Dzisiaj jest poniedziałek 24 czerwca 2019, imieniny: Jana, Danuty, Janiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19598) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
29 / 23oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

Golina. Zachęcali do zmiany metody palenia węglem w piecu

Dodano: 10.12.2018 12:42
Źródło: LM.pl

Zmiana metody palenia pozwala ograniczyć emisję trujących substancji. O tym niedawno mieli szansę przekonać się mieszkańcy giny Golina.

Pokaz prawidłowego spalania węgla w piecach zorganizowali pracownicy Straży Miejskiej i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Golinie. Na miejscowym targowisku zebrali się mieszkańcy z terenu całej gminy.

- Uczestnicy pokazu mogli na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób podpalanie paliwa „od góry” ogranicza wydobywanie się dymu z komina, a wraz z nim zanieczyszczeń i szkodliwych substancji do atmosfery – podsumowują spotkanie urzędnicy.

Stosowanie tej metody jest ważne nie tylko ze względów ekologicznych, ale też ekonomicznych. Pozwala ona na oszczędność czasu (jedno rozpalenie wystarcza na kilkanaście godzin), pieniędzy (zużycie do około 30 procent opału mniej) i ciepła (z dymem w komin ucieka nawet do 30 procent ciepła).

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że pokaz zmieni sposób palenia w piecach i zmniejszy smog. CI, którzy w pokazie nie wzięli udziału, o prawidłowym spalaniu węgla mogą dowiedzieć się m.in. z ulotek dostępnych w Urzędzie Miejskim w Golinie.

fot. UM Golina

  • Golina. Zachęcali do zmiany metody palenia węglem w piecu
  • Golina. Zachęcali do zmiany metody palenia węglem w piecu
  • Golina. Zachęcali do zmiany metody palenia węglem w piecu

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Burmistrz Goliny nic nie robi tylko jakieś udawane akcje rozpalania. Wystarczy przejechać się po gminie i widać kto pali plastiki.
Dodano: 10.12.2018 18:56    Przez: ~Kilof

KOMENTARZE

Węgiel nie ma przyszłości region koninski upadnie,tym bardziej,że tu jest największe bezrobocie i młodzi uciekają ! Brak perspektyw,nudy,ot Konin i region
Dodano: 10.12.2018 14:13    Przez: ~MACIEJ
Lepiej sie poczules? Czy da rakiw gledzenie?
Dodano: 10.12.2018 16:03    Przez: ~Pn
Lepiej,Konin to wiocha która się kończy to pewne
Dodano: 10.12.2018 16:30    Przez: ~MACIEJ
Burmistrz Goliny nic nie robi tylko jakieś udawane akcje rozpalania. Wystarczy przejechać się po gminie i widać kto pali plastiki.
Dodano: 10.12.2018 18:56    Przez: ~Kilof
I do niemiec na ogorki
Dodano: 11.12.2018 06:19    Przez: ~F
jak palę śmieciami w piecu i rozpalę od góry to tez będzie ekologiczniej o 50% ?
Dodano: 11.12.2018 10:14    Przez: ~sdgf
Dokładnie smród, brud i ubóstwo!!!! Tu tylko radni burmistrzowie, wójtowie i prezydenci mają dobrze
Dodano: 11.12.2018 17:23    Przez: ~heh
ALE MAJĄ TEMPO 1 GRUDNIA MIAŁO MIEJSCE TO SPOTKANIE GDZIE WSZYSCY MUSIELY CZEKAĆ I MARZNĄĆ NA JAŚNIE PANA BURMISTRZA ,KTÓRY JAK JUŻ DOTARŁ TO NAWET NIE RACZYŁ PRZEPROSIĆ ZA SPUŻNIENIE I POWIEDZIEĆ DZIEŃ DOBRY PO ZA TYM NIE BYŁO TO NIC NOWEGO TYLKO WYDANA KASA Z PRZYJAZD TEGO GOŚCIA
Dodano: 10.12.2018 15:56    Przez: ~MYSZKA
Próbowałem tak palić, ale piec bardzo długo mi się nagrzewa, stąd ta oszczędność, bo po godzinie na piecu jest 50 stopni dopiero, tyle to mam po 15 min. w tradycyjnym paleniu od dołu, ale fakt, że dymu z komina jest dużo mniej.
Dodano: 10.12.2018 16:11    Przez: ~tadekniejadek
To pal tradycyjnie i truj rodzine
Dodano: 11.12.2018 07:18    Przez: ~Fk
Do fk A co ma teuciw rodziny do oszczędności skoro w taki sposób pali się szybciej to znaczy że ciepło lepiej dociera niż palenie od góry to co.mam czekać łaskawie aż się rozgrzeje w dupe z tą fikcyjna ekologia. To j3st tylko pić napędzajacy innym kasę!!!! Dotacje na piece tylko że pięć z dotacjami jest drozszy od tego samego bez dotacji i gdzie tu sprawiedliwość??? To tylko pic A ludzie głupi pakuje inny. Kasę hehe
Dodano: 11.12.2018 17:11    Przez: ~widzialny
Palę tak już kilka lat i polecam ...fakt rozgrzewa się wolniej ale pali się o wiele dłużej i potwierdzam że po zimie widać że spaliło się mniej .Pałac ciągle wolniejsze rozgrzewanie nie stanowi problemu...porównał bym to do jazdy autem spróbuj ruszać ze świateł np do 100 km wciskając pedał do "dechy" a innym razem rozpędzając delikatnie ...fakt prędkość 100 osiągnięcie później ale spalicie mniej...
Dodano: 12.12.2018 11:17    Przez: ~Blackbird
Ogień służy człowiekowi od wieków, od początku istnienia gatunku ludzkiego i służy do ogrzania jak i podgrzewania potraw, ażeby ogień zaistniał musimy podpalić materiał łatwopalny typu drewno, słoma, węgiel, paliwo czy gaz. Dziś stawiamy na ekologiczne paliwa takie jak energia słoneczna pozyskiwana z promieni słonecznych poprzez ostatnio modną fotowoltaikę.
Dodano: 10.12.2018 16:30    Przez: ~Symp. PiS
Czas pomyśleć o spalarni i ciepliku dla Goliny skończy się zadymienie.
Dodano: 11.12.2018 07:44    Przez: ~Andrzej
jo pale gazem
Dodano: 11.12.2018 07:59    Przez: ~nawrocki
Jesteś głupek
Dodano: 11.12.2018 09:09    Przez: ~Jeep
Trzeba było zaprosić tych, którzy naprawdę kopcą. Na zdjęciach nikogo z nich nie widać.
Dodano: 11.12.2018 08:07    Przez: ~znafca
A Pn pali, ale głupa !
Dodano: 11.12.2018 16:20    Przez: ~Taki jest Pn
I tak Janusze oszczędzania będą palić śmieciami :)
Dodano: 12.12.2018 17:08    Przez: ~x