Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21912) SPORT FORUM FIRMY (5221) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin lubi książki. Aleksander Edelman w Koninie o ... (7)Sompolno. Święto Sadów w niedzielę. Gwiazdą Zenon ... (14)

Turek. Ponad 14 milionów zł na odwiert geotermalny z funduszu

Dodano: 22.06.2018 18:35

Ponad 14 milionów złotych otrzyma Turek na wykonanie otworu poszukiwawczo - rozpoznawczego wód termalnych.

Informację oficjalnie potwierdził zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Miasto w ubiegłym roku przygotowało projekt odwiertu i wystąpiło o dofinansowanie inwestycji w 100 procentach z NFOŚiGW. Wniosek Turku został rozpatrzony pozytywnie. Wczoraj, tj. 21 czerwca 2018 r. Fundusz powiadomił burmistrza Turku o przyznaniu miastu kwoty 14.040.000 zł na wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Turek GT-1, w celu ujęcia wód termalnych. Odwiert ma mieć głębokość ok. 2.200 m.

Planowany koszt całkowity przedsięwzięcia to 14.040.000 zł, dokładnie tyle, ile wyniesie dofinansowanie pozyskane z NFOŚiGW. Przewidywany termin zakończenia przedsięwzięcia to koniec sierpnia 2019 r. Po zatwierdzeniu decyzji Zarządu NFOŚiGW przez radę nadzorczą Funduszu, burmistrz podpisze umowę na dofinansowanie.

Fot miastoturek.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   odwiert geotermalny,   NFOŚiGW,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

I w Turku znowu się inwestuje z powodzeniem a w Koninie od wiary za chwilę zarosnie i ... nici z tego. Prezydencie rusz swoimi ludzi i i róbcie coś z tą gorącą wodą... bo calavkadencja minęła.
Dodano: 23.06.2018 00:27    Przez: ~Jarek
W kole odwiert zrobiony, w Turku za rok już też będzie, a w Koninie cisza. Zrobili jeden, zatkali i z wielkich planów jak zwykle skończyli tylko o gadaniu. Coś w stylu: "ja wam obiecam tyle, ile nikt inny wam nie obieca!"
Dodano: 23.06.2018 08:31    Przez: ~Koninijczyk ;p
Bo w Koninie potrafią tylko zrywać dobre ścieżki rowerowe i w ich miejsce kłaść nowe zamiast położyć tam gdzie ścieżek nie ma lub chodniki są w fatalnym stanie. Z wymianą tych ścieżek to kur... skandal.
Dodano: 23.06.2018 09:05    Przez: ~late
Jestem ciekawa gdzie w koninie jest odwiert i co z nim sie stalo. teraz kolejna bujda o odwiercie .....zlodzieje nic pozatym
Dodano: 23.06.2018 08:41    Przez: ~D.
Ja to w głowę zachodzę co z tą wodą z odwiertów? Gdzie ją mają wykorzystać? Zamiast tej nowej ciepłowni czy basenik deficytowy?
Dodano: 22.06.2018 20:40    Przez: ~lo

KOMENTARZE

Nie ma PiSiorów w Turku przy korycie to jest kasa na projekty . Biznesmen Rydzyk załamany ,że to nie do jego kieszeni poszło.
Dodano: 22.06.2018 18:58    Przez: ~mieszkaniec Turku
Teraz KAŻDY odwiert dostaje dotację
Dodano: 22.06.2018 19:41    Przez: ~Kary
Ale ty debil jesteś, przecież to PiS decyduje kto dostanie Dotacje.....i odwal się od Rydzyka,tyle co on zrobił dla wzrostu poziomu patriotyzmu w Polsce to nikt tyle nie zrobił....a że ktoś mu daje pieniądze to też załóż jakąś fundację i rób coś dobrego to też ci będą dawać.....
Dodano: 22.06.2018 19:50    Przez: ~Turek city
Ja to w głowę zachodzę co z tą wodą z odwiertów? Gdzie ją mają wykorzystać? Zamiast tej nowej ciepłowni czy basenik deficytowy?
Dodano: 22.06.2018 20:40    Przez: ~lo
Turek city ty do Mnie piszesz?Ok.Ja cię nie zwyzywałem ale to w PiS chyba norma nazwać kogoś tak jak Krysia P. innych?Słaba dzieciaku ta twoja prowokacja .Zacząłeś wakacje to korzystaj byle z głową .
Dodano: 22.06.2018 21:35    Przez: ~mieszkaniec Turku
Brawo zlikwidować kopalnie co daje pracę 1000 ludzi i otworzyć geotermie z 40 miejscami pracy to jest to brawooooooooo
Dodano: 23.06.2018 05:02    Przez: ~Gghh
Jestem ciekawa gdzie w koninie jest odwiert i co z nim sie stalo. teraz kolejna bujda o odwiercie .....zlodzieje nic pozatym
Dodano: 23.06.2018 08:41    Przez: ~D.
Kopalnie nasze odwierty wasze. Nigdy wiecej zakonu POległych!👎
Dodano: 23.06.2018 09:21    Przez: ~Gronkowiec-walc🔯
To PO prowadziło i prowadzi Polskę na DNO.
Dodano: 23.06.2018 14:07    Przez: ~Tylko nie PO
Kiedy ster władzy przejął PiS są pieniądze na wiele rzeczy, za PO-PSL nie było na nic.
Dodano: 23.06.2018 14:09    Przez: ~Popieram PiS
Jeden odwiert, potem drugi odwiert, potem podejmowanie decyzji co z tymi dziurami zrobić, potem szukanie kogoś kto wyłoży kasę na ciepłownię/baseny, potem budowa, potem wielkie otwarcie, na końcu martwienie się co zrobić żeby to wszystko na siebie zarobiło. Ostatni punkt powinien być rozpatrzony już teraz. Ciekaw jestem czy władze Turku postawią coś rentownego czy mieszkańcy w podatkach będą musieli dopłacać do działalności nowego tworu.
Dodano: 24.06.2018 10:06    Przez: ~rejent
Dlaczego odwiert jest taki drogi?
Dodano: 22.06.2018 21:49    Przez: ~Qwerty
Bo premie na bandytów z Pis idą w setki tys zł.
Dodano: 23.06.2018 13:27    Przez: ~ojczym Kobrzyckiego Tomka
I w Turku znowu się inwestuje z powodzeniem a w Koninie od wiary za chwilę zarosnie i ... nici z tego. Prezydencie rusz swoimi ludzi i i róbcie coś z tą gorącą wodą... bo calavkadencja minęła.
Dodano: 23.06.2018 00:27    Przez: ~Jarek
W kole odwiert zrobiony, w Turku za rok już też będzie, a w Koninie cisza. Zrobili jeden, zatkali i z wielkich planów jak zwykle skończyli tylko o gadaniu. Coś w stylu: "ja wam obiecam tyle, ile nikt inny wam nie obieca!"
Dodano: 23.06.2018 08:31    Przez: ~Koninijczyk ;p
Bo w Koninie potrafią tylko zrywać dobre ścieżki rowerowe i w ich miejsce kłaść nowe zamiast położyć tam gdzie ścieżek nie ma lub chodniki są w fatalnym stanie. Z wymianą tych ścieżek to kur... skandal.
Dodano: 23.06.2018 09:05    Przez: ~late
Tak rozbierają dobre chodniki na Wyszyńskiego i na Chorzniu na Spółdzielców i kładą nowe, co za marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Kto tym rządzi ?
Dodano: 23.06.2018 14:13    Przez: ~Mieszkaniec
Odwiert w Koninie już dawno zrobiony. Prezydent butelkę z wodą otrzymał. Kasa za wiercenie wypłacana. Tylko po co ta woda? Każdy może sobie kazać wiercić. Czy jest wójtem, prezydentem, dyrektorem, prezesem, nawet ojcem czy matką. Ważna kasa. Józef wywalił kasę na szykanie wody a nie miał pozwolenia na jej wydobycie? Czy może gdzie tą wodę wypuszczać.
Dodano: 23.06.2018 14:42    Przez: ~wodnik
14.040.000 - kto to wyliczył i jak ??
Dodano: 23.06.2018 10:04    Przez: ~adam
koniniunisie uczta się
Dodano: 23.06.2018 10:52    Przez: ~jo
Przecież to będzie jeden odwiert, zupelnie tak samo jak w Koninie. A co z drugim odwiertem ? A nawet gdyby, to co dalej z tymi odwiertami ?
Dodano: 23.06.2018 20:28    Przez: ~kuzia