Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19916) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (19)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (5)

Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów

Dodano: 27.09.2018 14:07
Źródło: LM.pl

Blisko 100 osób wzięło udział w debacie społecznej poświęcone bezpieczeństwu seniorów.

Debata odbyła się w auli im. Sierżanta Zdzisława Karczewskiego w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. W wypełnionej po brzegi sali mundurowi przedstawili narzędzia, które służą poprawie bezpieczeństwa: Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”. Nie zabrakło analizy oszust na terenie powiatu oraz omówienia sposobów i form działania sprawców oszustw. Była też analiza zdarzeń drogowych, w których sprawcami byli kierowcy powyżej 65. roku życia.

Na pytania mieszkańców odpowiadali poza komendantem mł. insp. Pawłem Kiliańczykiem, zastępcy komendanta – nadkom. Mariusz Jaworski i nadkom. Roman Pankowski oraz zastępca prezydenta Konina – Sławomir Lorek. Po raz pierwszy też w debacie uczestniczyły przedstawicielki banku, które opowiedziały o działaniach jakie podejmowane są przez pracowników w celu zapobieżenia wypłacania przez seniorów oszczędności życia, które przekazują oszustom.

fot. KMP Konin

  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów
  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów
  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów
  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów
  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pan Korytkowski kandydat na Prezydenta z listy Koalicja Obywatelska też jest seniorem, bo zasiada w drugim rzędzie ? Jemu jak by tak oszuści wyczyścili konta bankowe metodą na wnuczka, to by się nieżle obłowili ?
Dodano: 27.09.2018 15:16    Przez: ~Tak myślę
"Moja Komenda" czy to niej jest kolejne bezpodstawne wykorzystanie człowieka którego zniszczyła Pislicja ?
Dodano: 27.09.2018 16:30    Przez: ~Milicja pis
Ostrzegania i przestrzegania szczególnie starszych ludzi nigdy dość, a oszuści nie śpią, a myślą kogo i w jaki sposób by tu okraść. Nie ufajmy ludziom, tym bardziej obcym i nie dajmy się okradać.
Dodano: 27.09.2018 15:19    Przez: ~Tak myślę
Te babcie i dziadki się nasłuchają policjantów i później w każdym innym człowieku na ulicy widzą zagrożenie. Kiedyś szedłem do sklepu za jedną babcia, nawet na nią nie zwróciłem uwagi, po prostu widziałem że ktoś przede mną idzie i w pewnym momencie babcinka mówi do mnie: "a co pan mnie tak śledzi? Zaraz na policję zadzwonię. " no łapy mi opadły.
Dodano: 27.09.2018 19:29    Przez: ~zdziwiony
Ale lepiej nadgorliwość, niż faktycznie potem mają paść ofiarami przestępców. Ty jakoś przeżyjesz tą babci uwagę
Dodano: 27.09.2018 19:59    Przez: ~Pozdro
KorytaChce-owski nie pozwoli żebyśmy znowu PIS wziął miliony. PO też zostało okradzione, więc chcą się dowiedzieć, czy istnieje prawna możliwość odzyskania milionów, które platformie się należą
Dodano: 27.09.2018 19:57    Przez: ~Sad
No tak doktor Kmp też senior
Dodano: 28.09.2018 08:19    Przez: ~Hahahha
rzadko chwalę policję ale należy oddać tym razem oceniam przygotowali się bardzo dobrze spotkanie przygotowanie w temacie 1.prezentacje multimedialne OK -na marginesie dotyczyło to głównie osób -seniorów (może na przyszłość należy pomyśleć o rozmiarze ,wielkości dostosowana do odbiorcy bardziej czytelne .ten Pan policjant a wydziału kryminalnego mówił ciekawie ale krasomówcą to nie był.co do prezentacji na drogach-ok wszystko było przedstawione należycie, Uwagi i dyskusja była konkretna lecz brakowało konkretnych odpowiedzi .Spodobał mi się pomysł jedne z Pań która proponował przedstawienie tych zagadnie na telebimach ,portalach internetowych w prasie, w szkołach itd. frekwencja jak na konin mnie zaskoczyła pozytywnie około 80 osób. Korytkowski lepiej by się nie wypowiadał -dyrektor WORDznowu dmuchanie w kij. Było wiele uwag myślę ze to dobrze z korzyścią dla mieszkańców i Policji. Dodano:27.09.2018 10:57 Przez: ~Karo k
Dodano: 28.09.2018 09:01    Przez: ~Karol k
Jakby nie było no żył A wycieczki robią do tego Wordu więc marzą żeby koryto się dostało. Czyli co układ. A takie to apolityczne haha. W sumie jak to jest dyrek I na prezydenta z partii ???
Dodano: 28.09.2018 13:39    Przez: ~Jola

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.