Dzisiaj jest wtorek 19 lutego 2019, imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21151) SPORT FORUM FIRMY (5295) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 5oC
Jutropogoda
6 / 6oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Harcerski zlot na stulecie zakończenia Powstania W ... (1)Patryk Szymański wróci na ring podczas gali Mateus ... (9)

Allegro – sposób na nowych i stałych klientów

Materiał Partnera

Dodano: 11.10.2018 11:54

Monopolistą na polskim rynku aukcji internetowych jest bez wątpienia Allegro. Postaraj się wykorzystać popularność tego serwisu dla osiągnięcia własnych korzyści: zwiększenia ruchu na stronie twojego sklepu, pozyskania stałych klientów i oczywiście poszerzenia zasięgu sprzedaży.

Konto na Allegro jest wizytówką twojej firmy. Przeznaczone jest do sprzedaży produktu, ale pełną wartość konta można wykorzystać dopiero wtedy, gdy podejdziemy do sprawy kompleksowo i uwzględnimy wszystkie jego możliwości.

OFERTA CENOWA
Cena produktu powinna być dopasowana do możliwości grupy docelowej.

- Nie może być za wysoka, gdyż odbije się niekorzystnie na tle ofert konkurencji, ale też przesadne jej obniżanie nie ma większego sensu: po pierwsze nic nie zarobisz, po drugie wzbudzisz nieufność co do jakości tego, co sprzedajesz – uważa przedstawiciel firmy Pako, zajmującej się produkcją opakowań z folii termoformowanej dla ogrodnictwa oraz opakowań z kartonu, prezentowanych na stronie pakowyroba.pl.

Jeśli chcesz, by konto posłużyło do promocji twojego sklepu internetowego cena nie ma pierwszorzędnego znaczenia, gdyż prawdziwą okazję przygotujesz na stronie sklepu.

- Nie idź więc na wojnę cenową, raczej zadbaj o to, by skłonić potencjalnego klienta do odwiedzenia twojej witryny – radzi właściciel firmy Stern Service zajmującej się skupem i sprzedażą rusztowań oraz prowadzącej na stronie sternservice.pl sklep z rusztowaniami marki Aluberg.

TYTUŁ AUKCJI
Przedstawiciel firmy Walewski, oferującej na stronie lawkisklep.pl m.in. szeroki asortyment ławek ogrodowych i miejskich zwraca uwagę na wagę właściwego tytułu aukcji, gdyż jego frazy są podstawą dla filtrów wyszukiwarki. W tytule musi znaleźć się takie sformułowanie, które ściśle określa przedmiot i przeznaczenie wystawionego produktu. Na przykład jeżeli sprzedajesz reflektory do fiatów, fraza „reflektory do samochodów fiat” powinna znaleźć się w tytule aukcji. Dzięki temu trafią do ciebie tylko ci użytkownicy, których faktycznie ten produkt interesuje.

OPIS PRODUKTU
W aukcji, podobnie jak w sklepie internetowym, najważniejszy jest dobry opis przedmiotu sprzedaży i jego wizualizacja w postaci prawidłowej jakości zdjęć. To dla potencjalnego zdalnego klienta jedyna możliwość zapoznania się z produktem.

- Opis to klucz do sukcesu, ale też może pełnić funkcję perswazji, której celem jest skłonienie czytającego do odwiedzenia twojego sklepu – uważa właściciel sklepu eupack.pl z taśmami pakowymi i opakowaniami z folii i kartonu, z możliwością umieszczania na nich indywidualnych nadruków. - Najlepiej sprawdzają się odpowiednio zredagowane i graficznie opracowane przyciski CTA (call to action) zachęcające do podjęcia konkretnej akcji np. do zobaczenia promocji na stronie sklepu. -

WIARYGODNOŚĆ SPRZEDAWCY
Przed wszystkim w zakładce „O mnie” umieść możliwie pełny i wiarygodny tekst o swojej firmie. Drugim wskaźnikiem twojej rzetelności są opinie kupujących. Pozytywne oceny są czymś, co w oczach odwiedzającego aukcję gwarantuje prawidłowy przebieg zakupu. Zadbaj też o dobry kontakt z klientem, bez zwłoki odpowiadaj na pytania, zawsze odbieraj telefon, monitoruj dostawy. Nigdy nie zapomnij o podziękowaniu za kontakt i zawsze zapraszaj do następnych odwiedzin.

ZACHĘTY MARKETINGOWE
Zadbaj o jakiś walor, którego nie ma konkurencja, np. kupon rabatowy na następne zakupy czy bezpłatną wysyłkę. Nie zapominaj też o najistotniejszej funkcji konta aukcyjnego: przekierowaniu ruchu do twojego sklepu. Służą do tego przyciski CTA, konstrukcja treści, nawet baner informujący o okazjach czekających odwiedzających w twoim sklepie. I – co najważniejsze – stwórz te okazje. Bez trudu, pozbywając się prowizji dla Allegro, możesz zaproponować allegrowiczom preferencyjne rabaty.

Przedstawiciel sklepu jubilerskiego sklep.sundiamore.pl, oferującego oryginalną biżuterię z kamieniami szlachetnymi oraz wysokiej klasy obrączki ślubne stwierdza w posumowaniu, że udział w aukcji to dobry sposób na zwiększenie ruchu na stronie twojego sklepu internetowego. Stosując odpowiednio dobrany system zachęt masz możliwość pozyskania nowych kupujących i od ciebie już tylko zależy, czy trafią oni do bazy stałych klientów.

  • Allegro – sposób na nowych i stałych klientów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zakupy online,   allegro

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Odświeżony stary artykuł. W chwili obecnie nie ma czegoś takiego jak strona O Mnie...
Dodano: 11.10.2018 21:59    Przez: ~Odgrzewanie Kotletow
a ja się staram od 10 lat o pracę w jakimś urzędzie bo mam dobre wykształcenie i c h u j w piach ..................znajomości prezydencie trzeba mieć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ty ...................................
Dodano: 12.10.2018 10:29    Przez: ~jolasia kiepska
https://vsprint.pl/allegro/1317/ przeczytajcie o sposobach wzrostu sprzedaży
Dodano: 12.10.2018 14:23    Przez: ~Paweł

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.