Dzisiaj jest sobota 22 lutego 2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21073) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 6oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turek. Powstanie pierwsza strefa wolna od dymu tyt ... (1)Wróciły seniorki, wrócą seniorzy? Trening naborowy ... (0)

Na co zwracać uwagę przed zaciągnięciem pożyczki gotówkowej?

Materiał promocyjny

Dodano: 2.07.2018 11:35
  • Na co zwracać uwagę przed zaciągnięciem pożyczki gotówkowej?

Pożyczka gotówkowa to narzędzie, które pozwala nam spełnić swoje marzenia bez konieczności odkładania pieniędzy i czekania aż uzbieramy potrzebną kwotę. Każdy świadomy pożyczkobiorca powinien jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma nic za darmo i pożyczone pieniądze zawsze trzeba oddać wraz z naliczonymi odsetkami. Podejmując decyzję o zaciągnięciu pożyczki warto zwrócić więc uwagę na kilka istotnych elementów, aby spłata kredytu nie przysporzyła nam dodatkowych problemów. Jakich – o tym powiemy poniżej.

Pożyczka gotówkowa dopasowana do potrzeb kredytobiorcy

Banki oraz firmy pożyczkowe oferują pożyczki w różnej wysokości, począwszy od kilku tysięcy złotych, a kończąc na kredytach długoterminowych opiewających na znacznie wyższe kwoty. Kluczowym przy wyborze konkretnej oferty jest więc obliczenie, ile pieniędzy potrzebujemy oraz znalezienie instytucji finansowej, która udzieli nam kredytu w takiej wysokości. Nie bez znaczenia jest także długość okresu spłaty pożyczki oraz wysokość miesięcznej raty, która powinna być dopasowana do naszych możliwości finansowych.

Jeśli posiadamy dobrą historię kredytową oraz stabilne zatrudnienie w pierwszej kolejności warto zwrócić się do banku, w którym posiadamy konto. Jeśli natomiast jest to nasz pierwszy kredyt lub chcemy uniknąć formalności bankowych, sprawdźmy oferty firm oferujących pożyczki gotówkowe. W ofercie Finanse dla Ciebie na https://www.splatachwilowek.pl znajdziemy korzystne warunki kredytowania, niskie oprocentowanie oraz możliwość rozłożenia spłaty pożyczki nawet na 144 raty.

Oprocentowanie pożyczki gotówkowej

Nie istnieje pożyczka, z którą nie wiązałyby się dodatkowe koszty. W końcu banki oraz firmy pożyczkowe na czymś muszą zarabiać. Każdy kredyt posiada więc określone oprocentowanie oraz dodatkowe koszty, które będziemy musieli ponieść decydując się na jego zaciągnięcie. Jeśli zależy nam na korzystnej pożyczce gotówkowej warto więc zapoznać się z co najmniej kilkoma ofertami oraz wybrać spośród nich tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

W pierwszej kolejności każdy przyszły kredytobiorca powinien zwrócić uwagę na RRSO. To skrót od „rzeczywista roczna stopa oprocentowania”, który mówi nam, jak wysoko oprocentowany jest nasz kredyt. W pierwszej kolejności warto skupić się na pożyczkach gotówkowych z jak najniższym RRSO, gdyż ich koszt będzie po prostu mniejszy. Dla przykładu Finanse dla Ciebie oferuje kredyt gotówkowy, którego RRSO wynosi zaledwie od 6,18%.

Dodatkowe koszty kredytu gotówkowego

Samo oprocentowanie kredytu to jednak nie jedyne koszty, z jakimi spotkać się może pożyczkobiorca. Oprócz samej RRSO banki oraz firmy pożyczkowe do kosztów kredytu doliczają bowiem bardzo często także ubezpieczenie, opłaty manipulacyjne oraz inne koszty, które zsumowane potrafią znacznie powiększyć realny koszt pożyczki.

Zanim podpiszemy umowę pożyczkową warto więc dokładnie przeanalizować wszystkie związane z nim koszty oraz dowiedzieć się, czy z części z nich możemy zrezygnować. W szczególności powinniśmy zorientować się, czy mamy możliwość zrezygnowania z ubezpieczenia kredytu, które znacząco zwiększa koszt kredytu. Na stronie https://www.splatachwilowek.pl każdy kredytobiorca ma możliwość wyboru oferty bez ubezpieczenia, co pozytywnie wpływa na wysokość miesięcznych rat oraz obniża całkowity koszt pożyczki gotówkowej.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pieniądze,   pożyczka,   finanse,   budżet domowy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.