Dzisiaj jest środa 17 lipca 2019, imieniny: Anety, Aleksego, Julietty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18611) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 11oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (2)

Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę

Dodano: 19.09.2018 17:06
Źródło: LM.pl

Większością głosów konińscy radni zdecydowali o emisji obligacji oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

Miasto planuje wyemitować obligacje komunalne warte 120 mln zł. Z tego obligacje za 20 mln zł miałyby być „wypuszczone” jeszcze w tym roku, natomiast po 50 mln zł w 2019 i 2020 roku. Zgodnie z uzasadnieniem do uchwały, nad którą pochyliła się dziś Rada Miasta Konina, celem emisji w 2018 roku jest finansowanie planowanego deficytu budżetu. Natomiast w latach kolejnych spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu. Pieniądze miałyby być przeznaczone na inwestycje drogowe, to jest: budowę wiaduktu łączącego ul. Paderewskiego z Wyzwolenia, modernizację ul. Przemysłowej od skrzyżowania z ul. Matejki do Malińca, remont ul. Jana Pawła II oraz budowę kładki nad kanałem Ulgi.

- Te inwestycje są Koninowi potrzebne – mówił radny Piotr Korytkowski.

- My nie jesteśmy przeciwko inwestycjom. Nasz spór dotyczy źródeł, z których mamy czerpać pieniądze na ich realizację – dodał radny Zenon Chojnacki.

Prezydent Józef Nowicki podkreślił, że negocjacje z instytucjami, które miały pomagać samorządom w realizacji inwestycji trwały osiem miesięcy i nie przyniosły rezultatu. Wszystko ze względu na zaproponowane zbyt duże koszty odsetkowe.

- Niestety okazuje się, że Polski Fundusz Rozwoju jest funduszem komercyjnym – mówił radny Wiesław Wanjas.

- Obligacje pozwalają nam pozyskać środki poza polityką – dodał Piotr Korytkowski.

Michał Kotlarski natomiast w ostrych słowach zwrócił się do prezydenta Nowickiego.

- Każdy obywatel będzie musiał ponieść konsekwencje tej naszej decyzji. Gdyby policzyć przez 8 lat niepotrzebne wydatki to może nie trzeba byłoby dokładać 20 mln zł do budżetu – mówił Michał Kotlarski.

Ostatecznie, 13 radnych zagłosowało „za” wyemitowaniem obligacji. Natomiast 6 było przeciw, a byli to: Marek Waszkowiak, Michał Kotlarski, Sebastian Górecki, Jakub Eltman, Krystian Majewski i Zenon Chojnacki. 

  • Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę
  • Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę
  • Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę
  • Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetny pomysł. Sprawdzony tez w innych miastach.
Dodano: 19.09.2018 20:41    Przez: ~Roman
Dobra próba. Trzeba mysleć szerzej. Jestem zaskoczony takim pomysłem, ale pozytywnie.
Dodano: 19.09.2018 20:56    Przez: ~BrawoZaDecyzje
Przeciw byli ci co nie maja o niczym pojęcia.
Dodano: 19.09.2018 21:30    Przez: ~Karpio
Niech wszyscy "mądrzy" zamiast narzekać pomyśl, chcieliście wziąć sprawy miasta w swoje ręce więc, wam to prezydent umożliwia!!! Poznajcie trud utrzymania miast. Każdy bystry jak nie ma żadnej odpowiedzialności, kiedy może krytykować i opluwać wszystkich dookoła nie panosząc żadnych konsekwencji. Bardzo dobre rozwiązanie z obligacjami!!!
Dodano: 19.09.2018 22:37    Przez: ~Ryszard D.
Rzadko wchodzę na LM. ponieważ to co tu czytam jest poprostu żałosne. Wy ludzie mieszkańcy Konina nigdy nie będziecie zadowoleni, zawsze musicie się czegoś uczepic nawet jak widać jak Konin się rozwija to wam nie pasuje, nie potraficie docenić jakim fajnym miastem jest Konin . A może tak zamiast siedzieć przed monitorem to przejechali byście się na wycieczkę rowerową po mieście i zobaczyli ile w Koninie się dzieje, jak fajnie się rozwija. Bulwary tętnią życiem, impreza za impreza, ścieżki rowerowe robią się dużo już jest można korzystać itp. Myślę że Nasze miasto bardzo dużo zyskało dzięki obecnymu Panu Prezydentowi. Koninem musi zarządzać osoba doświadczona czyli Pan Nowicki.
Dodano: 19.09.2018 22:46    Przez: ~Zosia

KOMENTARZE

NADAL W URZEDZIE RODZINKI PRACUJĄ ??? KIEDYS BYŁ ZAKAZ ALE JOZEF ?????????????????
Dodano: 19.09.2018 21:06    Przez: ~STRASZAK
No jeszcze co niektórzy mieli wycieczkę do Chin rzekomo szukali inwestorów i gdzie oni są. Tym panom już dziękujemy.!!!
Dodano: 19.09.2018 21:08    Przez: ~precz
Nie znaleźli.
Dodano: 20.09.2018 09:57    Przez: ~won
Pomysł jest az nadto dobry, obawiam się,ze społeczeństwo może tego nie ogarnąć sądząc po tej fali hejtu.
Dodano: 19.09.2018 21:12    Przez: ~Iza
Wiec kup obligacje za 200 000 PLN a Miasto od Ciebie za 10 lat wykupi albo nie wykupi. Jeśli będziesz potrzebowała w międzyczasie pieniędzy to będziesz sprzedawać obligacje znacznie poniżej ich wartości.
Dodano: 20.09.2018 10:05    Przez: ~Piotr
Historia zakręciła koło lewactwo postkomuna i lemingi z PO zrobili swoje. Na koniec kadencji chcą się wypromować. Koniniacy już niedułgo poznacie prawdzwe ich oblicze. Nie ufajcie nim. Tylko PIS wyprowadzi nasze kochane miasto z tego marazmu i sragnacji. Na tapecie będą kryptokomunistyczne spòłki miejskie z ich kolesiowskimi układami. MZGOK to negatywny wzòr. Jutro więcej na ten temat
Dodano: 19.09.2018 21:16    Przez: ~Aa
Co za bełkot.
Dodano: 19.09.2018 23:11    Przez: ~x
Nowicki z Lorkiem wywalić ich na nadrzeczna do slumsów!
Dodano: 19.09.2018 21:28    Przez: ~salomon
oni są spoko, zapomniałeś o panu Sebastianie
Dodano: 19.09.2018 21:43    Przez: ~uyy
Dobrobyt i rozwój to się buduje za swoje pieniądze a nie cudze. Jak kilka lat temu zajęto by się ściąganiem firm do konina to teraz można by było budować za swoje, bo te firmy płaciły by podatki.
Dodano: 19.09.2018 21:29    Przez: ~Aaa
Przeciw byli ci co nie maja o niczym pojęcia.
Dodano: 19.09.2018 21:30    Przez: ~Karpio
Niech bolszewia miasta nie zadłuża... dosc tego.. won od koryta
Dodano: 19.09.2018 21:31    Przez: ~Społeczeństwo
PiS zadłuża cały kraj i przyklaskujesz jak odbierasz pińcet plus
Dodano: 19.09.2018 21:36    Przez: ~KokoDżambo
dosyć Hamowni!!!!!!!!
Dodano: 19.09.2018 21:40    Przez: ~LIPĄ MI TO SMIERDZI !!!!!!!
A kiedy będzie droga zrobiona na Weglewskich Holendra to Sławska to promu. Mamy tam same dziury na droga.
Dodano: 19.09.2018 21:41    Przez: ~Tomek
W marcu