Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17964) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawiedliwa transformacja. Będą rozmawiać z miesz ... (2)Bohaterski czyn policjantów. Wynieśli kobietę z pł ... (1)

Dwa pożary jednej nocy. Palił się dach w domu i maszyna do węgla

Dodano: 24.01.2019 10:12

W Strzałkowie doszło do pożaru maszyny do sortowania węgla. Nieco później słupeccy strażacy zostali wezwani do pożaru dachu w domu jednorodzinnym w Koszutach. 

W środę, 23 stycznia ok. godz. 21.00 w Strzałkowie doszło do pożaru maszyny do sortowania węgla, która znajdowała się na składzie węgla. Na miejsce dojechały 3 zastępy z JRG Słupca oraz dwa z OSP Strzałkowo. Okazało się, że na miejscu nie ma właściciela ani żadnego pracownika, a brama była zamknięta na kłódkę. Strażacy musieli ją przeciąć, żeby dostać się na teren firmy. Strażacy po sprawdzeniu czy maszyna nie znajduję się pod napięciem, przystąpili do ugaszenia ognia. Znaczna część maszyny uległa zniszczeniu.

Godzinę po tym zdarzeniu, dyżurny straży pożarnej w Słupcy odebrał zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego w Koszutach gm. Słupca. Ze zgłoszenia wynikało że palą się sadze w kominie. Po dojeździe okazało się, że pali się poddasze domu, a pożar rozprzestrzenił się już na dach. Pierwszą jednostką, która bardzo szybko dotarła na miejsce było JRG Słupca. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do środka i podali prądy wody na palące się poddasze. Z zewnątrz zaczęli również gasić z podnośnika dach budynku. Po dojeździe zastępów OSP w sile 8 zastępów, zaczęto gasić z drugiego podnośnika dach oraz prowadzono prace rozbiórkowe, gdyż sytuacja tego wymagała. Spaleniu uległo poddasze budynku oraz część dachu.

Działania trwały prawie 4 godziny a na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Fot. PSP Słupca 

  • Dwa pożary jednej nocy. Palił się dach w domu i maszyna do węgla

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż pożarna Słupca,   pożar dachu,   dwa pożary,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

13 zastępów straży pożarnej przy jednym dachu?
Dodano: 24.01.2019 13:22    Przez: ~jj
I 13-cie następnych było w pogotowiu ?
Dodano: 24.01.2019 16:08    Przez: ~Jak zabawa to zabawa
"Dach w domu" ? Meble w domu, sprzęt rtv w domu, sprzęt agd w domu, ale dach w domu ?
Dodano: 24.01.2019 16:06    Przez: ~Tego w kinie nie grali

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.