Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20159) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 18oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)Konin. Najpierw Zatorze, potem "Rondo". Przerwa na ... (1)

Włamywali się do altan działkowych. Dwaj mężczyźni zatrzymani

Dodano: 23.05.2019 19:55
Źródło: LM.pl

Nawet do 10 lat więzienia grozi dwóm 25-latkom, którzy odpowiedzą za serię włamań do ogródkowych altan.

Do włamań na terenie ogrodów działkowych przy ul. Świętojańskiej w Koninie dochodziło od 10 maja. Łupem złodziei padało wszystko, co mogli sprzedać, czy wykorzystać w inny sposób. Wśród skradzionych rzeczy były: elektronarzędzia budowlane i ogrodowe, kosiarki, sprzęty AGD, rowery. Właściciele okradzionych altan oszacowali swoje szkody na około 17,5 tys. zł.

Na ogródkach działkowych złodzieje jednak nie poprzestali. W nocy z 16 na 17 maja włamali się też do kontenera budowlanego, z którego ukradli narzędzia, elektronarzędzia i buty robocze. Wszystko o wartości ponad 14 tys. zł.

Wczoraj policjantom z wydziału kryminalnego, udało się odzyskać część skradzionych rzeczy. Zatrzymali w tej sprawie dwóch 25-latków. Jeden z nich to mieszkaniec Żychlina, a drugi nie ma stałego miejsca pobytu. Obaj zatrzymani byli kompletnie zaskoczeni. Usłyszeli już szereg zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Wyrazili też gotowość do dobrowolnego poddania się karze.

  • Włamywali się do altan działkowych. Dwaj mężczyźni zatrzymani

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

za włam 10 lat za zabicie 10 lat pani Temida się zepsuła trza ją podregulowac
Dodano: 23.05.2019 21:31    Przez: ~waga
A tym , co kradną miliony to trzeba by uciąć nie tylko łapy ale też nogi.
Dodano: 23.05.2019 22:16    Przez: ~sprawiedliwy
Za robotę jeden z drugim by się wzięli A nie kraść. Wprowadzić prawo Hammurabiego- ukradłeś to uciąć łapy
Dodano: 23.05.2019 20:48    Przez: ~Wujek

KOMENTARZE

Za robotę jeden z drugim by się wzięli A nie kraść. Wprowadzić prawo Hammurabiego- ukradłeś to uciąć łapy
Dodano: 23.05.2019 20:48    Przez: ~Wujek
A tym , co kradną miliony to trzeba by uciąć nie tylko łapy ale też nogi.
Dodano: 23.05.2019 22:16    Przez: ~sprawiedliwy
Gdyby do tego doszło to konus z Żoliborza oprócz braku uzębienia nie miałby też ręki.
Dodano: 23.05.2019 22:23    Przez: ~chirurg
Będą bardzo cierpieć skoro dobrowolnie się poddają
Dodano: 23.05.2019 22:37    Przez: ~Konfederacja
PO kradło i nic im nie zrobili. Zayebali siano z OFE i cisza.
Dodano: 24.05.2019 08:40    Przez: ~kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
A 250 mld zł z wat-u ukradziono za rządów PO-PSL i oni jeszcze pchają się do władzy ?
Dodano: 24.05.2019 15:56    Przez: ~PO-KO
Najlepszy tekst każdego psiarskiego dochodzenia lub zatrzymania przyznał się do wszystkiego lub nerwowo się zachowywał zwykły janusz lub marjan lm-ma łyka jak kluchy z makiem na wigilię pozdro psiarskie
Dodano: 23.05.2019 20:54    Przez: ~Anty
za włam 10 lat za zabicie 10 lat pani Temida się zepsuła trza ją podregulowac
Dodano: 23.05.2019 21:31    Przez: ~waga
Za pobicie ze skutkiem, jest to roznica i to kolosalna. Dostali maks bo go skatowali. Ale nie chcieli zabic.
Dodano: 24.05.2019 07:01    Przez: ~Xyz
Ciekewe co na to sztuczna szczenka schetyny ma do powiedzenia 🤣
Dodano: 24.05.2019 05:25    Przez: ~Yam
Schetyna na wiecach przedwyborczych bredzi trzy po trzy i obiecuje Polakom gruszki na wierzbie.
Dodano: 24.05.2019 15:57    Przez: ~Wyborca
Jechać z k**wami
Dodano: 24.05.2019 08:56    Przez: ~!!
LM usuwa komentarze.
Dodano: 24.05.2019 13:30    Przez: ~Ignac
A po jaką cholerę bramą jest otwarta całe dni i noce ???????? Na wszystkich działkach w Koninie bramy są pozamykane i każdy ma klucz,natomiast na Swiętojańskiej ogródki działkowe są dostępne dla każdego !!!!!!! Dlatego prezes niech zwraca ludziom za skradzione rzeczy !!!! Po prostu olewa i ma to gdzieś,tylko podwyźki ma w głowie,a bezpieczeństwo go nie interesuje jak widać.Może się obudzi i bramy będą zamykane w koło i furtki.
Dodano: 24.05.2019 21:00    Przez: ~Działkowicz