Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19407) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Odpowiadają za śmiertelne pobicie podczas libacji alkoholowej

Dodano: 18.02.2019 13:11
Źródło: LM.pl

W Sądzie Okręgowym w Koninie rozpoczął się proces Dariusza Ł. i Marka B., którzy odpowiadają za pobicie ze skutkiem śmiertelnym 58-letniego Klemensa L.

Tragiczna w skutkach okazała się suto zakrapiana alkoholem impreza w nocy z 28 na 29 grudnia 2017 roku. W domu Marka B. w Kamienicy, gm. Kazimierz Biskupi miało się spotkać kilka osób. Wśród nich był Klemens L. i Dariusz Ł. Wszyscy mieli popijać whiskey z colą i dobrze się bawić. Co wydarzyło się potem? Nie do końca wiadomo. Wersje Dariusza Ł. i Marka B. się różnią. Pierwszy z nich niewiele pamięta, a drugi twierdzi, że widział jak Dariusz Ł. bił Klemensa L. Ciało 58-latka, częściowo rozebrane, znaleziono rano 29 grudnia w przydrożnym lesie. U denata stwierdzono liczne obrażenia głowy, rany tłuczone, złamany nos, żebra i kości twarzoczaszki, a także wybite dwa zęby. Bezpośrednią przyczyną zgonu Klemensa L. było uduszenie krwią.

Dzisiaj na ławie oskarżonych zasiedli Dariusz Ł. i Marek B. Zdaniem prokuratury mężczyźni „działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu pobili Klemensa L. zadając mu liczne ciosy w ten sposób, że uderzali go z dużą siłą pięściami i kopali po całym ciele, głównie w okolicach głowy”, a ponadto „w celu ukrycia zwłok przenieśli je z terenu posesji do lasu, znajdującego się po drugiej stronie drogi”. Jak podkreślała po odczytaniu aktu oskarżenia prokurator, materiał dowodowy, w tym przesłuchanie 21 świadków oraz protokół oględzin miejsca ujawnienia zwłok i protokół z wizji lokalnej, w pełni potwierdzają popełnienie przez podejrzanych zarzucanych im czynów. Choć ich kwalifikacja w trakcie trwania śledztwa została zmieniona. Początkowo, mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa. A pod koniec grudnia 2018 roku zmieniono go na pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Zarówno Dariusz Ł. jak i Marek B. do niczego się nie przyznają.

- Nie zgadzam się z tym aktem oskarżenia. Jestem niewinny. Nie pobiłem Klemensa L. Jest mi przykro, że to się stało w moim domu – oświadczył przed sądem Marek. B.

Z odczytanych przez sąd protokołów z przesłuchań Marka B. wynika, że 58-letni dziś mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego poszedł spać na piętro domu. Obudziły go krzyki z salonu. Widział z góry awanturę i szarpaninę. Powodem miało być leżące na ławie 7400 zł, które należały do Marka B., a które jak twierdzi oskarżony, Klemens L. chciał zabrać. Dariusz Ł. miał uderzył trzy razy pięścią w twarz Klemensa L., aż ten w końcu wyszedł z domu. Po jakimś czasie Marek B. chciał wypuścić psa z kojca, a kiedy otworzył drzwi zobaczył leżącego przy schodach, twarzą do ziemi Klemensa L. Mężczyźni twierdzą, że wtedy jeszcze Klemens L. żył. Nie wiedzą czemu nie wezwali pomocy. Chcieli pozbyć się go z terenu posesji, bo jak mówią, nie chcieli żeby wrócił z awanturą. W międzyczasie też posprzątali mieszkanie ze śladów krwi.

Dariusz Ł. do pobicia ze skutkiem śmiertelnym również się nie przyznaje. Przed sądem nie chciał też składać żadnych wyjaśnień. Z odczytanych przez sąd protokołów wynika jedynie, że niewiele pamięta.

- Wydaje mi się, że tam doszło do bójki między Markiem B., a Klemensem L. Ja nie dotknąłem ani Marka, ani Klemensa. Nie wiem w jakim celu Marek B. mnie pomawia, zawsze był honorowym kolegą – mówił podczas jednego z przesłuchań.

Oskarżonym za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi od roku do 10 lat więzienia.

  • Odpowiadają za śmiertelne pobicie podczas libacji alkoholowej
  • Odpowiadają za śmiertelne pobicie podczas libacji alkoholowej
  • Odpowiadają za śmiertelne pobicie podczas libacji alkoholowej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Ok ale za człowieka od roku do dziesięciu lat co to ma być śmiech na sali
Dodano: 18.02.2019 15:56    Przez: ~Prawo
do paki na długie lata ale z codzienną ciężką pracą
Dodano: 18.02.2019 13:53    Przez: ~Koniniak
Do paki kryminalistów
Dodano: 18.02.2019 13:45    Przez: ~wlkp
Skoro ten jeden juz siedzial za zabójstwo to najwyzszy wymiar kary bo wyjdzie i znow kogos zabije
Dodano: 18.02.2019 19:33    Przez: ~Xxx
Nie wiem nie pamiętam najlepiej bo trup nie ma świadka jak ich sumienie nie gryzie.
Dodano: 18.02.2019 17:12    Przez: ~Józef

KOMENTARZE

Do paki kryminalistów
Dodano: 18.02.2019 13:45    Przez: ~wlkp
do paki na długie lata ale z codzienną ciężką pracą
Dodano: 18.02.2019 13:53    Przez: ~Koniniak
Czym oni sie zajmowali na codzien???Czy sedzia zapyta skad mieli pieniadze na zycie???Gdzie chodzili codziennie do pracy???
Dodano: 18.02.2019 21:17    Przez: ~robotnik
Podobno nigdzie nie pracowali.to skad mieli tyle gotowki ???i za co utrzymywali rodziny/???
Dodano: 19.02.2019 22:39    Przez: ~ciekawy
reka sprawiedliwosci czuwa
Dodano: 19.02.2019 22:39    Przez: ~reka
Wstydziłbyś się typie tak pisać o zmarłym człowieku.!!!!
Dodano: 20.02.2019 18:43    Przez: ~Tzty
Napisz o sobie Joanna corka Marka B... Mordercy pracujaca w banku na skarpie w koninie
Dodano: 20.02.2019 19:26    Przez: ~Sasiadka
Ano nie ma wyjścia są zarzuty i ciężko będzie się z nich wykręcić. Pamiętaj tatę mamę oszukasz a sędziego w sądzie nie. Teraz nastąpi trochę inne życie na puszce nie ma leko. Trzeba być twardym obywatelem.
Dodano: 18.02.2019 15:27    Przez: ~Raku
Ok ale za człowieka od roku do dziesięciu lat co to ma być śmiech na sali
Dodano: 18.02.2019 15:56    Przez: ~Prawo
Nie wiem nie pamiętam najlepiej bo trup nie ma świadka jak ich sumienie nie gryzie.
Dodano: 18.02.2019 17:12    Przez: ~Józef
Sprawa o zabicie człowieka w jednoosobowym składzie sędziowskim ? !
Dodano: 18.02.2019 17:47    Przez: ~sprawiedliwość?
Pobicie ze skutkiem śmiertelnym a nie zabójstwo. Czytałeś artykuł?
Dodano: 18.02.2019 18:22    Przez: ~Wert
Skoro ten jeden juz siedzial za zabójstwo to najwyzszy wymiar kary bo wyjdzie i znow kogos zabije
Dodano: 18.02.2019 19:33    Przez: ~Xxx
Do pana werta tak czytałem artykuł i kam zał do pana prokuratora ze taki bzdurny zarzut formuje... Rozumie ze jak ktoś miał plan pobić na śmierć to zarzut pobicie ze skutkiem śmiertelnym jeśli strzeli i trafił to również zarzut usiłowania zabójstwa bo spudłował ale kula się odbiła i zabiła tak ?? Pobili człowieka na smierc i zarzut nie zabójstwa a pobicia ze skutkiem śmiertelnym pytam się gdzie jest prawo rozsądek i sprawiedliwość i osobiście powiaomie ministerstwo sprawiedliwości
Dodano: 18.02.2019 20:40    Przez: ~Prawo
Aha to dlatego bylo ich stac na pobyt w gorach za 500zl na dobe nawet byla zona sie przylonczala do wyjazdu ale co tam ze odeszla od niego Bo ja bil!!! Szanuj sie kobieto
Dodano: 20.02.2019 19:43    Przez: ~Sasiad
I jeszcze konkubine mial w ciazy hehe a po morderstwie wrocila do meza a ciaze usunela!!!!
Dodano: 20.02.2019 19:44    Przez: ~Kamienica
No teraz Marek B bedzie ruchal w celi albo bedzie ruchany!!!
Dodano: 20.02.2019 19:45    Przez: ~Konin
A to jakiś wyczyn 500zl za dobę? Hahah, z Ukrainy jestes? Robert psychiatra przede wszystkim, zejdziesz do jednego stabilnego stanu osobowości, przestaniesz widzieć i słyszeć rzeczy... Może za kilkadziesiąt lat nawet tym radnym Kazimierza zostaniesz. Trzymam kciuki i całuje gorąco
Dodano: 20.02.2019 21:47    Przez: ~Ameby
Lepiej cos probowac osiagnac w zyciu niz marszczyc szefowi z banku pod stolem
Dodano: 20.02.2019 23:31    Przez: ~Kolega z pracy
Joanna a Dom w brzeznie juz ukonczylas z tych lewych wyludzen vatu co ojciec twoj robil
Dodano: 20.02.2019 23:33    Przez: ~Sasiadka
No raczej jest wyczyn skoro Jada 4 osoby to wychodzi 2tys za dobe!!! Za tydzien albo dwa pobytu troche wychodzi zwyklego szaraka na to nie stac chyba ze Morderce Marka B!!!
Dodano: 20.02.2019 23:37    Przez: ~Prawda
To ona w tym mbanku pracuje na skarpie!!! Widzialem ja i jej matke kiedys wymalowane lale jak z trasy na kolo!!!
Dodano: 20.02.2019 23:41    Przez: ~Konin5
Gościu się na bank później wywrócił na schodach i stąd reszta odniesionych urazów i pewnie się w tym lesie źle położył i się udusił. Bo przecież koledzy na pewno tylko 3 razy pięścią i pozycja boczną bezpieczną. No harcerze po prostu honorowi.Nie ma sprawiedliwości na tym swiecie