Dzisiaj jest sobota 20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20394) SPORT FORUM FIRMY (5327) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 7oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Do wielkanocnego stołu zasiedli kolscy seniorzy i ... (4)Piłkarska kolejka: Jesienią byli liderem, teraz wp ... (12)

Pomaganie jest dziecinnie proste. Do końca świata i dzień dłużej

Dodano: 29.12.2018 11:36

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019. W tym zbierane są pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

- W realizacji celu 27. Finału WOŚP, Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu opieki zdrowotnej, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej – mówi Jurek Owsiak.

Wielki finał zaplanowano 13 stycznia 2019 tradycyjnie w C.H. Galerii nad Jeziorem, gdzie nie zabraknie atrakcji: działania kulturalne, sportowe, licytacje, koncert gwiazdy i Światełko do nieba. W konińskim sztabie kwestować będzie 700 wolontariuszy z Konina i ościennych miejscowości: Goliny, Kazimierza Biskupiego, Żychlina, Skulska, Brzeźna, Kramska.

Po raz 9. odbędzie się Bieg policz się z cukrzycą. Będą prezentacje, koncerty, licytacje gadżetów, wśród których znajdziecie dary od znanych sportowców i muzyków, od Fundacji WOŚP, a także od lokalnych darczyńców. Nie zabraknie Mega Aukcji WOŚP. Fnał tradycyjnie zakończy parada Dobrych Aniołów, degustacja chleba z piekarni Dalen. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lanberry.

Odprawa wolontariuszy, rozdawanie identyfikatorów i puszek 13 stycznia 2019 o 9.00 w kinie Helios. Finał WOŚP oraz zdawanie puszek w Centrum Handlowym Galeria Nad Jeziorem. Liczeniem pieniędzy zajmą się pracownicy mBanku, którzy przeniosą swoją siedzibę do galerii.

Dotychczas Fundacja na rzecz konińskiej służby zdrowia przekazała sprzęt, który trafił m.in. na oddziały noworodkowy, dziecięcy, chirurgii i na szpitalny oddział ratunkowy. Koniński sztab zebrał w : 2012 r. 227 774.18 PLN, 2013 r. 182 374.39 PLN, 2014 r. 221 392.18 PLN, 2015 r. 202 154.82 PLN, 2016 r. 194 583.81 PLN, 2017 r. 242 076.71 PLN, 2018 r. 280 178,59 PLN.

Koordynatorem 27. Finału WOŚP w Koninie jest CKiS - DK Oskard. Współpracują: Galeria Nad Jeziorem, miasto Konin, lokalne media, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, harcerze, artyści, szkoły, konińskie firmy, sportowcy i osoby prywatne.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:WOŚP Konin,   finał 2019,   galeria nad jeziorem,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

cel szczytny — ale bliżej trzeba było by się przyjrzeć tej fundacji / dokładnie gdzie rozprowadzane są te pieniądze
Dodano: 29.12.2018 12:36    Przez: ~sj
Choroba i cierpienie człowieka zmienia, nawet zagorzałego komunistę.
Dodano: 29.12.2018 19:28    Przez: ~Nie ma mocnych
Mick to bylo słabe co najmniej
Dodano: 29.12.2018 21:28    Przez: ~Pisior
Pn skierowany do Gniezna.Widziałem dzisiaj jak kobita już z bezsilności po karetkę dzwoniła
Dodano: 30.12.2018 00:50    Przez: ~Kazimierz

KOMENTARZE

Jurek na prezydenta! Fanom PiSu proponuje noszenie w portfelu oświadczeń: Odmawiam korzystania w szpitalu ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP. Odwagi bracia!
Dodano: 29.12.2018 12:02    Przez: ~A-psik!
Nie zmieści im się .Musieliby wyrzucić zdjęcie kaczyńskiego i rydzyka a na to im naczelnik nie pozwoli.Ale mina PiSdzielca ,gdy znowu okaże się ,że na pomoc dla potrzebujących zebrano więcej niż udało im się przekazać do Torunia po prostu bezcenna .Styczeń jest piękny.
Dodano: 29.12.2018 13:35    Przez: ~PiS to dno
Za dużo wymagasz od wyznawców PiSa. Te typy mają w genach życie na cudzy rachunek, a to zapewnia im dzisiejsza władza. Nie zachęcaj tych ludków do okazywania odwagi gdyż te typy są jedynie odważne gdy znajdują się w tłumie podobnego im matolstwa lub gdy ochrania ich bolszewicka partia ze swymi 500 plus, 300 plus oraz innymi darowiznami będącymi zapłatą za baranią lojalność wobec postrzygacza ich wełny. Następnego dnia gdy tylko straci władzę PiS wielu spośród dzisiejszych apologetów tej aberracji politycznej będzie przysięgało, że zawsze byli za Owsiakiem i tylko ktoś niewłaściwie odczytał deklarowane przez nich intencje, a one były takie katolickie i patriotyczne że cho cho!!! To są prostu marne kundle z natura żebraka żebrzącego o smakołyki z pańskiego stołu.
Dodano: 29.12.2018 14:13    Przez: ~Zdzich@
A "pański stół" to z POlitykami z PO przy ośmiorniczkach w Restauracji "Sowa i Przyjaciele" ? Okruchy zaś z tego stołu dla naiwnego społeczeństwa, które ich POpiera.
Dodano: 29.12.2018 16:39    Przez: ~Dobre
@Dobre - oni jesli pojedyncze osmiorniczki. To co kradna pisiewicze, bietesie itp karykatury to tony osniorbiczek...
Dodano: 29.12.2018 19:56    Przez: ~Pn
Co sądzicie o człowieku, który jest szefem takiego tworu jak WOŚP ? Człowiek to lewicy, nie wierzący w Boga, a jego motto życiowe to "Róbta co chceta", czy tak powinien żyć człowiek na Ziemi ?
Dodano: 29.12.2018 12:07    Przez: ~Symp. PiS
Co sądzisz o byłej radnej PiS niejakiej Annie Kołakowskiej skazanej na grzywnę 1000 zł za znieważanie drugiej osoby?Twój konus z Żoliborza daje przykład nazywając ludzi kanaliami .Nawet w jego otoczeniu są głosy ,że do kościoła zaczął częściej chodzić dopiero po katastrofie smoleńskiej .A jak tam prawda o katastrofie jesteś coraz bliżej bo konus twierdził na miesiączkach ,że prawdy się dowiemy.
Dodano: 29.12.2018 13:08    Przez: ~SLD kgb?
Jutro dzień modłów więc sympatyku dziwactwa politycznego opartego na schizofrenii jego apologetów oraz wodogłowia czynowników tejże aberracji będziesz miał okazję w świątyni pomodlić się do swych bóstw gorąco ich prosząc dla siebie i Tobie podobnych o szczyptę zdrowego rozsądku i bezbolesne wydostanie się z oparów absurdu. Jednakże przyznam, że nie wierzę w sukces ordynowanych zabiegów, gdyż objawiłeś już wielokrotnie nikłą zasobność swego rozumku oraz wyjątkową jego impregnację na argumenty zdroworozsądkowe.
Dodano: 29.12.2018 14:33    Przez: ~Zdzich@
Wszyscy pamiętają jak pod którymś artykułem Symp.Pis żebrał o wpłaty bo na dokończenie pomnika w Warszawie brakuje .Ha ha ha ha zostałeś przez komentujących tak zbity ,że z rozpaczy były u ciebie próby ratowania twarzy ,że to prowokacja ktoś się podszywa itp. Idź na terapię chory człowieczku.
Dodano: 29.12.2018 15:48    Przez: ~bla bla bla
Tak, tak powinien zyc czlowiek madry i wolny. A tobie Symp. PiS ksiadz mowi jak masz zyc, grozi palcrm itd a po mszy czy spowiedzi gwalci dzieci.... pedofil....
Dodano: 29.12.2018 19:58    Przez: ~Pn
Pn, ciebie też zgwałcił ?
Dodano: 30.12.2018 12:29    Przez: ~Lewaku jeden
cel szczytny — ale bliżej trzeba było by się przyjrzeć tej fundacji / dokładnie gdzie rozprowadzane są te pieniądze
Dodano: 29.12.2018 12:36    Przez: ~sj
Dowiedz się jak działa tak fundacja... Owsiak prawnie może do swojej kieszeni brać chyba 10%, a bierze niecały 1%. Jeśli by było coś nie tak to neandertalczycy z PISu już dawno by go zamkneli..
Dodano: 29.12.2018 15:04    Przez: ~Nie
@sj - przeswietl Rydzola....
Dodano: 29.12.2018 19:59    Przez: ~Pn
Pn, a ciebie nie ? Przecież ty jesteś chory.
Dodano: 30.12.2018 12:30    Przez: ~RTG
Cel szczytny ale jego przystanek Woodstock już nie i zbieranie po całym świecie.
Dodano: 29.12.2018 12:57    Przez: ~Xvz
Ilu młodych ludzi na imprezie zwanej Woodstock Jerzy Owsiak zdeprawował, ile dziewcząt tam zaszło w niepożądaną ciąże, ile z nich usunęło tę ciążę, ilu młodych ludzi stało się narkomanami poprzez kontakt właśnie na tym festiwalu rozpusty z narkotykami ? Sama zbiórka pieniędzy szczytny cel, a potem ? Czy Bogu taka impreza jak Woodstock się podoba, gdzie młodzi ludzie zachowują się jak zwierzęta ?
Dodano: 29.12.2018 13:33    Przez: ~Symp. PiS
Czy ty debilu chcesz mieć proces sądowy ? Takie kłamstwa to sobie opowiadaj na waszych smoleńskich zlotach.Finanse WOŚP a finansowanie przystanku to dwie różne sprawy .Czujesz się obrażony słowem debil? To wytocz mi proces ja wytoczę tobie.
Dodano: 29.12.2018 13:38    Przez: ~PiS to dno
A ty wyliż Owsiakowi owsiki z rowa to może i tobie coś do lewej kieszeni skapnie.
Dodano: 29.12.2018 13:43    Przez: ~ajak
ajak. Musisz mi pokazać jak skoro robisz to stale kurduplowi z PiS za puszki z whiskasem to masz wprawę .
Dodano: 29.12.2018 13:45    Przez: ~PiS to dno
Ty od debila sam jesteś debil jak nie wiesz to w lustro spójrz
Dodano: 29.12.2018 13:54    Przez: ~Pn
Przestań debilu udawać Pn-a .Nie kompromituj siebie i swoich bachorów.To nie Familiada .
Dodano: 29.12.2018 13:57    Przez: ~PiS to dno
Symp. PiS - zdecydowanie mniej niz pedofilow w czarnych kieckach skrzywdzilo dzieci...
Dodano: 29.12.2018 20:00    Przez: ~Pn
@ajak - zrob to kurduplowi Kaczafiemu 😂😂😂
Dodano: 29.12.2018 20:02    Przez: ~Pn
Ja nie daję i tyle .Niech sprawdzą dokładnie tę Fundację to może dam 1zł Owsiakowi
Dodano: 29.12.2018 13:56    Przez: ~xd
Wystarczy ,że nie będziesz przeszkadzał a tę złotóweczkę daj księdzu po kolędzie .
Dodano: 29.12.2018 13:59    Przez: ~Wspieram WOŚP
@xd - do Torunia wyslij.... miernoto intelektualna.
Dodano: 29.12.2018 20:03    Przez: ~Pn
Pn skierowany do Gniezna.Widziałem dzisiaj jak kobita już z bezsilności po karetkę dzwoniła
Dodano: 30.12.2018 00:50    Przez: ~Kazimierz
Gorąco na Lm-ie jak się czyta te komentarze .Brakuje tylko wpisu pierwszego PiSowca w regionie niejakiego kobrzyckiego .O ile jeszcze żyje. Uhrlich von jungingen tez się opuszcza w pisaniu .Może chory? O ile komentarze tego pierwszego czyli kobrzyckiego mogą służyć jako materiał do ćwiczeń dla doktorantów psychiatrów to ten drugi coś sensownego pisał.Osobiście wspieram WOŚP,wpisy przeciwników tej akcji nie robią na mnie wrażenia a plusiki i minusiki czy łapki przy komentarzach to już w ogóle.SIE MA.
Dodano: 29.12.2018 14:15    Przez: ~sie ma
Cel szczytny i też jestem z wielką orkiestrą super że jest coś takiego i że jest taki gość jak Jurek Owsiak. Komentarzy pisiorów nie komentuje wieem kolejki do lekarzy długie koniec roku i wogóle. Ale gwarantuje że i tak żaden specjalista nie podejmie sie leczenia to chora sekta.
Dodano: 29.12.2018 14:55    Przez: ~Miś
Oj misiu misiu ty też na zdrowego nie wyglądasz wrzucaj wrzucaj jak najwięcej może przyda się na twoje leczenie
Dodano: 29.12.2018 16:19    Przez: ~pola
Lewica drąży jak rak i żadne leki nie pomogą.
Dodano: 29.12.2018 17:55    Przez: ~Medyk
Za zdjęcie Jerzego Owsiaka z napisem Konstytucja nigdy więcej nie wrzucę do puszki. Pomoc dzieciom czy parcie na polityczne szkło? Jedno nie wyklucza drugiego, ale jak dla mnie strasznie koliduje ze sobą. Sorry, ale NIE!
Dodano: 29.12.2018 16:17    Przez: ~jolka
Jest obywatelem tego kraju ,ma prawo mieć poglądy .Wolę Jerzego Owsiaka niż potencjalnego pedofila w czarnej sukience z tacą pod moim nosem przy każdej możliwej okazji.
Dodano: 29.12.2018 16:40    Przez: ~Mick Nick
Przecież pod okna ci ksiądz nie przychodzi ,kolędy nie przyjmujesz,dzieciaka do komunii nie posyłasz no chyba że na pokaz ludziom,więc o co ci chodzi ?
Dodano: 29.12.2018 18:02    Przez: ~jolka
jolka jesteś ewidentnym przypadkiem ,który potwierdza ,że jedyne co można ci zaoferować by cię nie obrazić to pytanie: Jola czy miałaś dziś w ustach pitola? Innych pytań po prostu nie zrozumiesz.Szkoda twoich bliskich .
Dodano: 29.12.2018 20:13    Przez: ~Mick Nick
Mick to bylo słabe co najmniej
Dodano: 29.12.2018 21:28    Przez: ~Pisior
J. Owsiak jest ulubieńcem TVN-u i wszystko jasne.
Dodano: 29.12.2018 16:49    Przez: ~Widz TVP
Na koncie fundacji jeszcze przed finałem jest już ponad 1000000 zł a jak tam u waszego rydzola? Lipa ,oj jak nam przykro.Niech Holecka zlicytuje swoje majtki może jakiś dewiant łyknie .
Dodano: 30.12.2018 13:08    Przez: ~No TVPiS
1 z 2
12>>