Dzisiaj jest poniedziałek 27 maja 2019, imieniny: Jana, Juliusza, Radowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20035) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zatrzymany za pchnięcie nożem i posiadanie ... (9)Portugalskie piaski przetestowały rajdowców Kamena ... (0)

Licheń. Dziękowali wolontariuszom, którzy pomagają w hospicjum

Dodano: 6.12.2018 13:22

Dzień wolontariusza, przypadający 5 grudnia, obchodzony był w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.

W hospicyjnej kaplicy zebrali się wolontariusze, chorzy i personel by modlić się w intencji tych, którzy bezinteresownie wspierają hospicyjne dzieło fundacji Spem Donare. Mszy przewodniczył ks. Krzysztof Jagoda MIC, a towarzyszył ks. Julian Sztuczka MIC.

Wolontariusze nie szczędzili szerokich uśmiechów i szczerych uścisków podczas przekazywania sobie znaku pokoju. Jak informuje Urszula Kulig, koordynator wolontariatu, hospicjum w Licheniu wspiera 36 wolonatriuszy, którzy nie tylko bezpośrednio dzielą się swoim sercem z chorymi, ale także pomagają w innych pracach. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   hospicjum wolontariusze,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zdrowaska za nim cos napiszesz to jedz do tego hospicjum ,nic tam nie dotykaj tylko pobadz tam tylko godzine to nabierzesz wiecej szacunku do tych cierpiacych i do tych ktorzy bezinteresownie sie nimi opiekuja.
Dodano: 6.12.2018 17:39    Przez: ~Anty PiS
Będzie im wynagrodzone. Wiele sił życzę wam dobrzy ludzie:-)
Dodano: 6.12.2018 22:19    Przez: ~Młoda doświadczona życiem
Podziwiam takich ludzi. Sam jestem osoba chorą i zastanawiam czy nie zostać wolontariuszem.
Dodano: 6.12.2018 22:52    Przez: ~Brawa dla Was
Żebyś tam człowieczku marny nigdy nie trafił...pamiętaj że los jest przewrotny a karma wraca...może i Tobie będzie w przyszłości leżeć w licheńskim hospicjum. Wiecz właściwie co to HOSPICJUM????
Dodano: 6.12.2018 18:03    Przez: ~Knur

KOMENTARZE

A kto to był Stanisław Papczyński, że go Kościół Katolicki uczynił świętym ? W K.K wszystko i wszyscy są święci, to kościół bez grzechu ?
Dodano: 06.12.2018 15:55    Przez: ~Ojciec Mateusz
Czy personel i wolontariusze wraz z chorymi są zmuszani do odmawiania różańca, w końcu to hospicjum jest katolickie, gdzie najważniejszą osobą w tym kościele jest ona, bogini Maryja ?
Dodano: 06.12.2018 16:00    Przez: ~Zdrowaśka
Żebyś tam człowieczku marny nigdy nie trafił...pamiętaj że los jest przewrotny a karma wraca...może i Tobie będzie w przyszłości leżeć w licheńskim hospicjum. Wiecz właściwie co to HOSPICJUM????
Dodano: 06.12.2018 18:03    Przez: ~Knur
Jak przyjdzie pora na Ciebie, to wtedy może przemyslisz swoją drwinę...
Dodano: 07.12.2018 00:37    Przez: ~Opanowany
Hospicjum jest finansowane przez NFZ, a nie katolickie !!! Zmuszanie kogokolwiek do praktyk religijnych to przestępstwo, jeżeli tak się dzieje to winno tym się zainteresować prokurator !!! Tak trzymać i nie popuszczać !! nawet fanatykom
Dodano: 07.12.2018 15:46    Przez: ~Erwin
A może są zmuszani do obowiązkowego słuchania Radia Maryja ?
Dodano: 06.12.2018 16:01    Przez: ~Zdrowaśka
Zdrowaska za nim cos napiszesz to jedz do tego hospicjum ,nic tam nie dotykaj tylko pobadz tam tylko godzine to nabierzesz wiecej szacunku do tych cierpiacych i do tych ktorzy bezinteresownie sie nimi opiekuja.
Dodano: 06.12.2018 17:39    Przez: ~Anty PiS
Radio Maryja jest gorsze od Pawulonu i działa zabójczo na organizm człowieka.
Dodano: 07.12.2018 19:22    Przez: ~Ostrzegam
Tyle wzgardy w tych wpisać, wyśmiewania. Dobry człowiek tak nie postępuje.
Dodano: 06.12.2018 17:41    Przez: ~To tyle
Kościół Katolicki będzie zniszczony, tylko jest kwestą czasu, kiedy ?
Dodano: 06.12.2018 18:54    Przez: ~Chrzescijanin
Na razie jest niszczony ale przez takich jak rydzyk i jego fanów ze smoleńskiej sekty zwanej PiS.Bo to on i jego styl życia nieodpowiedni dla duchownego sprawia ,że ludzie nie chcą kościoła .Ojciec ''szybkie ręce''.
Dodano: 07.12.2018 14:07    Przez: ~never PiS
"Zdrowaśka" i "Ojciec Mateusz" to źli ludzie. Oni tylko wyśmiać, wykpić i ubliżyć umieją. Nic pozytywnego innym przekazać nie potrafią, a co dopiero mówić o pomocy bliźniemu. Być może jakiś wstrząs życiowo-losowy ich odmieni. Albowiem nie tacy "twardziele" się zmieniali i wychodzili jeszcze na normalnych ludzi.
Dodano: 06.12.2018 17:53    Przez: ~Luniu
Kościół Katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa, a jeżeli nie Jego to kogo ?
Dodano: 06.12.2018 18:56    Przez: ~Chrz...
W Kościele Katolickim króluje pogaństwo i bałwochwalstwo, które jest wszędzie wszechobecne w postaci bałwochwalczych figur, obrazów i krzyży, które się czci i do których katolicy się modlą.
Dodano: 06.12.2018 19:01    Przez: ~Chrz...
Czy Pan Jezus kazał się modlić do rzeczy martwych, a może do zmarłych ludzi jak matka Pana Jezusa, czy też do Boga, który jest Duchem ?
Dodano: 06.12.2018 19:03    Przez: ~Chrz...
Będzie im wynagrodzone. Wiele sił życzę wam dobrzy ludzie:-)
Dodano: 06.12.2018 22:19    Przez: ~Młoda doświadczona życiem
Podziwiam takich ludzi. Sam jestem osoba chorą i zastanawiam czy nie zostać wolontariuszem.
Dodano: 06.12.2018 22:52    Przez: ~Brawa dla Was
Też podziwiam takich ludzi. Myślę, że kiedyś będzie im to wynagrodzone. Oni już tu na ziemi są świętymi.
Dodano: 07.12.2018 18:50    Przez: ~Chrześcijanin