Dzisiaj jest poniedziałek 24 czerwca 2019, imieniny: Jana, Danuty, Janiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19538) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
29 / 23oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

Od Florka do Lorka. Konińskie roszady kadrowe i znaki zapytania

KONIN JEST NASZ

Dodano: 12.01.2019 21:27

„To ilu z tych nieudaczników poza Sytkiem jeszcze czeka i skomli o posadki? Kto jest następny na partyjnej liście do koryta? Ja typuję na Sławomira!”

Ograniczyłem się do trzech jedynie zdań z bogatego zestawu negatywnych komentarzy pod informacją o powierzeniu Maciejowi Sytkowi obowiązków prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie. Sprowadzają się do jednego: że to ciepła posadka na pocieszenie dla spadochroniarza z Poznania, który przegrał wybory do Sejmiku.

Tymczasem Maciej Sytek to jedyny polityk z naszego regionu, który uczestniczy w pracach Platformy Regionów Węglowych w Procesie Transformacji. Platformę powołała do życia nieco ponad rok temu Unia Europejska, żeby wesprzeć regiony górnicze w nieuchronnym odchodzeniu od gospodarki opartej na węglu, bez uszczerbku dla żyjących z niego do tej pory lokalnych społeczności. Z Konina w jej pracach brali od początku udział społecznicy związani z Partią Zielonych i Pracownią Miejską, którzy pół roku temu współtworzyli komitet wyborczy Zmieniamy Konin. Później dołączył do nich właśnie Maciej Sytek, bo władze Konina zachowywały się, jakby temat nie istniał. A problem sam nie zniknie, bo koniński węgiel skończy się raczej prędzej niż później, bez względu na to czy powstanie odkrywka Ościsłowo, czy nie.

To właśnie działania Macieja Sytka doprowadziły do tego, że na inaugurację nowej kadencji marszałek województwa wielkopolskiego wśród trzech najważniejszych swoich zadań wymienił transformację Wielkopolski Wschodniej. A na dzisiaj poważniejszego wsparcia w tym działaniu możemy spodziewać się jedynie z Unii Europejskiej. Sam Fundusz Transformacyjny będzie dysponował na ten cel prawie 5 mld euro, a do tego dojdą jeszcze inne programy i fundusze perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Bo na wsparcie rządu polskiego (bez względu na to, kto nim kieruje) dla naszego marginalnego w skali kraju regionu raczej nie mamy co liczyć.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Lorek niech wróci na stanowisko nauczyciela informatyki, jak dawniej; czy to hańba i „nie ta” pensja?! Ja chciałabym kompetentnych ludzi na stanowiskach, które maja wpływ na rozwój miasta, a nie wujka, cioci, córki czy syna Pana X. Ale Pan prezydent musi się tera „odwdzięczyć” wszystkim, pytanie tylko ilu ich jest ...
Dodano: 12.01.2019 21:54    Przez: ~Ona
Ten Florek to kompletne nieporozumienie. Gość był wojewodą dla regionu konińskiego nic kompletnie nie zrobił, mało tego to pamiętam go z kilku spotkań w regionie i zrobił na mnie wrażenie ćwierć inteligentna. Nie potrafił z sensem odpowiedzieć na pytania rolników. Był geodetą położył swoją firmę na łopatki. Kompletny brak kompetencji do tego by być wojewodą lub dyrektorem WORD. Jedyna jego kompetencja to przynależność partyjna. Po prostu koleś. My na tego darmozjada płacimy od tylu lat.
Dodano: 12.01.2019 23:56    Przez: ~Żółta
Ma Pan absolutną rację! Faktycznie akurat Maciej Sytek to kompetentny i energiczny facet. Na pewno rozrusza skostniałą ARR z pożytkiem dla Konina. Natomiast chroń nas Boże przed Lorkiem, Florkiem i innymi dyletantami bez względu na barwy polityczne!
Dodano: 12.01.2019 21:46    Przez: ~Ratio
Jest Pan po to w Lmie , aby pisać i mieć swoje zdanie Panie Olejnik i tak trzymać dalej.
Dodano: 12.01.2019 22:00    Przez: ~czytelnik
Brawo Panie Robercie tak trzymać i patrzeć na ręce władzy.
Dodano: 12.01.2019 22:26    Przez: ~xyz

KOMENTARZE

Znowu artykuł o PO.....to juz jest żalosne ile mozna.Ale czego innego mozna sie spodziewac skoro w Koninie jest KOmedia ogolnie.POKOcharam u wladzy.
Dodano: 13.01.2019 09:35    Przez: ~Tusk.de
Nowa odsłona PO w Koninie, dzielą stołki miedzy swoich.
Dodano: 13.01.2019 16:09    Przez: ~POKO
Ważne pytanie dla internautów, krytykujących Pana redaktora Olejnika. Dlaczego się nie podoba? Ano, dlatego, że mówi i pisze prawdę. Gdyby nie on, mieszkańcy Konina nigdy nic by nie wiedzieli co się dzieje. Popieram osoby, które twierdzą, że Pan Lorek powinien wrócić do pracy do szkoły. Takie powinno być prawo. Kończy się kadencja jakiegoś stanowiska, gość wraca do byłego zakładu pracy. Jaka jest rzeczywistość? Otrzymuje stołeczek cieplutki i jeszcze bardziej korzystny finansowo. Panie Lorek, wracaj do szkoły. Tylko pytanie czy się będzie nadawał w obecnych czasach. Smutne jest to, że zawsze dostają lepsze posady.
Dodano: 13.01.2019 10:03    Przez: ~konin
A Florek gdzie ma wrócić, czy ten POlityk z PO cokolwiek POtrafi ?
Dodano: 13.01.2019 16:11    Przez: ~Pytam
i w tamtych czasach nie nadawał się na nauczyciela....
Dodano: 13.01.2019 16:22    Przez: ~ela
W końcu prawda o Lorku! Brawo
Dodano: 13.01.2019 10:49    Przez: ~Radek
"Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: świenta prawda, tys prowda i gówno prowda"
Dodano: 13.01.2019 16:32    Przez: ~znawca prawdy
Cała smutna prawda. Pan Lorek na nauczyciela.
Dodano: 13.01.2019 10:50    Przez: ~Men
Był super nauczycielem. Uczył mnie matematyki.
Dodano: 13.01.2019 16:33    Przez: ~absolwentka I LO
A kto to Lorek?
Dodano: 13.01.2019 10:53    Przez: ~Jan
Przez ostatnie 6 lat to był właściwy człowiek we właściwym miejscu (jako zastępca prezydenta), podobnie jak wcześniej przez 10 lat (jako dyrektor II LO), jak również jeszcze wcześniej przez 4 lata jako wicedyrektor I LO i mój nauczyciel matematyki.
Dodano: 13.01.2019 11:06    Przez: ~Absolwent I LO
Bolek i Lolek, a teraz Florek i Lorek.
Dodano: 13.01.2019 16:15    Przez: ~Kreskówka
to ten co mieszkancow Konina wylorowal..
Dodano: 14.01.2019 11:25    Przez: ~co kawalek to walek
Żaden spadochroniasz nie pomoże w działaniach na rzecz transformacji Wschodniej Wielkopolski zwłaszcza że jego sukcesem jest dodanie tego projektu do zadań wymienionych przez Marszałka Wielkopolski na inauguracji jak Pan pisze. To ma być sukces. Czemu nie wróci do dawnej pracy jak słusznie Pan zaleca naszym politykom?
Dodano: 13.01.2019 11:03    Przez: ~mik
Czasami lepszy pracowity i energiczny spadochroniarz jak swojska banda nieudaczników wszystkich opcji politycznych!
Dodano: 13.01.2019 11:17    Przez: ~Weg
A dlaczego ma wracać do szkoły po co robić. Sztuczny etat. Sam wybrał wcześniej swoją drogę i zrezygnował ze szkoły. Przypominam że wrócić do byłej pracy można tylko z funkcji wybieralnej a nie z takiej co się powołuje. Co może teraz mają jakiegoś nauczyciela zwolnić zeby mu miejsce zrobić.
Dodano: 13.01.2019 11:20    Przez: ~jk
Ula odpuść, miłej niedzieli Tobie życzę i więcej pokory. Zagraj lepiej dzisiaj z WOŚP.
Dodano: 13.01.2019 11:33    Przez: ~też ULA
Czekam Panie Prezydencie na działanie? Jako wyborca PO żądam by wymienić tych wszystkich Szymczakow, Pająków, Dembińskich, Pachciarxy itd. Nie mają oni żadnego tytułu do dalszej pracy w mieście! Tylko Panu zaszkodzą broniąc swoich stołków!
Dodano: 13.01.2019 11:40    Przez: ~Mk
Informacje przekazywane przez p.R.Olejnika nie są napastliwe a raczej rzeczowe. Oby tak dalej śledził wszelkie działania konińskich władz i informował nas społeczeństwo co się dzieje w organizacjach Konina do których społeczeństwo nie ma wglądu ze względu na inne zajęcia.
Dodano: 13.01.2019 11:45    Przez: ~Koninianin
bardzo dobry tekst