Dzisiaj jest środa 20 listopada 2019, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19799) SPORT FORUM FIRMY (5416) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 10oC
Jutropogoda
10 / 9oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowa miotła nie pomogła. Górnik po jesieni w stref ... (0)Morzyczyn. Na drodze doszło do zderzenia dwóch sam ... (1)

Chodów. Beczki z niezidentyfikowanymi substancjami chemicznymi

Dodano: 28.10.2019 12:06

W minionym tygodniu Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie, że w miejscowości Szołajdy gm. Chodów na jednej z posesji znajdują się pojemniki z nieznaną substancją.

Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Chodowa i Kłodawy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na opuszczonej posesji znajdują się pojemniki z nieznaną substancją składowane na naczepie samochodowej obok naczepy oraz w budynku gospodarczym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu terenu wokół pojemników przy pomocy mierników wielogazowych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, która wykonała badanie atmosfery pod względem wybuchowości oraz toksyczności - mierniki nie wykazały żadnego zagrożenia, wszystkie pojemniki były szczelne i nie doszło do uwolnienia substancji chemicznych do środowiska naturalnego. Po zakończonych działaniach miejsce zdarzenia przekazane zostało Policji, która prowadzi czynności dochodzeniowe.

Działania ratownicze przez 8 godzin i 17 minut prowadziło 26 strażaków.

Fot. KP PSP Koło

  • Chodów. Beczki z niezidentyfikowanymi substancjami chemicznymi

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż pożarna Koło,   Szołajdy,   beczki z substancjami,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.