Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18903) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 16oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Konin. Kajakiem po Warcie. Jak działa wypożyczalnia przy bulwarze?

Dodano: 3.08.2018 12:18

Wakacje trwają w najlepsze. Wysokie temperatury nie opuszczają nas nawet na chwilę. Sprawdziliśmy, jak działa wypożyczalnia kajaków w Koninie.

Po wpisie wiceprezydenta Konina - Sławomira Lorka na portalu społecznościowym, który gorąco zachęcał do wypożyczania kajaków, postanowiliśmy sprawdzić, jak funkcjonuje nowo wybudowany hangar obok kompleksu boisk szkolnych przy ZS CKU.

Przypomnijmy, że wypożyczalnia kajaków została otwarta 6 lipca br. i jest czynna codziennie od 13.00 do 20.00 w dni robocze, a w weekendy otwierana jest o godzinę wcześniej. Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy, ale nie tylko bo również osoby z okolicznych miejscowości, chętnie przybywają popływać nowymi kajakami. Od poniedziałku do piątku notowane jest po kilka wypożyczeń dziennie. Największe zainteresowanie jest zauważalne w weekendy, kiedy jednego dnia przewija się w tym miejscu nawet kilkadziesiąt osób.

Wypożyczalnia dysponuje 20 lekkimi, dwuosobowymi kajakami o długości 4,5 m. Koszt pływania po Warcie wynosi 10 zł za godzinę lub 50 zł za cały dzień. Wypożyczając sprzęt wodny, trzeba zwrócić go samemu. Nie ma jeszcze opcji odebrania kajaków z innego miejsca, natomiast w przyszłości ma to ulec zmianie. Ciekawostką jest, że wypożyczając kajak w przystani miejskiej w Gosławicach, można zwrócić go w hangarze przy bulwarze nadwarciańskim. Dla spragnionych rzecznych spływów istnieje możliwość zorganizowania po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Wypożyczalnia dysponuje w tym celu przyczepką na 10 kajaków.

Pozostaje nam tylko zachęcić  do pływania kajakiem po Warcie, szczególnie przy obecnie panujących  temperaturach.

  • Konin. Kajakiem po Warcie. Jak działa wypożyczalnia przy bulwarze?
  • Konin. Kajakiem po Warcie. Jak działa wypożyczalnia przy bulwarze?
  • 1533291837-5blgfx-kajaki4.jpg
  • 1533291837-ud23gs-kajaki5.jpg
  • 1533291838-1s9f2j-kajaki3.jpg
  • 1533291838-qil974-kajaki6.jpg
  • 1533291838-lw9qjc-kajaki7.jpg

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kajaki Konin,   wypożyczalnia kajaków,   bulwar Konin,   Sławomir Lorek,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie zgadzam się z Tobą.Świetny pomysł, dobre ceny, nowoczesne kajaki. Bardzo miłe spędzanie czasu wolnego. Spływ Wartą sama przyjemność:) Doceniajmy to co mamy - nie narzekajmy- sam skorzystałem i polecam bo WARTO:)
Dodano: 3.08.2018 12:54    Przez: ~Bartek
wyprowadź się malkontencie
Dodano: 3.08.2018 12:53    Przez: ~on
Że w dni robocze czynna od 13-ej, można by jeszcze zrozumieć, ale dni wolne od pracy od 12-ej? Najpóźniej od 8-ej.
Dodano: 3.08.2018 13:03    Przez: ~art
Nie mów mu jak ma pisać, to typowy analfabeta, w szkole tylko bywał, proszę zwrócić uwagę na wpisy Pn-a ?
Dodano: 3.08.2018 16:20    Przez: ~Polonistka
proszę cię, zapisz się do szkoły bo ciężko zrozumieć co miałeś na myśli
Dodano: 3.08.2018 14:20    Przez: ~autor

KOMENTARZE

W weekend kilkadziesiąt osób w ciągu dnia to porażka ! To miasto tak naprawdę nic nie ma do zaoferowana.
Dodano: 03.08.2018 12:43    Przez: ~ja
wyprowadź się malkontencie
Dodano: 03.08.2018 12:53    Przez: ~on
Nie zgadzam się z Tobą.Świetny pomysł, dobre ceny, nowoczesne kajaki. Bardzo miłe spędzanie czasu wolnego. Spływ Wartą sama przyjemność:) Doceniajmy to co mamy - nie narzekajmy- sam skorzystałem i polecam bo WARTO:)
Dodano: 03.08.2018 12:54    Przez: ~Bartek
to co widze to jest serio czy to k#$%@ jakis żart??? w eksponowanym miejscu ktos wywiesił jakas reklamową szmate z kajakami??? Czy kogos k@#$%
Dodano: 03.08.2018 12:56    Przez: ~lolololl
proszę cię, zapisz się do szkoły bo ciężko zrozumieć co miałeś na myśli
Dodano: 03.08.2018 14:20    Przez: ~autor
typowy kodziarz, nie mam nic mądrego do powiedzenia to się doczepie do poprawności pisowni. Gościu to jest internet a nie praca magisterska. Nie bedziesz mi mówił jak mam pisać. Skoro nie zrozumiałeś przekazu to proponuje ci nauke podstaw użytkowania internetu.
Dodano: 03.08.2018 14:45    Przez: ~uuj
Nie mów mu jak ma pisać, to typowy analfabeta, w szkole tylko bywał, proszę zwrócić uwagę na wpisy Pn-a ?
Dodano: 03.08.2018 16:20    Przez: ~Polonistka
Polacy nie mają wcale wyczucia estetycznego - stąd taki syf wizualny w przestrzeni publicznej . To całe wyjaśnienie.
Dodano: 04.08.2018 01:02    Przez: ~Xy
Że w dni robocze czynna od 13-ej, można by jeszcze zrozumieć, ale dni wolne od pracy od 12-ej? Najpóźniej od 8-ej.
Dodano: 03.08.2018 13:03    Przez: ~art
Nie opłaca się od 8 bo po prostu to miasto umiera i nikt nie łazi tak wcześnie po mieście haha
Dodano: 03.08.2018 13:16    Przez: ~haha
do 20 stej,fakt już o 20 stej KONIN ŚPI,a zimą już o18 stej , to każdy wie
Dodano: 03.08.2018 13:34    Przez: ~hehe
Racja, w takie upały to aż miło by było popływać od samego rana.
Dodano: 04.08.2018 11:49    Przez: ~Kajak
Galanta ta wypożyczalnia. Pan obsługujący bardzo koleżeński. Polecam
Dodano: 03.08.2018 13:34    Przez: ~LełonMessji
Brzmi jak tekst reklamowy...
Dodano: 03.08.2018 13:50    Przez: ~jest piknie jest cudnie
Zarąbista sprawa, wypożycz se pan kajak, przeplyn te 15 czy 20 km, a następnie kajak na plecy i odnies do wypożyczalni do Konina - dla mnie bomba, no po prostu rewelacja!!!
Dodano: 03.08.2018 14:09    Przez: ~xXx
Kajaki powinny być udostępniane przy rzece bo kobiety i starsze osoby nie są w stanie dotargac ich z i do hangaru pokonując jeszcze schody. Czy to do osób odpowiedzialnych dociera ????
Dodano: 03.08.2018 17:56    Przez: ~Iga
płyniesz głąbie pod prąd i z prądem rzeki.... reżimtv zaćpała ci resztki mózgu ?
Dodano: 03.08.2018 21:57    Przez: ~doooopek
a za co placa temu nygusowi , niech kupia wozek i niech je dowozi do wody..
Dodano: 04.08.2018 08:03    Przez: ~wodnik szuwarek
Nurt Warty to ok 3-5 km/h. To żadna prędkość. Spokojnie można pod prąd płynąć. Zwłaszcza tymi nowymi kajakami. Wypowiadają się tutaj znafcy, co w życiu kajaka nie widzieli. Mam tylko pomysł by jednak wcześniej otwierać. Dodatkowo jak wygląda śluzowanie na kanale? Zwolnione z opłat? Jakieś numery tel do śluz udostępnione?
Dodano: 04.08.2018 10:17    Przez: ~Gj
zdejmijcie ta szpetną reklame z barierek na bulwarach. Czy wy ludzie gustu nie macie??
Dodano: 03.08.2018 14:43    Przez: ~qqw
Cieszy że coś dzieje i że mieszkańcy zadowoleni. Zmienić szpetny baner i będzie super.
Dodano: 03.08.2018 15:46    Przez: ~G
ty to sie ciesz , ze wogole zyjesz, nikt tu mieszkancom laski nie robi , bo prezydent nie wylozyl pieniedzy na to z wlasnej kieszeni , tylko to sa zrabowane pieniadze mieszkancom miasta , ktorzy akurat nic nie maja do powiedzenia gdzie i jak je wyda...
Dodano: 04.08.2018 07:15    Przez: ~pro publico bono
Czy Pn też korzysta z wypożyczalni kajaków ? Myślę, że ten "typek cały wolny czas, jako emeryt górniczy, spędza przy kompie i opluwa ludzi.
Dodano: 03.08.2018 16:25    Przez: ~Wróg Pn-a
Czy sa jakies znizki dla rodzin wielodzietnych?
Dodano: 03.08.2018 16:41    Przez: ~k.p.
masz 500 plus i jeszcze na znizki czekasz? znajac zycie pewno do pracy tez nie chodzisz...
Dodano: 03.08.2018 16:51    Przez: ~patola
a chce jeszcze dodać, że jestem starym kawalerem i dzieci nie lubie.
Dodano: 03.08.2018 17:31    Przez: ~patola
tak , w gratisie kamien i sznur