Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19498) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

Dodano: 14.05.2019 12:54

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie, gospodarze licheńskiego sanktuarium. 

Dzisiaj od rana, pomnik przedstawiający papieża i klęczącego przed nim ks. Eugeniusza Makulskiego, budowniczego licheńskiej świątyni, został zasłonięty. To prawdopodobnie odpowiedź na film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii wśród duchowieństwa. W filmie znalazł się wątek licheński. Przytoczony jest tam list mężczyzny molestowanego przed laty przez byłego kustosza licheńskiego sanktuarium. Pojawiają się także głosy, że pomnik został pomalowany sprayem. Stąd być może pozostawiony przed pomnikiem sprzęt czyszczący. 

- W związku z pytaniami dotyczącymi pomnika znajdującego się na terenie sanktuarium, pragniemy poinformować, że decyzja o jego dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości. Do tego czasu pozostanie on zasłonięty – poinformował na stronie internetowej ksiądz Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik prasowy prowincji polskiej Zgromadzenia Księży Marianów.

Tego samego dnia przed zasłoniętym pomnikiem, Robert Biedroń, lider Wiosny, poruszył temat rozliczeń z pedofilią i zaprezentował tzw. listę hańby. 

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej
Slajd 1/13

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 1 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 2 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 3 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 4 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 5 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 6 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 7 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 8 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 9 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 10 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 11 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

Licheński pomnik zasłonięty. Księża marianie zadecydują co dalej

slajd 12 z 13

Pomnik przed bazyliką w Licheniu, od rana szczelnie zasłonięty. Decyzja o dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości - deklarują księża marianie.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeszcze niech rozliczy się z ziemi którą przeją od jednej z rodzin. Na ten temat też powstaje film. To dopiero będzie zadyma.
Dodano: 14.05.2019 13:20    Przez: ~Dzieci
Ustawił całą swoją rodzinkę. To był interes rodzinny.
Dodano: 14.05.2019 13:44    Przez: ~Koninianka
co on na to? jak on patrzy w oczy współksiężom? To jest straszne, przekreslił zasługi swojego życia.
Dodano: 14.05.2019 13:19    Przez: ~koninianka
Słyszałam kiedyś tą historię wykorzystał matkę z 3 małych dzieci.
Dodano: 14.05.2019 13:32    Przez: ~ola
A co tam robi Jeżakowa i Biedroń??!! Taka poważna sprawa, a oni sobie cyrk polityczny urządzają. Nic tylko lans, lans, lans!!! Biedroń od 20 lat jest w polityce i nic z tym nie zrobił, a teraz drze jape! Nawet u siebie w Słupsku miał problem z urzędnikiem pedofilem.
Dodano: 14.05.2019 14:51    Przez: ~i po wiośnie!

KOMENTARZE

Ciekawe co na to inny wielki polak Wałęsa.
Dodano: 14.05.2019 15:07    Przez: ~Jan
Wałęsa miał dwóch spowiedników ks. Cybulę i ks. Jankowskiego, a oni jakiej byli orientacji seksualnej ?
Dodano: 14.05.2019 16:06    Przez: ~Nobel
Ciekawe kogo za spowiednika ma kaczafi - miby facet bez baby, konta, prawa jazdy...
Dodano: 14.05.2019 20:09    Przez: ~Pn
Nie mogę zrozumieć jednego. Księża nie podlegają normalnemu kodeksowi prawa? Jest wina to więzienie. Chociaż chłopaki sobie po urzywaja na takim księdzu.
Dodano: 14.05.2019 15:15    Przez: ~Onn
Zwolnieni z podatków uciekinierzy podatkowi - korzystają z przywilejów państwowych , a od popełnionych przestępstw uciekają i się chronią żadnej konsekwencji !!! . Mówią o uczciwości więc i niech pokażą uczciwość , tym bardziej udowodniony czyn gdzie są ofiary .Gdzie jest konsekwencja???? Co tutaj mówić o morałach ze strony kurii skierowanych do społeczeństwa gdzie osobą która naucza jest PEDOFILEM . Takich przypadków mamy wiele , również w środowisku np. akademickim ....Żadnych przywilejów !!! To też człowiek jak każdy z nas a nawet gorszy , bo zajmuje wysokie stanowisko w kurii i takie czyny świadomie popełnia!!!
Dodano: 14.05.2019 15:19    Przez: asdar6
Jan Paweł powinien zostać wyciąć jedynie makulskiego
Dodano: 14.05.2019 15:37    Przez: ~No
Zlikwidowac caly pomnik. Oba maja za uszami w chronieniu pedzi.
Dodano: 14.05.2019 20:12    Przez: ~Pn
...ciekawe co powiesz, jak ktoś w końcu ujawni prawdę o mezaliansie {..aż się z-dziwisz } obu prawie świętych inaczej ?
Dodano: 15.05.2019 12:47    Przez: ~..prawda nie do końca znana
Biedroń chciał uścisnąć dłoń ks. Makulskiego, bo reprezentują podobne upodobania, a tu pomnik tak zacnego kapłana zasłonięty ? No nie !
Dodano: 14.05.2019 15:40    Przez: ~Wiosna od "tylca"
A moze papci? Tez niezle kryl pedofilow w kokortkach.
Dodano: 14.05.2019 20:13    Przez: ~Pn
Obraz powinien wrócić do kościoła św.Doroty, a ten wielki KICZ "bazylikę" zrównać z ziemią. Kiedyś z przyjemnością jechało się do Lichenia i Grąblina. A teraz ??????
Dodano: 14.05.2019 15:43    Przez: ~jagoda
Teraz suweren sie modliprzy pomniku ojca pedofila i tego, ktory go kryl.
Dodano: 14.05.2019 20:14    Przez: ~Pn
Teren Sanktuarium w Licheniu to nie miejsce do promocji Biedronia i jego kompanów!Precz z pedofilią w każdej grupie społecznej!To wszystko co się teraz dzieje jest wielką nagonką na Kościół katolicki!
Dodano: 14.05.2019 15:55    Przez: ~Teresa
Słyszałem w mediach, że 40 % pedofili wywodzi się ze środowiska homoseksualistów, co na to R. Biedroń ?
Dodano: 14.05.2019 16:15    Przez: ~Słuchacz
Mało tego .Nasza jedyna prawdziwa telewizja czyli TVP to podała,że większość pedofilii to murarze .
Dodano: 14.05.2019 16:25    Przez: ~Symp.PiS
A jednak POdsłuc**jesz jedynej polskiej stacji telewizyjnej jaką jest TVP, bo przecież dla ciebie sympatyka PO autorytetem jest głównie TVN. Zacznij POdpisywać się swoim nickiem.
Dodano: 14.05.2019 17:02    Przez: ~Widz TVP
...tereska - mylisz pojęcia, jak dziecko po katechezie ! - p. Biedroń to wzór odważnego człowieka, który próbuje zapalić światło w naszym kołtuńskim, zacofanym narodzie ! oby Mu się udało - dla dobra przyszłych cywilizowanych pokoleń !!
Dodano: 15.05.2019 12:55    Przez: ~..dekalog w praktyce
R. Biedroń i Ewa Jerzak, co ich łączy ?
Dodano: 14.05.2019 17:05    Przez: ~Pytam
To co podpisującego się ''Kobrzycki" z rozumem czyli nic.
Dodano: 14.05.2019 17:19    Przez: ~Odpowiadam
za-pewniam Cie ze na pewno nie lozko a jedynie milosc platoniczna i chec dostania dobrego miejsca na liscie do sejmu.
Dodano: 14.05.2019 18:15    Przez: ~Anty PiS
nawet nie interes. jeżakowa to stara cwaniura.
Dodano: 14.05.2019 18:17    Przez: ~brzyżno
Rwie się do koryta ?
Dodano: 14.05.2019 18:44    Przez: ~Kasa kusi
Jak to dobrze, że nie jestem sąsiadką Jeżakowej
Dodano: 14.05.2019 18:46    Przez: ~Patrycja
Moze to co makysia i dzona drugiego??
Dodano: 14.05.2019 19:56    Przez: ~Pn
...łączy ich poprawność myślenia, wiedza i normalność europejczyka - lecz dla pytającego, to zapewne trudność nie do ogarnięcia - za wysokie progi ? ...sorry.
Dodano: 15.05.2019 13:02    Przez: ~..zabiorać palnik spawaczow
czy tez zaslonicie plebanie , gdzie rozpustni ksiezulkowie trzymaja swoje naloznice ku nocnej wygodzie?, pytacie sie gdzie, a wszedzie , mowie tu o Kopninie i jego polnocnych parafiach a o kogo chodzi to wszyscy wiedza, i tacy rozpustnicy i wydrwigrosze ucza nasze dzieci slowa Bozego, nie ma bardziej zaklamanych niz ta czarna sekta....
Dodano: 14.05.2019 17:31    Przez: ~z Goslawic
Po diabła tam dzieci prowadzasz ?, po co dajesz na tacę?. .
Dodano: 14.05.2019 18:53    Przez: ~...
Ja już nic nie rozumię homoseksualista Biedroń potępia ks.homoseksualistę ten świat stanął na głowie .
Dodano: 14.05.2019 17:46    Przez: ~hetero
Biedroń nie potępia go za pedofilię, tylko za to, że był księdzem.... on nienawidzi księży
Dodano: 14.05.2019 18:51    Przez: ~Kalkstein
Najpierw ortografii się naucz to rozumiesz
Dodano: 14.05.2019 18:54    Przez: ~....
Biedroń lubi inaczej kochających.
Dodano: 14.05.2019 19:08    Przez: ~Tęcza
Widac, zes ciemny kud sjoro nie rozumiesz tak prostego przekazu...