Dzisiaj jest środa 21 listopada 2018, imieniny: Janusza, Marii, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22109) SPORT FORUM FIRMY (5258) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władysław Frasyniuk z żoną w konińskiej Akademii D ... (2)Puchar Polski. SPS Słupca zagra w środę o awans do ... (0)

Rada Powiatu Konińskiego wybrana! Sprawdź kto w niej zasiądzie

Dodano: 23.10.2018 09:36
Źródło: LM.pl

Mieszkańcy gmin wybrali swoich przedstawicieli do rady powiatu. Rajcy zdecydują teraz kto zostanie starostą konińskim.

W powiecie konińskim uprawnionych do głosowania było 103 528 osób. Do urn w minioną niedzielę poszło 60 121 osób. Wybory do rady powiatu nie wyłoniły zwycięzcy. Po 7 mandatów zdobyły Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Prawo i Sprawiedliwość. Natomiast 5 mandatów – KW Nasz Powiat, 4 mandaty – Towarzystwo Samorządowe, a 2 mandaty – Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna.

Rada Powiatu Konińskiego:

Halina Lenartowicz – KW PSL

Monika Rybicka-Horbińska – KW PiS

Andrzej Perkowski – KW Nasz Powiat

Henryk Kryk – KW Towarzystwo Samorządowe

Maria Wróbel – KW PSL

Zbigniew Rogowski – KW PiS

Janusz Stankiewicz – KW Nasz Powiat

Tadeusz Słodkiewicz – KW Towarzystwo Samorządowe

Sebastian Ławniczak – KW PSL

Bogdan Kołodziejczak – KW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Jerzy Rzepecki – KW PiS

Ryszard Nawrocki – KW Nasz Powiat

Wiesław Bednarek – KW PSL

Anna Juszczak – KW PiS

Sławomir Ławniczak – KW Nasz Powiat

Maciej Kwiryng – KW Towarzystwo Samorządowe

Zenon Paszek – KW PSL

Elżbieta Raźna – KW Platforma.Nowoczesna

Anna Woźniak – KW PiS
Maria Chojnacka – KW PiS

Radosław Kelm – KW Nasz Powiat

Żanetta Matlewska – KW Towarzystwo Samorządowe

Władysław Kocaj – KW PSL

Piotr Maciejewski – KW PSL

Elżbieta Fijałkowska – KW PiS

  • Rada Powiatu Konińskiego wybrana! Sprawdź kto w niej zasiądzie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

"Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic" ~ Józef Piłsudski w wszystko w temacie tych waszych wyborów.
Dodano: 23.10.2018 10:54    Przez: ~Karol Maj
czyżby były wójt ze Starego Miasta spadł na cztery łapy
Dodano: 23.10.2018 09:45    Przez: ~asdafgd
Wasze informacje róznią się od podanych przez PKW. Trochę wolniej i dokładniej Panowie/Panie.
Dodano: 23.10.2018 09:52    Przez: ~dokładny
Rysio zapewnił sobie "złotą jesień", bo ucieczka z urzędu zapewne przypadkiem nie była...
Dodano: 23.10.2018 13:11    Przez: ~Pogodynek
Nie spadł, tylko wszystko zgodnie z planem. Teraz zostanie wybrany starostą...
Dodano: 23.10.2018 10:19    Przez: ~Powiatowy

KOMENTARZE

czyżby były wójt ze Starego Miasta spadł na cztery łapy
Dodano: 23.10.2018 09:45    Przez: ~asdafgd
Nie spadł, tylko wszystko zgodnie z planem. Teraz zostanie wybrany starostą...
Dodano: 23.10.2018 10:19    Przez: ~Powiatowy
"Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic" ~ Józef Piłsudski w wszystko w temacie tych waszych wyborów.
Dodano: 23.10.2018 10:54    Przez: ~Karol Maj
Karol Maj, jak się patrzy na polityków z PO i Nowoczesnej, teraz Koalicja Obywatelska, to Ci przyznaję rację.
Dodano: 23.10.2018 11:44    Przez: ~Witek
@Karol Maj - nic dodac. @Witek - jak widze ryje Krychy Haro czy Maciory to nawet rzygac juz nie mam czym....
Dodano: 23.10.2018 11:56    Przez: ~Pn
Witek raczej skłaniam się ku temu, że twoi rodzice cię adoptowali bezpośrednio z kapuścianego pola.
Dodano: 23.10.2018 12:05    Przez: ~Mural
wójt ze Starego Miasta zadłużył gminę a teraz zamierza robić to samo w powiecie
Dodano: 23.10.2018 12:32    Przez: ~wieś
Rysio zapewnił sobie "złotą jesień", bo ucieczka z urzędu zapewne przypadkiem nie była...
Dodano: 23.10.2018 13:11    Przez: ~Pogodynek
Nie wszystkim wyszło jak planowali, ale ważne by była zgoda, która buduje. A powiat jest i Nasz i Wasz. Tak wypada by p. Ryszard N. został starostą, a młodzi niech uczą się zarządzać.
Dodano: 23.10.2018 13:30    Przez: ~Aga
Aga- o właśnie, Ryszard N. tak niebawem będzie się ten pan nazywał.
Dodano: 23.10.2018 21:42    Przez: ~Prokurator
Jak to pisowskie hordy nie potrafią przeboleć porażki
Dodano: 24.10.2018 08:02    Przez: ~Wataha
No jak to we WSI,ludzie ze WSI zdobywają najwięcej mandatów.
Dodano: 23.10.2018 09:47    Przez: ~ufff
Weź lekarza zmień
Dodano: 23.10.2018 09:49    Przez: ~OLo
niech żyje wieś!
Dodano: 23.10.2018 10:46    Przez: ~ze wsi
Nie aktualne,ludziom ze WSI ujęto 2 mandaty.
Dodano: 23.10.2018 10:50    Przez: ~ufff
Ciągle się zastanawiam,gdzie to wylęgło i kto spłodził takie niedouczone dziwadło jakim jest @Pn?
Dodano: 23.10.2018 12:16    Przez: ~???
Wieś to piękne okolice, nie ma jak z wioski. Z miasta, kogo tylko stać to buduje się gdzieś na spokojnej wsi w pobliżu miasta. Taka rzeczywistość, nikt nam nie zabierze powietrza i klimatu wsi.
Dodano: 23.10.2018 13:33    Przez: ~Aga
kocaj na starostę psl wygralo
Dodano: 23.10.2018 13:45    Przez: ~ob
Pn, dlaczego dyskryminujesz kandydata tylko dlatego, ze jest on katechetą? Gdzie równość, tolerancja, demokracja, konstytucja?
Dodano: 23.10.2018 14:57    Przez: ~asd
Pn nie wie co to konstytucja, tolerancja, demokracja, on tylko potrafi w swojej nienawiści opluwać prawych ludzi z PiS-u. To jest człowiek niewierzący w Boga i nienawidzący ludzi wierzących, niech mu Bóg za wszystko odpłaci !
Dodano: 23.10.2018 18:38    Przez: ~Symp. PiS
W. Kocaj nie będzie dobrym starosta.
Dodano: 24.10.2018 17:14    Przez: ~Zorientowany
Ktoś tu się pomylił. Proszę poprawić błędy PSL 7 PIS 7
Dodano: 23.10.2018 09:51    Przez: ~Czytelnik
Wasze informacje róznią się od podanych przez PKW. Trochę wolniej i dokładniej Panowie/Panie.
Dodano: 23.10.2018 09:52    Przez: ~dokładny
Juz poprawione. Szybko :) Pozdrawiam
Dodano: 23.10.2018 09:54    Przez: ~Czytelnik
a leśnik z Brzeżna gdzie? Kolejna zmiana barw nie pomogła? Pora płaszcz na obu ramionach zacząć nosić panie bezradny.
Dodano: 23.10.2018 10:00    Przez: ~lewy
koniec ochronki
Dodano: 23.10.2018 10:05    Przez: ~prrrrrrrrr.
Jest szansa że pisobolszewia zostanie odstawiona o władzy gdyż czynownicy dobrej zmiany najlepiej czują się w roli partyzantów lub żołnierzy wyklętych gnębionych przez komunistów.
Dodano: 23.10.2018 10:03    Przez: ~jaś
To się zgadza.Przez pomyłkę kliknęłam czerwoną łapkę w dół😣Jaś,daję Tobie sto łapek w górę 👍
Dodano: 23.10.2018 12:01    Przez: ~emma
Piękny wynik PSL
Dodano: 23.10.2018 10:07    Przez: ~OLo
PSL to wiejska KOMUNA.
Dodano: 23.10.2018 10:50    Przez: ~Sołtys
Pomogło pierwsze miejsce na liście do głosowania
Dodano: 23.10.2018 11:52    Przez: ~Gość+
dno szamba te same twarze od lat
Dodano: 23.10.2018 10:40    Przez: ~tomek
Katecheta 5 kadencja. Zero wynikow a 5 sezon u koryta....
Dodano: 23.10.2018 12:01    Przez: ~Pn
A ten Nasz Powiat to odpryski z PO i SLD?
Dodano: 23.10.2018 10:40    Przez: ~???
1 z 4
1234>>