Dzisiaj jest środa 5 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16867) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (0)

WIOSNA WYSTAW – znakomici twórcy, różnorodne techniki, CKiS zaprasza

Materiał promocyjny

Dodano: 28.02.2019 12:44

Konińskie Centrum Kultury i Sztuki przez całą wiosnę pokazywać będzie prace znakomitych rysowników i malarzy, których sztuka nieustannie, już od kilkudziesięciu lat, intryguje nie tylko znawców ich twórczości. Marzec należy do Zdzisława Beksińskiego, kwiecień do Edwarda Dwurnika, a maj do Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Od 15 do 24 marca będzie można oglądać wystawę „Beksiński nieznany” pokazującą fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe jednego z najznakomitszych polskich artystów XX wieku - od fotografii malarskiej, poprzez quasi-reporterską, abstrakcyjną czy kreacyjną, aż po fotografię drastyczną. Ekspozycję wzbogacają powstałe przy pomocy komputerowych programów rastrowych fotomontaże i modyfikowana komputerowo grafika. Niebagatelną atrakcją będą z pewnością pokazy wykorzystujące wirtualną rzeczywistość, wprowadzające w świat wyobraźni malarza przy pomocy okularów VR. Wernisaż 15 marca, g. 18.00.

W połowie kwietnia przy Okólnej będziemy mieli szansę dotknąć geniuszu Edwarda Dwurnika, obcując ze starannie dobraną kolekcją rysunków i obrazów zmarłego jesienią zeszłego roku artysty, pochodzących ze zbiorów galerii w Sopocie i od osób prywatnych. To spotkanie z twórczością jednego z najbaczniejszych obserwatorów polskiej rzeczywistości.

Na przełomie maja i czerwca Konin gościł będzie jednego z najbardziej znanych krakusów – Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wystawa 20 obrazów, wykonanych unikalną techniką żel-artu, prezentowana będzie w gościnnych wnętrzach Konińskiego Domu Kultury i zainauguruje jubileuszową edycję OKFA Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   wystawy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.