Dzisiaj jest niedziela 24 marca 2019, imieniny: Gabriela, Marka, Gabora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22013) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MPJ w Boksie: Złoty medal i mistrzostwo Polski dla ... (5)Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (10)

Pieniądze na wszelkie zobowiązania, które ciążą na geotermii

Dodano: 27.02.2019 11:52

Po emocjonalnej dyskusji konińscy radni przyjęli uchwałę o wniesieniu wkładu pieniężnego (200 tys. złotych) do Geotermii Konin, w celu likwidacji spółki.

- To są kolejne kroki, aby doprowadzić do tego, żeby spółka zniknęła z przestrzeni miasta – przekonywał nieprzekonanych do tej uchwały radnych opozycji, Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Wybrana została optymalna droga, a więc miasto przejmie najpierw udziały od pozostałych udziałowców i przekaże do MPEC. Jest to najtańsza droga i możliwa do zrealizowania w najkrótszym czasie. Kapitał zakładowy spółki to 9 mln 100 tys złotych, który dzieli się 4550 udziałów o wartości po 2000 zł. Miasto ma najwięcej bo 4070 udziałów za 8 mln 140 tys złotych, to jest 89%. Pozostali udziałowcy to spółki miejskie: MPEC, PWiK, PKS, PGKiM i MTBS.

Prezydent przekonywał radnych, że 200 tys złotych potrzeba na to, aby rozpocząć proces likwidacji. - Jeśli tej uchwały nie podejmiemy, to będę oczekiwał na rozwiązania, które będą alternatywą. To pieniądze na wszelkie zobowiązania, które ciążą na tej spółce. Jest tam kontrakt menadżerski, który został wypowiedziany przez prezesa Tadeusza Neczyńskiego w styczniu, ale zobowiązania są jeszcze wielomiesięczne. Mamy jeszcze asystenta prezesa, który na odchodne otrzymał podwyżkę.

Proces wygaszania spółki musi kosztować, trzeba bowiem uregulować zobowiązania spółki - dodał Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. -  Na koncie geotermii jest w tej chwili za mało pieniędzy (28.000 zł) żeby doprowadzić proces restrukturyzacji do końca. Trzeba będzie zabezpieczyć kwotę na wszystkie zobowiązania: wynajem pomieszczeń, opłata za media, podatki, wynagrodzenia, które trzeba zapłacić. Miasto jako właściciel odpowiedzialny za likwidację spółki, musimy te koszty ponieść. 

- Jestem przeciwny projektowi tej uchwały – powiedział radny Jakub Eltman. - W przypadku takich drażliwych projektów uchwał zabrakło spotkania prezydneta z radnymi opozycji. Dobrą tradycją poprzedniego prezydenta było spotykanie się z radnymi i omawianie kluczowych projektów uchwał. To taka uwaga techniczna.

- Sytuacja jest dynamiczna – tłumaczył Piotr Korytkowski, prezydent. - Do ostatniego momentu toczyły się prace nad projektem tej uchwały. Spółka nie ma żadnych zadań, generuje koszty. Przyszłość jest niepewna. To pierwszy moment i najszybszy do podjęcia takiej decyzji. Ta kwota tak została skalkulowana, że będzie wystarczająca na pokrycie wszystkie zobowiązań. Jeśli tego nie przyjmujmiecie - zwócił sie prezydent do radnych - to będzie musieli to jakoś mieszkańcom wytłumaczyć.

W wyniku głosowania 11 radnych było „za”, 9 „przeciw”. Uchwała została podjęta, a więc proces likwidacji Geotermii Konin może ruszyć.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:geotermia Konin,   geotermia,   likwidacja geotermii,   Paweł Adamów,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Prezydent: Jeśli tego nie przyjmujmiecie - zwócił sie prezydent do radnych - to będzie musieli to jakoś mieszkańcom wytłumaczyć. A jak wytłumaczyc bezruch spółki przez lata?
Dodano: 27.02.2019 12:20    Przez: ~koszt
"Cukrownia Gosławice"- zaorana, "Huta Aluminium Konin - Wydział Elektrolizy"- zaorany, "KONWART"- zaorany, "FUGO-Odlew"- zaorany, "Brykietownia KWB Konin"- zaorana. "Basen odkryty"- zaorany, wiele wiecej zakłądów mneijszych i większych - zaorane. "Przeprawa"- w trakcie zaorania. Za wiele nie zostało do zaorania. , PKS, MZK i co tam jeszcze zostało? macie jakies Pomysły?
Dodano: 27.02.2019 12:27    Przez: ~-więcej pomysłów
"Jest tam kontrakt menadżerski, który został wypowiedziany przez prezesa Tadeusza Neczyńskiego w styczniu, ale zobowiązania są jeszcze wielomiesięczne. Mamy jeszcze asystenta prezesa, który na odchodne otrzymał podwyżkę." - czy prezes Neczyński faktycznie będzie otrzymywał wynagrodzenie jeszcze przez rok pomimo tego, że jak rozumiem sam wypowiedział kontrakt. I po co w tej spółce było stanowisko asystenta prezesa? Gdzie był do tej pory jakikolwiek nadzór.
Dodano: 27.02.2019 12:29    Przez: ~Tales z Konina
Ta spółka to jest kpina koorwa gdzie jest PROKURATOR powinien już pukać do JÓZEFA.
Dodano: 27.02.2019 12:53    Przez: ~PR
Może Pan Lorek, specjalista od geotermii, coś pomoże?
Dodano: 27.02.2019 12:26    Przez: ~Wodzianka

KOMENTARZE

Radnemu Ejtmanowi nie podoba się byjak najszybciej zamknac tekosztowna spolke? Czy ja dobrze czytam??
Dodano: 27.02.2019 12:08    Przez: ~Pn
Partie które zadłużyły miasto na ponad 120 000 000 nie mogą dobrze rządzić. Tacy ludzie nie dostaliby nigdzie pracy więc zostaje im tylko polityka. Konin upada a ludzie myślą że coś się zmieni jak u władzy ciągle PO-SLD.
Dodano: 27.02.2019 13:32    Przez: ~mieszkaniec
Panie przewodniczący Steinke a co ze sprawą radnego Majewskiego który głosował za radą Krystynę. Powinien być już dawno usunięty z RM. Złamał prawo i konsekwencje powinien ponieść. Nie zamiatajmy tego pod dywan i nie traktujmy tego jakby nic się nie stało.
Dodano: 27.02.2019 21:36    Przez: ~Takie prawo
Prezydent: Jeśli tego nie przyjmujmiecie - zwócił sie prezydent do radnych - to będzie musieli to jakoś mieszkańcom wytłumaczyć. A jak wytłumaczyc bezruch spółki przez lata?
Dodano: 27.02.2019 12:20    Przez: ~koszt
Brawo Panie Prezydencie! czkamy na wiecej takich odważnych działań.
Dodano: 27.02.2019 12:24    Przez: ~nadzieja
To chyba sarkazm?
Dodano: 28.02.2019 19:50    Przez: ~Ania
Może Pan Lorek, specjalista od geotermii, coś pomoże?
Dodano: 27.02.2019 12:26    Przez: ~Wodzianka
taaaaa, pomoże. No ale to Nowy Zbawiciel Konina przecież. Może zdarzy się cud? chyba nieeee..... Nowy Zbawiciel teraz się nie wychyla.... musi przeczekać cały ten szum wokół własnej osoby
Dodano: 28.02.2019 08:56    Przez: ~kkk
Może .
Dodano: 28.02.2019 21:18    Przez: ~w
"Cukrownia Gosławice"- zaorana, "Huta Aluminium Konin - Wydział Elektrolizy"- zaorany, "KONWART"- zaorany, "FUGO-Odlew"- zaorany, "Brykietownia KWB Konin"- zaorana. "Basen odkryty"- zaorany, wiele wiecej zakłądów mneijszych i większych - zaorane. "Przeprawa"- w trakcie zaorania. Za wiele nie zostało do zaorania. , PKS, MZK i co tam jeszcze zostało? macie jakies Pomysły?
Dodano: 27.02.2019 12:27    Przez: ~-więcej pomysłów
PGR-y zaorane,kołchozy zaorane...pisowsko-bolszewicki trolu komuna już nie wróci,zrozum to
Dodano: 27.02.2019 12:40    Przez: ~pis.ru
pis.ru jezeli "hydrolize" czyli jedyny w polsce tego typu zaklad porównujesz do kolchozu to musisz miec ostro pod deklem zaorane. Wy komuchy zawsze zganiacie na kogos innego
Dodano: 27.02.2019 12:49    Przez: ~hahaha
@haha jak hydroliza,o czym ty mówisz?
Dodano: 27.02.2019 13:00    Przez: ~Wracaj do kołchozu
elektroliza
Dodano: 28.02.2019 09:36    Przez: ~juzef
"Jest tam kontrakt menadżerski, który został wypowiedziany przez prezesa Tadeusza Neczyńskiego w styczniu, ale zobowiązania są jeszcze wielomiesięczne. Mamy jeszcze asystenta prezesa, który na odchodne otrzymał podwyżkę." - czy prezes Neczyński faktycznie będzie otrzymywał wynagrodzenie jeszcze przez rok pomimo tego, że jak rozumiem sam wypowiedział kontrakt. I po co w tej spółce było stanowisko asystenta prezesa? Gdzie był do tej pory jakikolwiek nadzór.
Dodano: 27.02.2019 12:29    Przez: ~Tales z Konina
A Ty myślisz, że coś się zmieni? Ta kasa dalej będzie wyciekać tylko dla Lorka. Korytkowski z PO nie da krzywdy zrobić Lorkowi z PO. Zwykła miana strumienia kasy ale nie jego zakręcenie. I to wszystko pod przykrywką ekologii, nowoczesności, ciepła dla miasta (kilkanaście do 25%) a na koniec i tak wyskoczy ktoś z prywaciarzy z dużym projektem na ciepło bo pozostałe 75% miasta trzeba ogrzać. Będzie to Solorza i grzanie gazem. Współczuję cen mieszkańcom Konina.
Dodano: 27.02.2019 21:32    Przez: ~Lo
Czy zawsze po wyborach musimy robić wszystko odnowa i ponosić koszty? Czy spółka nie mogła czynić to samo co będzie robione po jej likwidacji? Kto nie liczy się ze stratą 200.000 zł to nie powinien podejmować żadnych decyzji gdzie wydawane są pieniądze.
Dodano: 27.02.2019 12:32    Przez: ~Koninianin
Chciałbym poznać zdanie w tym temacie Pani radnej Jaworskiej...?
Dodano: 27.02.2019 12:45    Przez: ~......
No to teraz będą uzasadnione kolejne podwyżki dla odbiorców energii cieplnej z MPEC- u dla pokrycia kosztów związanych z powołanie dyrektora Lorka i likwidacją Geotermii.
Dodano: 27.02.2019 12:52    Przez: ~xxx
wszyscy mieszkańcy Konina będą utrzymywać etat Nowego Zbawiciela Konina.....
Dodano: 28.02.2019 08:57    Przez: ~kkk
Ta spółka to jest kpina koorwa gdzie jest PROKURATOR powinien już pukać do JÓZEFA.
Dodano: 27.02.2019 12:53    Przez: ~PR
1 z 3
123>>