Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19337) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)Konin. Zajezdnia autobusowa MZK była otwarta dla p ... (0)

Mam nadzieję, że 4 czerwca będziemy uroczyście obchodzić co rok

Dodano: 17.06.2019 14:33

Podsumowanie obchodów 30-lecia Wolnej Polski, a także pomoc dla Banku Żywności to główne tematy konferencji Ireneusza Niewiarowskiego, prezesa Towarzystwa Samorządowego w Koninie.

Prezes podkreślił, że warto obchodzić tę przełomową datę 4 czerwca i wciąż edukować. - Jestem zadowolony z obchodów, jakie odbyły się w naszym regionie, ale zawsze tych imprez mogłoby być więcej. W cykl imprez włączyło się miasto Konin, Koło, Kleczew, powiat turecki. Klub Biegacza Aktywni Konin zorganizował bieg z 30-metrową flagą. W Kole odbyło się spotkanie z Henrykiem Wujcem, otworzono wystawę składają się z wielu moich zbiorów. Cieszę się, że Zarząd Główny Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów odbył się w tym roku w Europejskim Centrum Solidarności. Mieliśmy okazję spotkać się z Bogdanem Borusewiczem i Lechem Wałęsą. W ramach obchodów wezwałem samorządy do uczczenia 30-lecia Wolnej Polski. Towarzystwo Samorządowe będące kontynuacją KO ,,Solidarność" od ubiegłego roku wyróżnia medalami osoby zasłużone dla Polski w roku przełomu, ale też osoby, które działają na rzecz wolnej, demokratycznej Polski teraz. Przyznaliśmy już 127 medali. Kolejna grupa zostanie wyróżniona podczas zjazdu TS. Będą to głównie członkowie KO ,,Solidarność". Apeluję również do mediów, aby przypominały te wydarzenia, bo z tego wyrastamy. Mam nadzieję, że 4 czerwca będziemy obchodzić co rok – podsumował Ireneusz Niewiarowski.

Drugi temat to współpraca Banku Żywności z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. W jej ramach I. Niewiarowski, prezes banku podpisał umowę w ramach, której bank otrzyma 19 tyś zł na całą logistykę związaną z obsługą żywności krajowej. Resztę kwoty - 32 tyś zł zapewnia Bank.

  • Mam nadzieję, że 4 czerwca będziemy uroczyście obchodzić co rok

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Na emeryturę daj sobie Pan spokój
Dodano: 17.06.2019 15:20    Przez: ~Jo
A może tak Pan senatorze pochyli się nad tematem odcinka ulicy Okólnej jako samorządowiec , gdzie cierpi znaczna część mieszkańców Konina i sam Konin. Mówi się że Konin to miasto bezpieczne a teraz ludzie do garażów i posesji muszą przechodzić w niedozwolonych miejscach . Ponadto , w szczytach drogi są zakorkowane , nieprzejezdne mieszkańcy tej części Glinka , V osiedle, Morzysław, Laskówiec , Rudzica nie funkcjonują tak jak powinni . Zamiast chwalić się rozdawaniem medali i lansować się po imprezach warto pochylić się nad pierwszorzędnymi problemami mieszkańców Konina. Pan również jest za Bezpiecznym Koninem gdzie głośno Pan mówił o tym więc niech Pan wykaże zainteresowanie i pokaże że stać Pana na rozwiązywanie trudnych tematów Konina bo jak na razie lansowac potrafi KAZDY . W końcu żyje Pan z pieniedzy podatników Naszych i niech sie Pan zapozna z tematem i wykaże cheć szybkiego rozwiązania.
Dodano: 17.06.2019 15:18    Przez: asdar6
Niewiarowski daj sobie chłopie spokoj idź na emeryturę i przekaż swoje obowiązki młodym sprawnym i mającym wizje przyszłości chcącym pracować a nie udawać i wszędzie szukać poklasku i pochlebstwa. Człowieku kim ty juz nie byłeś sołtys strażak rolnik - chyba tylko biskupem.
Dodano: 17.06.2019 19:34    Przez: ~Emeryt
Sp***ralajc....z tym 4 czerwca, mało jeszcze kantów?!?!?!?!jeszcze chcecie temu biednemu Narodowi wmówić żeby świętować zdradę, przekręt i kanciarstwo..... Dość tych upokorzeń!!!
Dodano: 17.06.2019 18:07    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Panie Ireneuszu w pogoni za władzą przeleciał pan już chyba wszystkie organizacje !!!!! Zapraszamy do nas - Liga Kobiet !!!!!
Dodano: 17.06.2019 19:37    Przez: ~Przewodnicząca

KOMENTARZE

A może tak Pan senatorze pochyli się nad tematem odcinka ulicy Okólnej jako samorządowiec , gdzie cierpi znaczna część mieszkańców Konina i sam Konin. Mówi się że Konin to miasto bezpieczne a teraz ludzie do garażów i posesji muszą przechodzić w niedozwolonych miejscach . Ponadto , w szczytach drogi są zakorkowane , nieprzejezdne mieszkańcy tej części Glinka , V osiedle, Morzysław, Laskówiec , Rudzica nie funkcjonują tak jak powinni . Zamiast chwalić się rozdawaniem medali i lansować się po imprezach warto pochylić się nad pierwszorzędnymi problemami mieszkańców Konina. Pan również jest za Bezpiecznym Koninem gdzie głośno Pan mówił o tym więc niech Pan wykaże zainteresowanie i pokaże że stać Pana na rozwiązywanie trudnych tematów Konina bo jak na razie lansowac potrafi KAZDY . W końcu żyje Pan z pieniedzy podatników Naszych i niech sie Pan zapozna z tematem i wykaże cheć szybkiego rozwiązania.
Dodano: 17.06.2019 15:18    Przez: asdar6
Na emeryturę daj sobie Pan spokój
Dodano: 17.06.2019 15:20    Przez: ~Jo
Pamiętam Bin Ladena ze zdjęcia z Bolkiem
Dodano: 17.06.2019 18:16    Przez: ~POgonić
Znowu się nie ogolił
Dodano: 17.06.2019 18:00    Przez: ~Tadek
Sp***ralajc....z tym 4 czerwca, mało jeszcze kantów?!?!?!?!jeszcze chcecie temu biednemu Narodowi wmówić żeby świętować zdradę, przekręt i kanciarstwo..... Dość tych upokorzeń!!!
Dodano: 17.06.2019 18:07    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Niewiarowski daj sobie chłopie spokoj idź na emeryturę i przekaż swoje obowiązki młodym sprawnym i mającym wizje przyszłości chcącym pracować a nie udawać i wszędzie szukać poklasku i pochlebstwa. Człowieku kim ty juz nie byłeś sołtys strażak rolnik - chyba tylko biskupem.
Dodano: 17.06.2019 19:34    Przez: ~Emeryt
Panie Ireneuszu w pogoni za władzą przeleciał pan już chyba wszystkie organizacje !!!!! Zapraszamy do nas - Liga Kobiet !!!!!
Dodano: 17.06.2019 19:37    Przez: ~Przewodnicząca
Co tu świętować, jak została tylko kamieni kupa... Swoją drogą, co za obłuda, żeby wmawiać ludziom, że 4 czerwca to jakaś wiekopomna data i to jeszcze warta świętowania. Chyba przez pasożytów! Ten pan albo tkwi po uszy w tym bagnie, albo jest tak naiwny, że uwierzył w te wszystkie brednie, jakie od lat serwuje GW. Ani jedno, ani drugie chwały mu nie przynosi, więc lepiej niech siedzi cicho.
Dodano: 17.06.2019 21:17    Przez: ~red star
Świętowanie i przypominanie o swoich zasługach, trwanie w miejscu, samozadowolenie. Nic nie jest dane na zawsze. I nasza wywalczona Wolna Polska może za chwilę zmienić się w zwasalizowany przez sąsiadów kraj. W taki miły zabór pruski z ciepłą wodą w kranie, przyciętą trawką na domowym trawniczku, używanym Glofem lub BMW przed domem, tygodniowymi wakacjami all exklusiv w Egipcie. Będziecie zadowoleni ? Czas się obudzić. Dorosnąć. 30 lat to właściwy czas, żeby wykluć się z miłego okresu adaptacji do struktur europejskich i zamiast spolegliwego godzenia się na pozycję lidera w Europie drugiej prędkości zacząć wybijać się na samodzielność i wzrostem gospodarczym, zaradnością, mądrymi sojuszami walczyć o należne nam w Europie miejsce. Polecam przestać słuchać partyjnych kacyków i samodzielnie zadbać o polityczną edukację.
Dodano: 18.06.2019 09:50    Przez: ~Franek
Masz Franek racje teraz zapraszamy amerykańskie wojsko do Polski tak jak w histori krzyżaków i w tak nieodległej rosyjskich żołnierzy. Będziemy płacili ogromny haracz, żywili, bawili i sie cieszyli bo jest okupant którego boi sie zagranica. Ta ogromna kasa powinna iść na dopłatę do leków, zwiększone dofinansowania na usługi medyczne i opiekę starych schorowanych Polaków tak jak jest w Niemczech.
Dodano: 18.06.2019 14:35    Przez: ~Emeryt
Jarek też był przy okrągłym stole. Gdzie sa jego teczki? Był taka miernotą że SB nie śledziło go? Może Maciar ma tę teczuchnę i trzyma w garści Jarka? Ciekawe, tyle jeszcze trza wyjaśniać i pod Trybunał Stanu. Zapracował chłopina!
Dodano: 19.06.2019 08:55    Przez: ~gorszy sort ten cały PiS