Dzisiaj jest poniedziałek 28 września 2020, imieniny: Luby, Wacława, Salomona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18122) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (0)Sprawdzian przed startem ligi. Dwie porażki i zwyc ... (0)

Konin. Wystawa ksiąg liturgicznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dodano: 20.11.2019 10:35

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zaprasza do oglądania wystawy ksiąg liturgicznych (m.in. mszały i brewiarze), które pochodzą z prywatnej kolekcji Jana Walczaka.

Na wystawie noszącej tytuł  LITURGIA WCZORAJ – DZIŚ znalazły się księgi z przełomu XIX/XX wieku wycofane z obiegu po Soborze Watykańskim II, który to zapoczątkował rewolucję Kościoła katolickiego między innym poprzez  wprowadzenie języków narodowych do liturgii oraz przyznanie większego znaczenia Pismu Świętemu w liturgii i życiu Kościoła. Niektóre z bogato zdobionych ksiąg, które znalazły się na wystawie, zawierają faksymile dawnych właścicieli a także dedykacje. Zawierają też odręcznie naniesione przez właścicieli zapiski ze zmianami w liturgii. Wystawa czynna będzie do 4 grudnia br.

Wraz z Jankiem Walczakiem – maturzystą, kolekcjonerem, znawcą tematu i praktykiem – zapraszamy na jego wykład, w którym opowie o zmianach w liturgii w kościele katolickim, o życiu ksiąg liturgicznych wycofanych z obiegu po soborze, a także o tym w jakim stopniu dziś jest praktykowana liturgia sprzed soboru.

Spotkanie z Jankiem Walczakiem odbędzie się 28 listopada 2019 r. o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie, przy ul. Dworcowej 13. Wstęp wolny. 

 

  • Konin. Wystawa ksiąg liturgicznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MBP KOnin,   biblioteka Konin,   księgi liturgiczne,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.