Dzisiaj jest czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18923) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 15oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Oryginalna chemia niemiecka - fakty i mity

Materiał promocyjny

Dodano: 17.12.2018 11:30

Wartość sprowadzanych z zachodu do Polski detergentów można już liczyć nie w milionach, lecz w miliardach złotych! Co sprawia, że oryginalna chemia niemiecka, a także środki czystości z innych państw zachodu cieszą się tak dużą popularnością? I czy rzeczywiście są one tak doskonałe?

Fenomen chemii z importu

Chemia gospodarcza z importu, w tym oryginalna chemia niemiecka, znana jest z wysokiej jakości i korzystnych cen. Mówi się o większej wydajności produktów, o ich wyższej skuteczności, o większej koncentracji substancji czyszczących, wybielających, odtłuszczających lub odkamieniających. I rzeczywiście jest w tym dużo racji.

Chemia gospodarcza dawniej i dziś

Wiele osób jest zdania, że uwielbienie chemii zza Odry wynika z błędnych przekonań, które są pozostałością po dawnych czasach. Rzeczywiście jeszcze w latach 90-tych polskie produkty były gorsze jakościowo od ich odpowiedników z zachodu. Nie bez znaczenia jest też powszechne przekonanie o niemieckiej solidności i jakości.

Jednak prawda wygląda tak, że rzeczywiście produkty z zachodu różnią się od produktów dostępnych na polskim rynku. Duża część osób oraz firm utrzymuje, że nie dzieje się to z chęci oszukania klientów produktem gorszej jakości, lecz chęcią producentów do dopasowania produktów do specyfiki konkretnego rynku. I tak producenci chemii gospodarczej zauważyli, że Niemcy, Holendrzy czy Francuzi są bardziej skłonni do starannego odmierzania ilości detergentów, do skrupulatnego pilnowania temperatury wody, ale także znani są z większej częstotliwości prania i sprzątania. Z kolei zdaniem producentów obywatele krajów Środkowej i Wschodniej Europy dozują detergenty „na oko””, piorą i sprzątają rzadziej, a do tego mają skłonność do oszczędzania.

W efekcie środki piorące i czyszczące oferowane konsumentom z Niemiec, Włoch czy Wielkiej Brytanii są silniej skoncentrowane i przy tym bardziej wydajne, lepiej chronią tkaniny i kolory, ale jednocześnie słabiej mogą sobie radzić z silnymi zabrudzeniami.

Czy kupować oryginalną chemię niemiecką?

Bez wątpienia warto wypróbować produkty pochodzące z Niemiec i innych krajów Europy, tym bardziej, że nie trzeba ich szukać na bazarach i giełdach. Są one bowiem dostępne między innymi w internecie np. https://b2b.europedg.pl/ - w hurtowni chemii zagranicznej online. Można je też dostać w niektórych polskich sklepach stacjonarnych. Najlepszą strategią jest wypróbowanie poszczególnych produktów i wybranie najlepszych marek i towarów, odpowiednio do swoich potrzeb i preferencji.

Jednocześnie wybierając produkty nie zawsze warto sugerować się marką, ceną czy krajem pochodzenia. Najlepszym sposobem jest staranne analizowanie składu produktów, podobnie jak to ma miejsce w czasie zakupów żywności czy ubrań. Na pewno w wielu przypadkach oryginalna chemia niemiecka spełni oczekiwania i wiele produktów okaże się niezastąpionych w codziennych porządkach. Zachęcamy więc do poszukiwań i testowania wybranych środków piorących i czyszczących.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zakupy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Artykuły spożywcze w krajach zachodnich a w POLSCE w Lidlach Nettach i innych gadach...zanizana zawartośc kakao...kawy ...tłuszczów...i innych artykulach spożywczych ...LIPA...TANDETA...
Dodano: 17.12.2018 17:28    Przez: janegab

KOMENTARZE

Fajna reklama :-)
Dodano: 17.12.2018 13:42    Przez: ~niechsiekreci
Artykuły spożywcze w krajach zachodnich a w POLSCE w Lidlach Nettach i innych gadach...zanizana zawartośc kakao...kawy ...tłuszczów...i innych artykulach spożywczych ...LIPA...TANDETA...
Dodano: 17.12.2018 17:28    Przez: janegab
PO chwali Zachód, a w szczególności Niemcy, a oni nas traktują po macoszemu, jako dobry rynek zbytu i taniej siły roboczej. Niemcy jak i cały Zachód nigdy nas nie będą traktować po partnersku i nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi.
Dodano: 17.12.2018 18:14    Przez: ~Symp. PiS
Przestań śmieciu szczekać głośno bo nawet twój PiSlam mięknie i zaczyna chwalić UE a stara panna co żre sałatki przynajmniej na jakiś czas zniknie z tv i internetu.
Dodano: 17.12.2018 21:05    Przez: ~kłamca Morawiecki
Podziekuj rzadom PIS .
Dodano: 18.12.2018 11:11    Przez: ~Maria
my chcemy POLSKI biznez a nie niemiecki-POLSKIE drogerie i POLSKIE sklepy Społem
Dodano: 17.12.2018 18:27    Przez: ~lo
To nie kupuj w Kauflandzie,Lidlu,Aldi ,Biedronce i jeszcze w wielu innych sklepach.Zacznij robic zakupy w malym osiedlowym sklepiku i tylko z napisem> Dobre bo Polskie>
Dodano: 18.12.2018 11:13    Przez: ~Koninanka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.