Dzisiaj jest sobota 17 sierpnia 2019, imieniny: Jacka, Anity, Mirona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18599) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
22 / 19oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)Ekstraliga. Czy w niedzielę pęknie granica dziesię ... (0)

Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów

Dodano: 27.09.2018 14:07
Źródło: LM.pl

Blisko 100 osób wzięło udział w debacie społecznej poświęcone bezpieczeństwu seniorów.

Debata odbyła się w auli im. Sierżanta Zdzisława Karczewskiego w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. W wypełnionej po brzegi sali mundurowi przedstawili narzędzia, które służą poprawie bezpieczeństwa: Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”. Nie zabrakło analizy oszust na terenie powiatu oraz omówienia sposobów i form działania sprawców oszustw. Była też analiza zdarzeń drogowych, w których sprawcami byli kierowcy powyżej 65. roku życia.

Na pytania mieszkańców odpowiadali poza komendantem mł. insp. Pawłem Kiliańczykiem, zastępcy komendanta – nadkom. Mariusz Jaworski i nadkom. Roman Pankowski oraz zastępca prezydenta Konina – Sławomir Lorek. Po raz pierwszy też w debacie uczestniczyły przedstawicielki banku, które opowiedziały o działaniach jakie podejmowane są przez pracowników w celu zapobieżenia wypłacania przez seniorów oszczędności życia, które przekazują oszustom.

fot. KMP Konin

  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów
  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów
  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów
  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów
  • Konin. Policyjna debata. Dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pan Korytkowski kandydat na Prezydenta z listy Koalicja Obywatelska też jest seniorem, bo zasiada w drugim rzędzie ? Jemu jak by tak oszuści wyczyścili konta bankowe metodą na wnuczka, to by się nieżle obłowili ?
Dodano: 27.09.2018 15:16    Przez: ~Tak myślę
"Moja Komenda" czy to niej jest kolejne bezpodstawne wykorzystanie człowieka którego zniszczyła Pislicja ?
Dodano: 27.09.2018 16:30    Przez: ~Milicja pis
Ostrzegania i przestrzegania szczególnie starszych ludzi nigdy dość, a oszuści nie śpią, a myślą kogo i w jaki sposób by tu okraść. Nie ufajmy ludziom, tym bardziej obcym i nie dajmy się okradać.
Dodano: 27.09.2018 15:19    Przez: ~Tak myślę
Te babcie i dziadki się nasłuchają policjantów i później w każdym innym człowieku na ulicy widzą zagrożenie. Kiedyś szedłem do sklepu za jedną babcia, nawet na nią nie zwróciłem uwagi, po prostu widziałem że ktoś przede mną idzie i w pewnym momencie babcinka mówi do mnie: "a co pan mnie tak śledzi? Zaraz na policję zadzwonię. " no łapy mi opadły.
Dodano: 27.09.2018 19:29    Przez: ~zdziwiony
Ale lepiej nadgorliwość, niż faktycznie potem mają paść ofiarami przestępców. Ty jakoś przeżyjesz tą babci uwagę
Dodano: 27.09.2018 19:59    Przez: ~Pozdro
KorytaChce-owski nie pozwoli żebyśmy znowu PIS wziął miliony. PO też zostało okradzione, więc chcą się dowiedzieć, czy istnieje prawna możliwość odzyskania milionów, które platformie się należą
Dodano: 27.09.2018 19:57    Przez: ~Sad
No tak doktor Kmp też senior
Dodano: 28.09.2018 08:19    Przez: ~Hahahha
rzadko chwalę policję ale należy oddać tym razem oceniam przygotowali się bardzo dobrze spotkanie przygotowanie w temacie 1.prezentacje multimedialne OK -na marginesie dotyczyło to głównie osób -seniorów (może na przyszłość należy pomyśleć o rozmiarze ,wielkości dostosowana do odbiorcy bardziej czytelne .ten Pan policjant a wydziału kryminalnego mówił ciekawie ale krasomówcą to nie był.co do prezentacji na drogach-ok wszystko było przedstawione należycie, Uwagi i dyskusja była konkretna lecz brakowało konkretnych odpowiedzi .Spodobał mi się pomysł jedne z Pań która proponował przedstawienie tych zagadnie na telebimach ,portalach internetowych w prasie, w szkołach itd. frekwencja jak na konin mnie zaskoczyła pozytywnie około 80 osób. Korytkowski lepiej by się nie wypowiadał -dyrektor WORDznowu dmuchanie w kij. Było wiele uwag myślę ze to dobrze z korzyścią dla mieszkańców i Policji. Dodano:27.09.2018 10:57 Przez: ~Karo k
Dodano: 28.09.2018 09:01    Przez: ~Karol k
Jakby nie było no żył A wycieczki robią do tego Wordu więc marzą żeby koryto się dostało. Czyli co układ. A takie to apolityczne haha. W sumie jak to jest dyrek I na prezydenta z partii ???
Dodano: 28.09.2018 13:39    Przez: ~Jola

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.