Dzisiaj jest wtorek 26 marca 2019, imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22469) SPORT FORUM FIRMY (5320) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajk ... (53)Słupca. Rajdowcy z Kamena Rally Team rywalizowali ... (0)

Oryginalna chemia niemiecka - fakty i mity

Materiał promocyjny

Dodano: 17.12.2018 11:30

Wartość sprowadzanych z zachodu do Polski detergentów można już liczyć nie w milionach, lecz w miliardach złotych! Co sprawia, że oryginalna chemia niemiecka, a także środki czystości z innych państw zachodu cieszą się tak dużą popularnością? I czy rzeczywiście są one tak doskonałe?

Fenomen chemii z importu

Chemia gospodarcza z importu, w tym oryginalna chemia niemiecka, znana jest z wysokiej jakości i korzystnych cen. Mówi się o większej wydajności produktów, o ich wyższej skuteczności, o większej koncentracji substancji czyszczących, wybielających, odtłuszczających lub odkamieniających. I rzeczywiście jest w tym dużo racji.

Chemia gospodarcza dawniej i dziś

Wiele osób jest zdania, że uwielbienie chemii zza Odry wynika z błędnych przekonań, które są pozostałością po dawnych czasach. Rzeczywiście jeszcze w latach 90-tych polskie produkty były gorsze jakościowo od ich odpowiedników z zachodu. Nie bez znaczenia jest też powszechne przekonanie o niemieckiej solidności i jakości.

Jednak prawda wygląda tak, że rzeczywiście produkty z zachodu różnią się od produktów dostępnych na polskim rynku. Duża część osób oraz firm utrzymuje, że nie dzieje się to z chęci oszukania klientów produktem gorszej jakości, lecz chęcią producentów do dopasowania produktów do specyfiki konkretnego rynku. I tak producenci chemii gospodarczej zauważyli, że Niemcy, Holendrzy czy Francuzi są bardziej skłonni do starannego odmierzania ilości detergentów, do skrupulatnego pilnowania temperatury wody, ale także znani są z większej częstotliwości prania i sprzątania. Z kolei zdaniem producentów obywatele krajów Środkowej i Wschodniej Europy dozują detergenty „na oko””, piorą i sprzątają rzadziej, a do tego mają skłonność do oszczędzania.

W efekcie środki piorące i czyszczące oferowane konsumentom z Niemiec, Włoch czy Wielkiej Brytanii są silniej skoncentrowane i przy tym bardziej wydajne, lepiej chronią tkaniny i kolory, ale jednocześnie słabiej mogą sobie radzić z silnymi zabrudzeniami.

Czy kupować oryginalną chemię niemiecką?

Bez wątpienia warto wypróbować produkty pochodzące z Niemiec i innych krajów Europy, tym bardziej, że nie trzeba ich szukać na bazarach i giełdach. Są one bowiem dostępne między innymi w internecie np. https://b2b.europedg.pl/ - w hurtowni chemii zagranicznej online. Można je też dostać w niektórych polskich sklepach stacjonarnych. Najlepszą strategią jest wypróbowanie poszczególnych produktów i wybranie najlepszych marek i towarów, odpowiednio do swoich potrzeb i preferencji.

Jednocześnie wybierając produkty nie zawsze warto sugerować się marką, ceną czy krajem pochodzenia. Najlepszym sposobem jest staranne analizowanie składu produktów, podobnie jak to ma miejsce w czasie zakupów żywności czy ubrań. Na pewno w wielu przypadkach oryginalna chemia niemiecka spełni oczekiwania i wiele produktów okaże się niezastąpionych w codziennych porządkach. Zachęcamy więc do poszukiwań i testowania wybranych środków piorących i czyszczących.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zakupy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Artykuły spożywcze w krajach zachodnich a w POLSCE w Lidlach Nettach i innych gadach...zanizana zawartośc kakao...kawy ...tłuszczów...i innych artykulach spożywczych ...LIPA...TANDETA...
Dodano: 17.12.2018 17:28    Przez: janegab

KOMENTARZE

Fajna reklama :-)
Dodano: 17.12.2018 13:42    Przez: ~niechsiekreci
Artykuły spożywcze w krajach zachodnich a w POLSCE w Lidlach Nettach i innych gadach...zanizana zawartośc kakao...kawy ...tłuszczów...i innych artykulach spożywczych ...LIPA...TANDETA...
Dodano: 17.12.2018 17:28    Przez: janegab
PO chwali Zachód, a w szczególności Niemcy, a oni nas traktują po macoszemu, jako dobry rynek zbytu i taniej siły roboczej. Niemcy jak i cały Zachód nigdy nas nie będą traktować po partnersku i nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi.
Dodano: 17.12.2018 18:14    Przez: ~Symp. PiS
Przestań śmieciu szczekać głośno bo nawet twój PiSlam mięknie i zaczyna chwalić UE a stara panna co żre sałatki przynajmniej na jakiś czas zniknie z tv i internetu.
Dodano: 17.12.2018 21:05    Przez: ~kłamca Morawiecki
Podziekuj rzadom PIS .
Dodano: 18.12.2018 11:11    Przez: ~Maria
my chcemy POLSKI biznez a nie niemiecki-POLSKIE drogerie i POLSKIE sklepy Społem
Dodano: 17.12.2018 18:27    Przez: ~lo
To nie kupuj w Kauflandzie,Lidlu,Aldi ,Biedronce i jeszcze w wielu innych sklepach.Zacznij robic zakupy w malym osiedlowym sklepiku i tylko z napisem> Dobre bo Polskie>
Dodano: 18.12.2018 11:13    Przez: ~Koninanka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.