Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Nowy rozkład jazdy MZK zacznie obowiązywać w sobotę

Konin. Nowy rozkład jazdy MZK zacznie obowiązywać w sobotę

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Nowy rozkład jazdy MZK zacznie obowiązywać w sobotę

W najbliższą sobotę wejdzie w życie nowy rozkład jazdy autobusów MZK w Koninie. Pojawi się w nim więcej kursów na liniach 55 i 56. Będzie też dodatkowy autobus nr 63.

Opracowana nowa mapa kursów autobusowych była poddana konsultacjom społecznym, a za kilka dni zacznie obowiązywać. Mieszkańcy Konina dojeżdżający do huty, elektrowni i FUGO wnioskowali o więcej kursów linii 55 i 56. Zgodnie z decyzją prezydenta, kursy na tych liniach będą dostosowane tak, aby do zakładów pracy można było dojechać na godz. 6.00, 14.00 i 22.00. Rozkład uwzględnia też godziny zakończenia zmian w firmach, ale również czas pracy pracowników administracyjnych.

Wprowadzona zostanie też nowa linia. Autobus nr 63 zacznie kursować od 8 lipca i bezpośrednio skomunikuje piąte osiedle z północną częścią miasta. Będzie można nim przejechać z ul. Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Zakola i 11 Listopada np. do FUGO, elektrowni, czy huty.

- Zmiana rozkładu jazdy jest kolejnym etapem reformy MZK polegającej na poprawieniu sytuacji finansowej spółki, wdrożeniu tańszej i bardziej elastycznej taryfy biletowej, uruchomieniu nowych technologii w zakresie sprzedaży biletów oraz zakupu, docelowo 19, nowych autobusów elektrycznych i hybrydowych – mówi zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów. – Nowy rozkład jazdy celowo został wdrożony w okresie wakacyjnym, by do jesieni można było analizować przyjęte rozwiązania i dostosowywać je do potrzeb mieszkańców - dodaje.

Mapki z trasami dojazdów trafią bezpośrednio do mieszkańców Konina. Będą wydrukowane w Konińskim Informatorze Samorządowym, który ukaże się w lipcu.

Plan miasta z komunikacją miejską (od 29 czerwca)

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole