Dzisiaj jest wtorek 23 lipca 2019, imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19506) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dyrektor MOPR odchodzi na emeryturę. Nowy szef w t ... (1)III liga. Przygotowania rywali Sokoła Kleczew i Gó ... (0)

Nowicki zawinił, a Korytkowskiego powiesili, czyli o referendum

KONIN JEST NASZ

Dodano: 26.06.2019 23:43

Wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta, wotum nieufności wobec prezydenta Konina i krytyka jego polityki kadrowej – to zestaw sensacji z dzisiejszej sesji, którymi można by obdzielić kilka posiedzeń Rady Miasta.

Skąd to pasmo niepowodzeń ekipy rządzącej Koninem od niewiele ponad pół roku? Na to pytanie trafnie odpowiedział chyba sam Piotr Korytkowski, który stwierdził, że przyczyną była niechęć wobec jego działań w roku 2019, który przedmiotem oceny Rady Miasta akurat nie był.

Współbrzmiał z tą diagnozą głos Tadeusza Wojdyńskiego z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który przypomniał, że przez jedenaście spośród dwunastu miesięcy ubiegłego roku Koninem rządził Józef Nowicki, a tylko jeden miesiąc obecny prezydent. I dlatego w imieniu radnych lewicy zadeklarował poparcie wniosku o absolutorium. Bo we wcześniejszym głosowaniu nad wotum zaufania dla Piotra Korytkowskiego swojego poparcia mu odmówili - dwóch wstrzymało się od głosu, a jeden (Tomasz Andrzej Nowak) był przeciw.

Radnych lewicy oburzyło zwolnienie - „przez zaskoczenie, z dnia na dzień”, jak się wyrazili - prezesów PGKiM i MZGOK, ludzi jeszcze z ekipy Józefa Nowickiego. Piotr Korytkowski tłumaczył te zmiany koniecznością szukania oszczędności w gospodarowaniu odpadami komunalnymi, skoro Rada Miasta nie zgodziła się na podniesienie o cztery złote opłat za odbiór śmieci od mieszkańców. – Trzeba dokonać przeglądu działania obu firm i szukać możliwości obniżenia kosztów, a rzetelnie mogą to zrobić jedynie ludzie, którym ufam – wyjaśnił prezydent Piotr Korytkowski w przerwie obrad. – Po zmianie na stanowisku kierownika wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie, to kolejny krok służący uzdrowieniu gospodarki odpadami komunalnymi w Koninie.

I jest to argumentacja, która może przemawiać do przekonania, ale brak w działaniach prezydenta elementów, które pozwalałyby wierzyć w szczerość jego deklaracji. Bardzo dobrze wyraził to jeden z radnych, który przypomniał Piotrowi Korytkowskiemu, że trzeba rozmawiać z wszystkimi dwudziestoma trzema radnymi i cierpliwie przekonywać ich do swoich racji.

następna
strona 1/2
  • Nowicki zawinił, a Korytkowskiego powiesili, czyli o referendum

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wszystko co robi nowy prezydent jest grubymi nićmi szyte. Oczywiste jest ze trzeba obstawiać stanowiska zasłużonymi ludźmi. Dla mnie tłumaczenie że uzdrawiaja spalarnie jest chore ponieważ jak się okazuje przynosi ona większe zyski niż się wszyscy spodziewali. Kredyt na jej budowę jest spłacany szybciej niż zakładano, dodatkowo z zysków wpłynęły większe pieniądze do budżetu miasta niż zakładano. Dodatkowo z zysków spalarnia pokryła remont dachu jednej z Koninskich szkół więc o jakim naprawianu my mówimy. Mowa jest o oszczędzaniu, ale jaka to jest polityka oszczędzania, gdy trzeba wypłacić odszkodowania za zerwanie kontraktów dotychczasowych prezesów. Przeciez można było zaczekać jak kontrakty same wygasna. Generalnie nie chce opowiadać się za żadna opcja polityczna ale powyżej opisane działania mi się nie spodobały.
Dodano: 27.06.2019 00:43    Przez: Moja opinia
Panie Prezydencie , chce Pan dobrze ale sam Pan widzi , że się Pan nie nadajesz na tak intratne stanowisko . Nie masz Pan doświadczenia i głosu pozytywnego od mieszkańców Konina . Zrobił Pan wiele niedostatecznych kroków w swoim działaniu gdzie wizerunek runął a co za tym idzie jednoznacznie nie nadaje się Pan na piastowanie stanowiska tzn. brak przewidywalności i brak rzetelnej współpracy z mieszkańcami . Słucha Pan swoich pseudo kolegów gdzie traktują Pana jako trampolinę do sukcesu prywatnego a chcą zarządzać spółkami , bez doświadczeń . Tak się nie robi niszczy Pan siebie i niszczy Pan Konin a mieszkańcy widzą. Żadnego działania w sprawie zamknięcia ulicy Okólnej gdzie Konin jest nieprzejezdny zakorkowany . Pana hasła przedwyborcze zniszczyły Pana - Bezpieczny KONIN , ludzie muszą chodzić do posesji i garaży w niedozwolonych miejscach .To żadne teraz tłumaczenie ze Nowicki winny to zachowanie chłopców a nie poziom Prezydenta miasta Konina . Musi Pan sobie podziękować i na urlo ...
Dodano: 27.06.2019 07:10    Przez: asdar6
Tytuł jest tendencyjny. Nowicki wydaje się, że "zawinił" tym, ze miał odwagę wybudować spalarnię. Mzgok funkcjonuje bardzo dobrze i jest rentowny więc opowiadanie władzy o uzdrawianiu i dobrych zmianach jest sporo przesadzone. Darzę dużą sympatią pana Korytkowskiego,ale odnoszę wrażenie, ze albo się gubi albo ktoś zawiaduje z drugiego fotela. Te zmiany,ktore dotąd zostały poczynione są tylko i wyłącznie nagradzaniem za pracę w kampanii. Z kompetencjami tych osób bywa różnie, albo w ogóle ich brakuje. Zmiany są w niektórych strefach potrzebne, to naturalne,ale można to zrobić mądrze,a nie zmieniać dla zmian. Szkoda,ze idą tą drogą.
Dodano: 27.06.2019 07:16    Przez: Advoce
Teraz czas na wice prezydenta Witolda , bo również nie zasługuje na piastowanie obecnego stanowiska . Działania nieadekwatne do stanowiska ....brak zaufania mieszkańców.....
Dodano: 27.06.2019 07:23    Przez: asdar6
Wymiana prezesów w tym czasie to najgłupszy ruch jaki Pan mógł zrobić na koniec swojego piastowania , strzelił Pan sobie sam w kolano co przekłada się na brak doświadczenia . Pan jest i siedzi w polityce a mówi Pan że 1 skrzypce gra polityka ...no gdzie tutaj logika??? Tak mówi osoba niedoświadczona a nie głowa Konina.!! Przejrzyj w końcu kim się otaczasz i jak sam rozgrywasz sprawy ...Wiecej samodzielnego działania a nie współpraca z pseudo kolegami. Dziwnym faktem jest że wczesniejsze wymiany kadrowe były podawane konkursem do publicznej wiadomości a teraz nagle bez podawania konkursów.Prezydent obsadza nie ludzi doświadczonych a kolegów ale mówi że zmieni Konin na lepszy . Co z tego że im pensje poobcina jak bez doswiadczenia i tanich niefachowców . Sam kolegów potraktował jak Ukraińców a oni na to sie zgodzili .Jak takim tokiem myślenia mozna osignąc sukces ...
Dodano: 27.06.2019 10:35    Przez: asdar6

KOMENTARZE

Wszystko co robi nowy prezydent jest grubymi nićmi szyte. Oczywiste jest ze trzeba obstawiać stanowiska zasłużonymi ludźmi. Dla mnie tłumaczenie że uzdrawiaja spalarnie jest chore ponieważ jak się okazuje przynosi ona większe zyski niż się wszyscy spodziewali. Kredyt na jej budowę jest spłacany szybciej niż zakładano, dodatkowo z zysków wpłynęły większe pieniądze do budżetu miasta niż zakładano. Dodatkowo z zysków spalarnia pokryła remont dachu jednej z Koninskich szkół więc o jakim naprawianu my mówimy. Mowa jest o oszczędzaniu, ale jaka to jest polityka oszczędzania, gdy trzeba wypłacić odszkodowania za zerwanie kontraktów dotychczasowych prezesów. Przeciez można było zaczekać jak kontrakty same wygasna. Generalnie nie chce opowiadać się za żadna opcja polityczna ale powyżej opisane działania mi się nie spodobały.
Dodano: 27.06.2019 00:43    Przez: Moja opinia
avatar Co tu komentować , wawalili komomuch i zlodziei i zastąpili swoimi z kropką za n, to się komuuchy wk.... i stąd ten cyrk.A swoją drogą pytanie, czy nie trwaja czasem przygotowania do prywatyzacji tudzież uwłaszczenia się na spalarni
Dodano: 27.06.2019 09:37    Przez: Tomasz Kobrzycki
Panie Prezydencie , chce Pan dobrze ale sam Pan widzi , że się Pan nie nadajesz na tak intratne stanowisko . Nie masz Pan doświadczenia i głosu pozytywnego od mieszkańców Konina . Zrobił Pan wiele niedostatecznych kroków w swoim działaniu gdzie wizerunek runął a co za tym idzie jednoznacznie nie nadaje się Pan na piastowanie stanowiska tzn. brak przewidywalności i brak rzetelnej współpracy z mieszkańcami . Słucha Pan swoich pseudo kolegów gdzie traktują Pana jako trampolinę do sukcesu prywatnego a chcą zarządzać spółkami , bez doświadczeń . Tak się nie robi niszczy Pan siebie i niszczy Pan Konin a mieszkańcy widzą. Żadnego działania w sprawie zamknięcia ulicy Okólnej gdzie Konin jest nieprzejezdny zakorkowany . Pana hasła przedwyborcze zniszczyły Pana - Bezpieczny KONIN , ludzie muszą chodzić do posesji i garaży w niedozwolonych miejscach .To żadne teraz tłumaczenie ze Nowicki winny to zachowanie chłopców a nie poziom Prezydenta miasta Konina . Musi Pan sobie podziękować i na urlo ...
Dodano: 27.06.2019 07:10    Przez: asdar6
Tytuł jest tendencyjny. Nowicki wydaje się, że "zawinił" tym, ze miał odwagę wybudować spalarnię. Mzgok funkcjonuje bardzo dobrze i jest rentowny więc opowiadanie władzy o uzdrawianiu i dobrych zmianach jest sporo przesadzone. Darzę dużą sympatią pana Korytkowskiego,ale odnoszę wrażenie, ze albo się gubi albo ktoś zawiaduje z drugiego fotela. Te zmiany,ktore dotąd zostały poczynione są tylko i wyłącznie nagradzaniem za pracę w kampanii. Z kompetencjami tych osób bywa różnie, albo w ogóle ich brakuje. Zmiany są w niektórych strefach potrzebne, to naturalne,ale można to zrobić mądrze,a nie zmieniać dla zmian. Szkoda,ze idą tą drogą.
Dodano: 27.06.2019 07:16    Przez: Advoce
Teraz czas na wice prezydenta Witolda , bo również nie zasługuje na piastowanie obecnego stanowiska . Działania nieadekwatne do stanowiska ....brak zaufania mieszkańców.....
Dodano: 27.06.2019 07:23    Przez: asdar6
Wymiana prezesów w tym czasie to najgłupszy ruch jaki Pan mógł zrobić na koniec swojego piastowania , strzelił Pan sobie sam w kolano co przekłada się na brak doświadczenia . Pan jest i siedzi w polityce a mówi Pan że 1 skrzypce gra polityka ...no gdzie tutaj logika??? Tak mówi osoba niedoświadczona a nie głowa Konina.!! Przejrzyj w końcu kim się otaczasz i jak sam rozgrywasz sprawy ...Wiecej samodzielnego działania a nie współpraca z pseudo kolegami. Dziwnym faktem jest że wczesniejsze wymiany kadrowe były podawane konkursem do publicznej wiadomości a teraz nagle bez podawania konkursów.Prezydent obsadza nie ludzi doświadczonych a kolegów ale mówi że zmieni Konin na lepszy . Co z tego że im pensje poobcina jak bez doswiadczenia i tanich niefachowców . Sam kolegów potraktował jak Ukraińców a oni na to sie zgodzili .Jak takim tokiem myślenia mozna osignąc sukces ...
Dodano: 27.06.2019 10:35    Przez: asdar6
Dobrze że na niego nie głosowałam a miałam taki zamiar.Myślałam że będzie apolityczny a jednak tak nie jest.
Dodano: 27.06.2019 11:47    Przez: ona
Prezydent obsadza nie ludzi doświadczonych a kolegów ale mówi że zmieni Konin na lepszy.. .? Co z tego, że im pensje poobcina jak bez doswiadczenia i tanich niefachowców . Sam kolegów potraktował jak Ukraińców a oni na to sie zgodzili tym samym sami sie potraktowali jak sąsiedzi ze wschodniej granicy . To że się zgodzili za mniejszą pensje dowodzi , że żaden z nich to prawdziwy menager szanujący się a typowe zachowanie i działanie kolesiostwa . Czy tutaj dostrzegamy 1 skrzypce gra polityka , gdzie takimi słowami przywoływał Prezydent...?Panie Piotrusiu co innego Pan mówisz a sam Pan inaczej nie działasz . Nie oszukujmy się ale nadal potwierdzam brak doświadczenia. Panie prezydencie sam na własną prośbę Pan odchodzisz do siebie pretensja tylko i wyłącznie ....dni już ma Pan policzone .... Wszystkiego dobrego na urlopie .Na wszystko już za pózno....
Dodano: 27.06.2019 11:56    Przez: asdar6
Prezydent obsadza nie ludzi doświadczonych a kolegów ale mówi że zmieni Konin na lepszy.. .? Co z tego, że im pensje poobcina jak bez doswiadczenia i tanich niefachowców . Sam kolegów potraktował jak Ukraińców a oni na to sie zgodzili tym samym sami sie potraktowali jak sąsiedzi zza wschodniej granicy . To , że się zgodzili za mniejszą pensje dowodzi , że żaden z nich to prawdziwy menager szanujący się a typowe zachowanie i działanie kolesiostwa . Czy tutaj dostrzegamy 1 skrzypce gra polityka , gdzie takimi słowami przywoływał Prezydent...?Panie Piotrusiu co innego Pan mówisz a sam Pan inaczej nie działasz . Nie oszukujmy się ale nadal potwierdzam brak doświadczenia. Panie prezydencie sam na własną prośbę Pan odchodzisz do siebie pretensja tylko i wyłącznie ....dni już ma Pan policzone .... Wszystkiego dobrego na urlopie .Teraz na wszystko już za pózno....
Dodano: 27.06.2019 11:58    Przez: asdar6
- Uczestniczyłem w zarządzaniu miastem 1/12 roku – powiedział na wstępie Piotr Korytkowski, prezydent. - 26 dni roboczych....ale zapomniał dopowiedzieć ,że brałem pieniądze i żyłem z pieniędzy PODATNIKÓW !! od czasu piastowania stanowiska , halo gdzie tutaj logika w wypowiedzi . Skoro tak twierdzi to niech odda do kasy Urzędu Miasta pieniądze za ten czas. Tok myślenia obecnego włodarza - biorę pieniądze za cały rok ale proszę mnie rozliczać tylko z miesiąca , każdy by tak chciał ...Jesli sie przeanalizuje tok myślenia i działania to nic innego jak tylko podziękować WSZYSTKIM PANOM od Lorka , Witolda i obecnych nowych prezesów spółek i to powinien zrobić nowy Prezydent na dzień dobry po objęciu stanowiska , pokazując że takie praktyki są absolutnie nie do zaakceptowania gdzie biją w miasto KONIN.
Dodano: 27.06.2019 14:24    Przez: asdar6