Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15710) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

L. Woźniak wicedyrektorem w ZSGiE? Wcześniej wygrała przed NSA

Dodano: 22.06.2018 14:29
Źródło: LM.pl

Ludmiła Woźniak, była dyrektorka Gimnazjum nr 6 w Koninie, odwołana po pobiciu w szkole jednego z uczniów, ma zostać przywrócona na stanowisko. Tym razem - wicedyrektora w Zespole Szkół Górniczych i Energetycznych w Koninie.

To dalszy ciąg sprawy opisywanej już na łamach naszego portalu w poprzednich latach. Przypomnijmy, w październiku 2016 roku w Gimnazjum nr 6 w Koninie doszło do pobicia ucznia. Czternastoletni wtedy Jakub trafił do szpitala, gdzie przez dwa tygodnie walczył o życie. Sprawę nagłośniły media ogólnopolskie, a w stronę Ludmiły Woźniak posypały się oskarżenia o niewłaściwy nadzór nad uczniami i nieudzielenie pomocy uczniowi zaraz po zdarzeniu - do szkoły wezwani zostali jedynie rodzice ucznia.

W listopadzie odwołania dyrektor domagała się m.in. Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, przychylił się do tego również prezydent Konina Józef Nowicki i Ludmiła Woźniak została odwołana ze skutkiem natychmiastowym. Prawo pozwala na taki krok, ale tylko w ,,szczególnie uzasadnionych przypadkach". Ludmiła Woźniak zaskarżyła tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten decyzję prezydenta Konina podtrzymał, ale już Naczelny Sąd Administracyjny przychylił się do argumentacji byłej dyrektor Gimnazjum nr 6 w Koninie.

Pisaliśmy o tym w styczniu tego roku. NSA uznał, że co prawda Ludmiła Woźniak nie dopełniła obowiązków i powinna wezwać pomoc do pobitego ucznia, ale cała sytuacja nie jest wymienionym w ustawie ,,szczególnie uzasadnionym przypadkiem", który pozwalałby na jej natychmiastowe odwołanie. Prezydent Nowicki w styczniu podkreślał, że uważa decyzję o odwołaniu Ludmiły Woźniak za słuszną, ale ,,jeżeli orzeczenie będzie miało charakter ostateczny to nie będzie z nim polemizował".

Według nieoficjalnych informacji już w przyszłym tygodniu Ludmiła Woźniak ma zostać przywrócona na swoje stanowisko. Nie dyrektora, bo Gimnazjum nr 6 w Koninie zostało w międzyczasie zlikwidowane, ale wicedyrektora w Zespole Szkół Górniczych i Energetycznych w Koninie, które przejęło klasy gimnazjalne po zlikwidowanej ,,Szóstce". Zgodnie z naszymi informacjami Ludmiła Woźniak ma zostać wicedyrektorem ds. V Liceum Ogólnokształcącego działającego w ramach zespołu szkół. Pracująca obecnie w ZSGiE jako nauczycielka Woźniak została juz pozytywnie zaopiniowana na to stanowisko przez radę pedagogiczną szkoły.

Pytany o tą sprawę w piątek rano zastępca prezydenta Konina Sławomir Lorek nie chciał jej komentować. Zastrzegł jedynie, że sprawa jest w toku, a ostateczne rozstrzygnięcia mają być znane w przyszłym tygodniu.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

pstryczek w nos panie prezydencie.... brawo dla tej pani za dużo błędów prezydencie
Dodano: 22.06.2018 14:53    Przez: ~rodzic
Teraz Józefa pociągnąć do odpowiedzialnosci.
Dodano: 22.06.2018 16:01    Przez: ~Wyborca
Wyszło na to, że tyłka dali: kierownik wydziału oświaty, wiceprezydent od oświaty, kurator oświaty na czele z panią ministrą edukacji.
Dodano: 22.06.2018 16:09    Przez: ~b-en
Pani Ludmiło. Proszę walczyć o sprawiedliwość i dobre imię. Trzymam kciuki.
Dodano: 22.06.2018 15:20    Przez: ~P.
Brak komentarza p.Lorka jest najlepszym komentarzem przedstawiciela miasta w tej sprawie,pytanie tylko z jakiego powodu?
Dodano: 22.06.2018 15:57    Przez: ~Co to sie wyrabia

KOMENTARZE

pstryczek w nos panie prezydencie.... brawo dla tej pani za dużo błędów prezydencie
Dodano: 22.06.2018 14:53    Przez: ~rodzic
Brak komentarza p.Lorka jest najlepszym komentarzem przedstawiciela miasta w tej sprawie,pytanie tylko z jakiego powodu?
Dodano: 22.06.2018 15:57    Przez: ~Co to sie wyrabia
Teraz Józefa pociągnąć do odpowiedzialnosci.
Dodano: 22.06.2018 16:01    Przez: ~Wyborca
POgonić tego miernego Lorka i jeszcze gorszego aparatczyka czerwonego Józefa !!!!!
Dodano: 22.06.2018 17:57    Przez: ~RAZ A SKUTECZNIE
@RAZ A SKUTECZNIE - pogonić ale twoją ukochaną ministrę z piSS. To był jej nacisk na zwolnienie dyrektorki.
Dodano: 22.06.2018 19:39    Przez: ~Pn
A teraz jakby PaNią te spotkal nasz dobrodziej na ulicy to by sie podlizywal jej,wspieral,dobre slowo .rzekl...tak to jest ......ludzi bez zasad nie brakuje......Nie nabierajmy sie
Dodano: 23.06.2018 04:44    Przez: ~Mariolka z gim
@Tomasz Kobrzycki - zwolnieboe Pani Dyrektor byli bezprawne i pogodz sie z tym a nie zioniesz jadem. Nieznajomosc prawa szkodzi wiec zaniast jadu bys ten czas lepiej poswiecil na wlasna edykacje, ktora jakvwidac kuleje.
Dodano: 23.06.2018 08:08    Przez: ~Pn
Pn - tu też zadziałała nasza lokalna działaczka PiS.
Dodano: 23.06.2018 14:34    Przez: ~Koninianka
a może tę id z men?
Dodano: 24.06.2018 18:17    Przez: ~pipi
Pani Ludmiło. Proszę walczyć o sprawiedliwość i dobre imię. Trzymam kciuki.
Dodano: 22.06.2018 15:20    Przez: ~P.
Nie potrafiła zaprowadzić porządku w gimnazjum a do szkoły średniej się pcha, co dalej ? pozycja w kuratorium czy od razu do ministerstwa ?
Dodano: 22.06.2018 15:44    Przez: ~uczeń
Zal ci dupe sciska
Dodano: 22.06.2018 18:15    Przez: ~Lena
Nie żal dupe ściska tylko po co ona się tam pcha ? Brak kompetencji był widoczny u tej pani gdy była dyrektorką gimnazjum nr 6. Ze szkoły zrobiła wylęgarnie dla chuliganów bo taka była dyscyplina w tej szkole że było przyzwolenie na przemoc bo to sportowcy .Osobiście nie puszcze do szkoły dziecka kiedy ta pani ma odpowiadać za bezpieczeństwo na terenie szkoły (odpowiada dyrektor).
Dodano: 22.06.2018 21:40    Przez: ~uczeń
Czy niektórym nie pomyliła się szkoła z rodziną? Jeżeli matka i ojciec dają przyzwolenie na wybryki swoich dzieci, to co dyrektor szkoły ma zrobić?! Przecież tacy rodzice są pierwsi do protestów wtedy, zamiast podziękować, że ktoś pomaga im, bo sobie nie radzą.
Dodano: 23.06.2018 16:05    Przez: ~Ala
Jak zwykle Jozef co innego mowil co innego zrobil czas na emeryture PP pani Ludmilo brawo
Dodano: 22.06.2018 15:47    Przez: ~Mariola
Wyszło na to, że tyłka dali: kierownik wydziału oświaty, wiceprezydent od oświaty, kurator oświaty na czele z panią ministrą edukacji.
Dodano: 22.06.2018 16:09    Przez: ~b-en
Ciekawe, czy boli, czy jechali na wazelinie...
Dodano: 22.06.2018 16:29    Przez: ~Artur G
A co z obecnym wice p. Nowinowskim?
Dodano: 22.06.2018 16:21    Przez: ~uczeń
Będzie się odwoływał do NSA.
Dodano: 22.06.2018 16:44    Przez: ~Qń
a kto to?
Dodano: 22.06.2018 17:19    Przez: ~sebik
Trzeba będzie mu zapewnić stanowisko równorzędne. Nie jest nic winien. Józef będzie musiał innego frajera do wywalenia szukać. Życie.
Dodano: 23.06.2018 13:31    Przez: ~obserwator
Jozef...nie bedzie polemizowal... no tak, po co ma sie bardziej osmieszac.
Dodano: 22.06.2018 16:28    Przez: ~Artur G
Oto obraz Konina. Konińskich władz.
Dodano: 22.06.2018 18:25    Przez: ~oko
Ludzie honoru złożyli by dymisję
Dodano: 22.06.2018 19:03    Przez: ~kpt. Władysław Boziewicz
Ale kto? Moim zdaniem szachista a nie figury czy pionki.
Dodano: 23.06.2018 13:34    Przez: ~Spaski
czyli ministrzyca z pisuaru?
Dodano: 24.06.2018 18:19    Przez: ~pipi
Bo prezydent miasta , powinien mieć jaja !!!!!! a nie ulega naciskom tv i , boi się własnego cienie !!! Brawo dla walecznej Pani dyr.
Dodano: 22.06.2018 19:33    Przez: ~Rodzic
Jak ktoś potrzebuje jaj to nie trzyma starego koguta.
Dodano: 23.06.2018 13:36    Przez: ~Drobiarz
Dobrze że w porę skończyłam zsge.. porażka
Dodano: 22.06.2018 21:15    Przez: ~98
Jaja jakieś z dyrektora gimnazjum na wicedyrektora szkoły średniej .Nie podoba mi się to a,mowia ze dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki,ale czas to zweryfikuje czy ta decyzja jest słuszna,bo narazie niewiadomo jak będzie i co z tego wyniknie.
Dodano: 22.06.2018 22:43    Przez: ~Ha
@98 - no jestes porażką. I dobrze, że juz cie nie ma w gorniczej.😬