Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17887) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Rada Powiatu Konińskiego wybrana! Sprawdź kto w niej zasiądzie

Dodano: 23.10.2018 09:36
Źródło: LM.pl

Mieszkańcy gmin wybrali swoich przedstawicieli do rady powiatu. Rajcy zdecydują teraz kto zostanie starostą konińskim.

W powiecie konińskim uprawnionych do głosowania było 103 528 osób. Do urn w minioną niedzielę poszło 60 121 osób. Wybory do rady powiatu nie wyłoniły zwycięzcy. Po 7 mandatów zdobyły Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Prawo i Sprawiedliwość. Natomiast 5 mandatów – KW Nasz Powiat, 4 mandaty – Towarzystwo Samorządowe, a 2 mandaty – Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna.

Rada Powiatu Konińskiego:

Halina Lenartowicz – KW PSL

Monika Rybicka-Horbińska – KW PiS

Andrzej Perkowski – KW Nasz Powiat

Henryk Kryk – KW Towarzystwo Samorządowe

Maria Wróbel – KW PSL

Zbigniew Rogowski – KW PiS

Janusz Stankiewicz – KW Nasz Powiat

Tadeusz Słodkiewicz – KW Towarzystwo Samorządowe

Sebastian Ławniczak – KW PSL

Bogdan Kołodziejczak – KW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Jerzy Rzepecki – KW PiS

Ryszard Nawrocki – KW Nasz Powiat

Wiesław Bednarek – KW PSL

Anna Juszczak – KW PiS

Sławomir Ławniczak – KW Nasz Powiat

Maciej Kwiryng – KW Towarzystwo Samorządowe

Zenon Paszek – KW PSL

Elżbieta Raźna – KW Platforma.Nowoczesna

Anna Woźniak – KW PiS
Maria Chojnacka – KW PiS

Radosław Kelm – KW Nasz Powiat

Żanetta Matlewska – KW Towarzystwo Samorządowe

Władysław Kocaj – KW PSL

Piotr Maciejewski – KW PSL

Elżbieta Fijałkowska – KW PiS

  • Rada Powiatu Konińskiego wybrana! Sprawdź kto w niej zasiądzie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic" ~ Józef Piłsudski w wszystko w temacie tych waszych wyborów.
Dodano: 23.10.2018 10:54    Przez: ~Karol Maj
czyżby były wójt ze Starego Miasta spadł na cztery łapy
Dodano: 23.10.2018 09:45    Przez: ~asdafgd
Wasze informacje róznią się od podanych przez PKW. Trochę wolniej i dokładniej Panowie/Panie.
Dodano: 23.10.2018 09:52    Przez: ~dokładny
Rysio zapewnił sobie "złotą jesień", bo ucieczka z urzędu zapewne przypadkiem nie była...
Dodano: 23.10.2018 13:11    Przez: ~Pogodynek
Nie spadł, tylko wszystko zgodnie z planem. Teraz zostanie wybrany starostą...
Dodano: 23.10.2018 10:19    Przez: ~Powiatowy

KOMENTARZE

czyżby były wójt ze Starego Miasta spadł na cztery łapy
Dodano: 23.10.2018 09:45    Przez: ~asdafgd
Nie spadł, tylko wszystko zgodnie z planem. Teraz zostanie wybrany starostą...
Dodano: 23.10.2018 10:19    Przez: ~Powiatowy
"Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic" ~ Józef Piłsudski w wszystko w temacie tych waszych wyborów.
Dodano: 23.10.2018 10:54    Przez: ~Karol Maj
Karol Maj, jak się patrzy na polityków z PO i Nowoczesnej, teraz Koalicja Obywatelska, to Ci przyznaję rację.
Dodano: 23.10.2018 11:44    Przez: ~Witek
@Karol Maj - nic dodac. @Witek - jak widze ryje Krychy Haro czy Maciory to nawet rzygac juz nie mam czym....
Dodano: 23.10.2018 11:56    Przez: ~Pn
Witek raczej skłaniam się ku temu, że twoi rodzice cię adoptowali bezpośrednio z kapuścianego pola.
Dodano: 23.10.2018 12:05    Przez: ~Mural
wójt ze Starego Miasta zadłużył gminę a teraz zamierza robić to samo w powiecie
Dodano: 23.10.2018 12:32    Przez: ~wieś
Rysio zapewnił sobie "złotą jesień", bo ucieczka z urzędu zapewne przypadkiem nie była...
Dodano: 23.10.2018 13:11    Przez: ~Pogodynek
Nie wszystkim wyszło jak planowali, ale ważne by była zgoda, która buduje. A powiat jest i Nasz i Wasz. Tak wypada by p. Ryszard N. został starostą, a młodzi niech uczą się zarządzać.
Dodano: 23.10.2018 13:30    Przez: ~Aga
Aga- o właśnie, Ryszard N. tak niebawem będzie się ten pan nazywał.
Dodano: 23.10.2018 21:42    Przez: ~Prokurator
Jak to pisowskie hordy nie potrafią przeboleć porażki
Dodano: 24.10.2018 08:02    Przez: ~Wataha
No jak to we WSI,ludzie ze WSI zdobywają najwięcej mandatów.
Dodano: 23.10.2018 09:47    Przez: ~ufff
Weź lekarza zmień
Dodano: 23.10.2018 09:49    Przez: ~OLo
niech żyje wieś!
Dodano: 23.10.2018 10:46    Przez: ~ze wsi
Nie aktualne,ludziom ze WSI ujęto 2 mandaty.
Dodano: 23.10.2018 10:50    Przez: ~ufff
Ciągle się zastanawiam,gdzie to wylęgło i kto spłodził takie niedouczone dziwadło jakim jest @Pn?
Dodano: 23.10.2018 12:16    Przez: ~???
Wieś to piękne okolice, nie ma jak z wioski. Z miasta, kogo tylko stać to buduje się gdzieś na spokojnej wsi w pobliżu miasta. Taka rzeczywistość, nikt nam nie zabierze powietrza i klimatu wsi.
Dodano: 23.10.2018 13:33    Przez: ~Aga
kocaj na starostę psl wygralo
Dodano: 23.10.2018 13:45    Przez: ~ob
Pn, dlaczego dyskryminujesz kandydata tylko dlatego, ze jest on katechetą? Gdzie równość, tolerancja, demokracja, konstytucja?
Dodano: 23.10.2018 14:57    Przez: ~asd
Pn nie wie co to konstytucja, tolerancja, demokracja, on tylko potrafi w swojej nienawiści opluwać prawych ludzi z PiS-u. To jest człowiek niewierzący w Boga i nienawidzący ludzi wierzących, niech mu Bóg za wszystko odpłaci !
Dodano: 23.10.2018 18:38    Przez: ~Symp. PiS
W. Kocaj nie będzie dobrym starosta.
Dodano: 24.10.2018 17:14    Przez: ~Zorientowany
Ktoś tu się pomylił. Proszę poprawić błędy PSL 7 PIS 7
Dodano: 23.10.2018 09:51    Przez: ~Czytelnik
Wasze informacje róznią się od podanych przez PKW. Trochę wolniej i dokładniej Panowie/Panie.
Dodano: 23.10.2018 09:52    Przez: ~dokładny
Juz poprawione. Szybko :) Pozdrawiam
Dodano: 23.10.2018 09:54    Przez: ~Czytelnik
a leśnik z Brzeżna gdzie? Kolejna zmiana barw nie pomogła? Pora płaszcz na obu ramionach zacząć nosić panie bezradny.
Dodano: 23.10.2018 10:00    Przez: ~lewy
koniec ochronki
Dodano: 23.10.2018 10:05    Przez: ~prrrrrrrrr.
Jest szansa że pisobolszewia zostanie odstawiona o władzy gdyż czynownicy dobrej zmiany najlepiej czują się w roli partyzantów lub żołnierzy wyklętych gnębionych przez komunistów.
Dodano: 23.10.2018 10:03    Przez: ~jaś
To się zgadza.Przez pomyłkę kliknęłam czerwoną łapkę w dół😣Jaś,daję Tobie sto łapek w górę 👍
Dodano: 23.10.2018 12:01    Przez: ~emma
Piękny wynik PSL
Dodano: 23.10.2018 10:07    Przez: ~OLo
PSL to wiejska KOMUNA.
Dodano: 23.10.2018 10:50    Przez: ~Sołtys
Pomogło pierwsze miejsce na liście do głosowania
Dodano: 23.10.2018 11:52    Przez: ~Gość+
dno szamba te same twarze od lat
Dodano: 23.10.2018 10:40    Przez: ~tomek
Katecheta 5 kadencja. Zero wynikow a 5 sezon u koryta....
Dodano: 23.10.2018 12:01    Przez: ~Pn
A ten Nasz Powiat to odpryski z PO i SLD?
Dodano: 23.10.2018 10:40    Przez: ~???
1 z 4
1234>>