Dzisiaj jest środa 24 lipca 2019, imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19474) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
26 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dyrektor MOPR odchodzi na emeryturę. Nowy szef w t ... (1)III liga. Przygotowania rywali Sokoła Kleczew i Gó ... (0)

Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został unieważniony

Dodano: 14.02.2019 12:22
Źródło: LM.pl

Póki co nie będzie w Koninie mini uzdrowiska. Przetarg na budowę tężni solankowej został unieważniony.

Mini uzdrowisko z tężnią na piątym osiedlu w Koninie jest jednym ze zwycięskich projektów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Na budowę przewidziano pół miliona złotych. W ramach ogłoszonego w połowie stycznia przez miasto przetargu, przyszły wykonawca miał wykonać tężnię solankową o konstrukcji drewnianej, posadowionej na płycie żelbetowej, o długości 10,90 metra, szerokości 3,70 metra i wysokości 3,63 metra. Ponadto poszukiwany wykonawca robót miałby przygotować instalację zasilającą tężnię, oświetlenie, monitoring, a także plac wokół tężni i wyposażyć go w elementy małej architektury, np. ławki, kosze na śmieci, gazony z nasadzeniami, tablicę informacyjną.

Postępowanie przetargowe zostało jednak przez miasto unieważnione. A wszystko dlatego, że najniższa oferowana cena przewyższa kwotę, którą miasto może przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji.

„Cena złożonej oferty znacząco przewyższa środki posiadane na zadaniu inwestycyjnym i szacunkową wartość zamówienia. Ponadto po analizie planu wydatków majątkowych na 2019 rok realizowanych ze środków budżetowych miasta Konina oraz ze względu na rozpoczęte zadania inwestycyjne i zaciągnięte dotąd zobowiązania finansowe, Zamawiający nie może zwiększyć środków do kwoty złożonej oferty” - czytamy na stronie konińskiego magistratu.

fot. archiwum

  • Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został unieważniony

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

KBO powinno być zlikwidowane bo przechodzą takie projekty jak wybieg dla psów za 80 tys. A tam nawet wnioskodawca K.Leśniewska ze swoim pupilem nie zagląda.Była tylko na otwarciu zrobić sobie fotki.
Dodano: 14.02.2019 13:09    Przez: ~Ilona
A takie to KBO miało być obywatelskie! Ludzie szkoda na to czasu i głosowania jak co chwile jakieś skandale wychodzą. Tam nawet nie ma zwykłych mieszkańców zobaczcie kto pisze te wnioski każdy z nich jest gdzieś lub był w partii etc. To jaki jest z tego Budżet obywatelski tylko sami swoi nic więcej
Dodano: 14.02.2019 13:21    Przez: ~ludzik
Do koninijczyk: a czy kiedykolwiek to miasto było na coś stać? Z całym szacunkiem ale skoro wcześniej Pałasz a potem Nowicki nie potrafili wyremontować kilku km Przemysłowej, to mamy doskonały przykład braku zaradności, gdzieś ta komunikacja na poziomie wojewódzkim czy ministerialnym nie działa. Nowicki to nie był ktoś kto się uczy, tylko człowiek z jakimś doświadczeniem samorządowym, zna zapewne wiele osób z "góry" a mimo to mało dla Konina zrobił. Nie znam drugiego takiego miasta w którym przyjezdnych wita zarośnięta i zaniedbana linia kolejowa i asfalt z czasów Gierka połatany co roku. Nie wspomnę o bezrobociu - Konin radzi sobie najgorzej razem z Turkiem. Nie ma polityki pro inwestorskiej. Czasem zastanawiam się czy doczekam czasów kiedy będzie można w tym mieście przebierać w ofertach pracy dla ludzi na poziomie.
Dodano: 14.02.2019 15:03    Przez: ~wyjechałem
Wszystko co tyczy się budowlanki w minionym już roku zdrożało, nawet w Poznaniu kilka rzeczy musiało być dofinansowanych by mogły zostać zrobione. Niestety KBO nie jest zwiększany pomimo narastajacej inflacji i mamy już kolejna rzecz, która wybrali mieszkańcy, a ktora miasto może nie zrealizować, albo tak jak wtedy, zmienić na coś innego czego wcale nikt nie chciał...
Dodano: 14.02.2019 12:59    Przez: ~Koninijczyk ;p
Śmiech. Za 500000zl słupek pod farą remontują..100000zl pseudo fontanna w parku. Czy urząd z tych przekrętów cd się wypowie.
Dodano: 14.02.2019 13:58    Przez: ~M

KOMENTARZE

Do PN: mówię tu o poziomie trochę lepiej wykształconych ludzi i na tyle ambitnych za chciało im się uczy. Zamiast pić wino i machać łopata. Każdy zawód jest potrzebny jednak miasto które ma do zaoferowania tylko pracę w dyskoncie albo na produkcji to chyba trochę mało. Zwłaszcza że do Poznania czy Łodzi nie wyjechali ludzie którzy nie mogli zdać w secie tylko raczej przyszli inzyniorowie etc
Dodano: 14.02.2019 23:50    Przez: ~Wyjechałem
Zdecydowana wiekszosc, jeżeli nie wszyscy z mlodych, wyjezdzaja stad bo w Poznaniu, Lodzi etc sa chocby dobre szkoły wyzsze. I stad tez tam właśnie wola studiowac mlodzi. Szkola Wyzsza a Uniwersytet czy Polirtechnika to troche inne swiaty.... Zreszta bardzo często jest tak, ze jak ktos zapusci juz korzenie np przez 5 lat studiow w takim duzym miescie to raczej nie chce juz mu se tych korzeni odcinac. 5 lat to szmat czasu. Poz tym w dużych miastach zarobki sa tez większe bo tam sa powazne miedzynarodowe firmy. Pomijam juz fakt, ze w takich miastach studenckich jest zupelnie inne zycie. I to mlodych pociaga. A nie miesciny z jedna dluzsza droga, 2 mostami czy 3 rondami... Dlugo by pisac...
Dodano: 15.02.2019 10:55    Przez: ~Pn
a co z placem zabaw co mial powstac obok tezni i tak szeroko byl promowany przez spółdzielnię mieszkaniową.......razem z tymi tezniami pozal sie......
Dodano: 14.02.2019 23:58    Przez: ~konio
A po co taki plac zabaw? Zeby niepowazni ludzi wyproadzali tam swoje kundelki na siku i kupke??
Dodano: 15.02.2019 10:56    Przez: ~Pn
Tak to jest jak się wybiera opozycję do władzy. Co taka opozycja może ? Mało. Taka mądrość panuje w Koninie. Jak by wybrali PIS to by im wszystko zbudowali bo by się chcieli pokazać. Teraz to po ptokach ! Czemuś biedny,boś głupi , znacie to ?
Dodano: 15.02.2019 08:02    Przez: ~adamer
nie widziałem żeby opozycja jakoś interweniowała wniosku żadnego nie było czyżby byli za tym że tego ma nie być proszę się z tego wytłumaczyć kto tu zawinił Mieszkaniec chce wiedzieć dlaczego znów są jakieś niejasności
Dodano: 15.02.2019 09:25    Przez: ~xxx
@adamer - chlopcze zobacz co mowil Pinokio tu u nas a co mowil wczesniej na lamach wielu gazet o.... weglu. Tu klanal w zywe oczy a tam mowil prawdę o lijwidacji wegla. A wiesz, ze Polska to kraj jak macrazie zależny od wegla??
Dodano: 15.02.2019 10:59    Przez: ~Pn
Nawet tężni za nasze pieniądze nie potrafi ta ani poprzednia władza wykonać!!!!!!!! Wstyd Można, przecież połączyć dwa budżety i machnąć coś dla ludzi!!!!!!!
Dodano: 15.02.2019 09:16    Przez: ~Rowerek
Ilu jest mieszkancow Konina a ilu chce tezni? Jaki % jest to stosunek? Jezelivtezni chce np tylko 1000 osob a nieszkancow jest 70 razy wiecej to dla mnie tematu tezni nie powinno byc! A wy tu sie jaracie jakimiś tezniami. Chcesz tezni? To jedz tam, gdzie one juz sa np Ciechocinek.
Dodano: 15.02.2019 11:02    Przez: ~Pn
kolejne porażka KBO w takiej sytuacji projekty i funkcjonowanie KBO to wydaje się ze nie ma sensu .Po co ludziom robić wodę w głowach szkoda czasu lepie iść sobie na spacer i pozbierać śmieci w parku czy na skwerze bo nie ma kto. To jest ignorancja władzy może jeszcze ze dwa kible za 1 milion każdy tak jak na bulwarach. Gdzie są tramwaje wodne komu i czemu służą. Przypominam się panu radnemu Nowakowi temu z terenów zielonych o koszach i ławkach w lesie komunalnym w Staraku kiedy będą wycięte 500 suchych drzew kiedy tam ktoś zrobi porządek. Jak nie potraficie rozpoznać drzewa suchego od zdrowego to ja wam pomogę i zacznę oznaczać sprayem to może wam uświadomi jaki jest drzewostan (Ostatnie płuca miasta umierają-serce się kroi szkoda tej przyrody) Proszę o interwencję, słowa się dotrzymuje Panie Radny Nowak (jako radny i jako osoba odpowiedzialna za to zawodowo) pomału tracę cierpliwość Mam na to plan ,ale zapewne Panu on nie wyjdzie na dobre
Dodano: 15.02.2019 09:21    Przez: ~xxx
Mieszkańcy, jeśli wrócimy pamięcią wstecz, to doskonale pamiętamy, że na obywatelski projekt dot. tężni na V osiedlu Konina była przeznaczona kwota 1.000.000,00 zł. Głosy oddane były właśnie na takie przedsięwzięcie inwestycyjne. Można to zweryfikować w UM w Koninie i na stronie bip . Pytanie - co stało się i kiedy z planem finansowym tego zadania? Może dziennikarze wyjaśnią nam mieszkańcom tę kwestię, tak ważną dla nas.Bowiem nasi lokalni dziennikarze pracują na rzecz mieszkańców, prawda?
Dodano: 15.02.2019 09:48    Przez: ~mieszkaniec
Dziennikarze niech pokaza jaki % mieszkancow Konina chcialo tezni. 0,32%? Czy moze 0,14%?
Dodano: 15.02.2019 15:20    Przez: ~Pn
A jakie to ma znaczenie, liczy się większość. Tak działają wybory.
Dodano: 15.02.2019 17:19    Przez: ~Aaa
Ściemy w wykonaniu PO w Koninie ciąg dalszy. Co jrszcze nss czeka ????
Dodano: 15.02.2019 11:04    Przez: ~Assss
Powinienes martwic sie o caly kraj bo po obecnych nierzadach wiele pokolen bedzie dzwiglao syf, ktory oni pozostawia....
Dodano: 15.02.2019 11:34    Przez: ~Pn
Treść obietnicy wyborczej Korytkowskiego: zbuduję tężnie. Jaka jest wiarygodność obecnego włodarza Konina ?
Dodano: 15.02.2019 11:40    Przez: ~Mieszkaniec
A moze skrobnij cos znacznie wiekszego kalibru, czyli z obietnic Kaczynskiego z PiSu? Tak dla zdrowej rownowagi. 😂
Dodano: 15.02.2019 11:47    Przez: ~Pn
To może chodnik do Laskówca zróbcie bo znowu się wyp..dole na rowerze,.!
Dodano: 15.02.2019 15:20    Przez: ~Asiorek
Chodnikirm sie nie jeździ.
Dodano: 15.02.2019 15:45    Przez: ~Pn
działka pod kolejnego Lidla czy tam Biedre ... rekreacji się zachciało (-:
Dodano: 16.02.2019 09:28    Przez: ~konin osiedle piąte
2 z 3
<<123>>