Dzisiaj jest sobota 23 marca 2019, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22162) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (12)

Guziki z Grzegorzewa. Młodzież realizuje projekt MY ZONE

Dodano: 10.12.2018 11:43
Źródło: LM.pl

Był mural niepodległościowy, a teraz „Kolacja sąsiedzka”. Młodzież działająca w Klubie Wolontariusza „Guziki” w Grzegorzewie realizuje projekt MY ZONE, prowadzony przez Stowarzyszenie NonStop.

Projekt dofinansowany jest z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki niemu 20 dziewcząt i chłopców w wieku od 13 do 18 lat uczestniczyła w warsztatach z autoprezentacji, e-marketingu, skutecznej komunikacji, współpracy ze środowiskiem lokalnym, a także ABC wolontariatu. Później „Guziki” wzięły udział w trzydniowej wizycie studyjnej w województwie świętokrzyskim. Ich opiekunem i mentorem została Magdalena Malec, członkini Zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. A w trakcie wyjazdu, młodzież z gm. Grzegorzew spotkała się z Piotrem Wójtowiczem, inicjatorem Młodzieżowych Rad Gminy w województwie świętokrzyskim oraz wolontariuszami w Centrum Wolontariatu w Kielcach, z którymi wzięła udział w swojej pierwszej akcji ulicznej.

Po powrocie do domu, „Guziki” postanowiły włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie z mieszkańcami Grzegorzewa udało się stworzyć pamiątkowy mural, pod tytułem: „Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą”. W minioną niedzielę natomiast Klub Wolontariusza zorganizował „Kolację sąsiedzką”, czyli otwarte spotkanie dla mieszkańców w remizie w Barłogach. Jego celem była integracja i poznanie potrzeb mieszkańców. Na spotkanie każdy mógł przynieść swoje ulubione danie, a poza wymianą przepisów można było pograć w gry planszowe i porozmawiać.

Projekt MY ZONE potrwa do końca przyszłego roku.

fot. Stowarzyszenie NonStop

  • Guziki z Grzegorzewa. Młodzież realizuje projekt MY ZONE
  • Guziki z Grzegorzewa. Młodzież realizuje projekt MY ZONE
  • Guziki z Grzegorzewa. Młodzież realizuje projekt MY ZONE
  • Guziki z Grzegorzewa. Młodzież realizuje projekt MY ZONE
  • Guziki z Grzegorzewa. Młodzież realizuje projekt MY ZONE

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Leżę w "Barłogach" i nie wiem czego dotyczy ten artykuł ?
Dodano: 10.12.2018 12:07    Przez: ~Pn
Po tytule "Guziki z Grzegorzewa" myslalem, ze kupili guziki dla radnej pis, ktora nie potrafi nacisnac tego, ktory obecnie ma, i musi to za nia robic ktos inny . 😂😂😂 Nie sądziłem, ze takie to trudne. 😂😂😂
Dodano: 10.12.2018 13:08    Przez: ~Pn

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.