Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19409) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

Dodano: 13.03.2019 09:05

Wtorkowe spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Rzecznik Praw Obywatelskich - Adam Bodnar spotkał się w miniony wtorek z lokalną społecznością w Turku, a po południu w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie. Otwarte spotkanie w Koninie zdominowali związkowcy, którzy skarżyli się rzecznikowi na wadliwie funkcjonujący, ich zdaniem, system emerytalny. Związkowcy narzekali, że nie mogą przechodzić na emeryturę górniczą w wieku 50 lat. Do skarg na system emerytalny dołączyli także rolnicy. Do Rzecznika Praw Obywatelskich zwrócili się na tym spotkaniu rodzice dorosłych niepełnosprawnych i organizacji pozarządowych. Była także mowa o alimenciarzach i ojcach pragnących mieć kontakt z dziećmi.

Adam Bodnar wysłuchał najpierw interpelacji i zapytań, aby podczas rozmowy z zainteresowanymi wypytać o szczegóły sprawy. Zgłaszane tematy były dokładnie notowane przez prawcowników biura RPO, a zgłaszający mogą liczyć na informację zwrotną.  

Problemy osób z niepełnosprawnościami, opieki, możliwości rozwoju, były poruszane dalej podczas debaty konstytucyjnej, która odbyła się w sali ratuszowej. Rzecznik pochwalił na wstępie istnienie Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie i oficera dostępności, który dba o dostępność w przestrzeni miejskich dla osób z niepełnosprawnościami. - W Polsce dużo się o tej dostępności mówi, ale wydaje mi się, że jest jeszcze dużo do zrobienia – powiedział A. Bodnar, który moderował dyskusję z lokalnymi władzami, niepełnosprawnymi, przedstawicielami lokalnych organizacji. Tematem debaty były „Prawa osób z niepełnosprawnościami do samodzielnego życia w społeczności lokalnej w oparciu o art. 69 Konstytucji RP”.

 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich
Slajd 1/12

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 1 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 2 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 3 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 4 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 5 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 6 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 7 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 8 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 9 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 10 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 11 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Adam Bodnar,   Konin,   COP Konin,   RPO w Koninie,   związkowcy,   osoby z niepełnosprawnościami,  

POPULARNE KOMENTARZE

górnik odkrywkowy to nie górnik. Godna płaca im sie należy jak każdemu człowiekowi. Ale nie przesadzajcie z tymi emeryturami w wieku 50 lat. Robota jak kazda inna pod gołym niebem. Budowlańcy, drogowcy i inni maja podobnie! a musza tyrać do 65 roku.
Dodano: 13.03.2019 10:13    Przez: ~parkinson
Na widowni tradycyjna dyżurna ekipa z przed sądów
Dodano: 13.03.2019 09:33    Przez: ~jolka
A SBeki skargi na emerytury nie wnieśli?Rolników mogę zrozumieć(nie oddasz gospodarstwa nie masz emerytury) ale górnicy od 50lat,czym oni się różnią od innych zawodów?
Dodano: 13.03.2019 09:50    Przez: ~observer
Już zapomniałeś jak twoi KOledzy POdnieśli wiek emerytalny wszystkim do 67 roku życia ?
Dodano: 13.03.2019 14:42    Przez: ~Do Pn
Pytanie kto na tych pasozytów bedzie robił brak gospodarki produkcyjnej POmuna zniszczyła zaklady wygoniła ludzi za chlebem sama kreci lody i dile kobiety ponizane w niemczech myja osrane dupy starych pryków gdzie ten rzecznikbył kiedy kradli i rozkradali Polske.
Dodano: 13.03.2019 10:02    Przez: ~Mir

KOMENTARZE

Na widowni tradycyjna dyżurna ekipa z przed sądów
Dodano: 13.03.2019 09:33    Przez: ~jolka
Jak ich poznałaś -jolka —po komentarzu wynika ,że jesteś przeciwnikiem demokracji !!!!
Dodano: 13.03.2019 09:37    Przez: ~M..k
Pytanie kto na tych pasozytów bedzie robił brak gospodarki produkcyjnej POmuna zniszczyła zaklady wygoniła ludzi za chlebem sama kreci lody i dile kobiety ponizane w niemczech myja osrane dupy starych pryków gdzie ten rzecznikbył kiedy kradli i rozkradali Polske.
Dodano: 13.03.2019 10:02    Przez: ~Mir
@Mir - nie zagalopowałeś się? Morawiecki przed wyborami mówi jedno a dokladnie co innego robi PiS. Mówię tu o odkrywce. Nie zapomnij,że to urzednik PiS od ponad 3,5 roku nie chce wydac pozytywnej decyzji (w tle walka z wlascicielem) czym skazuje region na katastrofę. Tak, na katastrofe...
Dodano: 13.03.2019 10:39    Przez: ~Pn
Czy większość widowni to ludzie KOD-u ?
Dodano: 13.03.2019 10:52    Przez: ~Pytam
@Mir - nie. W kopalni przez chore posunięcia PiSu (bo jak nazwac zakup wegla np. od Rosji przy jednoczesnym zamykaniu naszej kopalni!?) i ogłoszonyą w wielką pompą obniżką wieku emerytalnego przez PiS ucierpieli także fanatycy PiSu bo przez to mają problemy z wcześnijeszym odejściem na emeryturę, czyli poskończeniu 50tki. Nie rozumiem dlaczego tacy fanatycy PiSu, którzyplują na Rzecznika RPO nazywając go rzecznikiem Platformy Obywatelskiej wczoraj popędzili na spotkanie z tymże RPO i płakali by zajął się ich tematem.
Dodano: 13.03.2019 11:06    Przez: ~Pn
I to jest lewicowy autorytet ? Boże chroń nas przed takim ludżmi !
Dodano: 13.03.2019 11:36    Przez: ~Wierzący
Co POwiedział Bodnar o cenzurze? POruszył temat screenów LM-u, dokumentujących tłumienie wolności słowa i cenzurę na POrtalu? Co POwiedział Bodnar o Art. 54 - Wolność słowa? To nie temat dla niego? Alfabet bodnara - deMOkracja
Dodano: 13.03.2019 15:56    Przez: ~deMOkracja Bodnara
https://link.do/lPYBC str. 38 i 39 Co Bodnar o dzieciach i ich seksualności? WHO Seksualność 0-4 lat "Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa"Dodano: 13.03.2019 15:46Przez: ~Bodnar dzieciom
Dodano: 13.03.2019 17:52    Przez: ~usunięty
Jacy z nich gornicy
Dodano: 13.03.2019 18:01    Przez: ~To
POstomunistyczna cenzura usuwa prawdę o zboczonej koalicji antypisowskiej. Precz z cenzurą! Wracają minione czasy kiedy prawda była reglamentowana.
Dodano: 13.03.2019 18:04    Przez: ~Art. 54 - Wolność słowa
@jolka - na widowni widzę też kilku pisiorków. Po co pobiegli do, jak piszecie, Rzecznika Platformy Obywatelskiej? Bo nie chcą ich sądy pisowskie puścić na emeryturę od 50tki???
Dodano: 14.03.2019 09:48    Przez: ~???
A SBeki skargi na emerytury nie wnieśli?Rolników mogę zrozumieć(nie oddasz gospodarstwa nie masz emerytury) ale górnicy od 50lat,czym oni się różnią od innych zawodów?
Dodano: 13.03.2019 09:50    Przez: ~observer
Nie, nie bylo tam Piotrowicza, TW Ryszarda czy TW Wolfganga...
Dodano: 13.03.2019 17:05    Przez: ~Pn
górnik odkrywkowy to nie górnik. Godna płaca im sie należy jak każdemu człowiekowi. Ale nie przesadzajcie z tymi emeryturami w wieku 50 lat. Robota jak kazda inna pod gołym niebem. Budowlańcy, drogowcy i inni maja podobnie! a musza tyrać do 65 roku.
Dodano: 13.03.2019 10:13    Przez: ~parkinson
50lat emeryt i ma ponad 3k a ktos tyrajacy do 65 roku zycia dostanie tyle co jakas pani co ma 4 dzieci i kazde z innym jedynie czym sie zmeczyla to bzykaniem a glinokopy to maja stres bo po 8h do domu a teraz juz nie ma takiej pracy trzeba zasowac caly dzien
Dodano: 13.03.2019 10:19    Przez: ~elektrownia
Widac, że nie znasz prawa. W sumie skoro popierasz atak na Konstytucję czy sady w kraju to widac, że z prawem u ciebie na bakier.
Dodano: 13.03.2019 10:21    Przez: ~Pn
Już zapomniałeś jak twoi KOledzy POdnieśli wiek emerytalny wszystkim do 67 roku życia ?
Dodano: 13.03.2019 14:42    Przez: ~Do Pn
@DovPn - a co powiesz o swoich kolegach z PiS, ktorzy obnizajac tenze wiek nieznacznie sjazali Polakow na wegetacje? Bovtak chyba mozna nazwac 30% emeryture, czyz nie??
Dodano: 13.03.2019 16:56    Przez: ~Pn
Tak dla POrównania twoi KOledzy POdnosili najniższe świadczenia o 7 zł rocznie a znienawidzeni przez ciebie Pisiewicze o 30 zł i to będzie rosnąć. Rząd zabierze bandytom i przekretom a da emerytom i nauczycielom i innym grupom z budżetówki. Twoi by zrobili to odwrotnie na pewno.
Dodano: 13.03.2019 18:58    Przez: ~Do Pn
@Do Pn - "Rząd (...) da (...)nauczycielom (...)"???? Co robivten rzad z nauczycielami to dodkonale widac. Wiesz ile PO podbosila nauczycielom a ile dal PiS? Nie wiesz? Cytowalem to juz wiele razy....
Dodano: 13.03.2019 20:25    Przez: ~Pn
Kolego przedawkowała...
Dodano: 14.03.2019 13:07    Przez: ~.....
I to się nazywa prawdziwy ROP. Brawo Panie drze Bodnar!!!
Dodano: 13.03.2019 10:20    Przez: ~Pn
To jest rasowy POlityk a nie jakowyś tam rzecznik, chyba, że rzecznik PO.
Dodano: 13.03.2019 11:39    Przez: ~Tylko nie PO
To dlaczego pisiirki do niego pobiegli?? Skoro popieraja PiS to niech zistawia tego niby POwego rzecznika??
Dodano: 14.03.2019 12:48    Przez: ~??
Rzecznik PO nie miał na sobie koszulki z napisem KONSTYTUCJA ?
Dodano: 13.03.2019 10:48    Przez: ~Dziwne ?
Ma tylko wyprana razem z mózgiem.
Dodano: 13.03.2019 11:03    Przez: ~nic dziwnego
W Turku? Jacy górnicy? Przyjechali ze Śląska? W tym rejonie to są kopacze torfu oni nie pracują pod ziemią. Równie dobrze mogą mieć pretensje wydobywający żwir.
Dodano: 13.03.2019 11:06    Przez: ~Katt
Dokształć się...
Dodano: 13.03.2019 11:08    Przez: ~Pn
Już się niewrati najlepiej opłacana grupa zawodowa klasy uprzewilowanej w słusznie minionych czasach , każdy chciałby dużo zarabiać
Dodano: 13.03.2019 11:12    Przez: ~Jo
Twarzy widowni nie pokazano celowo, to ci sami spod sądów, z manifestacji lewicowych za legalizacją aborcji, za legalizacją związków jednopłciowych, za LGBT, członków i sympatyków KOD-u. Ilu ich jest w Koninie ?
Dodano: 13.03.2019 11:22    Przez: ~Witek
Świetne zdjęcia :), nawet kilka takich samych :):):)
Dodano: 13.03.2019 11:49    Przez: ~loli
Znowu wszyscy się licytują o nieistotne sprawy, a co z opłatami za ciepło które wzrosły o 34% ??
Dodano: 13.03.2019 13:04    Przez: ~ryszard
Zglos sie do prezesa URE, czyli urzednika kontrolowanego przez mibistra z rzadu PiS....