Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17740) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry EXTRA. Szeptuchy i rośliny wokół ... (2)Są kolejne przypadki zakażenia z powiatu tureckieg ... (1)

Proste i przyjemne nadawanie paczek

Materiał promocyjny

Dodano: 12.07.2019 13:45
  • Proste i przyjemne nadawanie paczek

Polacy coraz chętniej robią zakupy za pośrednictwem internetu.

W odpowiedzi na ich potrzeby bardzo intensywnie rozwinęły się firmy kurierskie oraz logistyka na terenie całego kraju. Aby wysłać lub odebrać paczkę jest parę możliwości. Jaki sposób wybrać? Czym się różnią? Jak to wygląda?

Jak nadać paczkę kurierem?

Pomimo powszechności usług kurierskich jeszcze nie wszyscy mogli mieć bezpośredni kontakt i mogą nie wiedzieć jak wysłać paczkę kurierem. Wszystko odbywa się za pośrednictwem serwisu internetowego, nawet nie trzeba dzwonić. Podstawą jest określenie rodzaju paczki, jej wielkości, wagi oraz miejsca doręczenia. Dodatkowe opcje to ubezpieczenie paczki i przesyłka za pobraniem. Następnie należy wybrać przewoźnika oraz wpisać dokładne dane, czyli numer telefonu, numer konta bankowego, opis zawartości itp. Automatycznie zostaną zapisane w celu ułatwienia korzystania z serwisu następnym razem.

Kolejny krok to ustalenie terminu przyjazdu kuriera po odbiór paczki. Przyjedzie on dokładnie pod adres nadawcy, w dzień i o godzinie jaką wpiszemy. Należy wcześniej przygotować przesyłkę, to znaczy zapakować paczkę oraz wydrukować dokumenty dla przewoźnika. Należy zwrócić uwagę w jakich godzinach pracują firmy, ponieważ mogą się różnić.

Zlecenie zostało przyjęte do realizacji i w związku z tym pozostała płatność. Oczywiście przelewem zwykłym lub przy pomocy szybkiego, wtedy natychmiast zostanie przekazane do firmy kurierskiej zlecenie. Natomiast na maila zostaną wysłane dokumenty przewozowe. Należy je wydrukować, wypełnić i dać razem z paczką kurierowi.

Bardzo ważne, aby paczka była odpowiednio zapakowana oraz zabezpieczona do transportu. Kurier podczas odbioru paczki skanuje kod kreskowy, jaki znajduje się na wydrukowanej etykiecie. W ten sposób trafia do systemu w celu śledzenia przesyłki na bieżąco. Dostarczenie paczki zazwyczaj jest na drugi dzień lub maksymalnie w ciągu dwóch dni roboczych.

Jak wysłać przesyłkę w paczkomacie?

Jeśli chodzi o paczkomaty można nadać przesyłkę w dwojaki sposób. Pierwszy to za pomocą Managera Paczek, w którym zakładamy konto – oczywiście darmowe. Następnie w zakładce „ Wyślij przesyłki” wypełnia się specjalną etykietę i po dokonaniu opłat ze środków na koncie, można wydrukować etykietę.

Następnie trzeba przygotować paczkę do wysyłki, czyli odpowiednio zapakować oraz zabezpieczyć. Naklej etykietę na paczce i można wysłać we wskazanym paczkomacie. Wystarczy zeskanować numer paczki i podać kod nadania, jaki jest podany na etykiecie. Po chwili otworzy się skrytka, w której można umieścić paczkę.

Druga możliwość to nadanie paczki bezpośrednio w paczkomacie. Jest to możliwe we wszystkich maszynach z opcją płacenia kartą. To bardzo proste – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na ekranie. Należy wprowadzić: gabaryt paczki, numer telefonu swój oraz odbiorcy i wskać docelowy paczkomat.

Za usługę należy zapłacić kartą, a następnie otworzy się skrytka. Na końcu zostanie wygenerowana wiadomość sms z potwierdzeniem płatności. Natomiast na adres mailowy zostanie wysłany link do śledzenia paczki dla odbiorcy oraz nadawcy. Na bieżąco dzięki temu można monitorować drogę przesyłki.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kurier,   paczki

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.