Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18925) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Konin. Atak na kościół św. M. Kolbe. Policja poszukuje sprawców

Dodano: 13.06.2019 11:45
Źródło: LM.pl

Konińska policja poszukuje sprawców zniszczeń w kościele św. M. Kolbe oraz w otoczeniu świątyni. - To był celowy atak – podkreśla proboszcz parafii ks. Wojciech Kochański.

Wszystko wydarzyło się w nocy z wtorku na środę. O godz. 6.15 zniszczenia zauważyła otwierająca kościół siostra zakonna. Wybita kamieniem jest szyba w drzwiach wejściowych do dolnej świątyni i gablocie z ogłoszeniami parafialnymi, pozbijane znicze, porozrzucane donice z kwiatami i uszkodzony pomnik patrona kościoła – św. M. Kolbe. Na tabliczce przymocowanej do drzwi widnieje namalowany czerwoną substancją napis „Jakuba oddaj”.

- Wydaje mi się, że to jest napisane krwią. To wybicie drzwi jest dziwne, bo zniszczenia w pierwszych drzwiach są mniejsze niż w drugich – mówi ks. Wojciech Kochański. - Nie wiemy kto to zrobił, ale nie jest to pierwsze zniszczenie w naszej świątyni. Pół roku temu widziałem człowieka, który próbował się wedrzeć na plebanię. Około miesiąca temu wybito szybę kamieniem w górnym kościele. Były też różne pogróżki słowne pod moim adresem. Nie wiem o co może chodzić, nie rozumiem tego – dodaje.

Straty oszacowano na około 1 tys. zł. Sprawę bada policja.

- Trwają czynności w tej sprawie, pod kątem uszkodzenia mienia – mówi Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Na razie nie wiadomo, czy zniszczeń dokonała jedna, czy więcej osób. Proboszcz podkreśla jednak, że to co się wydarzyło nie było przypadkowe.

- To był celowy atak, po to żeby zaznaczyć coś...ale nie wiem co, chyba nienawiść i pogardę – mówi ks. Wojciech Kochański. - Ludzie kochają ten kościół nie dlatego, że on jest taki cudowny i piękny, tylko dlatego, że oni go budowali, wznosili własnymi rękami. To co trzeba tu zaznaczyć to solidarna, piękna postawa ludzi. Dzwonią do nas osoby z całej Polski, zamawiają msze święte, bo chcą wynagrodzić, przeprosić za tego rodzaju, bestialskie czyny – dodaje.

Wczoraj wieczorem przed kościołem w intencji osób, które dokonały aktu wandalizmu, parafianie św. M. Kolbe odmówili różaniec. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat wiezienia.

Konin. Atak na kościół św. M. Kolbe. Policja poszukuje sprawców
Slajd 1/8

Konin. Atak na kościół św. M. Kolbe. Policja poszukuje sprawców

slajd 1 z 8

Konińska policja poszukuje sprawców zniszczeń w kościele św. M. Kolbe oraz w otoczeniu świątyni. - To był celowy atak – podkreśla proboszcz parafii ks. Wojciech Kochański.

Konin. Atak na kościół św. M. Kolbe. Policja poszukuje sprawców

slajd 2 z 8

Konińska policja poszukuje sprawców zniszczeń w kościele św. M. Kolbe oraz w otoczeniu świątyni. - To był celowy atak – podkreśla proboszcz parafii ks. Wojciech Kochański.

Konin. Atak na kościół św. M. Kolbe. Policja poszukuje sprawców

slajd 3 z 8

Konińska policja poszukuje sprawców zniszczeń w kościele św. M. Kolbe oraz w otoczeniu świątyni. - To był celowy atak – podkreśla proboszcz parafii ks. Wojciech Kochański.

Konin. Atak na kościół św. M. Kolbe. Policja poszukuje sprawców

slajd 4 z 8

Konińska policja poszukuje sprawców zniszczeń w kościele św. M. Kolbe oraz w otoczeniu świątyni. - To był celowy atak – podkreśla proboszcz parafii ks. Wojciech Kochański.

Konin. Atak na kościół św. M. Kolbe. Policja poszukuje sprawców

slajd 5 z 8

Konińska policja poszukuje sprawców zniszczeń w kościele św. M. Kolbe oraz w otoczeniu świątyni. - To był celowy atak – podkreśla proboszcz parafii ks. Wojciech Kochański.

Konin. Atak na kościół św. M. Kolbe. Policja poszukuje sprawców

slajd 6 z 8

Konińska policja poszukuje sprawców zniszczeń w kościele św. M. Kolbe oraz w otoczeniu świątyni. - To był celowy atak – podkreśla proboszcz parafii ks. Wojciech Kochański.

Konin. Atak na kościół św. M. Kolbe. Policja poszukuje sprawców

slajd 7 z 8

Konińska policja poszukuje sprawców zniszczeń w kościele św. M. Kolbe oraz w otoczeniu świątyni. - To był celowy atak – podkreśla proboszcz parafii ks. Wojciech Kochański.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Konin to 60 % patologia,pijaki,menele,wandale,a miasto z największym bezrobociem bez perspektyw,ale żeby zrobić takie coś to trzeba być totalnym glupkiem
Dodano: 13.06.2019 13:11    Przez: ~On
to nie ksiadz został pedofilem tylko pedofil ksiedzem. Co z pedofilami muzykami, rezyserami, dziennikarzmi? Oni są jakoś nietykalni? Dlaczego ich bronisz?
Dodano: 13.06.2019 12:34    Przez: ~Tomasz
Widać że mój komentarz wam tam w tym Lm przeszkadza czyli nie ma wolności słowa na tym portalu.Jedno powiem to tylko celowo ktoś zrobił.Szkoda tu nawet pisać bo i tak niewygodne komentarze są usuwane.
Dodano: 13.06.2019 12:13    Przez: ~Ha
Konieczne sa kamery.
Dodano: 13.06.2019 12:06    Przez: ~parafianin
jestem pewien że nie tylko wśród księży takie czyny się pojawiają i każdy o tym wie
Dodano: 13.06.2019 13:02    Przez: ~darek

KOMENTARZE

Któryś skrzywdzony chciał odreagować złość i gniew.::
Dodano: 13.06.2019 12:01    Przez: ~Dawid
Ja chcę dodać że w tym kościele uprawia się politykę ,weżmy kampanie wyborcze w dawnych salkach katechetycznych zwolenników Pisu i Konfederacji .Księże Proboszczu proszę zaprzestać uprawiania polityki w kościele, ja też jestem dawnym parafianem a mój ojciec wiele godzin spędził przy budowie tego kościoła. Nie życzę sobie aby w kościele uprawiano politykę zakazuje tego Watykan i nasz Prymas. Kościół jest dla wszystkich a nie dla wybranych.
Dodano: 13.06.2019 14:06    Przez: ~daro
avatar Tak to jest jak się pobłaza lewackiej barberii, za chwilę czerwone bojówki zaczną niszczyć nam chrześcjijanom domy , samochody ,w końcu dojdzie do zabójstw.To są ludzie pozbawieni empatii i miłości, liczy się fanatyzm i egoizm, to zło w czystej formie.Wszystkie tzw .findacje finansowane przez Sorosa soponsorujące afirmowanie środowiska zoboczenców i dewiantów oraz seksualizację i deprawacjęvnaszych dzieci w placówkach oświatowych powinny zotac zamknięte i zlikwidowane nczym ISIS czy Al-kaida ,ich konta zablokowane i skonfiskowane, nie jest jeszcze na to za późno.Demokrakcja ,demokracją ale nawet w demokracji nie moża godzić się na terroryzm, a zwłaszcza na homoterroryz.
Dodano: 13.06.2019 15:25    Przez: Tomasz Kobrzycki
LGBT OF TRUMP
Dodano: 13.06.2019 15:40    Przez: ~eryk
Hartman odgraża się księżom: "Biada wam! Pod znakiem tęczy zwyciężymy"
Dodano: 13.06.2019 15:42    Przez: ~wprawo.pl
Sutryk znów ściągnął na siebie! hańbę! "Walczy" z mową nienawiści, ale nie potępił ataku nożownika na księdza.
Dodano: 13.06.2019 15:45    Przez: ~prawo.pl
Skrzywdzony czy "napędzony" filmem?
Dodano: 13.06.2019 16:56    Przez: ~@Dawid
POj@by z Komuny wracają do czasów represji kościołów i katolików.
Dodano: 13.06.2019 17:04    Przez: ~Elo
ty taki tępy zawsze byłeś? kto był skrzywdzony? janusz internetu już wie co zaszło, żenada
Dodano: 13.06.2019 20:12    Przez: ~Nick
POostKOmuniści zdejmuja maski i oficjalnie, przy aprobacie polskojęzycznych mediów atakują już fizycznie, nasze tradycyjne wartości i nas. W ich ideologii, ludzie twierdzący, że POLSKOŚĆ to normalność nie moga być europejczykami i obywatelami "ich" świata. Teraz, jak Hitler w 1939 na polskich katolikach i żydach, chcą dokonać na nas holokaustu. Dalszy etap, to kontynuacja POlityki Stalina w stosunku do Polaków.
Dodano: 13.06.2019 22:53    Przez: ~odwet za wybory
Czyli już jawnie, fizycznie atakuje, KOalicja POstKOmunistyczna i LGBTQ? Czyli walka z polskimi katolikami weszła już w fazę holokaustu polskich katolików? Czyli, że nie możemy się nawet w kościołach przed wami schronić? Pewnie nadstawienia drugiego policzka od nas oczekujecie? Czy po nas, przyjdzie czas na żydów?
Dodano: 13.06.2019 23:08    Przez: ~totalna opozycja w akcji?
Lewackie bydło konsekwentnie szacuje rudy złodziej ten bydlaku dąży do chłodu w Polsce.
Dodano: 14.06.2019 06:56    Przez: ~Karl
Widać z tej kartki co została krwią nasmarowana że to są jakieś prywatne porachunki !! Myślę że dobrze będzie wiedział któryś z klech siedzący w tym kościele co w trawie piszczy !!!
Dodano: 14.06.2019 09:11    Przez: ~Dr.Watson
Oczywiście że to było celowe,praktycznie polityczne zagrywki,tak to wygląda,jak można bezczescic kościół,co za k***s to zrobił co wolisz islam!!!!??i meczety. Do czego to się sprowadza?! zaczyna sie cały z zachodu przenosić na Polskę tam nawet krzyże przeszkadzają przy kościele co jest chore ,jest to swoiste wywołanie propagandy wśród społeczeństwa.C hronmy wiarę chrześcijańska,szanujmy wartości na których Polska ma fundamenty nie niszczymy tego nie srajmy we własne gniazdo bo to się bardzo źle skończy.N ie brać przykładu z Warszawy.
Dodano: 13.06.2019 12:04    Przez: ~Ha
Już już... Oddychaj...
Dodano: 13.06.2019 12:36    Przez: ~JaSam
Zapomniałeś jeszcze o krzyżykach w szkole i plebanie na każdej uroczystości, zarówno szkolnej jak i urzędowej. Miejsce księdza jest w kruchcie, a nie w szkole czy urzędzie. Włażą ludziom do domów a jak nie są wpuszczani to niszczą reputację. "Miłuj bliźniego jak siebie samego"
Dodano: 13.06.2019 14:15    Przez: ~kk
Konieczne sa kamery.
Dodano: 13.06.2019 12:06    Przez: ~parafianin
Widać że mój komentarz wam tam w tym Lm przeszkadza czyli nie ma wolności słowa na tym portalu.Jedno powiem to tylko celowo ktoś zrobił.Szkoda tu nawet pisać bo i tak niewygodne komentarze są usuwane.
Dodano: 13.06.2019 12:13    Przez: ~Ha
Ale żeby uszkodzić figurę świętego Maksymiliana Kolbego..to już trzeba być chorym....
Dodano: 13.06.2019 15:21    Przez: ~Idzie wiosna z zachodu????
Dziwnie mało komentarzy, czyżby rozpoczął się sezon wakacyjny????? A może temat kościoła jest zbyt trudny ???????
Dodano: 13.06.2019 12:08    Przez: ~Rowerek
nie trudny dlaczego?
Dodano: 13.06.2019 13:13    Przez: ~tomek
Rowerek ty to sobie popedaluj
Dodano: 13.06.2019 13:27    Przez: ~Pl
Dwa tysiące lat Kościół straszył ludzi,teraz niech poczują jakie to jest fajne.
Dodano: 14.06.2019 16:19    Przez: ~hus
Czy to "Jakuba oddaj" coś znaczy? Bo nie siedzę za bardzo w tych klimatach.
Dodano: 13.06.2019 12:08    Przez: ~Saaab
Tak czy siak,walmy w tłustą dupe Kościoła,jak w bęben.
Dodano: 14.06.2019 16:23    Przez: ~szkarlatyna
Walmy,bo to bandyci!
Dodano: 14.06.2019 16:24    Przez: ~tarala
"bo chcą wynagrodzić, przeprosić za tego rodzaju, bestialskie czyny – dodaje." Ten pan który wykonuje ten zawód "Ksiądz" jak to ładnie określił Bestialski czyn! Szanowny panie pragnę pana poinformować , iż zwyczajnie był to wybryk pewnie osoby pijanej. Bestialskie czyny popełniają pana koledzy z Branży i za to powinien pan odprawiać msze i przepraszać. Inna sprawa jeśli napis ma faktycznie jakieś znaczenie tego nie wiemy, ale jeśli ma to już sprawa dla prokuratora, być może ktoś z tego kościoła dopuścił się czynów Bestialskich w stosunku do małoletnich tego nie wiemy . Wiemy tylko iż nic nie dzieje się bez przyczyny
Dodano: 13.06.2019 12:09    Przez: ~anty
popieram - bestialskie czyny to są w wykonaniu księży - pedofilów...pasożytnictwo wali do łba
Dodano: 13.06.2019 12:27    Przez: ~zx
jestem pewien że nie tylko wśród księży takie czyny się pojawiają i każdy o tym wie
Dodano: 13.06.2019 13:02    Przez: ~darek
Lecz się więcej pedofilów jest wśród np. Nauczycieli
Dodano: 13.06.2019 13:12    Przez: ~Taki ktoś
człowieku idz na msze i daj ofiare może wróci ci rozum, mogę powiedzieć że to ty odpowiadasz za ten wybryk chuligański jeśli ty obwiniasz tego księdza tylko za to że inny ksiądz coś zrobił.
Dodano: 13.06.2019 22:51    Przez: ~jjjjjjj
Jakoś mi nie smutno...
Dodano: 13.06.2019 12:17    Przez: ~normalny
boś za głupi
Dodano: 13.06.2019 20:13    Przez: ~Nick
dlaczego księża pedofile są nadal na wolności ???!!!
Dodano: 13.06.2019 12:28    Przez: ~Agnieszka
to nie ksiadz został pedofilem tylko pedofil ksiedzem. Co z pedofilami muzykami, rezyserami, dziennikarzmi? Oni są jakoś nietykalni? Dlaczego ich bronisz?
Dodano: 13.06.2019 12:34    Przez: ~Tomasz
A gdzie Agnieszka napisała coś o obronie innych zwyrodnialców? No nie widzę...
Dodano: 13.06.2019 12:38    Przez: ~JaSam
Podpisujesz się Tomasz, a masz rozumek pięcioletniego Tomusia... Nigdzie nie słyszałem o tym żeby muzycy, dziennikarze czy jakaś inna grupa była masowo oskarżana o pedofilię !!! Poza tym to jest kościół !!! A nie studio nagraniowe... Ksiądz ma być święty, a nie tuszować tak okropne przestępstwo !!!!! Zero tolerancji dla każdego pedofila, a w kościele jest ich najwięcej !!!!
Dodano: 13.06.2019 17:53    Przez: ~T
Księża teraz muszą żyć w pokucie i skromności 1000 lat żeby odkupić wszelkie winy i krzywdy.
Dodano: 13.06.2019 12:30    Przez: ~PiSda
Nie zesraj sie pajacu z PO
Dodano: 13.06.2019 23:16    Przez: ~POkonany
Tylko komuniści i postkomuna jest zdolna do takiego czynu, czują , że wladzy nie odzyskają w uczciwych wyborach , posuwają się do takich zachowań. Właściciele Państwa Polskiego od wojny, władza utracona, już to nie wrati. Polacy już się nie dadzą nabrać totalnej opozycji
Dodano: 13.06.2019 12:44    Przez: ~Patriota
Patriotyzm i religia nie mają ze sobą nic wspólnego, Patriotyzmem byłoby oddzielenie Państwa i Kościoła. Wtedy to do dobre dla kraju, a nie zawsze dobre dla Kościoła można by realizować. Więc powiedz mi gdzie widzisz patriotyzm w dotowaniu kościoła?
Dodano: 13.06.2019 14:28    Przez: ~Jeżon
obrońca się znalazł...taki to patriot