Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSerca pod kontrolą. Koniński szpital świętuje tysięczny zabieg ablacji

Serca pod kontrolą. Koniński szpital świętuje tysięczny zabieg ablacji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Serca pod kontrolą. Koniński szpital świętuje tysięczny zabieg ablacji
zdrowie

fot. Facebook/WSZ Konin

Tysięczny zabieg ablacji przeprowadzono w konińskim szpitalu. – To dla nas ogromne osiągnięcie – czytamy na fanpage’u lecznicy.

Pracownia Elektrofizjologii Serca działa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie od 2021 roku. Leczone są w niej wszystkie arytmie serca, jak migotanie i trzepotanie przedsionków, dodatkowe pobudzenia komorowe i nadkomorowe, częstoskurcze nadkomorowe i komorowe oraz burze elektryczne. Dostęp do procedur jest szybszy, dzięki udziałowi konińskiego szpitala w programie Krajowej Sieci Kardiologicznej. Zabieg polegający na zniszczeniu obszaru mięśnia sercowego, który odpowiada za powstawanie arytmii nazywa się ablacją.

We wrześniu 2022 roku lekarze WSZ w Koninie odnotowali pięćsetny zabieg ablacji. Teraz na koncie pracowni jest tysięczny pacjent.

- Dziękujemy wszystkim naszym Pacjentom za zaufanie oraz naszemu Zespołowi za nieustanny profesjonalizm i zaangażowanie. To dzięki Wam każdy kolejny krok w leczeniu arytmii serca staje się możliwy. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy, i nie przestajemy się dla Was rozwijać – czytamy na fanpage’u szpitala.

Od niedawna, konińska lecznica jako pierwsza w regionie, dysponuje najnowszą technologią do ablacji migotania przedsionków - PFA (pulsed field ablation, elektroporacja).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole