Dzisiaj jest piątek 24 stycznia 2020, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20983) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Czwarty dzień, czwarty transfer. Boczny obrońca w ... (0)Katarzyna Motyl znów w Koninie. Jej Ostrovia pokon ... (1)

Zawód odporny na rozwój technologii? Zostań Programistą!

Materiał promocyjny

Dodano: 29.08.2018 23:01
  • Zawód odporny na rozwój technologii? Zostań Programistą!

Wybierając zawód warto postawić na kierunek, który będzie pożądany na rynku pracy, rozwojowy, a jednocześnie zapewni dobre zarobki. Jednym z takich zawodów jest rola programisty. Najlepsi specjaliści nie będą mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia, a zarobki w branży przekraczają średnie wynagrodzenie. Jak zostać programistą i gdzie pracować w tym zawodzie?

Czym na co dzień zajmuje się programista? Przede wszystkim opracowuje programy komputerowe za pomocą specjalnego języka programowania czyli zbioru określonych reguł, za pomocą których można stworzyć program. Rolą programisty jest też rozwijanie systemów, wyszukiwanie i usuwanie błędów powstałych w trakcie pisania kodu czy testowanie oprogramowania. Im bardziej skomplikowany język programowania, tym można liczyć na wyższe zarobki. W zależności od obszaru specjalizacji programistów można podzielić na programistów aplikacji oraz programistów systemowych.

Czy warto zostać programistą?

Programiści są jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodów, zarówno w Polsce jak i za granicą. Ma to swoje plusy, pracę w zawodzie łatwo znaleźć, a najlepsi specjaliści mogą liczyć na wysokie zarobki. Zawód ten z powodzeniem mogą wykonywać osoby niepełnosprawne. Poza tym, w tej pracy nie ma ograniczeń wiekowych. Minusem pracy programisty jest z kolei długotrwała praca przy komputerze, która w negatywny sposób może się odbić na zdrowiu człowieka. Kandydat na programistę powinien też być przygotowany nie tylko na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, ale także na naukę zupełnie nowych technik i języków programowania. W przypadku awarii lub odnalezienia błędów w opracowywanych programach czy aplikacjach programiści muszą niezwłocznie je naprawić, co często może się wiązać z dodatkowym stresem.

Jak zostać programistą?

Najlepiej skończyć studia informatyczne ze specjalizacją z programowania. Przydatne może się też okazać wykształcenie na kierunku technicznym lub matematycznym. Pracę można dostać już po ukończeniu 3-letnich studiów licencjackich, ale warto poświecić jeszcze 2 lata na ukończenie studiów magisterskich i kształcić się w wybranej specjalizacji. Na rynku istnieje też wiele specjalistycznych kursów, które uczą danego języka programowania. Jak w każdym zawodzie ważna jest praktyka i doskonalenie swoich umiejętności.. Predyspozycje, które są wymagane w zawodzie informatyka to zdolność logicznego myślenia, systematyczność, kreatywność, koncentracja, samodzielność, dokładność oraz zdolność szybkiego uczenia się i chęć poznawania nowych technologii IT.

Kandydat do pracy w zawodzie programisty powinien znać, najlepiej kilka języków programowania. Poza tym osoba ta musi wykazywać się wiedzą na temat, m.in.: podstaw administracji systemami Windows i Unix, tworzyć wydajne zapytania SQL, znać zagadnienia sieciowe i protokół TCP/IP, umieć tworzyć wydajny i bezpieczne kody. W niektórych przypadkach firmy same szkolą kandydatów zgodnie ze swoimi wymaganiami. Im wcześniej zacznie się naukę programowania, tym lepiej. Warto też uczyć się języka angielskiego, który jest międzynarodowym językiem programistów.

Ofert pracy można szukać oczywiście przez internet i z pomocą może tutaj przyjść portal rekrutacyjny Jober.pl, który oferuje sporo ofert pracy dla programistów C++, C#, PHP czy JAVA.

Gdzie pracować jako programista?

Programiści komputerowi pracują w fabrykach, przemyśle, firmach inżynieryjnych, urzędach, szpitalach lub instytucjach edukacyjnych, a także międzynarodowych korporacjach i firmach z branży IT. Wielu programistów zakłada własną działalność. Zapotrzebowanie na programistów jest na rynku bardzo duże. Pracę jako programista z powodzenie można znaleźć w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach bez konieczności wyjeżdżania za granicę. Najłatwiej znaleźć pracę oczywiście w Warszawie.

Za dobre miejsca pracy w dziedzinie IT uważane są np. Roche, Sii, Comarch, Britenet czy ING. Oferty pracy najczęściej są skierowane do określonego typu programistów, którzy są ekspertami w języku np. Java. Rajem dla programistów jest słynna Dolina Krzemowa w USA, gdzie swoje siedziby mają takie koncerny jak Google, Microsoft, Apple czy Facebook. Na dobre zarobki programiści mogą liczyć też w takich firmach jak Intel, Cisco, Hewlett-Packard, Amazon czy eBay. Pracy jako programista warto szukać również w Niemczech czy Wielkiej Brytanii np. w firmach londyńskiego City.

Zarobki programisty

Programiści to dziś jedni z najlepiej opłacanych specjalistów. Zarobki są jednak zróżnicowane w zależności od miejsca pracy, umiejętności programisty, zawodowego doświadczenia czy języka programowania. Najlepsze pensje otrzymują pracownicy w dużych miastach, w których jest wiele zakładów przemysłowych i firm, które zatrudniają informatyków, a na rynku pracy jest niewystarczająca ilość specjalistów. Pensja programisty kształtuje się od 4,500 zł do nawet 25 tys. zł. W 2017 roku średnia płaca programisty wyniosła 7 937 zł. Najwyższe wynagrodzenie otrzymują programiści zatrudnieni w firmach IT działających w sektorze finansowym, następnie w sektorze usług i software. Na najwyższe zarobki można liczyć w Warszawie, następnie w województwie małopolskim i pomorskim. Najwyższe zarobki otrzymują programiści pracujący w technologii JAVA, następnie ci znający język C/C++ oraz programiści aplikacji mobilnych.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:praca,   programowanie,   rozwój

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ciezki ale satysfakcjonujacy i dobrze platny zawod.
Dodano: 30.08.2018 11:52    Przez: ~Pn
Stwierdził Pn czyli kopacz torfu, nie potrafiący korzystać z polskich znaków diaktrycznych.
Dodano: 30.08.2018 13:10    Przez: ~Antytuman
Uczyłem się i teraz mam dobrze płatna prace. Oplacalo sie
Dodano: 30.08.2018 15:02    Przez: ~Pn
Pn to ja
Dodano: 30.08.2018 15:23    Przez: ~Pn
Na LM-ie wszyscy cię znają, ale z tej negatywnej strony, bo przecież innej nie masz.
Dodano: 30.08.2018 18:09    Przez: ~Zenon
Do 4 powyżej konentujacych c w o k o w - czy potraficie napisać choc linijkę kodu w PHP czy Java? Watpie. Po co wiec te wasze wypociny? 😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 30.08.2018 20:32    Przez: ~Pn
Uwaga ! Pn to zły człowiek !
Dodano: 31.08.2018 08:12    Przez: ~Dlaczego ?
Chciałbym być programistą, a co to jest ?
Dodano: 30.08.2018 15:50    Przez: ~Pn
Pn, ty to tylko nadajesz się do szypy.
Dodano: 30.08.2018 16:46    Przez: ~Kopać doły
Hehehe.... trole piSSuarscy nie przepiszcza zadnego wpisu. Zalosne msluczkie pismatolki, z ktorych mam niezla beke. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 30.08.2018 16:23    Przez: ~Pn
Muszą odreagować wyrok uniewinniający Sądu dla Władysława Frasyniuka o wprowadzenie w błąd policjanta.Męskie cipki typu anty pn ,symp.Pis Ola, Ewa itp.tak mają.Nie ma co się przejmować jeszcze nie zrozumieli ,że stawianie łapka w dół czy w górę pod komentarzem nieprzychylnym dla PiSdzielca to nie głosowanie w wyborach samorządowych .A oni tak myślą.Ciekawe który przygłup pierwszy wyskoczy z info ,że sam sobie odpowiedziałeś na komentarz?Stawiam na przygłupa o nicku ,,popieram PiS"
Dodano: 30.08.2018 16:40    Przez: ~Hegemon
Prawdziwy z ciebie hegemon, masz prawo błędnie myśleć i to czyń nadal, a ludzie sympatyzujący z PiS-em to wzór prawdziwych Polaków kochających Polskę i nikt tego nie zmieni swoimi obrażliwymi komentarzami.
Dodano: 30.08.2018 16:54    Przez: ~Tylko PiS
Jak się przygłupie o nicku ,,Tylko PiS "czujesz pokrzywdzony to idź do sądu .Czy to prawda ,że brakuje wam kandydatów w wyborach samorządowych bo wszystkich powsadzaliście do spółek Skarbu Państwa i teraz musicie zbierać żuli z ulicy .Ale kaczafi nawywijał z tym zakazem kandydowania co ? Żula Kobrzyckiego już zaPiSaliście?
Dodano: 30.08.2018 17:06    Przez: ~Hegemon
Hegemon z tego co widzę 78 nicków masz i obrażasz wszystkich ile się da.
Dodano: 30.08.2018 18:14    Przez: ~xd
Żebyś widział jaką z ciebie mają wszyscy bekę.Plakaty na mieście widziałeś.Wyjdz to zobaczysz
Dodano: 30.08.2018 18:15    Przez: ~buhhhaaa
Pn robi się słynny, w negatywnym znaczeniu tego słowa, ludzie opozycji to żli ludzie.
Dodano: 30.08.2018 19:41    Przez: ~Witek
@Hegemon - te wszystkie meskie ci... jak ich nazwales to jedna i ta sama osoba. To widac. Szkoda slow na takie scierwa.
Dodano: 30.08.2018 20:16    Przez: ~Pn
Pn, ludzi nazywasz ścierwami ?
Dodano: 31.08.2018 08:14    Przez: ~No nieładnie
Ludzie sympatyzujący z PiS-em wyróżniają się kulturą osobistą i wyrobieniem politycznym, nie zniżają się do poziomu elektoratu totalnej opozycji, ludzi gorszego sortu, który potrafi tylko obrażać i ubliżać. My ludzie PiS-u powinniśmy zachowywać wysokie standardy w odróżnieniu od destrukcyjnej opozycji.
Dodano: 30.08.2018 19:14    Przez: ~Symp. PiS
Pawłowicz=minister kultury.
Dodano: 30.08.2018 19:43    Przez: ~spadaj dziadu
@Symp. PiS - czego ty sie najadles, ze tak bredzisz?
Dodano: 30.08.2018 20:17    Przez: ~Pn
Ustabilizowanie poparcia dla partii rządzącej na poziomie ponad 40 proc. świadczy o tym, że Polacy oceniają pozytywnie działania Prawa i Sprawiedliwości. Co też ważne totalna opozycja, pomimo startu w wyborach razem, nie jest w stanie pokonać partii Jarosława Kaczyńskiego i traci coraz więce
Dodano: 30.08.2018 21:45    Przez: ~wasza oleńka
Pn a Hegemon to ten sam osobnik.
Dodano: 30.08.2018 21:18    Przez: ~oficer dyżurny
Wiemy wiemy.Ubaw mamy z nimi po pachy.Kabaret przez cały dzień
Dodano: 30.08.2018 21:44    Przez: ~oleńka
Pn powinien się leczyć na głowę, bo nienawiść jest straszną chorobą.
Dodano: 31.08.2018 08:16    Przez: ~Medyk
NO I CO ? ZE SZTUCZNA INTELIGENCJĄ ? UMIEJĄCĄ PROGRAMOWAĆ . ...
Dodano: 31.08.2018 04:41    Przez: ~L
Pięć głównych powodów, dla których warto być programistą: https://nofluffjobs.com/blog/5-powo podpisuję się pod tym :D
Dodano: 11.09.2018 19:29    Przez: ~Max

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.