Dzisiaj jest wtorek 29 września 2020, imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18563) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wy ... (0)Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (1)

Znęcały się nad ofiarą. Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa ze Słupcy

Dodano: 12.11.2019 16:11
Źródło: LM.pl

Na 15 lat więzienia Sąd Okręgowy w Koninie skazał 45-letnią Agnieszkę B. i 32-letnią Kamilę M., które odpowiadały za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec stycznia w budynku przy ul. Matejki w Słupcy. Podczas libacji alkoholowej, 68-letni Jerzy Rz. miał złapać Agnieszkę B. i Kamilę M. za piersi, a także wkładać im ręce między nogi. To wywołało agresję w kobietach, które zadały mężczyźnie 23 ciosy nożem, uderzały go pięściami i kopały. Próbowały odciąć mu palce, uszy, bić metalowym pogrzebaczem i włożyły go w odbyt 68-latka. Ponadto na klatce piersiowej wycięły mu znak przypominający krzyż i przypalały zarost. Mężczyznę zostawiły na podłodze i wyszły z mieszkania.

Prokurator wnioskował o skazanie obu oskarżonych na karę 25 lat pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Koninie wydał dziś wyrok skazujący kobiety na 15 lat więzienia uznając, że to adekwatna do czynu kara, a 25 lat więzienia i dożywocie to kary eliminacyjne.

- Sąd oparł się na dowodach przeprowadzonych. Oskarżone nie przyznały się wprost, ale treść ich wyjaśnień w zasadzie wskazywała na to, że oskarżone dopuściły się czynu z zamiarem ewentualnym – mówił sędzia Karol Skocki. - Sąd dokonał skrupulatnej analizy ran, obrażeń i z tego wynika, że co najmniej 13 ciosów było zadanych w klatkę piersiową oraz tułów, a więc części newralgiczne dla życia i zdrowia. Tych ran było dużo więcej, ale sąd rozgraniczył ten sposób działania. Sąd uznał, że oskarżone zadając tych 13 ciosów i dodatkowo rany na innych częściach ciała godziły się na to, że pokrzywdzony straci życie. Oskarżone przypalały, używały pogrzebacza do bicia, kopały go, pozostawiły na podłodze w wychłodzonym pomieszczeniu. Nic nie wskazywało, żeby chciały odwrócić bieg zdarzeń. Nie zawiadomiły żadnych służb, które mogłyby udzielić pomocy poszkodowanemu. A swoim zachowaniem i ilością obrażeń doprowadziły do takiego stanu - dodał.

Za okoliczności obciążające sąd uznał wcześniejszą karalność jednej z oskarżonych oraz sposób działania obu kobiet, a także ich sposób życia, w tym nadużywanie alkoholu. Jako okoliczność łagodzącą sąd wskazał działanie z zamiarem ewentualnym i fakt, że oskarżone nie utrudniały postępowania. Wyrok nie jest prawomocny.

  • Znęcały się nad ofiarą. Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa ze Słupcy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

15 lat za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - no fajnie...
Dodano: 12.11.2019 17:01    Przez: R
Kara śmierci za taki czyn i jeszcze publicznie w tv. ..a nie teraz żywić ciepła cela itd
Dodano: 12.11.2019 19:16    Przez: paweł jeckson

KOMENTARZE

15 lat za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - no fajnie...
Dodano: 12.11.2019 17:01    Przez: R
Kara śmierci za taki czyn i jeszcze publicznie w tv. ..a nie teraz żywić ciepła cela itd
Dodano: 12.11.2019 19:16    Przez: paweł jeckson
Panie "sędzia Karol Skocki" to kpina z wymiaru sprawiedliwości... miejmy nadzieję, że "góru" ziobrzasty pochyli się nad tym wyrokiem i go naprostuje ;)
Dodano: 13.11.2019 11:28    Przez: andy_50

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.