Dzisiaj jest czwartek 4 czerwca 2020, imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18485) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (24) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
14 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dofinansowanie dla Leśnej. Ruszy przebudowa sieci ... (2)Górnik Konin bez licencji, ale w III lidze grać ch ... (0)

TS chce uczcić dzień samorządności i wolności. Powód do radości 

Dodano: 23.05.2018 08:50

Towarzystwo Samorządowe razem z Komisją Europejską, Przedstawicielstwo w Polsce, jest organizatorem cyklu imprez w regionie.

Cykl rozpoczął piknik patriotyczno - sportowy z okazji Dnia Flagi. Tradycyjne zawody sportowe zostały wzbogacone o imprezy towarzyszące mające na celu promocję zdrowego stylu życia. Po raz pierwszy w pikniku udział wzięły drużyny strażackie. - Po raz pierwszy w trakcie podsumowania pikniku, oprócz pucharów dla zawodników, wręczyliśmy medale dla promotorów sportu w regionie – poinformował Ireneusz Niewiarowski, prezes TS.

Podczas specjalnej konferencji, zapowiadającej cykl imprez, prezes TS podkreślił istotę poszczególnych świąt. - Poprzez współpracę z Komisją Europejską, Przedstawicielstwo w Polsce chcemy podkreślić korzyści jakie osiągamy z członkostwa w UE. 1 maja była rocznica wejścia do Unii,  kolejne spotkania wiążą się ze świętami i datami radosnymi dla Polski. 27 maja to Dzień Samorządu, wielka reforma, która przekazała ogrom władzy ludziom. Natomiast 4 czerwca Dzień Wolności dał nam możliwość stanowienia o sobie, możliwość rozwoju i dźwignięcia cywilizacyjnego – poinformował prezes.

Jak dodał I. Niewiarowski Towarzystwo Samorządowe jest owocem Komitetów Obywatelskich ,,S” , które w 1989 roku wygrały wybory do parlamentu, a potem do samorządu. - Czujemy się upoważnieni do obchodzenia tych rocznic i zwracania uwagi na zagrożenia i niebezpieczeństwa. Chcemy też rozpocząć stały proces wyróżniania tych, którzy w różny sposób umacniają osiągnięcia minionych 29 lat – powiedział szef TS.

Kolejna okazja to Dzień Samorządu, który odbędzie się już 25 maja w Kłodawie. Uczestniczyć w niej będą samorządowcy jaki i lokalni liderzy. W trakcie odbędzie się debata na temat roli UE w rozwoju samorządu. Rozmowa toczyć się będzie wokół tego, jak zmienił się polski samorząd po wejściu Polski do UE, zarówno pod względem inwestycji, ale także organizacji i zaangażowania mieszkańców w jego funkcjonowanie. Jako paneliści, razem z prezesem TS, wystąpią Waldy Dzikowski - poseł oraz Filip Skawiński – analityk polityczny PKE. Po dyskusji, 46 samorządowców oraz lokalnych liderów otrzyma Europejskie Medale Samorządu.

Trzecia konferencja - Piknik Europejski - odbędzie się w 30 maja w Słodkowie gm. Turek. - Tu rozmawiać będziemy na temat obszarów wiejskich i rozwoju regionalnego w UE, a także o największych problemach w regionie, wyzwaniach dla polskiej wsi oraz nowych perspektywach w nowym budżecie unijnym. W panelu wezmą udział: Sebastain Rysz– analityk polityczny PKE, Maciej Sytek – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jan Nowak – wójt gminy Kawęczyn oraz Karol Mikołajczyk – wójt gminy Turek. Po debacie lokalni liderzy otrzymają medale. Imprezę zakończy piknik – poinformował I. Niewiarowski.

Ostatnia z cyklu konferencji – Dzień Wolności – odbędzie się 4 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W trakcie zaplanowano debatę na temat różnych aspektów wolności. - Będziemy także o walce Polaków o wolność. Wśród panelistów znajdą się Jan Lityński – legenda opozycji, Rafał Szyndlauer – zastępca kierownika Wydziału Politycznego PKE oraz Krzysztof Bobiński, korespondent stanu wojennego, dziennikarz Financial Times. Po debacie wręczymy medale za zasługi na rzecz wolności. Imprezę zakończy koncert w wykonaniu uczniów konińskiej szkoły muzycznej – powiedział prezes TS.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

samozadowolenie - fajna sprawa...
Dodano: 23.05.2018 09:41    Przez: ~zx
Z deszczu pod rynnę - spod okupacji sowieckiej pod okupacje unijną. Co tu świętować? Komisja Europejska jak widać nie szczędzi kasy na takie obłudne imprezki, żeby ludziom we łbach mącić. Dla nich konfitury, a dla nas szkło ze słoika...
Dodano: 23.05.2018 14:07    Przez: ~nigt
Na razie to nie UE maci we lbach tylko pissusrki
Dodano: 23.05.2018 17:27    Przez: ~Pn
Widać, że zbliżają się wybory i trzeba się pokazać. Ale my nie damy się już zwieść. Z wami już nie chcemy mieć do czynienia. Dla Was będzie specjalny program .... .
Dodano: 23.05.2018 17:14    Przez: ~Iga
Mowisz o ajtualnym nierzadzie i ich ludkach, racja. Zgafzam sie z tobą.
Dodano: 23.05.2018 17:28    Przez: ~Pn
Legenda opozycji Jan Lityński..i walka Polaków o wolność......to brzmi jak dobry zły pies...W 89 roku to wygrało towarzystwo jarmulkowe,80 procent uczestników okrągłego stołu ( tzn kantu) było wiadomego pochodzenia!!!! Polacy zostali bezczelnie oszukani..... powiedział o tym Michnik, mówiąc że alternatywą dla okrągłego stołu było..... katolickie państwo narodu polskiego......i mówią że Polacy tacy antysemici,a dali się oszukać garstce cwaniaków!!!
Dodano: 23.05.2018 21:32    Przez: ~su_arez@wp.pl
,,PROSZĘ DOPROWADZIĆ , BY WYEGZEKWOWAĆ PRZEPIS : ODCIĘCIE PUNKTU POBORU WODY I ,,MUŚI BYĆ '' ZASTĘPCZY PUNKT POBORU WODY . ...
Dodano: 25.05.2018 00:27    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.