Dzisiaj jest niedziela 8 grudnia 2019, imieniny: Marii, Wirginii, Zenona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20597) SPORT FORUM FIRMY (5428) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 9oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Piekli i zdobili pierniki. Rodzinne warszta ... (0)Metamorfoza MKS MOS Konin. Pierwsza wygrana i 103 ... (0)

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

Dodano: 13.03.2019 09:05

Wtorkowe spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Rzecznik Praw Obywatelskich - Adam Bodnar spotkał się w miniony wtorek z lokalną społecznością w Turku, a po południu w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie. Otwarte spotkanie w Koninie zdominowali związkowcy, którzy skarżyli się rzecznikowi na wadliwie funkcjonujący, ich zdaniem, system emerytalny. Związkowcy narzekali, że nie mogą przechodzić na emeryturę górniczą w wieku 50 lat. Do skarg na system emerytalny dołączyli także rolnicy. Do Rzecznika Praw Obywatelskich zwrócili się na tym spotkaniu rodzice dorosłych niepełnosprawnych i organizacji pozarządowych. Była także mowa o alimenciarzach i ojcach pragnących mieć kontakt z dziećmi.

Adam Bodnar wysłuchał najpierw interpelacji i zapytań, aby podczas rozmowy z zainteresowanymi wypytać o szczegóły sprawy. Zgłaszane tematy były dokładnie notowane przez prawcowników biura RPO, a zgłaszający mogą liczyć na informację zwrotną.  

Problemy osób z niepełnosprawnościami, opieki, możliwości rozwoju, były poruszane dalej podczas debaty konstytucyjnej, która odbyła się w sali ratuszowej. Rzecznik pochwalił na wstępie istnienie Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie i oficera dostępności, który dba o dostępność w przestrzeni miejskich dla osób z niepełnosprawnościami. - W Polsce dużo się o tej dostępności mówi, ale wydaje mi się, że jest jeszcze dużo do zrobienia – powiedział A. Bodnar, który moderował dyskusję z lokalnymi władzami, niepełnosprawnymi, przedstawicielami lokalnych organizacji. Tematem debaty były „Prawa osób z niepełnosprawnościami do samodzielnego życia w społeczności lokalnej w oparciu o art. 69 Konstytucji RP”.

 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich
Slajd 1/12

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 1 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 2 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 3 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 4 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 5 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 6 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 7 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 8 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 9 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 10 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

Konin. Górnicy poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich

slajd 11 z 12

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich  w Koninie, zdominowali związkowcy, którzy wystąpili w sprawie emerytur górniczych. 

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Adam Bodnar,   Konin,   COP Konin,   RPO w Koninie,   związkowcy,   osoby z niepełnosprawnościami,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

górnik odkrywkowy to nie górnik. Godna płaca im sie należy jak każdemu człowiekowi. Ale nie przesadzajcie z tymi emeryturami w wieku 50 lat. Robota jak kazda inna pod gołym niebem. Budowlańcy, drogowcy i inni maja podobnie! a musza tyrać do 65 roku.
Dodano: 13.03.2019 10:13    Przez: ~parkinson
Na widowni tradycyjna dyżurna ekipa z przed sądów
Dodano: 13.03.2019 09:33    Przez: ~jolka
A SBeki skargi na emerytury nie wnieśli?Rolników mogę zrozumieć(nie oddasz gospodarstwa nie masz emerytury) ale górnicy od 50lat,czym oni się różnią od innych zawodów?
Dodano: 13.03.2019 09:50    Przez: ~observer
Już zapomniałeś jak twoi KOledzy POdnieśli wiek emerytalny wszystkim do 67 roku życia ?
Dodano: 13.03.2019 14:42    Przez: ~Do Pn
Pytanie kto na tych pasozytów bedzie robił brak gospodarki produkcyjnej POmuna zniszczyła zaklady wygoniła ludzi za chlebem sama kreci lody i dile kobiety ponizane w niemczech myja osrane dupy starych pryków gdzie ten rzecznikbył kiedy kradli i rozkradali Polske.
Dodano: 13.03.2019 10:02    Przez: ~Mir

KOMENTARZE

Na widowni tradycyjna dyżurna ekipa z przed sądów
Dodano: 13.03.2019 09:33    Przez: ~jolka
Jak ich poznałaś -jolka —po komentarzu wynika ,że jesteś przeciwnikiem demokracji !!!!
Dodano: 13.03.2019 09:37    Przez: ~M..k
Pytanie kto na tych pasozytów bedzie robił brak gospodarki produkcyjnej POmuna zniszczyła zaklady wygoniła ludzi za chlebem sama kreci lody i dile kobiety ponizane w niemczech myja osrane dupy starych pryków gdzie ten rzecznikbył kiedy kradli i rozkradali Polske.
Dodano: 13.03.2019 10:02    Przez: ~Mir
@Mir - nie zagalopowałeś się? Morawiecki przed wyborami mówi jedno a dokladnie co innego robi PiS. Mówię tu o odkrywce. Nie zapomnij,że to urzednik PiS od ponad 3,5 roku nie chce wydac pozytywnej decyzji (w tle walka z wlascicielem) czym skazuje region na katastrofę. Tak, na katastrofe...
Dodano: 13.03.2019 10:39    Przez: ~Pn
Czy większość widowni to ludzie KOD-u ?
Dodano: 13.03.2019 10:52    Przez: ~Pytam
@Mir - nie. W kopalni przez chore posunięcia PiSu (bo jak nazwac zakup wegla np. od Rosji przy jednoczesnym zamykaniu naszej kopalni!?) i ogłoszonyą w wielką pompą obniżką wieku emerytalnego przez PiS ucierpieli także fanatycy PiSu bo przez to mają problemy z wcześnijeszym odejściem na emeryturę, czyli poskończeniu 50tki. Nie rozumiem dlaczego tacy fanatycy PiSu, którzyplują na Rzecznika RPO nazywając go rzecznikiem Platformy Obywatelskiej wczoraj popędzili na spotkanie z tymże RPO i płakali by zajął się ich tematem.
Dodano: 13.03.2019 11:06    Przez: ~Pn
I to jest lewicowy autorytet ? Boże chroń nas przed takim ludżmi !
Dodano: 13.03.2019 11:36    Przez: ~Wierzący
Co POwiedział Bodnar o cenzurze? POruszył temat screenów LM-u, dokumentujących tłumienie wolności słowa i cenzurę na POrtalu? Co POwiedział Bodnar o Art. 54 - Wolność słowa? To nie temat dla niego? Alfabet bodnara - deMOkracja
Dodano: 13.03.2019 15:56    Przez: ~deMOkracja Bodnara
https://link.do/lPYBC str. 38 i 39 Co Bodnar o dzieciach i ich seksualności? WHO Seksualność 0-4 lat "Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa"Dodano: 13.03.2019 15:46Przez: ~Bodnar dzieciom
Dodano: 13.03.2019 17:52    Przez: ~usunięty
Jacy z nich gornicy
Dodano: 13.03.2019 18:01    Przez: ~To
POstomunistyczna cenzura usuwa prawdę o zboczonej koalicji antypisowskiej. Precz z cenzurą! Wracają minione czasy kiedy prawda była reglamentowana.
Dodano: 13.03.2019 18:04    Przez: ~Art. 54 - Wolność słowa
@jolka - na widowni widzę też kilku pisiorków. Po co pobiegli do, jak piszecie, Rzecznika Platformy Obywatelskiej? Bo nie chcą ich sądy pisowskie puścić na emeryturę od 50tki???
Dodano: 14.03.2019 09:48    Przez: ~???
A SBeki skargi na emerytury nie wnieśli?Rolników mogę zrozumieć(nie oddasz gospodarstwa nie masz emerytury) ale górnicy od 50lat,czym oni się różnią od innych zawodów?
Dodano: 13.03.2019 09:50    Przez: ~observer
Nie, nie bylo tam Piotrowicza, TW Ryszarda czy TW Wolfganga...
Dodano: 13.03.2019 17:05    Przez: ~Pn
górnik odkrywkowy to nie górnik. Godna płaca im sie należy jak każdemu człowiekowi. Ale nie przesadzajcie z tymi emeryturami w wieku 50 lat. Robota jak kazda inna pod gołym niebem. Budowlańcy, drogowcy i inni maja podobnie! a musza tyrać do 65 roku.
Dodano: 13.03.2019 10:13    Przez: ~parkinson
50lat emeryt i ma ponad 3k a ktos tyrajacy do 65 roku zycia dostanie tyle co jakas pani co ma 4 dzieci i kazde z innym jedynie czym sie zmeczyla to bzykaniem a glinokopy to maja stres bo po 8h do domu a teraz juz nie ma takiej pracy trzeba zasowac caly dzien
Dodano: 13.03.2019 10:19    Przez: ~elektrownia
Widac, że nie znasz prawa. W sumie skoro popierasz atak na Konstytucję czy sady w kraju to widac, że z prawem u ciebie na bakier.
Dodano: 13.03.2019 10:21    Przez: ~Pn
Już zapomniałeś jak twoi KOledzy POdnieśli wiek emerytalny wszystkim do 67 roku życia ?
Dodano: 13.03.2019 14:42    Przez: ~Do Pn
@DovPn - a co powiesz o swoich kolegach z PiS, ktorzy obnizajac tenze wiek nieznacznie sjazali Polakow na wegetacje? Bovtak chyba mozna nazwac 30% emeryture, czyz nie??
Dodano: 13.03.2019 16:56    Przez: ~Pn
Tak dla POrównania twoi KOledzy POdnosili najniższe świadczenia o 7 zł rocznie a znienawidzeni przez ciebie Pisiewicze o 30 zł i to będzie rosnąć. Rząd zabierze bandytom i przekretom a da emerytom i nauczycielom i innym grupom z budżetówki. Twoi by zrobili to odwrotnie na pewno.
Dodano: 13.03.2019 18:58    Przez: ~Do Pn
@Do Pn - "Rząd (...) da (...)nauczycielom (...)"???? Co robivten rzad z nauczycielami to dodkonale widac. Wiesz ile PO podbosila nauczycielom a ile dal PiS? Nie wiesz? Cytowalem to juz wiele razy....
Dodano: 13.03.2019 20:25    Przez: ~Pn
Kolego przedawkowała...
Dodano: 14.03.2019 13:07    Przez: ~.....
I to się nazywa prawdziwy ROP. Brawo Panie drze Bodnar!!!
Dodano: 13.03.2019 10:20    Przez: ~Pn
To jest rasowy POlityk a nie jakowyś tam rzecznik, chyba, że rzecznik PO.
Dodano: 13.03.2019 11:39    Przez: ~Tylko nie PO
To dlaczego pisiirki do niego pobiegli?? Skoro popieraja PiS to niech zistawia tego niby POwego rzecznika??
Dodano: 14.03.2019 12:48    Przez: ~??
Rzecznik PO nie miał na sobie koszulki z napisem KONSTYTUCJA ?
Dodano: 13.03.2019 10:48    Przez: ~Dziwne ?
Ma tylko wyprana razem z mózgiem.
Dodano: 13.03.2019 11:03    Przez: ~nic dziwnego
W Turku? Jacy górnicy? Przyjechali ze Śląska? W tym rejonie to są kopacze torfu oni nie pracują pod ziemią. Równie dobrze mogą mieć pretensje wydobywający żwir.
Dodano: 13.03.2019 11:06    Przez: ~Katt
Dokształć się...
Dodano: 13.03.2019 11:08    Przez: ~Pn
Już się niewrati najlepiej opłacana grupa zawodowa klasy uprzewilowanej w słusznie minionych czasach , każdy chciałby dużo zarabiać
Dodano: 13.03.2019 11:12    Przez: ~Jo
Twarzy widowni nie pokazano celowo, to ci sami spod sądów, z manifestacji lewicowych za legalizacją aborcji, za legalizacją związków jednopłciowych, za LGBT, członków i sympatyków KOD-u. Ilu ich jest w Koninie ?
Dodano: 13.03.2019 11:22    Przez: ~Witek
Świetne zdjęcia :), nawet kilka takich samych :):):)
Dodano: 13.03.2019 11:49    Przez: ~loli
Znowu wszyscy się licytują o nieistotne sprawy, a co z opłatami za ciepło które wzrosły o 34% ??
Dodano: 13.03.2019 13:04    Przez: ~ryszard
Zglos sie do prezesa URE, czyli urzednika kontrolowanego przez mibistra z rzadu PiS....