Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18712) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Materiał promocyjny

Dodano: 11.01.2019 13:39
  • Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Przyszłości nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Mimo naszych usilnych starań – nasze zdrowie za jakiś czas może nas opuścić. Warto zatem przygotować się na taką możliwość i zakupić odpowiednią polisę zdrowotną.

Polisa zapewni nam wsparcie finansowe, ale również innego rodzaju pomoc. To od nas zależy, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. Poświęćmy zatem chwilę na to, by zapoznać się z dostępnymi ofertami i wybierzmy coś dla siebie. Gdy spotka nas jakaś poważniejsza choroba, z polisą na życie będziemy czuć się spokojniejsi.

Cena ubezpieczenia zdrowotnego – kogo stać na polisę?

Dostępne na rynku ubezpieczenia zdrowotne nie są przesadnie drogie, ani również zbyt tanie – brzmi banalnie? Jednak trudno określić co to dokładnie znaczy dla szerszej grupy ludzi, ponieważ bardzo różnimy się od siebie zarówno zarobkami, zobowiązaniami finansowymi (utrzymanie dzieci, opłaty, kredyty), jak i samą kondycją zdrowotną.

Na początek ważne będzie, byśmy ustalili jaką kwotę jesteśmy w stanie poświęcić na ubezpieczenie zdrowotne bez obciążania budżetu. Taki krok pozwoli nam lepiej dopasować ofertę do naszych możliwości. Dla jednych będzie to kwota 50 zł, dla innych – 200 zł, jednak zarówno w pierwszej, jak i w drugiej cenie uda nam się znaleźć dobre rozwiązania.

Rozpiętość cenowa na rynku ubezpieczeń zdrowotnych jest naprawdę spora. Może to być koszt złotówki dziennie – czyli 366 zł rocznie (ok. 30 zł miesięcznie) lub nawet ok. 1782 zł rocznie (ok. 148 zł miesięcznie). W przypadku polisy rodzinnej zdrowotnej koszt wynosić może nawet ok. 3800 zł rocznie (ok. 316 zł miesięcznie). Podane kwoty dotyczą pakietów grupy Medicover, jednak na rynku ubezpieczeniowym znaleźć możemy również oferty innych firm, jak np. SignalIduna, AXA, Prudential, INTER Polska czy InterRisk.

Minimalny koszt polisy zdrowotnej to najczęściej kwota około 40 zł miesięcznie (Prudential, AXA Assistance).

Od czego zależy koszt polisy zdrowotnej?

Na cenę polisy zdrowotnej wpływa nasz wiek, stan zdrowia oraz zakres ochrony.

Im jesteśmy starsi, tym wyższe ryzyko zachorowania lub kontuzji, co uwzględnia oczywiście ubezpieczyciel. Zatem im później zdecydujemy się na zakup polisy zdrowotnej, tym większej składki możemy oczekiwać.

Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na cenę – jest stan naszego zdrowia. Część towarzystw ubezpieczeniowych wymaga wypełnienia ankiety medycznej lub wizyty u lekarza celem ustalenia naszego stanu zdrowia. Na tej podstawie oceniane jest ryzyko chorób, które mogą nas spotkać. Jeśli zatem aktywnie spędzamy wolny czas, dbamy o nasza kondycję, a nasza odporność jest wysoka, jest szansa na niższą składkę niż gdybyśmy borykali się z dużą nadwagą, wykonywali pracę związaną z dużym stresem, jak również posiadali alergię lub chorą tarczycę.

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o cenie naszej polisy jest jednak zakres ochrony. Sami o nim decydujemy, zatem koszt zależy przede wszystkim od nas samych. Im większy zakres ochrony, tym wyższa składka, to wydaje się oczywiste.

Tutaj właśnie należy dobrze się zastanowić czego oczekujemy względem ubezpieczenia zdrowotnego. Dla części osób będzie ważny szybki dostęp do lekarzy specjalistów, dla kogoś innego z kolei przychodnia w bliskiej okolicy lub darmowe badania diagnostyczne.

Osoby, które wymagają regularnych wizyt u lekarza np. u ginekologa czy dermatologa, powinny zwrócić uwagę czy wybrana polisa na pewno nam to zagwarantuje. Z kolei te osoby, w rodzinie których często pojawiała się choroba nowotworowa – powinny wybrać taką polisę, która będzie chronić na wypadek raka, ponadto zapewni szybki dostęp do koniecznych badań zarówno specjalistycznych, jak i profilaktycznych, jak np. USG sutka czy RTG klatki piersiowej.

Karencja, suma i wyłączenia – sprawdź przez zakupem

Przed zakupem polisy sprawdźmy jeszcze kilka ważnych rzeczy związanych z naszym ubezpieczeniem. Są to przede wszystkim karencja, wysokość sumy ubezpieczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności.

Karencja jest to czas pomiędzy zawarciem umowy, a faktycznym rozpoczęciem pełnej ochrony nad ubezpieczonym. Jest to rodzaj zabezpieczenia dla ubezpieczyciela przed nieuczciwymi klientami, którzy np. po zdiagnozowaniu poważnej choroby chcą ubezpieczyć się w celu otrzymania świadczenia. Karencja może trwać nawet rok czasu, zatem ważne, byśmy wiedzieli o tym wcześniej.

Część ubezpieczeń zdrowotnych działa w oparciu o ustaloną sumę ubezpieczenia, jest to maksymalna kwota, jaką możemy otrzymać. Na jej podstawie obliczany jest procent należny za np. pobyt w szpitalu. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe odszkodowanie możemy później otrzymać. Wysokość sumy ubezpieczenia wpływa jednak bezpośrednio na wysokość składki, wybierajmy zatem rozsądnie.

Wyłączenie odpowiedzialności to sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić nam wsparcia. Jeżeli spowodujemy wypadek samochodowy, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, nie możemy liczyć na odszkodowanie z tytułu doznanego urazu lub pobytu w szpitalu. Wyłączenia najczęściej są bardzo jasno sprecyzowane i opisane, dzięki czemu na przyszłość będziemy wiedzieć, jakich sytuacji unikać, by otrzymać odszkodowanie.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdrowie,   ubezpieczenie,   przyszłość

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przez kogo lub jaką firmę inspirowany jest ten artykuł ???? Ile za to zapłacił ???
Dodano: 11.01.2019 16:49    Przez: ~Mundek
Ubezpiecz się i płać składki, a na odszkodowanie nie licz.
Dodano: 11.01.2019 18:22    Przez: ~Ubezpieczyciel

KOMENTARZE

płacę składkę zdrowotna i ch...j z tego wielki - wszędzie terminy kolejki, a do tego jeszcze plac ubezpieczenie, pokarzą ci ile dostaniesz za śmierć wielkie kwoty ale nie pokażą ci umowy w której jest tyle wykluczeń ze gó...o co cie chroni taka polisa i zawsze maja jakieś ale żeby ci nawet złotówki nie wypłacić
Dodano: 11.01.2019 16:00    Przez: ~nigdy polisy
Chcesz robić na cwaniaków to się ubezpiecz.byłem ubezpieczony w takiej złodziejskiej firmie i co i nic pozbyłem się pieniędzy.Chcesz być zadowolony licz na siebie,no chyba że wierzysz że ktoś ci coś da to możesz się ubezpieczyć.
Dodano: 11.01.2019 18:40    Przez: ~przenigdy!!!
Przez kogo lub jaką firmę inspirowany jest ten artykuł ???? Ile za to zapłacił ???
Dodano: 11.01.2019 16:49    Przez: ~Mundek
Ubezpiecz się i płać składki, a na odszkodowanie nie licz.
Dodano: 11.01.2019 18:22    Przez: ~Ubezpieczyciel
MARCINKOWSKI ,PO ŚMIERCI OJCA DOSTAŁ 1200 ZŁ Z PZU , I ZAPEWNIONO ,ŻE ZOSTAWIAJĄC PIENIĄDZE W ,,PZU'' ZAROBI ,,KONTO'' . PO ROKU ZŁ , 1200 ZŁ , WARTOŚĆ TO ? : 1000 ZŁ . . ,, NO'' I UDAŁO SIĘ WYPŁACIĆ PRZERYWAJĄC UMOWĘ . PAN MORAWIECKI ZAROBIŁ W MIĘDZYCZASIE : PIĘĆ MILIONÓW W, PZU ? . ALE CO ,,TAM'' , PANI MARKER ZARABIA PRAWIE STO TYSIĘCY MIESIĘCZNIE , I TO ,,MÓWI : DALEKO OD SZCZĘŚCIA''. ...
Dodano: 11.01.2019 23:35    Przez: ~L
Ja z mężem mam od 50lat polise w PZU i czego moge oczekiwać
Dodano: 12.01.2019 19:46    Przez: ~emerytka
Niestety nie zawsze wyłączenia odpowiedzialności są napisane takim jasnym językiem. Warto więc sprawdzać warunki w porównywarce ubezpieczeń takiej jak Ubea, by być pewnym, co się właściwie kupuje.
Dodano: 14.01.2019 14:43    Przez: ~Katarzyna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.