Dzisiaj jest sobota 23 stycznia 2021, imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17143) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 1oC
Jutropogoda
2 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zwycięzca telewizyjnego show zaśpiewał dla mieszka ... (2)Siatkarska kolejka: Kluczowy mecz SPS, stawką czwa ... (0)

Zadatek na salę weselną a rezygnacja z usługi

Materiał promocyjny

Dodano: 14.06.2018 09:43
  • Zadatek na salę weselną a rezygnacja z usługi

Rezerwacja sali weselnej to jeden z najważniejszych kroków, jakie musimy poczynić podczas organizacji swojego ślubu i wesela. Aby nasza rezerwacja była jednak skuteczna konieczne jest zapłacenie określonej kwoty pieniędzy, która zagwarantuje nam termin, a sali weselnej da pewność, że poważnie myślimy o jej usługach. Tą kwotą jest najczęściej zadatek, który wbrew pozorom nie jest jednak tym samym, co zaliczka. Sprawdźmy, czym jest zadatek i kiedy warto zdecydować się na zapłacenie opłaty rezerwacyjnej właśnie w tej formie.

Opłata rezerwacyjna sali weselnej nie jedno ma imię!

Zawierając umowę, większość lokali weselnych, w tym także sale weselne Wielkopolska, będą wymagały od nas jako klientów zdecydowanych na ich usługi, potwierdzenia zawartej umowy poprzez zapłatę określonej kwoty pieniężnej. W zależności od zapisów umownych, będzie to albo zadatek, albo zaliczka.

Ich wysokość najczęściej, jeśli chodzi o sale weselne Wielkopolska, wynosić będzie ok. 20-30% ustalonej ceny za wynajem lokalu weselnego. Jest to zwykle bardzo poważna kwota, dlatego warto dowiedzieć się, czym zaliczka różni się od zadatku, gdyż nie zawsze w razie rezygnacji z usług sali weselnej wpłacona w ramach zadatku kwota zostanie nam zwrócona.

Zadatek – najlepsze zabezpieczenie interesów dla zdecydowanych nowożeńców

Zadatek to nie to samo co zaliczka. Z jego zapłatą wiążą się określone korzyści zarówno dla nas jako rezerwujących, jak i dla sali weselnej występującej w roli organizatora naszego wesela. Zadatek przez wielu uznawany jest także za najskuteczniejszą formę zabezpieczenia interesów obu stron umowy. Dlaczego?

Ma to związek z postepowaniem w razie, gdyby któraś ze stron zrezygnowała z usługi przed terminem jej wykonania. Jeśli to my rozmyślimy się i będziemy chcieli zrezygnować z organizacji swojej zabawy weselnej w danym lokalu, wpłacony przez nas zadatek nie będzie podlegał zwrotowi. W tym wypadku będzie on bowiem chronił interesy sali weselnej oraz był zabezpieczeniem poniesionych przez nią kosztów oraz utraty zarobku (w końcu w tym czasie sala mogła zostać zarezerwowana przez inną parę).

Z tego powodu rozliczenie opłaty rezerwacyjnej w formie zadatku jest polecane wyłącznie tym nowożeńcom, którzy są zdecydowani na skorzystanie z usług danej sali weselnej. W przeciwnym razie musimy liczyć się z utratą zapłaconego przez nas zadatku, który zgodnie z prawem będą mogły zachować wszystkie sale weselne Wielkopolska. Co jednak w sytuacji, kiedy to sala weselna nie wywiąże się z umowy?

Zadatek – korzystny wyłącznie dla dobrze zorganizowanych sali weselnych

W tej sytuacji zadatek będzie działał z kolei na naszą korzyść. W przypadku, gdyby sala weselna odmówiła organizacji naszego wesela w określonym terminie, nawet z przyczyn od niej niezależnych, nam jako poszkodowanym, będzie przysługiwał zwrot zadatku w podwójnej wysokości.

W praktyce oznacza to, że jeśli w formie opłaty rezerwacyjnej uiściliśmy zadatek w wysokości 5 000 zł, sala weselna będzie musiała wypłacić nam kwotę 10 000 zł w ramach rekompensaty za poniesione straty w związku z nie wywiązaniem się z umowy. Jak widać, zadatek zdecydowanie lepiej chroni interesy zarówno pary młodej, jak i sali weselnej niż zaliczka. Nie należy się więc go obawiać zwłaszcza, jeśli jesteśmy w 100% zdecydowani na skorzystanie z usług danego lokalu weselnego. Wybierając sale weselne Wielkopolska na Weselezklasa.pl również będziemy mogli skorzystać z tego typu zabezpieczenia.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wesele,   ślubDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czy my w Koninie posiadamy wogole jakieś odpowiednie sale weselne??? Jakość imprez w Koninie przeciętna...
Dodano: 14.06.2018 13:12    Przez: ~Laki
czy w tym mieście są wgl atrakcyjne i wolne kobiety przed 30stką?
Dodano: 15.06.2018 00:11    Przez: ~kawaler bez 500 plus
kto w XXI wieku wplaca zadatek? Zaliczka i nic poza tym.
Dodano: 14.06.2018 14:43    Przez: ~sad
Przestroga z zadatkami w Faktorii na Zakładowej...
Dodano: 14.06.2018 16:26    Przez: ~Jaras
Jeżeli ktoś nie odróżnia zaliczki od zadatku to rzeczywiście może się przejechać ale wynika to tylko z jego niewiedzy. Zaliczkę możemy odzyskać, zadatek niestety przepada.
Dodano: 14.06.2018 20:45    Przez: ~Gość+
My niestety nie odzyskaliśmy zaliczki z Hotelu Wityng. A umawialiśmy się tak, że jeśli ktoś na ten wieczór, co odmówiliśmy, zarezerwuje, to Pan właściciel odda zaliczkę. Ale niestety straciliśmy dodatkowe 2.500 złotych. Pozostał niesmak. Wychodzi polskie cwaniactwo krótkodystansowe. Dodatkowo sposób, w jaki Pan właściciel z nami na ten temat rozmawiał, odbiegał daleko od kultury i wychowania. W sumie dobrze, że zrezygnowaliśmy z sali. Więcej tam już nie pojedziemy i na pewno nie będziemy polecać.
Dodano: 15.06.2018 06:16    Przez: ~Zawiedziona
Zastanawiamy się nad zorganizowaniem wesela i też obawiamy się tych zaliczek. Polecano nam Borówke i Witing. Wiecie jak to wygląda z zaliczkami?
Dodano: 15.06.2018 10:40    Przez: ~Kasia
Mam umowę i wpłaciłam zadatek. Niestety muszę zrezygnować i już znalazłam parę zastępczą, nawet na większą liczbę gości. Jak to prawidłowo rozwiązać i przepisać umowę żeby dostać zwrot zadatku?
Dodano: 04.06.2019 12:20    Przez: ~Ann

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.