Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17239) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Konin. Przedszkola w przypadku strajku będą jednak otwarte!

Dodano: 7.04.2019 14:16
Źródło: LM.pl

Rodzice konińskich przedszkolaków mogą dzisiaj spać w miarę spokojnie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wszystkie przedszkola w mieście będą czynne.

Sytuacja związana z planowanym strajkiem nauczycieli jest dynamiczna. W piątek, wiceprezydent Konina, Witold Nowak, poinformował, że 12 z 18 przedszkoli będzie jutro zamknięte. Po dzisiejszym spotkaniu z zespołem dyrektorów placówek dla najmłodszych, sytuacja się zmieniła.

- Wszystkie przedszkola w Koninie w razie ewentualnego strajku nauczycieli od poniedziałku, 8 kwietnia, będą czynne! - informuje koniński magistrat. - 12 przedszkoli, w których istniało ryzyko zamknięcia będą pracować w formie dyżuru.

Chodzi o placówki numer: 2, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 31, 32. Placówki będą przyjmować tyle dzieci, dla ilu będą mogły zapewnić bezpieczny pobyt. Jeśli skończą się możliwości opieki, dzieci będą kierowane do pracującego w trybie interwencyjnym przedszkola dyżurującego, czyli Przedszkola nr 31 „Pod Tęczą” przy ul. Różyckiego (tel. 63 242-07-78).

W przypadku szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jeśli dojdzie do strajku, dyrektorzy będą organizowali zajęcia dla uczniów w miatę swoich możliwości.

  • Konin. Przedszkola w przypadku strajku będą jednak otwarte!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pokaż pit, podziel przychód na 12 miesięcy wyjdzie ile masz średnio miesięcznie brutto wyjdzie 5-6 tyś zł, zdziwisz się drogi nauczycielu, twoja stawka za godzinę pracy przekracza 47 zł gdzie ludzie mają 15 zł też po studiach, o dochodach z korepetycji nie wspominam, obecnie mężowie nauczycielek zarabiają mniej , dobrze wiem bo same nauczycielki się chwalą, droga wolna otwarty rynek pracy, jak wam tak źle to zmienicie pracę, ja chętnie pójdę uczyć za wasze glodowe pensje, bo bez znajomości nie mogę znaleźć pracy w szkole
Dodano: 7.04.2019 16:16    Przez: ~jeszcze wiecej
Zabrac im wszystkie przywileje co oni są swiete krowy
Dodano: 7.04.2019 15:51    Przez: ~Kio
Nauczyciele powinni pracować do 67-ego roku życia, tak jak chciało PO z D. Tuskiem.
Dodano: 7.04.2019 16:18    Przez: ~Emeryt
Jak by pojawila sie informacja ze będą przyjecia do szkół na ich miejsce to by szybciutko poszli po rozum do glowy bo za takie pieniadze co teraz maja to w prywatnej firmie pracuje sie 240 godz a nie 72 miesiecznie
Dodano: 7.04.2019 15:49    Przez: ~Dyrektor
Ile dni wolnych od pracy w roku mają biedni nauczyciele? Wakacje, ferie, urlopy i pozostałe okazje? 100 dni, czy trochę więcej? Kto za to płaci? Jakie są efekty pracy nauczycieli, to wszyscy widzą. Im gorzej tym lepiej dla nauczycieli korepetytorów na czarno zarabiających, a opłacanych z naszych podatków.
Dodano: 7.04.2019 17:36    Przez: ~otwórzmy oczy

KOMENTARZE

To niedobrze, e mauczyciele popierają strajk i takie szopki robia. Mogli sobie darowac strajk skoro nie sa konsekwentni. Nic dobrego im nie wroze bo sami siebie nie szanuja. Szkoda, wielka szkoda...
Dodano: 07.04.2019 14:37    Przez: ~Pn
Nauczyciele! Odwagi!
Dodano: 07.04.2019 15:23    Przez: ~Mama
Pozwalać tych nierobow a dyrektorzy placówek powinni rozpisac konkursy na nowych nauczycieli za te pieniadze szybko znajdzie sie nowa kadra
Dodano: 07.04.2019 15:45    Przez: ~Pn
Jak by pojawila sie informacja ze będą przyjecia do szkół na ich miejsce to by szybciutko poszli po rozum do glowy bo za takie pieniadze co teraz maja to w prywatnej firmie pracuje sie 240 godz a nie 72 miesiecznie
Dodano: 07.04.2019 15:49    Przez: ~Dyrektor
TVN POdburza i jątrzy, tylko polska telewizja przekazuje prawdę i ją warto i trzeba oglądać.
Dodano: 07.04.2019 15:49    Przez: ~TVP INFO
Zabrac im wszystkie przywileje co oni są swiete krowy
Dodano: 07.04.2019 15:51    Przez: ~Kio
Pod każdym artykułem odnośnie strajku pn zmienia front 😂
Dodano: 07.04.2019 15:57    Przez: ~Dona
Nauczyciele to nie jest elektorat PIS. Na co więc oni liczą? Muszą poczekac aż lewactwo zacznie rządy. Nie dość na tym to lewactwo rządziło osiem lat nauczycieli olewali poniewaz pinidzy ni ma i nie będzie. Nauczycielom to nie przeszkadzalo, panu broniazowi nie przeszkadzalo to kompletnie. Teraz natomiast prowadząc strajk polityczny są na przegranej pozycji. PIS jako jedyna siła podwyższyła pensum. Poczekajcie przyjdzie PO to wam podniesie.............wiele emerytalny. Apeluje głosujecie na PO.
Dodano: 07.04.2019 16:11    Przez: ~Cbdo
Nauczyciele powinni pracować do 67-ego roku życia, tak jak chciało PO z D. Tuskiem.
Dodano: 07.04.2019 16:18    Przez: ~Emeryt
Gadanie, że Kaczyński dał krowom i świniom, a nie dał nauczycielom to też dramatyczny przejaw politycznej ignorancji. 70% nauczycieli to wyborcy „nowoczesności”, reszta doskonale rozumie, że 1000 zł podwyżki jest abstrakcja, a propozycje PiS i tak wyglądają rewelacyjnie w porównaniu z ośmioma latami rządów PO i PSL. Przesadzać nie chcę, ale w mojej ocenie „krowa i świnia plus” to jeden z głównych argumentów, które pracują na zwycięstwo PiS w wyborach do PE.
Dodano: 07.04.2019 16:32    Przez: ~Stańczyk
Rolnik wytwarza żywność, którą my konsumujemy i ich trzeba wspierać, tak jak dzieci, które są przyszłością Polski.
Dodano: 07.04.2019 16:38    Przez: ~500 plus
Nie dla strajku POstKOmuny nauczycielskiej. Mało kto ich szanował a teraz to już wcale. Tak się kończy ustalanie strajku w gabinecie PO.
Dodano: 07.04.2019 17:03    Przez: ~elo
Jeżeli PiSowski rząd nie da podwyżki nauczycielom, to będziemy zmuszeni do opieki nad dziecmi skierować edukatorów seksualnych z LGBTQ. Ciekawe, czy wtedy powiedzą, że nie ma pieniędzy dla nauczycieli?
Dodano: 07.04.2019 17:05    Przez: ~KOalicja
Łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela to 3 lata, a oni chca jeszcze więcej i wiecej.
Dodano: 07.04.2019 17:20    Przez: ~jakaś kasta?
Nauczyciele powinni się zdecydować czy chcą więcej pieniędzy, czy chcą strajku politycznego z komuchem Broniarzem. Jeśli tego nie rozumieją to niestety ale muszą iść do szkoły.
Dodano: 07.04.2019 17:32    Przez: ~LM
Ile dni wolnych od pracy w roku mają biedni nauczyciele? Wakacje, ferie, urlopy i pozostałe okazje? 100 dni, czy trochę więcej? Kto za to płaci? Jakie są efekty pracy nauczycieli, to wszyscy widzą. Im gorzej tym lepiej dla nauczycieli korepetytorów na czarno zarabiających, a opłacanych z naszych podatków.
Dodano: 07.04.2019 17:36    Przez: ~otwórzmy oczy
ZNP to POstKOmunistyczny zwiazek zawodowy Broniarza. Intencją strajku nie jest troska o edukacje dzieci, a stworzenie nowe szczególnej kasty wybrańców głosujacych za swoimi patronami.
Dodano: 07.04.2019 17:51    Przez: ~POsKOmuniści
Zmienić system wynagradzania i płacić za efekty. Szkoły i nauczycieli generujące półanalfabetów, co bez korepetycji nie mogą osiągnąć następnego poziomu nauczania, kwalifikować jako nieproduktywne. Wynagradzać tylko efektywność. Co nam po ich dyplomach?
Dodano: 07.04.2019 18:07    Przez: ~czy się stoi, czy się leż
Mają tyle wolnego że mogą sobie na szparagach dorobić nieroby.
Dodano: 07.04.2019 19:13    Przez: ~wypad
Tak ta decycja chroni tyłeczki dyrektorów przez zasiedzenie rano się rodzice dowiedzą że nie ma miejsca ... Jaśnie pan prezydent powinien zwolnić piętnaście przedszkolanek i piętnastu dyrektorów dla przykładu
Dodano: 07.04.2019 21:14    Przez: ~Prawda
POstKOmuna POdsycała strajk, a teraz obawy przed gniewem ludu. Zamknijcie te przedszkola, a zobaczycie jak to się dla was skończy.
Dodano: 07.04.2019 21:15    Przez: ~hiPOkryzja POstKOmuny
Komentarze i ich poziom wskazują dokładnie na autorów. Grupka nieuków prawicowych, którzy nazywają się patriotami. Mózgi wyżarte przez chemię i niechęć do pogłębiania wiedzy. Takie typowe polskie cepy.
Dodano: 07.04.2019 21:26    Przez: ~realista
Pn ty jesteś jakiś dziwny raz za nauczycielami za chwilę przeciwko
Dodano: 07.04.2019 22:22    Przez: ~ja
Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się i będzie realna okazja dla realisty, by skonfrontował swoje spostrzeżenia. To "kiedyś" jest bardzo realne.
Dodano: 07.04.2019 22:23    Przez: ~nie mogę się doczekać
Nauczyciele, czym sie róznią Wasze żołądki od naszych? Nasze dzieci teraz dopiero zaczęły poznawać smak masła i zobaczyły pierwszy raz w życiu morze. Nie wiedzieliście o tym?
Dodano: 07.04.2019 23:40    Przez: ~plebs
Biednyś boś głupi rozpieszczony przez PiS plebsie, dlatego twoje dzieci to twoja sprawa i poza tym wiedz, że nie dla psa kiełbasa.
Dodano: 08.04.2019 05:24    Przez: ~Elita
Gdzie wyczytałeś, że strajku nie będzie. Informacja jest, że placówki będą czynne, możliwe że nie 100% załogi strajkuje.
Dodano: 07.04.2019 14:46    Przez: ~i dobrze
Nauczyciele w zdecydowanej większości to sympatycy "totalnej oPOzycji", a więc rząd PiS-u nie powinien się z nimi bawić.
Dodano: 07.04.2019 15:52    Przez: ~Wojtek
kiedyś nauczyciel to był ktoś kto ma autorytet!!!!dał w dupę to jeszcze rodzic poprawił.... dziś jest zupełnie odwrotnie....nawet na początku lat 90-tych pamiętam,że na historii kłóciłem się gdy chciano porównać nacjonalizm do anarchii...jako ruchy skrajne..... całą lekcję się kłóciłem z nim, nie wiedząc że to były członek konińskiej wierchuszki w PZPR (a dziś kupuje gazetę wyborczą).. jaki był efekt tej mej dyskusji.. reszta klasy miała wolny czas...a ja o dziwo dostałem 5-tke...za aktywność na lekcji... nauczyciel to powołanie,a dopiero na samym końcu patrzenie na podwyżki
Dodano: 07.04.2019 18:22    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Uczniowie konińskich szkół średnich będą strajkować przeciwko nauczycielom tam gdzie będą strajki POlityczne-BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 07.04.2019 14:59    Przez: ~uczniak
Najlepiej jak w ramach protestu zaczniecie po sobie sprzątać kiepy.
Dodano: 07.04.2019 15:06    Przez: ~nie lubię śmieci na ulicy
To teraz sobie POpalimy, w końcu lewackie ZNP ogłosiło strajk nauczycieli, a więc będziemy mieli wolne od nauki i POlityki.
Dodano: 07.04.2019 15:47    Przez: ~Uczeń
Dostali wysokie podwyżki ponad 16% i jeszcze mało, 1 tyś zł chcą gdzie najniższa krajowa wynosi 1400, nauczyciele pokażcie pity, nie pojazujcue pasków z wyplatami czy waszych tabel, tylko pity, samochody domy i zagraniczne wakacje z nikad się nie biorą, ale jak masz dużo chcesz jeszcze więcej , w szkołach będzie jeszcze większy lans, nauczycielki chodzące w szpilkach do pracy z dziećmi ha ha
Dodano: 07.04.2019 15:07    Przez: ~kolo
Z pensji nauczyciela nikt nie pozwolilby sobie na dom czy dobry samochod. Mamy tez meżów, zony, rodzicow... nie tylko nasze dochody Ludzie wy naprawde wierzycie w to co mowi tvpis ile to n-l zarabia??? Kolezanka jest kontraktowym i ma 1900 zl , ja mianowany 2300 a dyplomowany 2800-3000. Z tego mozna kupic dom i superauto?
Dodano: 07.04.2019 15:16    Przez: ~Elka
Elka.Nikt w to nie wierzy .Po prostu kilku płatnych trolli próbuje robić wrażenie ,że wszyscy są przeciwko .Tak jest za każdym razem ,gdy coś idzie nie po myśli obecnej władzy a z reżimowych Wiadomości wielu już tylko się śmieje.Prezio bredząc coś o 500 plus dla świń i krów tylko sobie strzelił w kolano bo tak mocno boi się utraty stołka,że traci kontakt z rzeczywistością.
Dodano: 07.04.2019 15:25    Przez: ~Tadeusz
ZNP to komunistyczny związek kierowany przez komunistę Sławomira Broniarza, który nienawidzi PiS-u, a ten strajk jest strajkiem politycznym skierowanym przeciwko prawemu rządowi PiS-u.
Dodano: 07.04.2019 15:56    Przez: ~Wojtek
Pokaż pit, podziel przychód na 12 miesięcy wyjdzie ile masz średnio miesięcznie brutto wyjdzie 5-6 tyś zł, zdziwisz się drogi nauczycielu, twoja stawka za godzinę pracy przekracza 47 zł gdzie ludzie mają 15 zł też po studiach, o dochodach z korepetycji nie wspominam, obecnie mężowie nauczycielek zarabiają mniej , dobrze wiem bo same nauczycielki się chwalą, droga wolna otwarty rynek pracy, jak wam tak źle to zmienicie pracę, ja chętnie pójdę uczyć za wasze glodowe pensje, bo bez znajomości nie mogę znaleźć pracy w szkole
Dodano: 07.04.2019 16:16    Przez: ~jeszcze wiecej
Warto zajrzeć na oficjalną stronę ZNP i poczytać jakie jest nastawienie fanatyków Broniarza nie mających zresztą ze szkołą nic wspólnego. Związki niczego nie podpiszą. Chodzi o zadymę i powrót PO. Szkoda, że tak inteligentna grupa jaką są nauczyciele dali się nabrać dwóm idiotom ze związków, których zresztą utrzymują ze swoich składek.
Dodano: 07.04.2019 18:08    Przez: ~Cyz
Elka ja jestem samotna matka , zarabiam najniższa krajowa nie dostaje 500 , nie strajkuje bo jutro mogę nie mieć pracy. Kto ma gorzej??
Dodano: 07.04.2019 22:36    Przez: ~j
Jakie 16? Już wyliczono, że to 8. To tak jak 27:1 dla p. Szydło i bandy to zwycięstwo. Teraz to samo 1 ich podpisał, 2 niezależne nie i ogłasza sukces. Jak ma być dobrze jak tacy rządzą krajem?!
Dodano: 08.04.2019 01:32    Przez: ~Anka
Sa pieniadze na krowy i tuczniki a nie ma dla nauczycieli ???? Matko, w jakim kraju my zyjemy??? Niedawno smialam sie z memow ze 500 zl na kazdego kota , a teraz plakac mi sie chce, bo to zupelnie realne.
Dodano: 07.04.2019 15:09    Przez: ~Www
Więcej hajsu więcej tylko hajs
Dodano: 07.04.2019 15:10    Przez: ~malo malo
Nauczyciele są bardzo roszczeniowi, żądają tylko pieniędzy.
Dodano: 07.04.2019 16:26    Przez: ~Dorota
Z krowy i tu znika jest pożytek. Ciekawe po co wysyłasz dzieci do szkoły, po co się chodzą uczyć. Przecież dobra zmiana nauczy ich jak stać w kolejce po darmowa kasę rozdawnictwo za darmo na to jest, a na zapłatę za pracę nie ma. To samo robił Jozwa darmowe przejazdy, spotkania na Wielkanoc, boże Narodzenie itd. Czy on czasem nie był z SLD, komunista jeden. A teraz co miasto zadłużone na 140000000 mln. Tak jego rozdawnictwo się skończyło.Na bilbordach przed wyborami: więcej tego, więcej tamtego, a co zostało więcej długów.
Dodano: 07.04.2019 18:13    Przez: ~A.
Nic wam ludziska nie pasuje
Dodano: 07.04.2019 15:10    Przez: ~Zenon
Tysiąc złotych podwyżki, ja też chce tysiąc złotych, czy mój pracodawca mi da ?
Dodano: 07.04.2019 16:28    Przez: ~Nie !
Ten n bo im w glowach tylko jsd. Kto nie pojdzie strajkowac (gornik, lekarz, pielegniarka, nauczyciel, rstpwnik medyczny.... zawsze beda szmaciarza pkuli i wylrwali opon je.
Dodano: 07.04.2019 17:51    Przez: ~Pn
Chcą ludzie to niech strajkują co was to obchodzi
Dodano: 07.04.2019 15:10    Przez: ~Zenon
Dziekujemy
Dodano: 07.04.2019 15:11    Przez: ~Nauczyciele
Nauczycielom płacimy z budżetu państwa, czyli z naszych podatków, oni na siebie nie zarabiają, żadnych dóbr własnymi rękoma nie wytwarzają.
Dodano: 07.04.2019 16:42    Przez: ~Murarz
Oczywiście ,że niech strajkują , rząd powinien dać im podwyżki o te 1000złotych -ale w pierwszej kolejności powinien zlikwidować kartę nauczyciela i wprowadzić normatywny czas pracy zgodny z kodeksem pracy obowiązującym wszystkie grupy zawodowe tj 40 godzin tygodniowo,wtedy nieszczęśni nauczyciele nie musieliby narzekać ,że tyle pracują ,że w domu muszą sprawdzać kartkówki - to wszystko poza lekcjami wykonywali by w szkole i pracowali jak wszyscy , bo jak podnoszono najniższą krajową ,do 1630 netto wszystkim pracującym po 40 godzin tygodniowo to opozycja grzmiała ,że jak to tak wysokie pensje , ale jak nauczyciele chcą po 1000 podwyżki za 18 godzin to wszystko gra .Jestem zniesmaczony pomimo wysokiego autorytetu jakim darzyłem swoich nauczycieli .
Dodano: 07.04.2019 19:17    Przez: ~zniesmaczony
SZACUN
Dodano: 07.04.2019 15:11    Przez: ~dft
Skoro pijaki dostają socjalne na picie, nieroby bez pracy dostają na picie choć pracy jest od cholery, matki na dzieci 500 wiec do pracy się nie opłacić iść To czemu Ci co pracują nie mogą dostać godnych pieniędzy. Każdy kto pracuje ma prawo do strajku a ci co najwięcej badają niech się wezmą za robotę sami a nie oglądają TVP !!!!!!!! A potem komentują ciemnota w tym kraju
Dodano: 07.04.2019 20:45    Przez: ~Pracujący
Pracujący - nic dodac. Swiete slowa.
Dodano: 07.04.2019 21:36    Przez: ~Pn
Liczycie nam te 18 godzin i wakacje i to jedt wasz jeden argument. My naprawde pracujemy jeszcze po odejsciu od tablicy. Teraz juz nie prowadzi sie lekcji w formie wykladu, w domu robimy prezentacje, szukamy w necie filmikow i materialow. Szukamy czegos na godziny wychowawcze. Robimy ankiety, analizy, sprawdziany ... To tak jakby liczyc strazakowi ze pracuje tylko wtedy jak gasi pozar, albo aktorowi jak akurat gra w teatrze przedstawienie. Nie myslcie tak wąskotorowo. Nie badżmy sobie wilkiem
Dodano: 07.04.2019 15:21    Przez: ~Www
Dlaczego żądacie tylko 1.000 zł, zażądajcie od razu 2.000 podwyżki, przecież wy jesteście tacy biedni ?
Dodano: 07.04.2019 16:01    Przez: ~Sklepowa
Cenimy sie, bo wiemy jak wazna prace wykonujemy. Nie ublizajac nikomu, ale mamy troche wiecej obowiazkow niz "sklepowa"
Dodano: 07.04.2019 16:02    Przez: ~Zs
Otrzymaliście duże podwyżki od rządu, nie sciemniajcie że nie dostaliście podwyżek i strajkujecie, tu chodzi o pieniądze tylko, nic więcej się nie liczy, a 1 tyś zł podwyżki zwyczajnie się wam nie należy, pokażcie z pit ile zarabiacie a za swoją pracę już zarabiacie godnie po rządowych podwyzkach, wyliczcie sobie sami ile macie przychodu w pit, nie ściemniać proszę tylko z waszymi tabelami, proste pokaż pit drogi nauczgcuelu
Dodano: 07.04.2019 16:22    Przez: ~sami swoi
Nie każdy nauczyciel angażuje się w swoją pracę. Wiem bo byłem uczniem.
Dodano: 07.04.2019 17:41    Przez: ~Uczyciel
1 z 7
1234567>>