Dzisiaj jest wtorek 7 kwietnia 2020, imieniny: Hermana, Rufina, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17421) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (22) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 7oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Czy kluby sportowe będą musiały zwracać dotacje mi ... (0),,Kopernik" znów najlepszy. Grają też w Grarantann ... (0)

Stare Miasto. Dotacje dla parafii na renowację obiektów sakralnych

Dodano: 29.08.2019 14:25

Dofinansowanie do renowacji zabytkowych obiektów sakralnych uchwalili radni ze Starego Miasta. W sumie przeznaczyli na to 70.000 z budżetu gminy.

Podczas sesji radni głosowali nad trzema wnioskami o dofinansowanie renowacji, konserwacji obiektów sakralnych na terenie trzech parafii. O dotację 30.000 złotych zwrócił się do wójta, proboszcz parafii w Liścu Wielkim. Pieniądze są potrzebne na prowadzenie prac konserwatorskich przy polichromii z 1908. Cała kwota przedsięwzięcia to 146.000, wysokość dotacji z gminy to 30.000 tys złotych. O kolejną dotację na renowację nagrobków w lapidarium w wysokości 10.000 (całość prac to koszt ponad 23.000 złotych) zwrócił się proboszcz parafii ewangelicko – reformowanej w Żychlinie. O dotację z budżetu gminy na prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie gminy, nie stanowiących jej własności, zwrócił się także proboszcz parafii w Starym Mieście. Proboszcz wnioskował o 30.000 na prace konserwatorskie przy drzwiach bocznych świątyni.

Radni jednogłośnie zaakceptowali te trzy dotacje. W sumie na prace konserwatorskie w obiektach sakralnych przeznaczono 70.000 złotych z budżetu gminy.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto,   sesja,   renowacja,   dotacja na renowację,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Może tak dotacje do szkół w gminie Stare miasto , dzieciom obiady dofinansować. To jest nasza przyszłość.
Dodano: 30.08.2019 21:32    Przez: ~Szkoła

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.