Dzisiaj jest środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19009) SPORT FORUM FIRMY (5412) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 7oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowe formy ewangelizacji w Koninie. Ławeczka spotk ... (1)Konin. W przyszłym roku nowy system zarządzania au ... (3)

Wielkopolskie oddziały ZUS wypłacą ponad 700 tysięcy "trzynastek"

Dodano: 30.04.2019 10:39

Majowe świadczenia, które otrzymają emeryci i renciści, będą wyższe za sprawą jednorazowego świadczenia pieniężnego, czyli tzw. 13. emerytury.

- Cztery wielkopolskie oddziały wypłacą przeszło 700 tysięcy takich świadczeń – poinformowała Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS  w Wielkopolsce. - Wraz z majowym świadczeniem emeryci i renciści otrzymają jednorazowe świadczenie pieniężne. 13. emerytura to 1100 zł brutto, a jej wartość netto najczęściej wyniesie 888 zł. Emerytury przyznane zostaną z urzędu, nie trzeba więc składać wniosku w tej sprawie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci je razem ze świadczeniem przysługującym za maj.

Jednorazowe świadczenie pieniężne otrzymają osoby uprawnione do:

  • emerytury – w tym emerytury pomostowej, okresowej emerytury kapitałowej i emerytury częściowej,
  • renty z tytułu niezdolności do pracy – w tym renty dla inwalidów wojennych i wojskowych oraz rent wypadkowych,
  • renty szkoleniowej,
  • renty socjalnej,
  • renty rodzinnej,
  • rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego,
  • świadczenia pieniężnego przysługującego cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych,
  • nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
  • świadczenia i zasiłku przedemerytalnego.

Trzynastą emeryturę otrzymają osoby, które mają ustalone prawo do wymienionych świadczeń na dzień 30 kwietnia 2019 r. i nie było ono zawieszone np. z uwagi na osiąganie przychodów przekraczających obowiązujące progi zarobkowe.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZUS Poznań,   emerytura,   trzynasta emerytura,   świadczenia,   Marlena Nowicka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak sie kupuje wyborcow...
Dodano: 30.04.2019 12:40    Przez: ~Pn
Emeryci i renciści to mądrzy ludzie. Wezmą trzynastkę, a i tak na was PiSiory nie zagłosują :)
Dodano: 30.04.2019 11:06    Przez: ~jarkacz
Polak - co ty pier...???? Dla jakich dzieci? Polowie polskich dzieci pis dal 500 zl a drugiej nie. Nie zaslanaj sie dziecm! A teraz probuje kupic druga polowe aby tylko na nich zaglosowala!' Obluda i zwykla kalkulacja a nie polskie dzieci ich intetesuja. Marzy im sie druga kadencja przy Korycie Plus. A nie zadne dobro dziecka. Wlasnie pozew składają rodzice, ze ten nierzad podczas strajku nie zapewnił 2 milionom polskich dzieci (przez prawie 3 tygodnie strajku) ksztalceni, czyli realizacji podstawy programowej, co jest kego zakichanym obowiazkiem...
Dodano: 30.04.2019 12:51    Przez: ~Pn
jak już wiesz jest to na dziś świadczenie jednorazowe jak uchwalili co nie można było na stałe w razie czego odwołać, to jest kolejna zagrywka PIS .Ciemny lód to kupi.(Niestety- że na to ludzie pozwalacie).
Dodano: 30.04.2019 11:21    Przez: ~xxx
jestem apolityczny sympatyzowałem z PIS ale wydaje mi się ze nie wszystko idzie w nie dobrym kierunku czy wy tego nie widzicie (przykład, gdzie są -choć jedna spełniona obietnica Morawieckiego z kongresu PIS w Koninie) proszę niech ktoś min odpowie)o PO nie wspomnę bo jest jeszcze gorzej.
Dodano: 30.04.2019 12:22    Przez: ~xxx

KOMENTARZE

Emeryci i renciści to mądrzy ludzie. Wezmą trzynastkę, a i tak na was PiSiory nie zagłosują :)
Dodano: 30.04.2019 11:06    Przez: ~jarkacz
jak już wiesz jest to na dziś świadczenie jednorazowe jak uchwalili co nie można było na stałe w razie czego odwołać, to jest kolejna zagrywka PIS .Ciemny lód to kupi.(Niestety- że na to ludzie pozwalacie).
Dodano: 30.04.2019 11:21    Przez: ~xxx
Jarkacz.... AMEN 😁👍
Dodano: 30.04.2019 12:41    Przez: ~Pn
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dot. inflacji w Polsce. Ta w kwietniu wzrosła do 2,2 proc. w ujęciu rocznym (1,7 proc. w marcu).W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,1 proc. w kwietniu - wynika z szybkiego szacunku GUS.Mocno wzrosły ceny paliw do prywatnych środków transportu - o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. Więcej płaciliśmy też za żywność i napoje bezalkoholowe - tu odnotowano wzrost o 3,3 proc.
Dodano: 30.04.2019 12:55    Przez: ~Pn
Brawo to mi się podoba tak trzymac brawo
Dodano: 01.05.2019 08:36    Przez: ~Pn
tak to robi się propagandę sukcesu przed wyborami . Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?.Należy najpierw spłacić długi ,później dokonać inwestycji , dalej to rozdawać nie ze swoich pieniędzy ,tu wszystko robi się odwrotnie zobaczymy jaki efekt będzie końcowy za 1 rok może dwa lata. Proszę zwrócić jaki to elektorat wyborczy Około 10 mil (np. w porównaniu do nauczycieli -proszę zauważyć jak ich potraktowali- to tylko około700tys wyborców ) tu tylko ratuje wybór Konfederacji.PZPR już był , PO już było, PIS już odchodzi ,dajmy szanse innym. Proszę nie wybierać tylko PO i PIS i lewaków, resztę strawię.
Dodano: 30.04.2019 11:17    Przez: ~xxx
Własne zaczęła się nagonka w wiadomościach na nas. Oby to było dobrym prognostykiem przed wyborami. Mądry komentarz
Dodano: 30.04.2019 11:40    Przez: ~Skonfundowany
Konfederaci napiszcie cos o Was
Dodano: 30.04.2019 11:55    Przez: ~xxx
do xxx, Konfederaci to Kaja Godek, Korwin, Braun i...cała reszta tego cyrku :( Wystarczy...?!
Dodano: 30.04.2019 12:01    Przez: ~cyrkowcy/narodowcy
Konfederaci to ruskie.
Dodano: 30.04.2019 12:06    Przez: ~To nasi wrogowie
innych?ale nie ma Patriotów, bo tacy do koryta nie dopchają się, zostają tylko gejowie z parti wiosna sponsorowani przez niemcy, i cwaniacy co fundacje założyli i teraz wyczuli moment przejścia na płatne stanowiska
Dodano: 30.04.2019 12:36    Przez: ~go
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dot. inflacji w Polsce. Ta w kwietniu wzrosła do 2,2 proc. w ujęciu rocznym (1,7 proc. w marcu).W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,1 proc. w kwietniu - wynika z szybkiego szacunku GUS.Mocno wzrosły ceny paliw do prywatnych środków transportu - o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. Więcej płaciliśmy też za żywność i napoje bezalkoholowe - tu odnotowano wzrost o 3,3 proc.
Dodano: 30.04.2019 12:55    Przez: ~Pn
Po-Pisy sczekaja konfederacja jedzie dalej.
Dodano: 30.04.2019 16:51    Przez: ~Popieram ich
Ponoć w tv już mówią o Konfederacji, widocznie somdarze rządowe wystraszyły złodziei i media wszystkich ścieków łączą się. Na pierwszy ogień idzie ponoć ruska agentura, a ja się spytam, skoro PIS walczy z ruską agenturą, to czemu nie domaga się od Putina zwrotu obiecanego w traktacie ryskim odszkodowania? Przeciez Stany bardzo by się ucieszyły? Więc o co chodzi? Chodzi o to, że w PIS są na samym szczycie agenci rosyjscy i jakby to wyszło na jaw, to byłby koniec PIS więc PIS że Stanami wolą nie tykać gówna. Taka prawda. Dlaczego Macierewicz nie ujawnił agentów UB i SB zgodnie z uchwałą wniesioną przez rzekomego ruskiego agenta Korwina?? Co robił Macierewicz w nocy z 11 na 12 kwietnia 2010?? Dlaczego jego komisja, która miała dociec prawdy o Smoleńsku ograniczała się do opowiadania coraz to nowych bajek niczym nie popartych, sprzecznych ze sobą?
Dodano: 01.05.2019 12:11    Przez: ~Konfederacja
@xxx Ideą Konfederacji jest zrobienie małego kroku ku normalności. W Konfederacji są ludzie o różnych poglądach nawet na ustrój państwa, podatki itp. ale łączą ich takie fundamenty jak: ZERO tolerancji dla zboczeńców i pedofilów z LGBT, suwerenność państwa Polskiego również wobec USA i UE, precz z Unią europejską i kilka innych. Po wyborach parlamentarnych Konfederacja dzieli się na dwa kluby poselskie które w dalszej perspektywie mają zastąpić POPIS, zmienić ustrój i uratować Polskę przed zagładą w 2045 roku kiedy będzie więcej emerytów niż "ludzi pracy" a chleb będzie kosztował 200 złotych i ludzie zapomną o 500 plus i innych komunistycznych kiełbasach wyborczych.
Dodano: 01.05.2019 12:33    Przez: ~Konfederacja
Gdyby nie rząd PiS-u emeryci i renciści nie otrzymaliby ani złotówki, a więc warto popierać PiS.
Dodano: 30.04.2019 12:01    Przez: ~Symp. PiS
właśnie ktoś jak ma inne zdanie to znaczy że jest przeciwny PIS to jest zwykła obłuda -boicie się innych mądrych ludzi (Przykład wzięliście się za inteligencje -nauczycieli daleko wam do nich) Niestety prawda ma jedna zasadnicza wadę wypływa po czasie, szkoda że po czasie bo to czas stracony dla nas wszystkich. Proszę o szacunek dla ludzi którzy mają na to wszystko inny pogląd i rozwiązanie ale to nie uprawnia żeby ich dyskryminować Zdziwię zacnych Koniaków jest w Konnie jeszcze wielu mądrych ludzi co mnie raduje. ktoś powie a gdzie oni są otóż odpowiem nie zajmują się polityka czy p***rołami bo no ktoś przecież musi pracować -po prostu pracują , reszt na tym żeruje SYP PIS zobacz jak ludzie pokazują ci łapką
Dodano: 30.04.2019 12:17    Przez: ~xxx
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dot. inflacji w Polsce. Ta w kwietniu wzrosła do 2,2 proc. w ujęciu rocznym (1,7 proc. w marcu).W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,1 proc. w kwietniu - wynika z szybkiego szacunku GUS.Mocno wzrosły ceny paliw do prywatnych środków transportu - o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. Więcej płaciliśmy też za żywność i napoje bezalkoholowe - tu odnotowano wzrost o 3,3 proc.
Dodano: 30.04.2019 12:56    Przez: ~Pn
Żaden rząd nigdy nie troszczył się tak o społeczeństwo, jak rząd PiS-u, a więc doceńmy to co robi PiS.
Dodano: 30.04.2019 12:08    Przez: ~Symp. PiS
Zaden rzad tyle nie rozdal
Dodano: 30.04.2019 12:25    Przez: ~pis anty
Żałujesz pieniędzy dla dzieci i emerytów ? Pewnie też przeszkadzają ci dopłaty dla rolników ?
Dodano: 30.04.2019 12:43    Przez: ~Polak
Pis anty.... z nieswoich pieniędzy. Tak sie kupuje glosy. Slepy to widzi.
Dodano: 30.04.2019 12:45    Przez: ~Pn
Polak - co ty pier...???? Dla jakich dzieci? Polowie polskich dzieci pis dal 500 zl a drugiej nie. Nie zaslanaj sie dziecm! A teraz probuje kupic druga polowe aby tylko na nich zaglosowala!' Obluda i zwykla kalkulacja a nie polskie dzieci ich intetesuja. Marzy im sie druga kadencja przy Korycie Plus. A nie zadne dobro dziecka. Wlasnie pozew składają rodzice, ze ten nierzad podczas strajku nie zapewnił 2 milionom polskich dzieci (przez prawie 3 tygodnie strajku) ksztalceni, czyli realizacji podstawy programowej, co jest kego zakichanym obowiazkiem...
Dodano: 30.04.2019 12:51    Przez: ~Pn
@Symp. PiS - ladna mi troska PiSu..... "Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dot. inflacji w Polsce. Ta w kwietniu wzrosła do 2,2 proc. w ujęciu rocznym (1,7 proc. w marcu).W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,1 proc. w kwietniu - wynika z szybkiego szacunku GUS.Mocno wzrosły ceny paliw do prywatnych środków transportu - o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. Więcej płaciliśmy też za żywność i napoje bezalkoholowe - tu odnotowano wzrost o 3,3 proc."
Dodano: 30.04.2019 12:56    Przez: ~Pn
Totalna oPOzycja zawsze i wszędzie będzie atakować prawy rząd PiS-u, dlatego, że PiS troszczy się o nasz Kraj, a oPOzycja działa na niekorzyść Polski.
Dodano: 30.04.2019 12:11    Przez: ~Symp. PiS
jestem apolityczny sympatyzowałem z PIS ale wydaje mi się ze nie wszystko idzie w nie dobrym kierunku czy wy tego nie widzicie (przykład, gdzie są -choć jedna spełniona obietnica Morawieckiego z kongresu PIS w Koninie) proszę niech ktoś min odpowie)o PO nie wspomnę bo jest jeszcze gorzej.
Dodano: 30.04.2019 12:22    Przez: ~xxx
@xxx - odkrywka oscidlowo? 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 30.04.2019 12:52    Przez: ~Pn
xxx i Pn to już koledzy.
Dodano: 30.04.2019 13:51    Przez: ~Lewica
Za rządów PO-PSL, ani dzieci nie otrzymały wsparcia finansowego, ani emeryci i renciści, za rządu PiS-u są pieniądze, nawet rolnicy dostaną dopłaty do świń i krów. Rząd PiS-u potrafi dobrze rządzić i wprowadzać Dobre Zmiany, tylko żeby totalna oPOzycja nie przeszkadzała i nie donosiła na Polskę do Brukseli.
Dodano: 30.04.2019 12:31    Przez: ~Symp. PiS
Polak - co ty pier...???? Dla jakich dzieci? Polowie polskich dzieci pis dal 500 zl a drugiej nie. Nie zaslanaj sie dziecm! A teraz probuje kupic druga polowe aby tylko na nich zaglosowala!' Obluda i zwykla kalkulacja a nie polskie dzieci ich intetesuja. Marzy im sie druga kadencja przy Korycie Plus. A nie zadne dobro dziecka. Wlasnie pozew składają rodzice, ze ten nierzad podczas strajku nie zapewnił 2 milionom polskich dzieci (przez prawie 3 tygodnie strajku) ksztalceni, czyli realizacji podstawy programowej, co jest kego zakichanym obowiazkiem...
Dodano: 30.04.2019 12:52    Przez: ~Pn
@Symp. PiS - oto ta twoja "dobra zmiana": Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dot. inflacji w Polsce. Ta w kwietniu wzrosła do 2,2 proc. w ujęciu rocznym (1,7 proc. w marcu).W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,1 proc. w kwietniu - wynika z szybkiego szacunku GUS.Mocno wzrosły ceny paliw do prywatnych środków transportu - o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. Więcej płaciliśmy też za żywność i napoje bezalkoholowe - tu odnotowano wzrost o 3,3 proc.
Dodano: 30.04.2019 12:57    Przez: ~Pn
Tymczasem... Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dot. inflacji w Polsce. Ta w kwietniu wzrosła do 2,2 proc. w ujęciu rocznym (1,7 proc. w marcu).W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,1 proc. w kwietniu - wynika z szybkiego szacunku GUS.Mocno wzrosły ceny paliw do prywatnych środków transportu - o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. Więcej płaciliśmy też za żywność i napoje bezalkoholowe - tu odnotowano wzrost o 3,3 proc.
Dodano: 30.04.2019 12:40    Przez: ~Pn
Pn, wypuścili cię na 1-go Maja z Gniezna ?
Dodano: 30.04.2019 12:44    Przez: ~Przepustka
Prawda boli pissuarze...?? 👍😁👍
Dodano: 30.04.2019 12:53    Przez: ~Pn
Tak sie kupuje wyborcow...
Dodano: 30.04.2019 12:40    Przez: ~Pn
POsłuchajcie zwolennicy totalnej oPOzycji co na konwencjach PO-KO obiecuje Grzegorz Schetyna, kiedy dojdą do władzy. Ten to dopiero jest POpulista !
Dodano: 30.04.2019 13:54    Przez: ~Wojtek
Wojtek płatny ruski trollu zmieniający szybciej nicki niż onuce a może poinformujesz ludzi ,że miastu Turek grozi zamknięcie szpitala a poseł Bartosik z PiS,który ma czelność kandydować do Europarlamentu obiecuje budowę linii kolejowej z Turku do Konina .Pewnie w budynku po szpitalu obieca dworzec.Taka jest prawda i nawet twoje pisanie na rozkaz konusa nie pomoże.Idę głosować przeciwko PiSowskim szkodnikom .Wszystko jedno kogo poprę byle nie PiS.Takich jak ja jest więcej.
Dodano: 30.04.2019 14:53    Przez: ~PiS to dno
Żal wam zupę ściska że wasze Platfusie dużo obiecywać potrafili ale z realizacją to już duży problem nieli.Wasze białe kołnierzyki Z kolorowej egzotycznej koalicji to się nadają do tarcia chrzanu a pewnie i to by spieprzyli zresztą szkoda słów na ich temat.
Dodano: 30.04.2019 20:41    Przez: ~Krzysiuu
@Symp. PiS - oto ta twoja "dobra zmiana": Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dot. inflacji w Polsce. Ta w kwietniu wzrosła do 2,2 proc. w ujęciu rocznym (1,7 proc. w marcu).W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,1 proc. w kwietniu - wynika z szybkiego szacunku GUS.Mocno wzrosły ceny paliw do prywatnych środków transportu - o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. Więcej płaciliśmy też za żywność i napoje bezalkoholowe - tu odnotowano wzrost o 3,3 proc.
Dodano: 30.04.2019 22:06    Przez: ~Pn