Dzisiaj jest poniedziałek 22 października 2018, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21400) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
7 / 10oC
Pojutrzepogoda
9 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (14)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (16)

Jaka będzie przyszłość odkrywek węgla brunatnego? Czy powstaną?

Dodano: 11.06.2018 13:02

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę KWB Konin na uchwałę Rady Gminy Babiak o przyjęciu Studium bez kopalni odkrywkowej.

Najpierw 21 czerwca 2015 mieszkańcy gminy Babiak w referendum gminnym opowiedzieli się przeciw planowanej odkrywce węgla brunatnego Dęby Szlacheckie (ponad 91% głosów, przy frekwencji 42,94%). W kolejnych miesiącach zmieniono gminne Studium - wykreślono planowaną odkrywkę z mapy. Wówczas PAK KWB Konin zaskarżyła uchwałę Rady Gminy Babiak o zmianie Studium i zażądała przywrócenia odkrywki w dokumencie. Jako argument kopalnia podała, że odkrywka jest ujęta w Wielkopolskim Wojewódzkim Planie Zagospodarowania Przestrzennego, zatem musi znaleźć się w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy Babiak W minionym tygodniu, 7 czerwca 2018, WSA w Poznaniu odrzucił argumenty kopalni i utrzymał w mocy uchwałę radnych – odkrywka nie wróci do Studium. To kolejna porażka ZE PAK S.A. przed WSA w ostatnich dniach (odkrywka Tomisławice).

Wcześniej spółka PAK KWB “Konin” przegrała przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie sprawę dotyczącą konieczności przygotowania nowego raportu środowiskowego dla planowanej rozbudowy odkrywki Tomisławice. WSA przyznał rację Greenpeace, który będąc stroną w postępowaniu argumentował, że nie można rozbudowywać kopalni w oparciu o prognozy z raportu środowiskowego z 2007 r.

ZE PAK poskarżył się do WSA w Warszawie na postanowienie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, nakazujące przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko i sporządzenie raportu środowiskowego. Zdaniem spółki wpływ odkrywki Tomisławice na środowisko został już kompleksowo oceniony przed jej uruchomieniem 10 lat temu i nie ma potrzeby dokonywania nowej oceny oddziaływania na środowisko, by wydać zgodę na rozbudowę kopalni. Tymczasem ekolodzy wykazali, że skutki działalności odkrywki Tomisławice, takie jak negatywny wpływ na obszary Natura 2000 Jeziora Gopło czy wyschnięcie rzeki Noteci, nie zostały przewidziane w raporcie z 2007 r., na który powołuje się PAK.

W kwietniu 2017 roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu nakazała PAK-owi przeprowadzenie nowej oceny oddziaływania na środowisko. W listopadzie 2017 roku zażalenie PAK na to postanowienie odrzuciła Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. 

Tymczasem Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu zawiadomił o przesunięciu terminu wydania decyzji środowiskowej dla odkrywki „Ościsłowo” uzasadniając to skomplikowanym charakterem sprawy i oczekiwaniem na zwrot akt sprawy. Nowy termin wydania decyzji środowiskowej wyznaczony został na 6 sierpnia bieżącego roku. 

 

 

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:odkrywki,   Ościsłowo,   Tomisławice,   gmina Babiak,   nie chcą odkrywki. WSZ,   RDOŚ Poznań,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie wiem jak z jezioro Gopło ale rzeka Noteć bywała sucha w latach w których nawet nie planowano odkrywki Tomisławice. Teraz czasami jest więcej wody niż kiedyś ...
Dodano: 11.06.2018 13:56    Przez: ~Piotr
Ale dlaczego punkty strategiczne przechodzą w prywatne ręce nigdzie tak niema
Dodano: 11.06.2018 14:13    Przez: ~Człowiek
Nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze . ZE PaK SA nie jest zainteresowane inwestycjami w odkrywki to tylko koszty nie jest wiadomo czy kiedykolwiek się spłacą (stopa zwrotu-nieopłacalna) a obecny właściciel ma to w poważaniu Niech się martwi rząd PIS gdzie jest brak planów rozwoju -utrzymania energetyki w regionie wielkopolski ( Prawdopodobnie jest to zemsta Kaczyńskiego za p.Grada i nie przychylność Polsatu -Solorza do władz) ,więc Ościsłowa nie ma zgody i na razie nie będzie. Grozi nam kryzys energetyczny obecne bloki energetyczne pracują prawe na max ,braki obsady-kadry i węgla. zatrudnia się ludzi na krótkie umowy o pracę to do niczego dobrego nie prowadzi. Monopol ZE PAK na zatrudnienie się już z kończył Panowie i Panie z Zarządu nie będzie kim pracować ,a wyszkolenie operatora to co najmniej 2 lata -dobrego. Proponuje okrągły stół ds. energetyki w regionie władze ZE PAK-,związki zawodowe , ministerstwo energetyki ,samorząd lokalny ...
Dodano: 11.06.2018 14:00    Przez: ~Karol k
Celowe działanie silniejszch - sprowadzi się węgiel z Niemiec, tam odkrywki kwitną.A u nas koniec regionu-utrata pracy górnika oznacza zubożenie jego rodziny-mniejsze zakupy(ucierpi piekarz,rolnik,zakład mięsny,sadownik,producent ubrań,butów,itp),brak wizyt u fryzjera czy kosmetyczki,nie będzie wyjść na lody czy do kina,ograniczenie jazdy samochodem itd.- reakcja łańcuchowa.Ludzie obudźcie się,zarobią inni,a my wszyscy stracimy pod każdym względem.Dziwię się ludziom z Dębów Szlacheckich,tam jest bieda i bezrobocie oraz piasek zamiast ziemi pod uprwę.Mentalność naszego narodu jest dziwna,a bieda to coś,co chyba lubimy
Dodano: 11.06.2018 16:07    Przez: ~Alicja
Ty chory czlowieku lecz sie twoje wszystkie nicki to zdzich pn Q
Dodano: 11.06.2018 13:52    Przez: ~piotr

KOMENTARZE

A o ileż byłoby prościej gdyby decyzje zapadały tylko na Nowogrodzkiej. Rano wódz Pisolandu wstaje, wypije herbatkę, zmówi pociórek i podejmie właściwą decyzje w tę lub tamtą stronę. A tu panie dzieju wtrynia się jakiś Sąd z pewnością pochodzący ze zmowy elit który nie wyczuwa woli suwerena. Ale to jeszcze trochę potrwa i już niedługo sprawy zostaną uporządkowane.
Dodano: 11.06.2018 13:37    Przez: ~Zdzich@
Ty chory czlowieku lecz sie twoje wszystkie nicki to zdzich pn Q
Dodano: 11.06.2018 13:52    Przez: ~piotr
Nie rób tego co ty robisz z własnym mózgiem bo zostaniesz roślinom
Dodano: 11.06.2018 14:11    Przez: ~Godzina
Zdzich, etatowy lewak i szyderca dyżurujący na LM-ie, ten człowiek nie wierzący w Boga nie przedstawia żadnej wartości, a z chwilą śmierci trafi do piekła.
Dodano: 11.06.2018 16:04    Przez: ~I dobrze !
UWAGA ! Nie ma się czym przjemować, ministerstwo energetyki przyjęło program dla węgla brunatnego - znajdują się tam złoże Dęby Szlacheckie i Ościsłowo, także tak czy siak te odkrywki powstaną. A niech się bawią w WSA i inne tam, co ma powstać to powstanie.
Dodano: 11.06.2018 17:56    Przez: ~Kroczytaniebladzi
Podpalimy cie trolu z zakonu POległych świń !
Dodano: 11.06.2018 18:32    Przez: ~Kuciapa Kidawa Błońska
@Kroczytaniebladzi - a to juz wiem za co Mateuszek wiatraczek chce glowy Ministra Energetyki. Tylko zapomnial biedaczek, ze on jest tulko marionetka a o wszysykim decyduje Jarkacz... 😬
Dodano: 11.06.2018 19:07    Przez: ~Pn
DO CZEGO TO DOSZŁO....WSZYSCY STENKAJA NA KOPALNIE GDZIE ROBI GARSTKA LUDZI A TYSIACE KONINIAKOW MUSI SOBIE RADZIC I RADZI. WSZYSCY MOI ZNAJOMI EMERYCI GORNICY ŁYKJA 3 TYSIACZKI Z NAWIAZKA EMERYTURY I ROBI NORMALNIE NA KOPALNI NA UMOWE ZLECENIE. ZATRUDNIONYCH ETATOWO TAM JEST NIEWIELU BO MŁODY NA ZLECENOWCE NIE BEDZIE TAM ROBIŁ A EMERYT OWSZEM MIESIECZNIE W SUMIE 5 TYS ...I JEST GITARA
Dodano: 11.06.2018 20:58    Przez: ~jozek
@jozek - i zal ci dude sciska, ze nie pracowales w kopalni? Typowy zawistny polaczek - jak nie moj zaklad pracy yo niech go zamykają. Chlopino, jak upadnie kopalnia yo wszyscy w regionie to odczuja. Takze ty zawistna gnido...😠😠😠
Dodano: 12.06.2018 07:25    Przez: ~Pn
Hej Pn-ku....Jak czytam Józka to z tekstu nie wynika, że chciały jak wy. Tylko stwierdza fakty. Tak jest bo sama mam w rodzinie osobę pracującą w kopalni i byłam zdziwiona, że już jest na emeryturze. Tak że tym się nie chwalicie, ale w mediach krzyczycie, że brakuje wam kadr. Jak emeryci młodych wykaszają to się nie dziwę. I jak już rzucasz epitetami typu gnido...to stań twarzą w twarz z pracownikiem np biedronki i powiedz mu, że wy to przede wszystkim walczycie o region ...BO JA W TO NIE WIERZE ZE WAS REGION OBOCHODZI za stara już jestem na te bajki
Dodano: 12.06.2018 09:28    Przez: ~mniejjaduPnku
@mniejjaduPnku - widac zes stara gnida. I glupia na dodatek... wiec daruje sobie z kims takim dalszą wymiane zdan. 😂
Dodano: 12.06.2018 10:34    Przez: ~Pn
2022 rok to będzie koniec energetyki w Koninie przygotujcie się na bezrobocie 25 % I masowe wyludnienie z tej chorej miesciny szkoda że to nie Śląsk w babiaku już by było pod gmina 10 tyś ludzi każdy z opona no ale związki są w kwb cienkie jak rosół z kostki zegnaj Koninie witaj zadupie
Dodano: 12.06.2018 11:02    Przez: ~Fvcv
Wszystko miesza tą organizacją rozwój tak odkrywka nie z tym śmiesznym gościem z przyjezierza którzy na protesty ściągają ludzi z całej Polski nie związanych z regionem i nasza ziemia inne kopalniane gminy bija się o te zakłady walczą o nie jedynie konin jak zwykle inny co robi prezydent Kleczewa Konina Ślesin Wilczyn może dołączyć Kazimierza spotkajcie się zaproscie ministra energii środowiska przedstawicieli gminy Babiak zero macie inicjatywy ale prezydent Konina jest taki szybki że zanim pomyśli to mu się kadencja skończy miał soloza w gabinecie jak miasto umowę podpisywało czemu nie dał cynku związkowa szkoda mi już się rozpisywać ale bardzo bierne mamy samorządy i dziwne społeczeństwo w koninie no i słabe związki zawodowe
Dodano: 12.06.2018 11:13    Przez: ~PAK
Niezrozumiała jest walka PAKu o nowe odkrywki,przecież pozostała tylko jedna elektrownia w Pątnowie na węgiel,więc chyba starczy tam węgla z obecnych odkrywek.Dość już kopalnia zniszczyła środowisko i życie mieszkańców pozostających w obrębie jej działania,a jej efekty można dostrzec wjeżdzając do gminy Wierzbinek od Sompolna przez most na Noteci.
Dodano: 12.06.2018 13:16    Przez: ~jwk.
Nie wiem jak z jezioro Gopło ale rzeka Noteć bywała sucha w latach w których nawet nie planowano odkrywki Tomisławice. Teraz czasami jest więcej wody niż kiedyś ...
Dodano: 11.06.2018 13:56    Przez: ~Piotr
Słuszna uwaga. Niestety teraz liczy się tylko nagonka na kopalnię.
Dodano: 11.06.2018 14:25    Przez: ~Real
To jest jak z Tuskiem. Co by nie bylo to zawsze wina Tuska. Tak samo mozna zrzucic na kopalnie. A ekoterrorysci dzialaja dla rzadu Niemiec - chodzi o rynek zbytu dla nich. Szkoda, ze Napoleonek walczy z właścicielem PAK. Przez jego msciwosc region dostanie po tylku i to bardzo mocno. 😡😡😡😡😡😡😡😡😡
Dodano: 11.06.2018 16:58    Przez: ~Pn
Podaj konkretnie skąd masz te dane? Pojęcia nie masz o tym co piszesz...kolejny troll uprawiający propagandę PAK-u.
Dodano: 12.06.2018 13:23    Przez: ~antytorfiarz
Jeśli cwaniaczku chcesz twardych dowodów zobacz sobie roczne sumy opadów ostatnie lata są najgorsze w historii pomiarów to skąd ma być woda kopalnia istnieje 70 lat i nagle jak chce się nowe odkrywki otwierać to ekolodzy się uaktywniaja nasylajac na protesty ludzi z całej Polski nie związanych z naszym regionem promując niemieckie firmy jak getek w Turku które teraz miasto ogrzewa tego chcecie dla Konina już jeden Niemiec cukrownie kupił i co mało wam jest niszczenia przemysłu którzy jeszcze nasi pradziadowie budowali
Dodano: 12.06.2018 22:08    Przez: ~Cghh
No i pokaż mi jeziora w Wielkopolsce gdzie ubyło 4-5 m wody??? BZDURY PISZESZ!!!
Dodano: 13.06.2018 07:24    Przez: ~antytorfiarz
Nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze . ZE PaK SA nie jest zainteresowane inwestycjami w odkrywki to tylko koszty nie jest wiadomo czy kiedykolwiek się spłacą (stopa zwrotu-nieopłacalna) a obecny właściciel ma to w poważaniu Niech się martwi rząd PIS gdzie jest brak planów rozwoju -utrzymania energetyki w regionie wielkopolski ( Prawdopodobnie jest to zemsta Kaczyńskiego za p.Grada i nie przychylność Polsatu -Solorza do władz) ,więc Ościsłowa nie ma zgody i na razie nie będzie. Grozi nam kryzys energetyczny obecne bloki energetyczne pracują prawe na max ,braki obsady-kadry i węgla. zatrudnia się ludzi na krótkie umowy o pracę to do niczego dobrego nie prowadzi. Monopol ZE PAK na zatrudnienie się już z kończył Panowie i Panie z Zarządu nie będzie kim pracować ,a wyszkolenie operatora to co najmniej 2 lata -dobrego. Proponuje okrągły stół ds. energetyki w regionie władze ZE PAK-,związki zawodowe , ministerstwo energetyki ,samorząd lokalny ...
Dodano: 11.06.2018 14:00    Przez: ~Karol k
Ale dlaczego punkty strategiczne przechodzą w prywatne ręce nigdzie tak niema
Dodano: 11.06.2018 14:13    Przez: ~Człowiek
Czuł wiek, a dlaczego punkty strategiczne sa zamykane przez PiS? Mateuszek tez nie lubi wegla bo jaraja go wiatraczki i atom, z ktorego Niemcy sie wycofuja i naciskaja ma swoich sąsiadów by zrobily to samo. Polska spi na czarnym zlocie (wegiel brunstny), ktory jest najtańszym i pochodzacym z serca natury paliwem....
Dodano: 11.06.2018 17:02    Przez: ~Pn
Niech zacznie w koncu placic ZE PAK lepsze pieniądze swoim pracownikom. Wymyslili systemy 3 i 4 brygadowe zeby obejsc placenia za nad godziny w weekendy. Chcą zeby czlowiek tyral za stala pensje z 10% premii. Smiech na sali.
Dodano: 11.06.2018 17:19    Przez: ~Pracownik
"Człowieku", z Księżyca spadłeś? W krajach, w których gospodarka kwitnie większość przedsiębiorstw jest prywatnych, w tym sektory strategiczne. Czym się kończy nacjonalizacja pokazuje przykład Wenezueli, kraju siedzącym na ropie naftowej, który populiści podobni do PIS w ciągu kilkunastu lat doprowadzili do ruiny.
Dodano: 11.06.2018 21:13    Przez: ~exes
@exes - ciemniacy poSSuarscy i tsj tego nie zalapia wiec szkoda czasu. Oni wiedza lepuej i mysla, ze jak miernota Pisuewicz suedzi na stoljy prezessa czy dyrektora w spółce skarbu panstwa to jest ok....
Dodano: 12.06.2018 07:27    Przez: ~Pn
Pracownik dobrze pisze pomyślcie sobie jak tyle tyś ludzi wejdzie na rynek pracy ale prywaciarze będą miały raj będzie jak się nie podoba to wypad na twoje miejsce jest 40
Dodano: 12.06.2018 11:05    Przez: ~Cvhh
Tak to jest gdy sprawy o znaczeniu strategicznym dla regionu a nawet kraju oddaje się w ręce np. sędziów, którzy ulegają argumentom przyjezdnych ekoterrorystów. Czy jeden lub drugi sędzia ma świadomość, że organizacje typu Greenpic są sponsorowane bezpośrednio z zagranicznych źródeł? że tak to działa, że za te pieniądze robia się w Polsce ekspertyzy, opracowania, wynajmuje "ekspertów" itd. ?
Dodano: 11.06.2018 14:22    Przez: ~Lasy Państwowe
a przez kogo jest sponsorowana kopalnia..? a nie czekaj wyzyskiwana kopalnia i elektrownia to sponsorzy sponsorow poprzedniego rzadu. przemysl w koninie zostal zniszczony, zburzony, zamkniety a jego resztki sa wyzyskiwane ile sie da ( smieciowe umowy dla nowych, a rodzinki kurczowo trzymaja stolki do emeryturki i geby na klodke). nikt nie inwestuje w przemysl w koninie a jego resztki skoncza jak fugo. im szybciej sie zabierze te zaklady od tych zlodziei tym wieksza szansa ze konin bedzie jeszcze kiedys miastem. a jak nie to zmywak w uk dla mlodych ludzi z konina, a dla dzieci rodzinek z elektrowni i kopalni kasa w markecie, bo bez inwestycji wasze palace padna tak czy inaczej za 10 lat, a tlusty bachor nauczony lenistwa zostanie blisko dyda.
Dodano: 11.06.2018 14:40    Przez: ~kom2
~Pn napisał "...iczy sie kilkanascie tysi na konto. A nie los energetyki..." Energetyki? A jakiż to udział w KSE ma ZE PAK? 3, 4, 5 a może 6%??? To już jest niszowy producent.
Dodano: 11.06.2018 17:13    Przez: ~xXx
@xXx - te 6 czy 7% to jest nic. Zmienilbys zdanie gdybys nue mial pradu z miesiac...
Dodano: 11.06.2018 17:18    Przez: ~Pn
~Pn napisał "...iczy sie kilkanascie tysi na konto. A nie los energetyki..." TAK, Pn napisał a LM usunął. Hahahaha...... :-(((((((((((((((((((((((((((((((((
Dodano: 12.06.2018 12:00    Przez: ~Pn
Podaj skąd masz informacje, że Greenpeace wziął za pomoc w pisaniu ekspertyz? Pojęcia nie masz o tym co piszesz...kolejny troll uprawiający propagandę PAK-u.
Dodano: 12.06.2018 13:25    Przez: ~antytorfiarz
A ja się zastanawiam co by się zmieniło w naszym mikrootoczeniu gdyby jednak zamknięto te elektrownie? Rozumiem, że setki osób straciłoby źródło utrzymania, upadłoby wiele firm z otoczenia, ludzkie dramaty, odpływ mieszkańców, niższe wpyly do kasy gmin, itp...Ale z drugiej strony czyste powietrze, jeziora?, mniej zachorowań na choroby płuc, czy tak liczne w naszym regionie nowotwory... Pytanie co dla mieszkańców lepsze. Co lepsze dla większości.
Dodano: 11.06.2018 15:09    Przez: ~mieszkaniec okolicy
U nas nie ma ani kopalni ani elektrowni w promieniu 100km (Konin najbliżej) - region rolniczy, a nowotworów, zwłaszcza raka płuc zatrzęsienie. Kopalnie i elektrownie nic do tego nie mają
Dodano: 11.06.2018 16:17    Przez: ~MIESZKANIEC INNEJ OKOLICY
@mieszkanec okolicy - wierzysz w czyste powietrze z zamknietej kopalni? Hehehe... Czystego powietrza to nie bedzie. A na razie to lykasz spalenuzne i syd zecspalonych śmieci, ktore za niwrzadow PiS zaczeto na potege ściągać nawet z Afryki. Teraz poszli duzo sydu z dymem. To truje a nie kopalnia...
Dodano: 11.06.2018 17:08    Przez: ~Pn
Jak masz nowotwór płuc to podziękuj sąsiadowi za palenie węgla i śmieci przy dolnym spalaniu w kotle domowym. Tam są rakotwórcze pyły PN 2,5 czy 10. Zapewniam Cię, że Niemcy palą więcej węgla niż My i to dużo gorszego bo brunatnego a Polska kamiennym stoi, emitują więcej CO2 a mają czyste powietrze! Jak? Ano palą w elektrowniach ten węgiel z filtrami a nie w kotłach domowych, gospodarczych, szklarniach, warsztatach itp. Oczywiście przy elektrowni zawsze jest zwyżkła emisji ale jeszcze gorzej bywa w Słupcy a elektrowni pod nosem nie mają. Jak jesteś z dużego miasta to trują Cie kierowcy. Jak z Krakowa to wszyscy są winni.
Dodano: 12.06.2018 01:01    Przez: ~Loa
Do ~MIESZKANIEC INNEJ OKOLICY: podaj skąd masz takie informacje? Umiesz czytać statystyki? Nawet nie wiesz gdzie one się znajdują. Pojęcia nie masz o tym co piszesz...kolejny troll uprawiający propagandę PAK-u.
Dodano: 12.06.2018 13:27    Przez: ~~antytorfiarz
Celowe działanie silniejszch - sprowadzi się węgiel z Niemiec, tam odkrywki kwitną.A u nas koniec regionu-utrata pracy górnika oznacza zubożenie jego rodziny-mniejsze zakupy(ucierpi piekarz,rolnik,zakład mięsny,sadownik,producent ubrań,butów,itp),brak wizyt u fryzjera czy kosmetyczki,nie będzie wyjść na lody czy do kina,ograniczenie jazdy samochodem itd.- reakcja łańcuchowa.Ludzie obudźcie się,zarobią inni,a my wszyscy stracimy pod każdym względem.Dziwię się ludziom z Dębów Szlacheckich,tam jest bieda i bezrobocie oraz piasek zamiast ziemi pod uprwę.Mentalność naszego narodu jest dziwna,a bieda to coś,co chyba lubimy
Dodano: 11.06.2018 16:07    Przez: ~Alicja
Suwerem.... ciemny suweren.... nigdy sie nie obudzi. Po kopalni bieda bedzie znacznie wieksza i stracą wszyscy! Gdyby bie rzadzil PiS to juz dawno bylaby odkrywka. Obydzcie sie bo PiS zwija ten i tak juz zacofany region!😠😠😠😠😠😠😠😠😠
Dodano: 11.06.2018 17:11    Przez: ~Pn
PiSSuarski trolu na razie twoja partyjka ma ksywe Pycha i Szmal, ma ktora zasluzyli m.in. okradaniem biednych ludzi. Pisiewicze niedojdy jedne doja z Koryta Plus wszystkimi mozliwymi dziurkami. Banksterka ma sie dobrze bo sie oblowila ze Skokow czy GwtBacka. No i Srebrna Jatkacza.... Słowem ciągną pissuarki oj ciągną. Ale kiedys zostana rozliczeni. Wkacznie z lamaczem konstytycji niejakim Adriankiem. 😂
Dodano: 11.06.2018 19:21    Przez: ~Pn
Alicjia. Coś kłamiesz bo polskie media WP.de i Onet.de o tym tak nigdy nie mówiły! Pamiętam jak 10 lat temu Niemcy 6 km od Gubina budowali elektrownie a 20 km dalej kopalnię odkrywkową i każdy nazywał to wolnym rynkiem. W 2014 chciała to samo zrobic PGE -kopalnia Gubin-Brody- i "nasze" media się śmiały jakie to zacofanie, nie ekologiczne, że w Gubinie każdy u Niemca robi i do kopalni nie przyjdzie a dla pewności wszystkie gminy niemieckie, ludzie i nawet kościoły złożyły skargi w konsultacjach i kopalnia upadła. Teraz Niemcy chcą kolejną kopalnie w Nochten stawiać. Na szczęście już czekają z węglem do Solorza bo po co Nasz palić jak można ich. A pan Solorz już 1/5 energii od Niemca bierze. To jest bratnia pomoc!
Dodano: 12.06.2018 01:12    Przez: ~Loa
Słuchaj Pani PN. On wie wszystko. Lepiej mieć ministrów jak Grad z PO i eks prezes PAK co sprzedał kopalnię Solorzowi za 1/10 ceny nowej kopalni niż takiego Misia z PiS. A ja dziś w radio RMF slyszalem rozmowę jak to Pani Kidawa z PO nie umiala sie wytlumaczyć z agencji mazowieckiej od dotacji gdzie sama gazeta Wyborcza policzył iż na 47 osób tam zatrudnionych tylko 47 jest związana z PO! Drogi (jak prąd z Niemiec) PN umówmy się tak: PO nam odda 150 miliardów z OFE, z 120 miliardów karuzel vatowskich (dane UE), Solorz odsprzeda PAK za cenę zakupu i inwestycji plus 100 milionów za fatyge a PiS zwolni kilku Misiów. Jakby jeszcze samorządy zwolnił swoich Misiów to z 100 000 nowych pracowników Misiów na rynek wejdzie.
Dodano: 12.06.2018 01:21    Przez: ~Loa
@loa - nie chce mi sie odnosic do twojego bełkotu. Nie wiem po co jeszcze do wegla wciskasz OFE? Moze doinformuj sie z twgoz OFE to pogadamy? To, co zrobil Tusk, z kasa z ODE to byl bardzo madry ruch. Jednak tys za glu pi by pojac ten ruch Tuska. No ale lepiej pluć z nienawiści bo taki juz jestes. Szkoda mi naprawde na ciebie czasu...
Dodano: 12.06.2018 07:34    Przez: ~Pn
Wielki błąd popełnili swego czasu ci którzy sprzedali Elektrownie, a potem Kopalnie prywatnemu inwestorowi, pamiętam jak Balcerowicz chciał wszystko co nasze polskie sprywatyzować, czyli sprzedać za przysłowiową złotówkę, byle by tylko nie było w posiadaniu nas Polaków. Gdyby PiS nie przejął władzy bylibyśmy parobkami we własnym kraju, a chordy Muzułmanów wałęsały by się po naszych ulicach.
Dodano: 11.06.2018 16:14    Przez: ~Symp. PiS
Na razie parobkiem we własnym kraju symp.PiS dzielców jesteś ty i to bezzębnego starca .Na jedno zawołanie pojedziesz zawieźć mu kule albo żarcie dla kota.Taka prawda.Jak ci coś nie pasuje to wytocz mi proces .Z największą ochotą opublikowane będą twoje dane ,które otrzymam wraz z powiadomieniem o wytoczonym procesie.
Dodano: 11.06.2018 19:48    Przez: ~RODO
Jaki to łeb miała władza PO. Najpierw sprzedać PAK bez KWB. Czyli trzymali PAK i Solorza na sznurku (niby) bo bez węgla z KWB nie mógł fikać. Mogli napisac w mediacj jak to zawsze sobie cene za PAK na cenie węgla odbiją. Sprawa ucichła i sprzedali KWB po cenie rynkowej. Problem taki, że do zakupu KWB bez PAK nie bylo chętnych. W zasadzie kupiec był tylko , to cenę za KWB dał jak za złom. Koncesje, załogę i ZŁOŻA na 15 lat dostał GRATIS. Bo za 150 mln nie wybudujesz kopalni -jak rondo w Koninie ma kosztować 56 mln. Teraz PGE chce budowac podobna za 1.5 miliarda. Za 150 mln nie kupisz węgla do PAK na tyle lat. Ale SLD Konin siedzialo cicho; w LM nikt nic nie pisał a związkowcy to durnie do ... bo PO ludzi na ulicy to się bało, ale górnicy zapomnieli drogi do Warszawy
Dodano: 12.06.2018 01:32    Przez: ~Loa
@loa - skoro tak dobrze ci idzie pkucoe na PO yo moze skrobnij cos nt Pisiewiczy, SKOK I Biereckuego, GetBack czy srebrnej. Mógłbyś w kilku zdaniach odniesc sie fo zlodziejstwa wg piSS? Czy moze jestes slepy lub masz pomrocznosc jasna, ze tego nie widzisz? Czekam. Nie krepuj sie. No chyba, zes glu piec - wtedy nie napiszesz niczego...
Dodano: 12.06.2018 07:38    Przez: ~Pn
Wszystko wskazuje na to, ze PiS zamkie kopalnie (rękami swoich urzedasow) a region koninski i, sam Konin jeszcze bardziej zejda na margines. Podziekujcie PiSowi pracownicy Kopalni i ich rodziny. 😡😡😡😡😡😡😡😡😡
Dodano: 11.06.2018 16:53    Przez: ~Pn
seweren znahjdzie sobie rpace w prywatnym sektorze. Branza budowlana kwitnie potrzebni sa ludzie od pracy. a przeciez torfiacy to umieja... chyba ze nie bardzo. sewenren tak chcial! POszly konie PO betonie ihaha
Dodano: 11.06.2018 17:59    Przez: ~Pn
PiSSuarski trolu suweten to dopieto zobaczy ile Polske beda kosztowac kretynizmu piSSuarskie za lat kilka czy kilkanascie. Ptzrklma dziiada, ktory zapewne bedzie sie w piekle smażył. Na razie bozia w kolanko kopnela ale wdzystko przed mim. Karma ma bank wroci do niego z nawiazka. 😬😬😬😬😬😬😬
Dodano: 11.06.2018 19:11    Przez: ~Pn
Nie PIS zamknie kopalnię tylko RDOŚ, który boi się podpisać cokolwiek, żeby kopalnia dalej funkcjonowała w obecnej postaci. Na Tomisławicach siedzi już komisja EU. Zanim coś napiszesz udaj się najpierw do RDOŚ i poczytaj dokumenty.
Dodano: 12.06.2018 13:29    Przez: ~antytorfiarz
rząd chwali się,że wspiera ekologiczne żrudła energii tymczasem cofną dotacje na wiatraki,fotowoltaikę,robią łaskę,że odbiorą prąd.na ościsłowo też nie ma zgody nie wspominając o elektrowni atomowej.prąd nie kupuje się w supermarkecie,więc niedługo przyjdzie nam siedzieć przy świeczkach
Dodano: 11.06.2018 17:25    Przez: ~eko
Mateuszek jest zwolennikiem wiatraczkow i atomu a przecienikiem wegla. Jak tak dalej pojdzie to zostana swieczki. Zobaczymy jak wtedy orzecienicy kopalni beda piac....
Dodano: 11.06.2018 17:31    Przez: ~Pn
Cena kilowatogodziny z energetyki konwencjinalnej 17 gr a z wiatrowej 45 gr przy sprzedaży z elektrowni. Wiatr jest darmowy.....
Dodano: 12.06.2018 08:11    Przez: ~Jacek
A tymczasem.... "Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej mogą cieszyć się z podwyżek wynagrodzeń, dostaną też dodatkową jednorazową wypłatę. To efekt porozumienia płacowego, który zarząd firmy podpisał z działającymi w niej reprezentatywnymi organizacjami związkowymi.Zgodnie z porozumieniem od czerwca br. nastąpi wzrost funduszu wynagrodzeń w JSW o 7 proc. W tym roku spowoduje to wzrost kosztów płac w spółce o kwotę około 187 mln zł. Dodatkowo zostanie wypłacona jednorazowa kwota pracownikom zatrudnionym w 2016 roku, będącym w stanie zatrudnienia na dzień zawarcia [porozumienia płacowego z 16 września 2015 r.] w łącznej wysokości ok. 370 mln zł."
Dodano: 11.06.2018 17:29    Przez: ~Pn
Pn nierobie wy tylko paterzycie zeby wam dali! nieroby kopalniane.
Dodano: 11.06.2018 18:02    Przez: ~12
@12 - sącz jad.... Ten jad najbardziej tobie szkodzi miernoto spoleczna. 😂😂😂