Dzisiaj jest sobota 19 stycznia 2019, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20751) SPORT FORUM FIRMY (5278) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Kolejny konkurs na kierownika, tym razem Wy ... (32)Koło. Fałszywy policjant zatrzymany przez prawdziw ... (16)

Licheń. Hospicjum podsumowało tegoroczną akcję "Pola nadziei"

Dodano: 11.06.2018 12:54

Artykuły pielęgnacyjno-higieniczne i leki dla podopiecznych hospicjum. Między innymi to uda się kupić ze środków zebranych podczas tegorocznej akcji „Pola nadziei”.

Hospicjum stacjonarne im. św. Stanisława Papczyńskiego, które działa przy licheńskim sanktuarium podsumowało akcję charytatywną pod nazwą „Pola nadziei”.

- Kwestowaliśmy na terenie parafii oraz klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim, klasztoru Ojców Kamedułów w Bieniszewie, parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym oraz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Przy przeprowadzeniu zbiórek ofiar do puszek mogliśmy liczyć, tak jak w poprzednich latach, na wsparcie uczniów z pobliskich placówek oświatowych: Szkół Podstawowych z Kazimierza Biskupiego i z Lichenia, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie oraz nauczycieli z Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście. Nieodzowną pomoc okazali wolontariusze, zarówno ci, którzy na co dzień posługują chorym, jak i przyjaciele hospicjum, wraz ze swoimi rodzinami – wyjaśniła Urszula Kulig, koordynująca działania wolontariuszy w licheńskim hospicjum.

Placówka im. Stanisława Papczyńskiego działa od 2009 roku. Połowę kosztów jego utrzymania pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozostałe pieniądze pozyskiwane są od darczyńców i ze zbiórek publicznych, takich jaki „Pola nadziei”.

fot. Sanktuarium Maryjne w Licheniu

  • Licheń. Hospicjum podsumowało tegoroczną akcję "Pola nadziei"
  • Licheń. Hospicjum podsumowało tegoroczną akcję "Pola nadziei"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Matka boża licheńska jest wielka, ona wam pomoże, tylko klepcie więcej zdrowasiek, wpatrując się w jej "cudowny" obraz.
Dodano: 11.06.2018 15:59    Przez: ~Zdrowaśka
Jak duchowni prowadzą jakąś działalność związaną z pieniędzmi to przekręt murowany, mają to we krwi.
Dodano: 11.06.2018 17:25    Przez: ~Q
nie rozumiem /podsumowano/ tzn dlaczego nie podano zebranej kwoty ? uważam że powinno bezwzględnie być tyle i tyle bo wtedy mowimy o RZETELNOSCI!
Dodano: 11.06.2018 22:24    Przez: ~normalny

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.