Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18922) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

Dodano: 1.03.2019 15:33
Źródło: LM.pl

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Posiedzenie golińskiej rady przebiegało spokojnie, dopóki w „wolnych wnioskach” przewodniczący Wojciech Wojdyński nie udzielił głosu przybyłym na sesję mieszkańcom Kraśnicy.

- Dlaczego nas nie wpuszczono na zebranie OSP? Na jakiej podstawie burmistrz uważa, że jesteśmy skonfliktowani? - dopytywał przewodniczący rady sołeckiej w Kraśnicy.

Sprawa sięga połowy lutego tego roku, kiedy to grupa mieszkańców z przedstawicielami rady sołeckiej i panią sołtys oraz jednocześnie radną Goliny – Elżbietą Cieślak, próbowała wejść na zebranie sprawozdawcze OSP. Nie zostali na nie wpuszczeni, co skończyło się interwencją policji. W związku z tą sytuacją do zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, wpłynęło pismo informujące o tym, co wydarzyło się w Kraśnicy.

- Domagamy się wyjaśnień, dlaczego od 2010 roku na zebrania OSP nie są zapraszani przedstawiciele mieszkańców, rada sołecka, sołtys, tym samym zarząd nie realizuje podstawowych zapisów statutowych, tj. mówiących o współpracy i wspomaganiu społeczności lokalnych – czytamy w piśmie.

W odpowiedzi, prezes OSP w Kraśnicy tłumaczy, że zgodnie ze statutem w zebraniu uczestniczą tylko członkowie i zaproszeni goście. Karol Grabarczyk podkreśla też, że współpraca z poprzednimi sołtysami i radnymi była owocna i bezkonfliktowa. Z Elżbietą Cieślak kontakty na linii OSP-sołtys były poprawne.

- Pierwszą wspólną inicjatywą było sprzątanie lasu w Kraśnicy. Mieliśmy nadzieję, że współpraca będzie owocna i korzystna dla mieszkańców naszej wsi – pisze Karol Grabarczyk.

Zepsuć to miało zebranie w sprawie funduszy sołeckich przyznanych na wykonanie ogrzewania strażnicy.

- Na zebranie zarządu przybyli przedstawiciele dwóch firm, które miały przedstawić swoje oferty. Nie doszło jednak do wysłuchania żadnego z przybyłych ponieważ, pani sołtys oświadczyła, że „to są Jej pieniądze i wybrała sobie innego wykonawcę” - podkreśla w piśmie prezes OSP.

Zarzuty grupy mieszkańców wobec OSP dotyczą też m.in. negatywnej opinii dla kilkunastu deklaracji kandydatów do ochotniczej straży, a także czerpania korzyści z wynajmu sali OSP i stworzeniu tam „prywatnego folwarku”. O tym wszystkim obie grupy postanowiły powiedzieć radnym, podczas wczorajszej sesji.

- Pani Ela Cieślak jest sołtysem i została wybrana przez większość. Zacznijmy przestrzegać pewne reguły i prawo. Niech obowiązuje demokracja i sprawiedliwość – mówił przewodniczący rady sołeckiej w Kraśnicy.

Po pełnej emocji wymianie zdań, przewodniczący Wojdyński, próbował je ostudzić.

- Temat zebrania OSP w Kraśnicy nie jest tematem obrad sesji Rady Miejskiej w Golinie. Byłem na tym zebraniu, bo otrzymałem zaproszenie. Później dostałem telefon, że weszliśmy z burmistrzem jak szczury. Musicie ten temat rozwiązać w waszym wąskim gronie. Proszę abyście nie brnęli w te sprawy, bo nie ma o co i nie włączajcie w te kwestie rady, burmistrza i samorządu gminnego – mówił Wojciech Wojdyński.

Prezes OSP w Kraśnicy podkreślił, że w piśmie prosił o konfrontację, czy rozmowy pojednawcze, ale sołtys i radna Elżbieta Cieślak się nie to nie zgodziła. W imieniu mieszkańców głos zabrał obecny na sesji radny Rady Miasta Konina - Jacek Kubiak.

- Budynek jest sołectwa, a sołtys nie może tam wejść. Społeczeństwo ma prawo z tego budynku korzystać. Panie burmistrzu, powinien pan wziąć te zwaśnione strony i powiedzieć, albo podajecie sobie rękę i pracujemy dalej, albo ja zrobię to inaczej – mówił Jacek Kubiak, który poinformował prezesa OSP Kraśnica, że sprawę wynajmu remizy zgłosi do prokuratury.

Burmistrz Mirosław Durczyński odniósł się do pytań i zarzutów, że nie chce pomóc w rozwiązaniu problemu.

- Należę do wielu stowarzyszeń i w każdym najważniejszy jest statut. Zależy mi na załatwieniu sprawy, a nie sygnalizowaniu kto jest mocny w tym sołectwie. Chodzi o to, żeby się nie dzielić na starą i młodą część. Powinniście działać w jednym kierunku. Jak wy sami pewnych rzeczy nie załatwicie, nie wplątujcie w to samorządu gminnego, bo znając życie dobrze na tym nie wyjdziecie. Przyjmijcie pewne rzeczy, że najważniejszy jest statut – mówił Mirosław Durczyńki. - Żeby pogodzić te strony musi być najpierw trochę wyciszenie z jednej i drugiej – dodał.

Wczoraj to się nie udało. Dyskusję zakończył przewodniczący rady, który zamknął posiedzenie.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica
Slajd 1/11

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 1 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 2 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 3 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 4 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 5 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 6 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 7 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 8 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 9 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

Burmistrz i radni nie rozwiązali sporu mieszkańców i OSP Kraśnica

slajd 10 z 11

„Nie wplątujcie w to samorządu gminnego” - apelowali do mieszkańców Kraśnicy burmistrz Goliny i przewodniczący miejscowej rady. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Golinie, emocje sięgały zenitu.

następny slajdpoprzedni slajd

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Burmistrz jest nieudolny i jak zawsze unika rozwiązania problemu, liczy że samo się załatwi. ŻENADA. Po to został wybrany? Zacznij człowieku pracować i nie reklamuj się za nasze pieniądze!!!
Dodano: 1.03.2019 18:30    Przez: ~gol
Popieram. Dlaczego nie piszecie że burmistrz zatrudnia na wszystkichmożliwych etatach rodzinę swoją iradnych ze swojego komitetu, jest wulgarny i arogancki dla ludzi?
Dodano: 1.03.2019 18:35    Przez: ~pok
I dalej Pani sołtys i radna na sesji stwierdziła że nie chce być prezesem straży bo się nie sklonuje. Pytanie tylko czy na sesji był oryginał czy klon, bo już się sklonowała (p. Elżbieta Cieślak pełni 2 funkcje sołtysa i radnej). Wybrana w legalnych wyborach to fakt niezaprzeczalny.
Dodano: 1.03.2019 20:10    Przez: ~mieszkaniec wsi
kubiak to porażka
Dodano: 1.03.2019 18:36    Przez: ~Roma
Pan Jacek Kubiak nie jest mieszkańcem wsi Kraśnica....
Dodano: 1.03.2019 16:41    Przez: ~...

KOMENTARZE

Pan Jacek Kubiak nie jest mieszkańcem wsi Kraśnica....
Dodano: 01.03.2019 16:41    Przez: ~...
I Pan Marcin
Dodano: 01.03.2019 18:06    Przez: ~Waldek
A jakiś Pan Marcin się wypowiadał? W tekście nie widzę, a ludzi na fotkach nie znam?
Dodano: 01.03.2019 18:15    Przez: ~Krzychu
kubiak to porażka
Dodano: 01.03.2019 18:36    Przez: ~Roma
Tak samo jak Pan Garbarczyk, który jest prezesem OSP Kraśnica, odrobina obiektywizmu kolego jak już piszesz to napisz prawdę do końca, a nie tendencyjnie pół prawdy. I pytanie kolejne dlaczego osoba, która nie mieszka w Kraśnicy tak kurczowo trzyma się OSP Kraśnica ?
Dodano: 02.03.2019 07:35    Przez: ~;)
Bo jest rdzennym mieszkancem tej miejscowosci ...
Dodano: 02.03.2019 09:22    Przez: ~mlody
Mało jest rzeczy do zrobienia w gminie A wy takimi głupimi rzeczami się zajmujecie trzeci stołek dla sołtys i radnej szykujcie jako prezesa straży żart A ja na tą aferzystke głosowałem cyrk do TVN i Polsat i się zgłoś i promuj się do sejmu może pójdziesz
Dodano: 02.03.2019 12:36    Przez: ~King
dla zainteresowanych i ciekawskich https://www.youtube.com/watch?v=sJ-
Dodano: 02.03.2019 13:09    Przez: ~mieszkaniec
ttps://www.youtube.com/watch?v=sJ - XOd7aRJE (Usuń spacje przy -)
Dodano: 02.03.2019 13:10    Przez: ~x
Sołectwo solectwem ale dzieci dzielić na lepsze i gorsze to już patologia
Dodano: 02.03.2019 13:57    Przez: ~Konin radny
Misiu !!! Najpierw pomyśl co piszesz .bo nie jesteś anonimowy w sieci . Myślę że ustawiasz się w kolejce do budynku na ChopinaSwoją wypowiedż opieraj na faktach a nie na plotkach!!
Dodano: 02.03.2019 14:23    Przez: ~Mieszkaniec
Kraśnica - ty się troszkę zastanów za takie wypowiedzi są odpowiednie paragrafy..." przytulanie pieniędzy" masz jakieś dowody ???? czy pleciesz co ci ślina na język... Mieszkaniec - komu te stołki uciekają ??? a to pewnie rozdajecie te stołki przez telefon - ŻAL
Dodano: 02.03.2019 14:36    Przez: ~I
Misiu - brawo , my na pielgrzymkę pójdziemy :)
Dodano: 02.03.2019 14:38    Przez: ~i
Pani sołtys usuń ws takie wpisy i do sądu na Chopina i w kolejce wszyscy będą stać
Dodano: 02.03.2019 15:05    Przez: ~Ha ha
Mieszkaniec to to sprawdź
Dodano: 02.03.2019 15:08    Przez: ~G
Kraśnica- co do ogrzewania " które jest dzięki pani sołtys" to pieniądze na ten cel były przyznane za kadencji poprzedniego sołtysa Michała Chojnackiego. Poprzednie " nieudane ogrzewania remizy " były za kadencji Pana Walczaka ( 25 lat Prezesury). " Pan Pezio " sfinansowal ogrzewanie w garażu, łazienkach i kuchni za własne pieniądze a Pani Dudicz sfinansowała grzejnik w pomieszczeniu socjalnym ... dokumenty do wglądu...
Dodano: 02.03.2019 15:43    Przez: ~Zorientowana
To są Ci Prawdziwii Katolicy!Klęczą pod figurą, a diabła mają pod skurą
Dodano: 02.03.2019 17:28    Przez: ~Niezależny
To że przytulają nie oznacza, że kradną (taka przenośnia dla tych co chcą brać bajońskie pienądze za wynajem sali w standardzie XIX wieku) ale skoro tak nadgorliwie atakujecie i bronicie to sam już niewiem niech czytelnicy sami to ocenią. Po drugie zastanawiająca jest ta hemetyczność OSP Kraśnica nikogo z poza układu towarzyskiego nie można przyjąć ciekawe dla czego ?
Dodano: 02.03.2019 18:14    Przez: ~Kraśnica
~Kraśnica. OSP nie jest hermetyczne. Ale te dwadzieścia osób niech teraz nie udaje niewiniątek, niczym wilk w owczej skórze. Celem ich przybycia było "wrogie przejęcie" i niech nikt nie udaje że cel był inny. Ludzie nie są głupi bo są ze wsi. Dziwię się tylko 50 letniej mieszkance od urodzenia. W zarządzie OSP ma członka rodziny, nie potrafi się od niego dowiedzieć za co i dlaczego płaciła 3 złote???? Najwidoczniej nie - bo tutaj nie o te 3 złote chodzi a o remize, na którą ktoś ma chrapkę. Ktoś się za dużo TV naoglądał i myśli, że na rynku lokalnym uda mu się zaimplementować zielonych ludzików ze wschodu.
Dodano: 02.03.2019 20:44    Przez: ~mieszkaniec od urodzenia
Nikt niczego przejmować nie chce, bo ta remiza to obraz nędzy i rozpaczy, taka łaciata biedronka. Mieszkańcy Kraśnicy chcieliby mieć się czym pochwalić nowoczesnym obiektem, do którego wstęp mają wszyscy a nie wybrańcy. A jeżeli nie ma się nic do ukrycia to można przyjąc każdego, bo niby co może zrobić skoro wszystko jest w porządku nieprawdaż?
Dodano: 02.03.2019 21:07    Przez: ~;)
Mozna zrobic bojkot na zebraniu i zaszkodzic w jego sprawnym przebiegu
Dodano: 02.03.2019 21:27    Przez: ~str
Sugerujecie,że większośc mieszkańców Kraśnicy to starzy ubecy, którzy nie mają nic innego do roboty tylko bojkotować zebrania. Przecież każdy trzeźwo myślący człowiek chce, żeby wszystko szło do przodu a nie stwarzać sztuczne problemy. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego większośc oponentów nie odnosi się do konkretów tylko zarzuca coś innym w stylu bo może by blokowali, bojkotowali itp. wsztko może, może a może właśnie nie robili by nic takiego tylko widocznie coś koledzy strażaki mają do ukrycia i się strasznie boją przyjąć kogoś spoza układu towarzyskiego.
Dodano: 02.03.2019 22:13    Przez: ~hahaha
Remiza jest w bardzo dobrym stanie ... A bylaby w lepszym tylko problem polega na braku pieniedzy poniewaz OSP Krasnica nie ma stalych dochodow a pani soltys od pocczatku kariery politycznej w naszej wsi nie pomaga w zaden sposob w poprawie tego stanu poniewaz np pieniadze z funduszu soleckiego przeznaczane sa na wycieczki dla waskiego grona zaprzyjaznionych z ta pania osob , gdzie bez znaczenia jest dochod w danej rodzinie .
Dodano: 03.03.2019 05:54    Przez: ~Strazak
~;) Ale w czym jest problem. Remiza jest własnością OSP. Jeśli mieszkańcy chcą mieć nowoczesny budynek, którym mogliby się chwalić, niech wybudują świetlicę wiejską i wypną się na OSP. Świetlica będzie sołectwa zarządzanego przez P. Sołtys. Będzie można zebrania tam organizować i inne imprezy też. Nawet lokalizacja byłaby możliwa vis a vis remizy bo to pole p. Jaworskiego (ponoć przewodniczący rady sołeckiej) - wystarczy wydzierżawić, podarować, sprzedać. Skoro P. Sołtys ma przygniatająca przewagę zwolenników - jaki problem zrobić zrzutę. Później będzie można wynająć część budynmku na jakiś bar, żeby mieszkańcy mieli gdzie ciastko zjeść kawe wypić, a że blisko byłby remizy to może bar od razu "pod czerownym kurem" nazwać.
Dodano: 03.03.2019 09:23    Przez: ~mieszkaniec
Nie rozśmieszajcie ludzi, był z Kraśnicy sołtys strażak i radny strażak no i burmistrz też strażak i to jeszcze dwie kadencje temu i co zrobiono tyle co kot napłakał, W przypadku byłego p. radnego nie umiem wymienić czego kolwiek co załatwił p. radny. Prrzez całe 40 lat mojego obsewowania, życia w Kraśnicy wyminiali się ci sami ludzie i nie robili nic. Nie zrobili nawet jednego metra chodnika. Nastał nowy sołtys i można było zrobić droge, że dzieciaki nie chodzą po błocie zimą można było zrobić oświetlenie. To zostało zrobione w dwie kadencje a Kraśnicka "elita" przez cale dekady nie umiała tego wykonać.
Dodano: 03.03.2019 10:18    Przez: ~KKKK
Drodzy czytelnicy w Kraśnicy idzie sprawa o to czy grupka podstażałych emerytów będzie blkowała rozwój miejscowości czy młodzież będzie miała szansę się rozwinąć. Nie można doprowadzić gazu czy świałwodu od szybkiego internetu, bo kilku osobą nie podba się, że jest cokolwiek robione. Do p. cwaniaczka, który każe budować nową świetlice, pragnę przypomnieć że była ona budowana w czynie społecznym wysiłkiem ogółu mieszkańców Kraśnicy, żyją jeszcze osoby pamiętające to. W związku z tym dlaczego ogół mieszkańców ma się godzić aby wąskie grono podstażałych emerytów uczyniło sobie z remizy prywatny folwark.
Dodano: 03.03.2019 10:26    Przez: ~L
- L- kogo nazywasz podstarzalymi emerytami ???? Cwaniaczkiem to Ty jesteś. Skoro ogół budował to ma On do tego dostęp, budowano za mojego ojca i jest przekazywane młodszym pokoleniom....osoby z towarzystwa wzajemnej adoracji p. soltys nie są ( w większości) młodzikami i wcześniej nie zglaszaly chęci pracy na rzecz miejscowości, były przy władzy i idąc tokiem twojego rozumiewania nie zrobiły niczego skoro remiza wyglada jak obiekt XIX wieczny.... tacy " inteligentni, wykształceni, ambitni ludzie " powinni wybudować nowoczesne centrum rozrywki na wsi i pokazać podstarzalym emerytom, niewyksztalconym wieśniakom na co was stać.... do dzieła trzymamy kciuki:-)
Dodano: 03.03.2019 11:20    Przez: ~Xs
~L takiś mocny w gębie. No to może uderz do Pani Sołtys niech zacznie lobbować za światłowodami i gazem dla wsi, chętnie samo się podłączę. Ale jest drobne ale.... na "osiedlu" pani sołtys to gaz już jest od kilz tego co wiem, za to nie było latarni. Remiza była budowana społecznie przez strażaków i pewnie mieszkańców wsi nie będących formalnie strażakami. Dopytaj się tych "pamiętających" jak to się jednak stało że należy ona do OSP a nie sołectwa. Pewnie racjolanie to wytłumaczą. Do tego nie potrzeba wysiłku. WYbacz też że stoję na stanowisku że o tym co dzieje się z daną własnością ma prawo decydować właściciel. Obehrzyj dokłądnie filnik z sesji. Zobacz jak zareagowałą Pani sołtys gdy prezes zaczął mówić o ogrzewaniu remizy, o tym że było dwóch oferentów ale przyszła Pani sołtys i powiedziała że to jej pieniądze i że ona ma swoją firmę. Jakoś nie darła szat, nie protestowałą że to kłamsto tylko półgłosem mó ...
Dodano: 03.03.2019 11:23    Przez: ~cwaniaczek
sem mówiła, że to nie ma związku ze sprawą. Fundusz sołecki nie jest własnością Pani Sółtys, to włąsnośc gminy. Sołectwo i organy lub inne osoby wskazane w statucie moga tylko WNIOSKOWAĆ o wydatkowanie tych środków na dany cel. Mało tego Pan przewodniczący rady jest w błędzie twierdząc że sołtys i rada sa organami decyzyjnymi. Zgodnie ze statuem organem decyzyjnym jest zebranie wiejskie. Sołtys jest organem wykonawczym, który ma realizaować uchwały zebrania wiejskiego, a rada nie jest nawet organem sołectwa (w statucie wymienia się tylko powyższe). Jest on tylko organem doradczo opiniującym dla sołtysa. Niech zapanuje w końcu porządek.
Dodano: 03.03.2019 11:27    Przez: ~cwaniaczek
I czekam z niecierpliwością na zebranie wiejskie sprawozdawcze z działaności sołtysa i sprawozdawcze z wydatkowania funduszu sołeckiego (to drugie musi odbyć się do końca marca - zgodnie ze statutem.
Dodano: 03.03.2019 11:28    Przez: ~cwaniaczek
Jestem za tym aby w Kraśnicy jedna z ulic nazywała się ul. Elżbiety Cieślak
Dodano: 03.03.2019 11:29    Przez: ~W
http://golina.pl/zasoby/files/2018/ link do statusu sołectwa Kraśnica. Niech każdy zobaczy jaka jest prawda.
Dodano: 03.03.2019 11:32    Przez: ~cwaniaczek
Pani soltys ma niewiele wspolnego z utwardzeniem drogi nad stawami , dzieci nie chodza po blocie do szkoly poniewaz to gmina rozdawala zrywke asfaltowa a ze pani Cieslak mieszka przy tej akurat ulicy to wysypano ja na te a nie inna droge , to byl przydzial kruszywa na kazda wioske w gminie , ot i cala prawda ... nie gloryfikujcie tej pani , robi wiecej balaganu niz porzadku ...
Dodano: 03.03.2019 11:36    Przez: ~strażak
http://golina.pl/zasoby/files/2018 /sesje/xlviii_257_2018.pdf (usuń spację po 2018)
Dodano: 03.03.2019 11:41    Przez: ~cwaniaczek
Jakoś przez 40 lat nie można było zrobić tej drogi a teraz można było ? Nikt nikomu wkształcenia nie wypominał ale widocznie jest coś na rzeczy, a gazu a ni światłowodu nie ma bo jak znamy, życie jest kilku hamulcowych w naszej miejscowości i im się nic nie podoba. A każdy, któremu się coś chce z zasady jest be, a zwłaszcza taki co by był z poza układu towarzyskiego czt. jedyna słuszna opcja na Kraśnicy. Dla niewtajmniczonych jeżeli jesteś z poza układu klanowego tak jak p. radna to będziesz obgadywany, wyzwany i opluwany na każdym kroku co zresztąwidać powyżej.
Dodano: 03.03.2019 11:49    Przez: ~KKKK
~KKKK masz co do jednego rację był radny strażak - ten sam radny jest teraz conajmniej druga kadencję w radzie sołeckiej, i by 25 lat prezesem OSP. Zobacz jaki wiele zdziałał na rzecz OSP - sam piszesz o stanie remizy. Przez 25 lat nic nie robił a teraz zrobi????naiwny jesteś
Dodano: 03.03.2019 17:43    Przez: ~cwaniaczek
Dziwne" L" bo u was to chyba większość starsze zchorowane A co niektórzy stawiają tylko podpis by ktoś z rodziny na tą nią mogli zagłosować bo manipulacja we wsi jest spora sprawdź. L. ile zameldowanych ludzi odeszło z tej wsi ten konflikt was zniszczy podziekujcie jednej osobie a traktowanie dzieci i młodzieży to poroszka przez nią
Dodano: 03.03.2019 19:17    Przez: ~Kiedyś byłem za nią
40% uprawnionych do głosu nie głosuje więc tak bedzie
Dodano: 03.03.2019 20:15    Przez: ~Ha
I jedna ważna uwaga. Zwolennicy p. Sołtys podnoszą, że stary układ trzeba rozwalić, że emeryci sa u koryta itd. itp. To wyjasniujcie mi szanowni Państwo jak to było na zebraniu wyborczym. Kandydatem był chłopak młody 30 - letni- strażak zawodowy (wiem strażak to go dyskwalifikuje), nie mieszkający w "starej" wsi, nie ma żadnych konotacji, zna młodych i starych, jego rodzice, dziadkowie byli i są poważani na wsi. Skoro tak wam zależy na młodych - dlaczego poparliście Panią która 18 lat skończyła jakiś czas temu. Mało tego dlaczego zgodziliście się na to żeby łączyć funkcję sołtysa i radnego. Dwóch może przecież więcej. Młody chłopak spoił by społeczeństwo, taką mam nadzieję, ale wam nie chodzi o zgodę we wsi tylko o porozumienie jakie zaproponował na sesji p. Jacek Kubiak
Dodano: 03.03.2019 20:17    Przez: ~cwaniaczek
Podobno też proponowano tej Pani w trakcie zebrania, żeby własnie ze względu na kandydaturę tego młodego chłopaka sama wycofała się z wyścigu, bo mogłaby zachowując twarz powiedzieć że z racji zdobycia mandatu radnego przekazuje pałeczkę sołtysa młodemu. Wybrała jak wybrała. Ja wiem że demokracja te sprawy, ale żąłosny był widok jak w trakcie ODCZYTYWANIA wyników wyborów do rady, wręcz przeywając to odczytywanie z okrzykiem wystartowała w stronę swoich najwierniejszych wyborców, ciesząc się że w głosowaniu wycięto jedynego przedstawiciela "drugiej strony". Kto przy zdrowych zmysłach uwierzy w dobre intencje p. Sołtys widząc takie zachowanie.....
Dodano: 03.03.2019 20:23    Przez: ~cwaniaczek
Jak już wynika z postu powyżej, kolega Kubiak miał by problem ze "starym ukladem", dlatego trudno byłoby mu co kolwiek zrobić. A co do Pana Walczaka to on mugł być sobie co najwyżej figurantem i "stary uklad" dokonał wrogiego przejęcia więc mówi z własnego doświadczenia...
Dodano: 04.03.2019 06:31    Przez: ~Strażak 1
~Strażak 1 Dlaczego zakładasz żeby sobie nie poradził...Znasz go? Z tego co piszesz smiem twierdzić że nie bo nawet nie wiesz jak się nazywa. Wiesz że kościele dzwonią tylko nie wiesz w którym.
Dodano: 04.03.2019 06:57    Przez: ~cwaniaczek
Byle się nam Pani Radna nie sklonowała .... bo bedzie ciężko ....
Dodano: 01.03.2019 16:47    Przez: ~K ...
Już z jedną jest ciężko .... współczuję całej Radzie ;)
Dodano: 01.03.2019 19:29    Przez: ~I w
Strżacy tak plują jadem na Panią Radną, a żeby nie Pani Radna to do dzisiaj na sali by nie było sprawnego ogrzewania i płacze Pana Pezia są śmieszne, zapomniał dodać, że próbowali samodzielnie wykonać ogrzewanie tylko im nie wyszło. A nikt rozsądny nie da pieniędzy osobom, które nie umią się z nimi obchodzić. A pieniądze za wynajem sali przytulają nie małe o tym też Pan Prezez zapomniał powiedzieć. Odmawia się również organizacji zebrań przez Panią Sołtys i radę sołecką na sali mieszczącej się w OSP Kraśnica a później po chamsku zarzuca się Sołtysowi, że robi zebrania u siebie w domu a gdzie ma je robić się pytam !!!Odrębną sprawą pozostaje brak obiektywizmu Pani Redaktor. Nie raczyła przed publikacją porozmawiać z mieszkańcami Kraśnicy i radnymi sołeckimi czy Paną Radną m. Kraśnica. Przypomnę wszystkim, że Pani Sołtys w Kraśnicy została wybrana miażdzącą liczbą głosów przy prawie 50% frekfencji więc reprezentuje ...
Dodano: 02.03.2019 08:12    Przez: ~Kraśnica
Trafna ocena sytuacji!! BrawoCi Panowie nie przyjmują nowych wniosków o przyjęcie w poczet członków bo grunt pod nogami się pali a stołki uciekają !!!
Dodano: 02.03.2019 08:40    Przez: ~Mieszkaniec
Starosta Powiatowy jako organ nadzorujący Stoważyszenia powinien dokładnie poddać kontroli działalność Zarządu OSP Kraśnica PAN Burmistrz jako Prezes oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RPrównierz ma wpływ na funkcjonowanie tej jednostki.Po wypowiedzi w Przeglądzie Konińskim z przykrością muszę stwierdzić że takiej woli nie ma .Jest stronniczy Szanowni Mieszkańcy KRAŚNICY ten tamt trzeba zgłosić do Wjewody Wielkopolskiego. Kontrola w Gminie wskazana!!!
Dodano: 02.03.2019 09:10    Przez: ~Obserwator
~Kraśnica Kto to jest PEZIO, co to znaczy NIE UMIĄ. Jeśli ktoś "przytula" pieniądze od tego są odpowiednie organy. Jeśli masz wiedzę o przestępstwie jesteś obowiązany powiadomić o tym prokuraturę. Organ jakim jest radny/ sołtys, jeśli ma wiedzę o przestępstwie ma OBOWIĄZEK powiadomić odpowiedni organ. Jeśli tego nie uczyni sam popełnia przestępstwo. Pani Sołtys sama obwieszczała wszem i wobec, że zebrania robi w domu bo tak wygodniej, a kto chce może przyjść. Pani Sołtys jak dostała pismo z OSP z odmową (a podobno takie ma) powinna niezwłocznie zgłosić się z nim do Burmistrza, który jak sam powiedział na sesji, ma umowę z OSP o użyczeniu obiektu. Dlaczego tego nie robiła??????? Kto to są radni sołeccy?????? To, że ktoś jest w radzie sołeckiej wcale nie oznacza że jest radnym sołeckim bo nie ma takiej instytucji, taki ktoś jest członkiem rady sołeckiej. Pani sołtys została wybrana głosami 90 do 60 z ponad 300 uprawn. (chyba 330), 66 d ...
Dodano: 02.03.2019 09:40    Przez: ~mieszkaniec Kraśnicy
Pani sołtys i teraz radna po prostu upokaża i mści się na mieszkańcach którzy na nią nie głosują dziwne że ten portal lm i przegląd koniński też został z manipulowany przez tą kobietę i ją promuje jeszcze dwa lata temu mówiła że zaora całą tą remize i tych wieśniaków brawo pani sołtys
Dodano: 02.03.2019 10:56    Przez: ~Sąsiad
Ją zrobiliście radną i sołtysem jeszcze jej mało bogu dziękować że od nas odeszła
Dodano: 02.03.2019 12:39    Przez: ~Sąsiad z chorznia
Pani Elu kochana proszę się sklonować, my mieszkańcy Kraśnicy potrzebujemy Pani jeszcze więcej
Dodano: 03.03.2019 11:22    Przez: ~Zakochany w Pani Eli
Uchwała Nr XLVIII/256/2018 status sołectwa; BIP gminy Golina - uchwały Rady Miejskiej rok 2018
Dodano: 03.03.2019 11:35    Przez: ~c
Ci panowie odrzucają wnioski ludzi którzy widząć palacego się sąsiada zakazuje wjazd straży państwowej w Koninie na swoją drogę i posesje
Dodano: 03.03.2019 21:23    Przez: ~PanJ
Burmistrz jest nieudolny i jak zawsze unika rozwiązania problemu, liczy że samo się załatwi. ŻENADA. Po to został wybrany? Zacznij człowieku pracować i nie reklamuj się za nasze pieniądze!!!
Dodano: 01.03.2019 18:30    Przez: ~gol
Żenadą jest Twój komentarz
Dodano: 01.03.2019 19:30    Przez: ~i
Pan burmistrz nie ma wladzy nad OSP i slusznie postepuje ...
Dodano: 01.03.2019 20:59    Przez: ~xxx
Proszę nie pisać takich głupot, że Burmistrz nie ma władzy nad OSP, bo narażacie się na śmieszność a w dodaku wprowadzacie ludzi w błąd.
Dodano: 02.03.2019 07:29    Przez: ~Mieszkaniec gm. Golina
Pani Ela Cieślak jest osobą która już po najbliższych wyborach zastąpi Pana Mirosława na stanowisku
Dodano: 02.03.2019 08:04    Przez: ~Mieszkaniec Kraśnicy
Pani radną niech się pochwalić jak swoim wyborcom ich dziecia zorganizowała za pieniądze podatników wyjazd do uniejowa na termy A inne dzieci mniej zamorzne i tak jak ona twierdzi tych wieśniaków nie brane były pod uwagę lub gdy zrobiła przystanek ogarnęła bandę która zniszczyła przystanek i wina chciała zrzucić na strażaków to co ona wyprawia to jest żenada jeszcze chodzi po ludziach opowiada po nazwiskach ublizajac i krytykując wszystkich kto jej nie na rączkę po remizie strażackiej może masz ochotę na ziemię swoich podatników może las też chcesz zaglachnąc i takich ludzi mamy na stołkach
Dodano: 02.03.2019 13:06    Przez: ~Obserwator
Szanowna Redakcjo LM dlaczego w tym artykule manipulujecie słowami i faktami ? Czy w ten sposób prubujecie Wybielić Pana Burmistrza ,który w artykule Przeglądu Konińskiego w skandalicznych słowach ,opartych tylko na domysłach obraził zebranych przed remizą OSP mieszkańców Kraśnicy . Przypominam że OSP jest Stoważyszeniem, którego Zebrania Sprawozdawcze powinny być Transparetne a nie jako zebrania zamkniętej KastySzanowna Redakcjo LM proszę doprecyzować dlaczego przyjechała Policja Więcej obiektywizmu !!!
Dodano: 01.03.2019 18:31    Przez: ~Mieszkaniec Kraśnicy
Popieram. Dlaczego nie piszecie że burmistrz zatrudnia na wszystkichmożliwych etatach rodzinę swoją iradnych ze swojego komitetu, jest wulgarny i arogancki dla ludzi?
Dodano: 01.03.2019 18:35    Przez: ~pok
Zebrania KASTY odbywają się w domku na kurzej łapce złej cz......
Dodano: 01.03.2019 19:13    Przez: ~Mieszkaniec Kraśnicy 1
OSP jest stowarzyszeniem - fakt. Stowarzyszenie ma statut - fakt. W statucie mówi się o wlanym zebraniu cżłonków - też fakt. Pokaż mi Mieszkańcu choć jeden paragraf lub artykuł w czynkolwiek, z którego wynika że w walnym mogą uczestniczyć osoby postronne NIEZAPROSZONE na walne przez członków stowarzyszenia. PROSZĘ JEDEN paragraf lub artykuł (rozporządzenia, ustawy, statutu, CZEGOKOLWIEK). Bo na szczęście widimisię p. Kubiaka radnego miasta Konina (!!!!) nie jest podstawą prawną. Czyżby Konin miał władzę nad gminą Golina, że Pan radny udzielał samo sobie głosu i przemawiał niczym trybun ludowy, gdzie Pan Wojdyńśki wtedy był (przewodniczący Rady Miasta Golina).
Dodano: 01.03.2019 20:17    Przez: ~mieszkaniec Kraśnicy
Nie przeczytałem nic w statucie ,żeby w zebraniu nie mogli uczestniczyć mieszkańcy !!! Wystarczy dobra wola ,,a gdzie zasady współżycia społecznego. Jeszcze raz powtażam transparentność Zebrań Chyba że ma się coś do ukrycia
Dodano: 01.03.2019 20:59    Przez: ~Miieszkaniec
Osoby zebrane pod sala OSP w czasie zebrania napewno nie pozwoliłyby na sprawne jego przeprowadzenie gdyby zostaly wpuszczone do wnetrza sali ... Brawo dla zarzadu za to ze nie daje sie zastraszyc tej pani . A i pytanie - na jakiej podstawie wezwano policje ? Chyba ktos powinien odpowiedziec za bezpodstawne wezwanie ...!?
Dodano: 01.03.2019 21:29    Przez: ~zainteresowany
Proszę Państwa, Pani Radna wraz z mieszkańcami chciała tylko złożyć wnioski o przyjęcie nowych członków do OSP Kraśnica. Z niezrozumiałych powodów drzwi do sali były zamknięte, wniosków nie chciano przyjąć a na prośby Pani radnej odpowiedziano w chamski i wulgarny sposób, a pragnę przypomnieć, że funkcjonariuszom publicznym przysłguje ochrona prawna i w trakcie pełnienia funkcji nie wolno ich obrażać używając tak prostackiego i obraźliwego słownictwa. Nasuwa się pytanie dlaczego odmawia się mieszkańcom Kraśnicy przyjęcia do straży, odpowiedzcie sobie Państwo sami (statuty, zamknięte spotkania itp.).
Dodano: 02.03.2019 07:47    Przez: ~M
~Miieszkaniec A czy było coś w statucie o tym że mieszkańcy nie będący członkami mogą uczestniczyć? A propos transparentności czy wszystkie zebrania Solidarnej Polski są ogólnodstępne????Partie powinny byc transparentne....
Dodano: 02.03.2019 08:07    Przez: ~mieszkaniec Kraśnicy
Ta sala jest wynajmowana raz moze dwa razy w roku , nikt juz nie robi imprez w remizach , wiec nie proodukujcie sztucznej afery ... A prad ? Jezeli ktos jest zorientowany w temacie to wie ze ten w remizie nie kosztuje tyle co do domow prywatnych bo stawki sa takie jak w przemysle , nie wiem jak dokladnie nazywa sie ta stawka ,
Dodano: 02.03.2019 08:57    Przez: ~rmm
~zainteresowany. Sołtys, podlega ochronie prawnej takiej jak funkcjonariusz publiczny. Pani która wyszła z remizy podobno uzyła słów powszechnie uznawanych za obelżywe, co niestety jest wykroczeniem. Z tego co wiem to sprawa ma trafić do sądu, który jest niezawisły i ma swobodę oceny dowodów i on orzeknie w tej sprawie. Bo pytanie czy Pani ELżbieta Cieślak była pod remizą jako p. E. Cieślak, czy jako sołtys, czy jako radna, czy wyartykuowała to w sposób jednoznaczny. Zwróć uwagę, że podczas demonstracji posłowie okazują legitymację policjanta w ten sposób dokumentując swój immunitet i prawa z tego wynikające.
Dodano: 02.03.2019 11:35    Przez: ~hmmm
Z tymi wpisami też idź do gazety
Dodano: 02.03.2019 13:24    Przez: ~Prawda boli
Jezeli pani soltys nie radzi sobie ze slowami krytyki i pod byle pretekstem wzywa policje by pokazac jaka to ma wladze to oznacza tylko jedno , a mianowicie ze nie nadaje sie do polityki , krzykaczka i tyle , zycie na pokaz itp
Dodano: 02.03.2019 18:05    Przez: ~racjonalnie myslacy mieszk..
Pan Jacek Kubiak jest Wiceprzewodniczącym Solidarnej Polski na Wielkopolskę ,został poproszony przez Panią Sołtys o pomoc w rozwiązaniu tego problemu serdecznie Panu Kubiakowi dziękujemy za poświęcony czas ,mamy nadzieję że pomoże nam doprowadzić zwaśnione strony do ugody
Dodano: 01.03.2019 18:36    Przez: ~mieszkaniec Kraśnicy
Pan Kubiak powinien interesować się losami mieszkańców ..... pojednanie ???? chyba ktoś nie oglądał sesji Rady Gminy - straszenie prokuraturą to jest pojednanie ??????
Dodano: 01.03.2019 19:16    Przez: ~w
Pan Jacek Kubiak powołał się na Generała Kubiaka. NIezorientowanym wyjaśniam, że chodziło mu o Nadbrygadiera Marka Kubiaka - aktualnie radnego powiatu tureckiego, który był w latach 2007-2008 Komendantem głównym PSP. Zbieżnośc nazwisk pewnie przypadkowa..... Ridzu suę oytan eskąd radny powiatowy ma tak dokładną wiedzę o właścicielu OSP w Kraśnicy???? A i pan radny Jacek Kubiak powiedział, że on jest zainteresowany remizą....rodzi się pytanie w jakim celu to zainteresowanie....
Dodano: 01.03.2019 20:35    Przez: ~mieszkaniec wsi
miało być rodzi się pytanie
Dodano: 01.03.2019 20:36    Przez: ~mieszkaniec wsi
I tu koleżkowie udeżyli w bolesny punkt, niech Prezio OSP przyzna się ile pobiera opłaty od wynajmujących salę w OSP Kraśnica za prąd, bo wynika, że jest to kilkukrotność stawki jaką pobiera od nich ENERGA. Nie wspominając skandalicznego stanu remizy i sali. Poprostu mieszkańcy chcieliby, żeby ta sala wyglądała na XXI wiek a nie na XIX, Ci Panowie markują tylko różne ruchy a remiza wygląda jak biedronka, taka łaciata, z każdej strony inna. Myślę, że tym Panom należy podziękować i dać szansę działać innym, którym bardziej się chce coś zrobić a nie siedzieć na tyłku i narzekać, że Ktoś się chce zapisać do straży, bo może wtedy Panowie ze straży musieliby zacząć coś robić.
Dodano: 02.03.2019 07:57    Przez: ~:D
Ta sala jest wynajmowana raz moze dwa razy w roku , nikt juz nie robi imprez w remizach , wiec nie proodukujcie sztucznej afery ... A prad ? Jezeli ktos jest zorientowany w temacie to wie ze ten w remizie nie kosztuje tyle co do domow prywatnych bo stawki sa takie jak w przemysle , nie wiem jak dokladnie nazywa sie ta stawka ,
Dodano: 02.03.2019 08:58    Przez: ~mmmm
Drobna korekta co do Nadbrygadiera Marka Kubiaka. Aktualnie to szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, był radnym powiatu tureckiego poprzedniej kadencji.
Dodano: 02.03.2019 11:41    Przez: ~mieszkaniec wsi
Panie burmistrzu z kim pan wchodzi w układy
Dodano: 02.03.2019 13:08    Przez: ~Pis
Tak dajcie szanse tym działaczom co razem z nią krzyczeli że zaorają remize i wieśniaków to są działacze
Dodano: 02.03.2019 13:15    Przez: ~Osp
Zapytajcie swojego Burmistrza dlaczego głosował na Walnym Zebraniu w MZGOK za podwyżką ceny za śmieci komu on służy -czerwonym układom
Dodano: 01.03.2019 18:54    Przez: ~zorientowany
D4jta spokój
Dodano: 01.03.2019 20:52    Przez: ~Hm
Sołectwo solectwem ale dzieci dzielić na lepsze i gorsze to payologia
Dodano: 02.03.2019 13:54    Przez: ~Pn
Roma ty jesteś z ptasim móżczkiem nie obrażaj PANA KUBIAKA
Dodano: 01.03.2019 18:58    Przez: ~mieszkaniec
Panie Prezesie OSP Kraśnica obowiązkiem Pana jest wywiesić ogłoszenie w widocznym miejscu informujące o Zebraniu ,natomiast osoby nie będące członkami OSP nie mają prawa "GŁOSOWAĆ" nie ma Pan prawa nikomu zabronić wejścia na 'ZEBRANIE"
Dodano: 01.03.2019 19:09    Przez: ~strażak
ŻAL CZYTAĆ !!!!!
Dodano: 01.03.2019 19:19    Przez: ~W
Panie Strażak Prezes ma obowiązek w sposób skuteczny poinformowac członków stowarzyszenia o walnym, nigdzi enie ma że to ma byc wywieszone (to jedna z dopuszczlanych form), W walnym stowarzyszenia uczestniczą CZŁONKOWIE. POdaj przepis z którego wynika to co piszesz ż emoże uczestniczyć każdy. Poprzyj to argumentem prawnym nie bełkotem słownym
Dodano: 01.03.2019 20:21    Przez: ~mieszkaniec Kraśnicy
Ogloszenia byly rozwieszone
Dodano: 01.03.2019 21:03    Przez: ~mmm
Żenada ta sołtys jeszcze radną jest w D.. Pie się przewraca jeszcze kolejne stanowiska chce przejmować jak prezes straży niech się czymś zajmie w końcu bo oprócz drogi zuzlem wysypanej nic nie zrobiła no chyba że ma jakiś dodatkowy etat w gminie jeszcze układy ukladziki A w krasnicy Węgrowie czy w golinie jak za prlu smok straszny może tym się Pani zajmie A nie glupotami co to ma w ogóle być
Dodano: 02.03.2019 13:13    Przez: ~Marekk
Ona wszystkich krytykuje niech zobaczy na siebie oszczędź sobie wstydu zajmie się tym co powinnaś bo gmina Golina to chyba najgorsza gmina nic nie robicie gupotami sie zajmujecie oprócz tej sali co wybudowaliśmy my podatnicy żebyście mogli się dobrze bawic przy zespolach disco polo A mzk nie ma drogi dziurawe albo żużel oświetlenie raz jest raz nie ma dobrze że zimy nie było bo lodowisko na drogach jak co roku by było A wy się Panią sołtys zajmujecie co ma problem z osp prawda lezy po srodku a tu żenada gazeta teraz portal jutro może TVP i trwam
Dodano: 02.03.2019 14:31    Przez: ~Golina
Typowe dla pani Cieslak - wyrzucają drzwiami to ona w buciorach pcha sie oknem ...
Dodano: 02.03.2019 18:28    Przez: ~rmm
Pan Burmistrz - Mega fajny człowiek, konkretny , rzeczowy , obiektywny i otwarty na ludzi..... Tak trzymać
Dodano: 01.03.2019 19:27    Przez: ~iwona
Fajny dla swojej rodziny i radnych swojego komitetu bo daje im zarabiać na wszystkim
Dodano: 01.03.2019 19:36    Przez: ~Sb
No naprawdę Sb gdzie Ty się chowałeś .... tak było jest i będzie - burmistrz działa dobrze , Golina kwitnie .
Dodano: 01.03.2019 19:57    Przez: ~iwona
Naprawdę fajny jak ma taką osobę w swoich kręgach ja Pani sołtys nic tylko startować wyżej może jarek i spółka was wezmie