Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18988) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy piłkarki Medyka Konin powołane do reprezentac ... (0)Zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II Woj ... (1)

Konin. Sporo nowości na 40. Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca

Dodano: 7.05.2019 11:54
Źródło: LM.pl

To będzie już 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Jubileuszowa edycja obfitować będzie w nowości. Poza nową lokalizacją gali będzie też zmiana miejsca eliminacji wokalistów oraz nowa orkiestra.

W 1979 roku w Koninie odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Od tego czasu na festiwalowych deskach, artystyczne umiejętności zaprezentowało około 140 tysięcy osób w wieku od 5 do 16 lat. Towarzyszyły im tysiące instruktorów, opiekunów, choreografów, autorów tekstów, kompozytorów i muzyków. Tegoroczna edycja ( 5-9 czerwca) będzie niezwykła, bo na uczestników czeka sporo nowości.

Przede wszystkim, w związku z przebudową domu kultury „Oskard”, młodzi wokaliści będą występować w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Morzysławiu. Zespoły taneczne, bez zmian, zaprezentują się na deskach Konińskiego Domu Kultury. Zmieni się też orkiestra, która będzie towarzyszyć dzieciom śpiewającym. Tym razem muzycy zagrają pod dyrekcją Pawła Zielaka. No i najważniejsze, koncert galowy (8 czerwca) odbędzie się nie w amfiteatrze, a na pl. Wolności. To tam stanie duża scena i widownia. I na koniński rynek przyjdzie kolorowy korowód uczestników festiwalu, który wyruszy sprzed KDK.

Bilety na 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie w cenie 30 zł, do nabycia od 15 maja w kasie KDK.

  • Konin. Sporo nowości na 40. Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakie bilety dla kogo i dlaczego za to że nie ma warunków technicznych na amfiteatrze do czego doprowadziły rządy PO i SLD -do ruiny A dziś mówi się o atrakcjach - płatne bilety impreza robi się komercyjna i to kosztem dzieci Pl . Wolności jest miasta i każdy winien korzystać z niego bez płatnie (Jeszcze takiej polki na pl Wolności nie grali -wstyd i hańba) Pan Prezydent Korytkowski wiedział już dawno o problemach amfiteatru jako przewodniczący komisji infrastruktury i finansów i nic nie zrobił przez 8 lat od kiedy był znany problem z amfiteatrem a teraz stosuje środki zastępcze jak on się nie wstydzi ta ekipa nie ma pomysłu na to Miasta ..Wcale się nie zdziwię jak festiwal przeniosą do innego miasta w nagrodę dla tych co to uszanują i będą mieć odpowiednie warunki -wstyd na cala Polskę. Jakie nowości poza zmianą miejsc występów? dlaczego norma stało się nie autoryzowanie artykułów?.LM schodzi na psy.
Dodano: 7.05.2019 12:50    Przez: ~xxx
Chyba oszaleli z tymi biletami!!! Raz ze 4os rodzina musiałaby zapłacić 120 zł a w zmian beda siedzieć na krzesłach i oglądać plecy rzędu przed. Podejrzewam że sprzedaż tych biletów to jedna wielka ściema jak rok temu, wszystkie bilety były rozdysponowania przez radnych, pracowników KDKU i organizmów. Nie było szans na kupienie!!!! Na tym placu może się zmieszcza dzieci które występują i prezydent bo dla reszty miejsca juz nie starczy! !!!
Dodano: 7.05.2019 14:32    Przez: ~Paty
Wstyd cokolwiek organizować na tym amfiteatrze...
Dodano: 7.05.2019 12:12    Przez: ~T
aaa miał być wyremontowany amfiteatr chyba była taka obietnica wyborcza czy mi się POmyliło SPRAWDZAM
Dodano: 7.05.2019 14:37    Przez: ~ela
Niech zorganizują na rondzie Kolska-Warszawska-Europejska. Piękne będzie za 56 milionów bo były tam korki 40 minutowe codziennie. Bogate miasta a nie ma na amfiteatr?
Dodano: 7.05.2019 12:35    Przez: ~kasa jest

KOMENTARZE

Wstyd cokolwiek organizować na tym amfiteatrze...
Dodano: 07.05.2019 12:12    Przez: ~T
Niech zorganizują na rondzie Kolska-Warszawska-Europejska. Piękne będzie za 56 milionów bo były tam korki 40 minutowe codziennie. Bogate miasta a nie ma na amfiteatr?
Dodano: 07.05.2019 12:35    Przez: ~kasa jest
Podziękujcie za ten wstyd układowi SLD i PO które przez tyle lat rządzi tym miastem i nie łapało się chętnie za remont Amfiteatru, Stadionu czy ratowania zabytków historycznych naszego miasta okradli nas z tego potomstwa do takiego stopnia ze Konin stał się taki bidny i nijaki
Dodano: 07.05.2019 21:45    Przez: ~MZ
A dzieci tak ładnie śpiewały :"TO NASZ FESTIVAL!!, TO NASZ FESTIWAL!!!I teraz nam go zabiorą niestety...
Dodano: 08.05.2019 13:28    Przez: ~Prezes spółdzielni V osiedle
Jakie bilety dla kogo i dlaczego za to że nie ma warunków technicznych na amfiteatrze do czego doprowadziły rządy PO i SLD -do ruiny A dziś mówi się o atrakcjach - płatne bilety impreza robi się komercyjna i to kosztem dzieci Pl . Wolności jest miasta i każdy winien korzystać z niego bez płatnie (Jeszcze takiej polki na pl Wolności nie grali -wstyd i hańba) Pan Prezydent Korytkowski wiedział już dawno o problemach amfiteatru jako przewodniczący komisji infrastruktury i finansów i nic nie zrobił przez 8 lat od kiedy był znany problem z amfiteatrem a teraz stosuje środki zastępcze jak on się nie wstydzi ta ekipa nie ma pomysłu na to Miasta ..Wcale się nie zdziwię jak festiwal przeniosą do innego miasta w nagrodę dla tych co to uszanują i będą mieć odpowiednie warunki -wstyd na cala Polskę. Jakie nowości poza zmianą miejsc występów? dlaczego norma stało się nie autoryzowanie artykułów?.LM schodzi na psy.
Dodano: 07.05.2019 12:50    Przez: ~xxx
cenzura miejska zaraz skasuje Twój jakze trafny post. Poziom cenzury na tym pseudo portaliku osiagnał juz apogeum. Nik nikogo nei obraza osobiscie ale wystarczy napisac cos krytycznego na PO i juz POsty znikaja!!! ale ludzie to widza.. to poczatek konca tego portaliku
Dodano: 07.05.2019 13:40    Przez: ~2323
spokojnie ja mam cierpliwość zastosuje metodę Ctrl C i dalej CTRL V i będzie git ( jak nie tak ,no to tak) do skutku.Pozdrawiam 2323 i wszystkich wytrwałych.
Dodano: 07.05.2019 13:54    Przez: ~xxx
Niech zorganizują na przeprawie to najsłynniejsze miejsce w Koninie ostatnimi miesiącami atrakcja po c**ju .
Dodano: 07.05.2019 13:51    Przez: ~Łukasz
po c**ju fest można by rzec
Dodano: 08.05.2019 13:05    Przez: ~lolo
Chyba oszaleli z tymi biletami!!! Raz ze 4os rodzina musiałaby zapłacić 120 zł a w zmian beda siedzieć na krzesłach i oglądać plecy rzędu przed. Podejrzewam że sprzedaż tych biletów to jedna wielka ściema jak rok temu, wszystkie bilety były rozdysponowania przez radnych, pracowników KDKU i organizmów. Nie było szans na kupienie!!!! Na tym placu może się zmieszcza dzieci które występują i prezydent bo dla reszty miejsca juz nie starczy! !!!
Dodano: 07.05.2019 14:32    Przez: ~Paty
ja to się zastanawiam-? czy za darmo idąc nie narażam swojej rodziny na wypadek {katastrofę Budowlaną }?
Dodano: 07.05.2019 14:45    Przez: ~rodzina
aaa miał być wyremontowany amfiteatr chyba była taka obietnica wyborcza czy mi się POmyliło SPRAWDZAM
Dodano: 07.05.2019 14:37    Przez: ~ela
dokładnie, tak właśnie wyglądało i wygląda nadal dotrzymywanie obietnic wyborczych przez tą partę
Dodano: 07.05.2019 17:34    Przez: ~taka prawda
Jedną z obietnic Pana Prezydenta była modernizacja amfiteatru. To są kpiny.
Dodano: 07.05.2019 17:31    Przez: ~PO amfiteatrze
"sprawdzam" czego to nie obiecał
Dodano: 07.05.2019 18:16    Przez: ~ola
Żenada żenada co piszą wielka zmiana wszystko się sypie tak jak Konin. Może lepiej zrobić koncert głowy w Kazimierzu Biskupim
Dodano: 07.05.2019 17:31    Przez: ~Mieszkaniec
dokładnie, nie wielka zmiana, a wielki przekręt
Dodano: 07.05.2019 17:37    Przez: ~mieszkaniec5
Do Wrześni rozkwitajacej przeniescie
Dodano: 07.05.2019 18:39    Przez: ~Zenon
Nie nowości, a jedna wilka lipa i brak słów na dewastacje i doprowadzenie amfiteatru do ruiny.
Dodano: 07.05.2019 17:51    Przez: ~i tyle na temat
Lepiej jakby koncert zrobili na stadionie,mamy się czym pochwalić, wystarczy duża scena
Dodano: 07.05.2019 22:36    Przez: ~maniek
Koncert to jest codziennie w miasteczku
Dodano: 08.05.2019 07:03    Przez: ~Ala
Czy Was pogięło z tymi czystkami w komentarzach? Już wypowiadać się nie można? Chory ten portalik!
Dodano: 08.05.2019 08:24    Przez: ~wiem
1 z 2
12>>