztor. Miasto czeka na oferty wykonawców do 18 maja. Czas realizacji to 31 sierpnia.

Zakup 8 tablic będzie realizowany w ramach projektu „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie KOSI” w ramach WRPO na lata 2014-2020. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

  • Konin. Na przystankach będą elektroniczne tablice informacyjne

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

najpierw niech postawią nowe przystanki, co jakiś czas widać robotników "robiących coś" przy rozebranych przystankach, ale wracając ze szkoły za kazdym razem widze, że wszystko jest tak jak było, czyli zero postępu
Dodano: 16.05.2018 19:46    Przez: ~kiedy ?
Nie no mam wrażenie, że w tym mieście przykrywa się gówno kwiatkiem.
Dodano: 16.05.2018 20:30    Przez: ~Tales z Konina
Dostaniecie ledowe latarnie, dostaniecie cyfrowe rozklady jazdy. A jak wam malo to dostaniecie wypozyczalnei rowerów! Co z tego ze nikt z tego nie bedzie korzystac! Zamknąć mordy i stawiać krzyzyk pryz moim nazwisku!!! RAZ RAZ! PRzeprawa sie wali, brak pracy i perspektyw. Stan dróg katastrofalny... Wazne zeby było o czym trabic przed wyborami...
Dodano: 16.05.2018 21:00    Przez: ~radny bezradny
Kierowca z Anglii, a czyta wiadomości o mzk konińskim, no ciekawe. Tylko policz kolego ( z tego co kojarzę, były pracowniku mzk) koszty utrzymania w Anglii. Wynajmij kawalerkę za ok 1000-1200 funtów, plus wyżywienie,a o drobnych rozrywkach nie wspomnę. Więc jak ktoś ma rodzinę w Polsce to mu się to w ogóle nie kalkuluje,bo co wyśle 300-500 funtów do domu? No chyba że kawaler który chce się osiedlić na stałe w Anglii.
Dodano: 17.05.2018 01:54    Przez: ~Nie tak kolorowo w Anglii
avatar Młodzi patrioci w sportowych ubrankach z wizerunkiem żołnierzy wyklętych zaraz sprawdzą czy wystarczy but czy jednak potrzebna kostka brukowa aby rozbić owe tablice.
Dodano: 16.05.2018 19:11    Przez: Urlich von Jungingen

KOMENTARZE

a na co to komu potrzebne :)
Dodano: 16.05.2018 18:57    Przez: ~ukraina
Bedziemy krecic lody hymn POmuny wiecznie żywy i kolejne pieniadze w błoto,pasozytu przescigaja sie w narkotycznych urojeniach ciekawe czy taki nierób ze swojej kasy wyłozyłby na kolejny absurd.
Dodano: 16.05.2018 20:08    Przez: ~Kiki
brud , smród i ubóstwo a prezydent tablice Ledowe stawia, cyrk
Dodano: 16.05.2018 22:25    Przez: ~lolo
Józef szuka sukcesu za każdą cenę, a projekt skończy się tak jak ostatnio z tymi zegarami pokazującymi przyjazd autobusu. Józef ile to wtedy kosztowało ?
Dodano: 17.05.2018 01:29    Przez: ~Czerwony glut
Wybory to piękna rzecz. Nagle tyle rzeczy się zmienia
Dodano: 17.05.2018 06:44    Przez: ~F
Kiki,nie ćpaj tego gówna więcej
Dodano: 18.05.2018 00:45    Przez: ~Do kiki
avatar Młodzi patrioci w sportowych ubrankach z wizerunkiem żołnierzy wyklętych zaraz sprawdzą czy wystarczy but czy jednak potrzebna kostka brukowa aby rozbić owe tablice.
Dodano: 16.05.2018 19:11    Przez: Urlich von Jungingen
Trzeba jeszcze pobudować w Koninie szpital dla obłąkanych i nerwowo chorych , a w nim pozamykać tych wszystkich Urlichów, Zdzichów, PN-ów, Napolenów i innych komunistów, którzy w każdym wątku, począwszy od informacji sportowych a kończywszy na gospodarczych, wybijają jak szambo po ulewie.
Dodano: 17.05.2018 08:29    Przez: ~Komunistyczne szambo
Urlyczku żyjesz .Szkoda.
Dodano: 17.05.2018 14:59    Przez: ~Symp.PiS
najpierw niech postawią nowe przystanki, co jakiś czas widać robotników "robiących coś" przy rozebranych przystankach, ale wracając ze szkoły za kazdym razem widze, że wszystko jest tak jak było, czyli zero postępu
Dodano: 16.05.2018 19:46    Przez: ~kiedy ?
Przystanki są wiat brakuje
Dodano: 16.05.2018 19:50    Przez: ~Mk
no o to chodzi nie czepiaj się słow
Dodano: 16.05.2018 19:57    Przez: ~hehe
Nie no mam wrażenie, że w tym mieście przykrywa się gówno kwiatkiem.
Dodano: 16.05.2018 20:30    Przez: ~Tales z Konina
PÓKI CO WYSTAJĄCE DRUTY STRASZĄ I CZEKAJĄ AŻ SIĘ JAKIEŚ DZIECKO NADZIEJE PLUS DZIURY NA PRZYSTANKACH!!!!KTO ZA TO ODPOWIE JAK SIĘ COŚ STANIE????!!?
Dodano: 16.05.2018 23:42    Przez: ~BHP
Dostaniecie ledowe latarnie, dostaniecie cyfrowe rozklady jazdy. A jak wam malo to dostaniecie wypozyczalnei rowerów! Co z tego ze nikt z tego nie bedzie korzystac! Zamknąć mordy i stawiać krzyzyk pryz moim nazwisku!!! RAZ RAZ! PRzeprawa sie wali, brak pracy i perspektyw. Stan dróg katastrofalny... Wazne zeby było o czym trabic przed wyborami...
Dodano: 16.05.2018 21:00    Przez: ~radny bezradny
A stare drogi pełne dziur i łaty będą po staremu.
Dodano: 16.05.2018 21:01    Przez: ~kierowca
Ale to już było, gdzie te stare tablice? miały być na kilku przystankach a były tylko na dworcu kolejowym i przy dworcu autobusowym a później... nic. Lipa i bicie piany. Pseudo aglomeracja.
Dodano: 16.05.2018 21:17    Przez: ~czytacz
I na dodatek chyba nie działały zgodnie z oczekiwaniami.
Dodano: 16.05.2018 21:22    Przez: ~ufik
Józwa niech se te stare kopcące autobusy wymieni bo kłeby dymu tylko za nimi widać.
Dodano: 16.05.2018 22:00    Przez: ~turysta mzk
na tych tablicach bede wyswietlane komunikaty ze takie i takie kursy nie pojada z powodu braku kierowcow. Nikt juz nie chce pracowac w tej rozsypujacej sie firmie MZK. Kierowcy tam zarabiaja ok 2000 zl na reke.
Dodano: 16.05.2018 22:33    Przez: ~mzk
Poważnie ? Czyli tyle co przez 5 dni kierowca autobusu w Anglii (na rękę bez soboty i niedzieli) sobota płatne 50% niedziela 100% więcej. Stawka godzinowa 15 funtów. Zapraszamy.
Dodano: 16.05.2018 22:53    Przez: ~kierowca z Doncaster
Kierowca z Anglii, a czyta wiadomości o mzk konińskim, no ciekawe. Tylko policz kolego ( z tego co kojarzę, były pracowniku mzk) koszty utrzymania w Anglii. Wynajmij kawalerkę za ok 1000-1200 funtów, plus wyżywienie,a o drobnych rozrywkach nie wspomnę. Więc jak ktoś ma rodzinę w Polsce to mu się to w ogóle nie kalkuluje,bo co wyśle 300-500 funtów do domu? No chyba że kawaler który chce się osiedlić na stałe w Anglii.
Dodano: 17.05.2018 01:54    Przez: ~Nie tak kolorowo w Anglii
za 1000 funtów to masz dom 4 pokojowy z ogrodem i parkingiem . Flata czyli dom kawalerka to masz za 500 funtów, jedzenie ceny te same co w Polsce Dzięki temu że tu jest VAT 0 % ! Ciuchy tańsze niż w Polsce,samochody to o połowę tańsze. Za miesięczną wypłatę można kupić np avensis z 2010r za 2k funtów. Jeżeli 2 osoby tu pracują to jedną całą wypłatę można odłożyć i normalnie żyć .
Dodano: 17.05.2018 08:02    Przez: ~do niekolorowego
Kupcie lepiej nowe autobusy !!!!
Dodano: 17.05.2018 07:15    Przez: ~Pakson
Tak będzie że do końca sierpnia nadal będą stały te kolki starsi ludzie na nogach nawet nie mają gdzie usiąść i odpocząć czekając na autobus
Dodano: 17.05.2018 09:44    Przez: ~On777
I deszcz leje na głowy .Rozgrzebane i niech trwa
Dodano: 17.05.2018 16:50    Przez: ~Max
Na miejscu tego prezesa MZK to zapadł bym się pod ziemię ze wstydu.
Dodano: 17.05.2018 18:16    Przez: ~pasażer
1 z 2
12>>