Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19377) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Dworzec i tunel do remontu, ale kiedyś tutaj będzie pięknie 

Dodano: 30.08.2019 11:27

Tu na razie jest stary dworzec, ale kiedyś będzie nowy. Kiedy? Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina, mówi, że być może pod koniec tego roku rozpocznie się inwestycja.

Data wyburzenia starego dworca PKP i rozpoczęcia budowy centrum komunikacyjno – handlowego ciągle się przesuwa. Z jakiego powodu? Posłuchajcie. W materiale także o remoncie tunelu pod torami. Czy kiedyś, wysiadając z pociągu w Koninie, będzie można powiedzieć: jak tu pięknie!

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paweł Adamów,   zastępca prezydenta,   dworzec PKP,   tunel Konin,   remont PKP,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

dworzec i tunel to staje się legenda . od kiedy już mówią i mówią, ale tylko przed wyborami jak kiełbasa wyborcza. mniej mówić a więcej robić .
Dodano: 30.08.2019 13:56    Przez: ~Ola
Decyduje PKP, nie Miasto. PKP stwierdziło, że skoro obok będzie wybudowany wiadukt, to przejazd, biorąc pod uwagę, że pociągi mają jeździć szybciej, należy zamknąć. Dopiero właśnie interwencja Miasta spowodowała, że będzie kładka dla pieszych i rowerzystów.
Dodano: 30.08.2019 14:26    Przez: Jakub Wawrzecki
Wypowiedz wiceprezydenta jest dość ogólna , nie ma siły takiej medialnej ... jak na samorządowca bardzo słaba . Facet ewidentnie za młody z brakiem doświadczenia jak na tak intratne stanowisko .Żadnej gwarancji nie przedstawił wręcz boi się tego tematu żadnych zapewnień . Żadnych konkretnych dat . Tylko ogólnie rozmawiamy i chcemy ??? Do tego mało zauważalny , jakby nawet zdezorientowany . Bardzo słabiutko , Widać że Konin potrzebuje konkretnych fachowców z doświadczeniem a nie laików . Nie daje zadnych szans temu obecnemu panu . To , że bardzo słabo się dzieje obecnie w Koninie zawdzięczamy tylko obecnej bez skutecznej , bez doświadczenia młodej grupie rządzącej . Widać że są na etapie nauki a nie już rządzić miastem .
Dodano: 30.08.2019 12:08    Przez: real
Może również zabierze głos wice- prezydent w sprawie przejazdu ulicy OKÓLNEJ . ? Mieszkańcy nie potrafią sobie wyobrazić jak i zrozumieć dlaczego nawet jak bedzie tylko otwarty ten przejazd dla pieszych i rowerzystów. To kpina i nie zasadna decyzja , brak elastyczności w myśleniu rządzących. Obecna władza nawet nie jest w stanie nic zagwarantować .Mieszkańcy żądają również otwarcia tego odcinaka Okólna dla samochodów jak dawniej pomimo ,że w dalekiej przyszłości budowany jest nowy przejazd . Dlaczego ta część Konina nie może mieć jak dawniej czynnego przejazdu dla samochodów . Z biegiem czasu samochodów bedzie przybywać i skorzystamy na elastyczności w ruchu . Miasto Konin ma sie rozwijać a nie cofać w rozwoju . To żadna duża inwestycja dla miasta żeby ten odcinek przywrócić jak kiedyś dla samochodów i jest bardzo bezpieczny bo taki był .
Dodano: 30.08.2019 12:52    Przez: gummen
Ma być kładka. To wystarczy. Nowoczesnością na trasie Warszawa-Konin jest jak najmniejsza liczba przejazdów po torach a nie odwrotnie. Nie może być tak, że każde osiedle będzie mieć przejazd po torach. Dojedziesz sobie samochodem i tyle.
Dodano: 30.08.2019 14:52    Przez: Marcin Swoinski

KOMENTARZE

czyli nikt wam nie da tyle co obiecuje pis
Dodano: 30.08.2019 11:52    Przez: ~pisior
avatar raczej nikt wam nie da tyle , ile pis obieca ( przed wyborami ).
Dodano: 30.08.2019 16:08    Przez: julian anonimus
Tylko, że to na razie wszystko obiecuje obecna ekipa która w mieście panuje nieprzerwanie od zawsze chyba, czyli dostaniecie z tych obietnic tyle ile zawsze , hehe
Dodano: 01.09.2019 11:25    Przez: gosafe
Wypowiedz wiceprezydenta jest dość ogólna , nie ma siły takiej medialnej ... jak na samorządowca bardzo słaba . Facet ewidentnie za młody z brakiem doświadczenia jak na tak intratne stanowisko .Żadnej gwarancji nie przedstawił wręcz boi się tego tematu żadnych zapewnień . Żadnych konkretnych dat . Tylko ogólnie rozmawiamy i chcemy ??? Do tego mało zauważalny , jakby nawet zdezorientowany . Bardzo słabiutko , Widać że Konin potrzebuje konkretnych fachowców z doświadczeniem a nie laików . Nie daje zadnych szans temu obecnemu panu . To , że bardzo słabo się dzieje obecnie w Koninie zawdzięczamy tylko obecnej bez skutecznej , bez doświadczenia młodej grupie rządzącej . Widać że są na etapie nauki a nie już rządzić miastem .
Dodano: 30.08.2019 12:08    Przez: real
Przecież wiceprezydent nie może się wypowiedzieć za PKP. Nie jego kompetencje. Miasto zrobiło wszystko, czego PKP oczekiwała. Teraz wszystko w rękach PKP, która ma problem z zarządzaniem, bo takich "fachowców" PiS tam wsadził.
Dodano: 30.08.2019 14:29    Przez: Jakub Wawrzecki
Może również zabierze głos wice- prezydent w sprawie przejazdu ulicy OKÓLNEJ . ? Mieszkańcy nie potrafią sobie wyobrazić jak i zrozumieć dlaczego nawet jak bedzie tylko otwarty ten przejazd dla pieszych i rowerzystów. To kpina i nie zasadna decyzja , brak elastyczności w myśleniu rządzących. Obecna władza nawet nie jest w stanie nic zagwarantować .Mieszkańcy żądają również otwarcia tego odcinaka Okólna dla samochodów jak dawniej pomimo ,że w dalekiej przyszłości budowany jest nowy przejazd . Dlaczego ta część Konina nie może mieć jak dawniej czynnego przejazdu dla samochodów . Z biegiem czasu samochodów bedzie przybywać i skorzystamy na elastyczności w ruchu . Miasto Konin ma sie rozwijać a nie cofać w rozwoju . To żadna duża inwestycja dla miasta żeby ten odcinek przywrócić jak kiedyś dla samochodów i jest bardzo bezpieczny bo taki był .
Dodano: 30.08.2019 12:52    Przez: gummen
Decyduje PKP, nie Miasto. PKP stwierdziło, że skoro obok będzie wybudowany wiadukt, to przejazd, biorąc pod uwagę, że pociągi mają jeździć szybciej, należy zamknąć. Dopiero właśnie interwencja Miasta spowodowała, że będzie kładka dla pieszych i rowerzystów.
Dodano: 30.08.2019 14:26    Przez: Jakub Wawrzecki
Ma być kładka. To wystarczy. Nowoczesnością na trasie Warszawa-Konin jest jak najmniejsza liczba przejazdów po torach a nie odwrotnie. Nie może być tak, że każde osiedle będzie mieć przejazd po torach. Dojedziesz sobie samochodem i tyle.
Dodano: 30.08.2019 14:52    Przez: Marcin Swoinski
Ty PKP decyduje!!!
Dodano: 01.09.2019 19:20    Przez: ~Mi
Mieszkańcy tej części Konina Laskówiec , V osiedle , Rudzicy , Niesłusz , Zatorze , Glinka ,...itp żądają natychmiastowego otwarcia przepustu ulicy Okólnej dla samochodów jak i dla pieszych !!!. Cierpią na tym mieszkańcy, rodziny jak i dzieci . Wszystko przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców .Obecna władza jest bez silna , nie przewidywalna , bez gwarancji na rozwój miasta Konin, nie zagwarantuje bezpiecznego miasta , gdzie słowa przedwyborcze Bezpieczny Konin, to tylko kłamliwe słowa bez pokryć !! Oj przy wyborach to wam się odbije !!!!!
Dodano: 30.08.2019 13:27    Przez: don_lucci
Pisz do PKP, a dokładniej do PiS. Decydują oni, nie samorząd Konina. Miasto nie ma żadnego wpływu na to. Po co wypisujesz bzdury bez wiedzy?!
Dodano: 30.08.2019 14:27    Przez: Jakub Wawrzecki
dworzec i tunel to staje się legenda . od kiedy już mówią i mówią, ale tylko przed wyborami jak kiełbasa wyborcza. mniej mówić a więcej robić .
Dodano: 30.08.2019 13:56    Przez: ~Ola
To jest sprawa PKP czyli PiS.
Dodano: 30.08.2019 14:27    Przez: Jakub Wawrzecki
PKP to nich najpierw brzozy rosnące przy Chopina na swoich budynkach usunie....
Dodano: 30.08.2019 15:48    Przez: ~brzoza na dachu
Jakub Wawrzecki a Ty z uporem maniaka PiS i PKP jak prezydent się stara tak jest . tyle w temacie .najwygodniej obciążać wszystkich tylko ukryć niedbalstwo i niechęć prezydenta .
Dodano: 30.08.2019 16:48    Przez: ~Ola
Ola, a Ty najwyraźniej udajesz, że rzeczywistość nie istnieje. Miasto zrobiło wszystko co mogło, czego oczekiwano i... teraz wyłącznie decyduje PKP czyli PiS, bowiem ta partia Polską rządzi i obsadza zarządy kolejowych spółek. Decyzyjność i szybkość działania są po stronie PKP, a tym samym po stronie PiS. Czego tu nie rozumiesz?!
Dodano: 30.08.2019 17:35    Przez: Jakub Wawrzecki
Jakub Wawrzecki żyj sobie w tej świadomości . życzę powodzenia