Dzisiaj jest niedziela 17 lutego 2019, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20956) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zamiast klas lekcyjnych, mieszkania. Inwestycja w ... (6)Młodzież III LO w Koninie w finale Turnieju Debat ... (16)

Pątnów. Klub Żeglarski KWB Konin chce przebudować przystań

Dodano: 10.02.2019 17:19
Źródło: LM.pl

Nowe budynki mają stanąć na przystani w Pątnowie. Do przebudowy obiektów szykuje się Klub Żeglarski przy KWB Konin.

Gospodarzem przystani w Pątnowie jest Klub Żeglarski przy KWB Konin, który teren ten odkupił od konińskiej kopalni. - Tyle pracy, ile mogliśmy wykonać do tej pory na przystani, budując nabrzeże, y-bomy, pomosty pływające, to wszystko udało nam się zrealizować - mówi komandor klubu Tomasz Piasecki. Do przebudowy pozostały jednak jeszcze budynki stojące na przystani od połowy lat 60. - Nie były zaprojektowane jako pomieszczenia socjalne, klubowe, tylko jako magazyny. Mają sporo lat, przeciekają, jest wilgoć - opisuje stan obiektów Tomasz Piasecki. 

Dlatego klub przygotowuje się do ich przebudowy. W tym roku ma powstać projekt, możliwy jest również początek prac przygotowawczych, które członkowie klubu są w stanie wykonać własnymi siłami. Dalsza przebudowa to już jednak praca dla firm zewnętrznych. Kluczowe pozostają jednak finanse. - Przeraża nas - mówi o koszcie przebudowy komandor KŻ przy KWB Konin. - Chcemy to wybudować ze swoich środków, licząc na wsparcie od może miasta, może Urzędu Marszałkowskiego, bo jesteśmy też na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski. Liczymy też na jeden procent podatku.

Przystań ważna jest dla konińskich żeglarzy, regularnie odbywają się tam bowiem regaty z cyklu Grand Prix Jezior Konińskich, jest jednak również wizytówką miasta. Oprócz wspomnianego już położenia na Wielkiej Pętli Wielkopolski, przystań co roku jest gospodarzem organizowanych przez KŻ przy KWB Konin Zimowych Regat Barbórkowych. To jedyna żeglarska impreza w skali kraju rozgrywana w listopadzie. Zjeżdżają na nią żeglarze z całego kraju, a marka regat, już świetnie znana, z roku na rok rośnie. 

- Chcielibyśmy, by ta przystań wyglądała elegancko, by był to standard europejski - zapewnia komandor Tomasz Piasecki i dodaje: - Jeżeli uda nam się to wykonać w przeciągu jednego, dwóch lat, to okej, a jeżeli uda nam się to wykonać w przeciągu pięciu lat, to też będzie dobrze. Trzeba coś z tym zrobić, bo to naprawdę źle już wygląda w tej chwili.



  • Pątnów. Klub Żeglarski KWB Konin chce przebudować przystań
  • Pątnów. Klub Żeglarski KWB Konin chce przebudować przystań
  • Pątnów. Klub Żeglarski KWB Konin chce przebudować przystań

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:żeglarstwo,   KŻ KWB Konin,   przystań,   Pątnów,   przebudowa przystani

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

O ile dobrze kojarze plaza w Patnowie jest zamknieta dla zwyklych obywateli mieszkancow miasta, to dlaczego miastoma dokladac do prywacizny?? Niech bedzie ogolnodostepna to co innego.
Dodano: 10.02.2019 17:47    Przez: ~Mieszkaniec
To jest plaża dla VIPÓW zwykły chłopek ma zabronione ,to dlaczego rozgłos robią o przebudowie
Dodano: 10.02.2019 18:13    Przez: ~miki
Podnieście opłatę członkowską i po kłopocie. Jestem przeciwny aby społeczeństwo Konina fundowało rozrywkę kilku VIPom. A swoją drogą, gdzie mieszkają członkowie Klubu Żeglarskiego?
Dodano: 11.02.2019 08:21    Przez: ~Oń
Klub żeglarski jest na papierze.. czlonkowie to grupa osob wzajemnej adoracji. Klub tylko z nazwy jest „przy zakladowym” - obecnie to czysto prywatna inwestycja gdzie prywatne osoby zarabiaja pieniadze na przegladach na szkoleniu na slipowaniu lodzi. Kpina, ze „klub” ma CZELNOŚĆ myśleć o wsparciu jednostek samorządowych. Prosze pana komandora o napisanie z czego, albo w jaki sposób mieszkaniec miasta może tam korzyatać(...)?
Dodano: 11.02.2019 09:40    Przez: ~Adrian
Panie Piasecki zejdź Pan proszę na Ziemię....Proszę samemu szukać inwestora A nie liczyć na jałmużnę
Dodano: 10.02.2019 20:29    Przez: ~...

KOMENTARZE

O ile dobrze kojarze plaza w Patnowie jest zamknieta dla zwyklych obywateli mieszkancow miasta, to dlaczego miastoma dokladac do prywacizny?? Niech bedzie ogolnodostepna to co innego.
Dodano: 10.02.2019 17:47    Przez: ~Mieszkaniec
omawiana w artykule część jest przystanią publiczną, odgrodzona od prywatnej działki
Dodano: 11.02.2019 08:39    Przez: ~tak
właściciel firmy Glaspo to cwaniak
Dodano: 11.02.2019 10:48    Przez: ~były pracownik
Klub żeglarski działa oddzielnie i jest nawet oddzielony i nie ma nic wspólnego z plażą w Patnowie która została zamknięta na amen przez glasspo dla plażowiczów.
Dodano: 11.02.2019 14:44    Przez: ~Ha
A za jaką kwotę Klub odkupił teren od konińskiej kopalni ? i kto, konkretnie go sprzedał ?
Dodano: 11.02.2019 16:48    Przez: ~ciekawe
Ja myślę ,że to jest temat dla redaktora Olejnika, są ludzie w Koninie co mogą dużo na ten temat powiedzieć .
Dodano: 11.02.2019 17:08    Przez: ~olo
glaspo???
Dodano: 10.02.2019 17:59    Przez: ~woda
Najpierw sprzedali za złotówkę a teraz wywalą setki tysięcy albo i więcej na nowe budynki. Mistrzowie finansów ;-)
Dodano: 12.02.2019 07:15    Przez: ~abcdefghijkl
To jest plaża dla VIPÓW zwykły chłopek ma zabronione ,to dlaczego rozgłos robią o przebudowie
Dodano: 10.02.2019 18:13    Przez: ~miki
Na terenie przystani nie ma plaży.
Dodano: 10.02.2019 18:16    Przez: ~ar
Bo zamknęli żeby chamstwo się nie plażowało.
Dodano: 11.02.2019 08:14    Przez: ~ps
Z tego co wiem już teraz chcąc przycumować w tej przystani byle czym, nie muszą to być wykwintne jednostki pływające trzeba słono bulić,klub żeglarski tęż KOPALNI nie nawalił kasy,dając przysłowiową złotówkę,no to o co chodzi?
Dodano: 10.02.2019 18:45    Przez: ~WIGRASZEK
Oczywiście naczej masz na przystani w Gosławicach...
Dodano: 11.02.2019 00:24    Przez: ~Jhig
Stanowcze nie!!
Dodano: 10.02.2019 18:51    Przez: ~sd
Jak najbardziej niech miasto dołozy ale. Koniec z "zasłużonymi członkami" otwórzcie się na młodych ludzi. Zrobcie klub dla studentów i nastolatków.A nie stare towarzystwo co siedzi na pomostach i tylko drineczki.A i dlaczego nie dla mlodych... no tak by zabiorą łajby ... i nie bedxzie za byle grosz żagelka na weeked
Dodano: 10.02.2019 19:35    Przez: ~byly czlonek
Dokładnie. Zwłaszcza teraz. Członkostwo czy nawet patent za prace bosmanskie lub przy remoncie. Mój ojciec w latach 60tych tak zdobył patent. Obecnie. ... kasa i pływanie z obijaczami u burt.
Dodano: 11.02.2019 00:27    Przez: ~Bj
Panie kolego nie bądź śmieszny...
Dodano: 10.02.2019 20:18    Przez: ~....
Panie Piasecki zejdź Pan proszę na Ziemię....Proszę samemu szukać inwestora A nie liczyć na jałmużnę
Dodano: 10.02.2019 20:29    Przez: ~...
Ta inwestycja nie służy społeczeństwu Konina. Ktoś odkupił licząc na zyski a nie ma co zainwestować? Jaką mamy gwarancję dalszych losów tej przystani? Gdyby miasto miało w tym większościowe udziały to można by było kombinować. Inwestycja to strata pieniędzy.
Dodano: 11.02.2019 08:10    Przez: ~912
Podnieście opłatę członkowską i po kłopocie. Jestem przeciwny aby społeczeństwo Konina fundowało rozrywkę kilku VIPom. A swoją drogą, gdzie mieszkają członkowie Klubu Żeglarskiego?
Dodano: 11.02.2019 08:21    Przez: ~Oń
1 z 2
12>>