Dzisiaj jest wtorek 10 grudnia 2019, imieniny: Danieli, Julii, Eulalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20737) SPORT FORUM FIRMY (5429) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / -1oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację zabytkowego parku p ... (1)Zawodniak w kadrze Polski. Szóste miejsce w Puchar ... (0)

Festiwal HumanDOC w Koninie

Materiał promocyjny

Dodano: 20.11.2019 12:10

X Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC to okazja do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności. W ramach projektu od 13 do 15 grudnia w Kinie Oskard Kameralnie widzowie zobaczą cztery filmy.

X HumanDOC odbywa się w  Warszawie. Po wydarzeniach w stolicy Festiwal ruszy w trasę, by zaprezentować filmy publiczności w kilkudziesięciu miastach Polski, w tym w Koninie. Festiwal HumanDOC to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecie na świecie innowacyjne wydarzenie łączące kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne. Obrazy prezentowane na Festiwalu HumanDOC to prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, pokazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania.

13 grudnia o 18.00 widzowie Kina Oskard Kameralnie zobaczą film  „Na rozkaz prezydenta”, porywająca historia krwawej kampanii prezydenta Duterte przeciwko handlarzom narkotyków  i narkomanom na Filipinach. 14 grudnia  o 17.30 odbędzie się pokaz filmu „War of art”. Co się stanie, gdy międzynarodowa grupa artystów przyjedzie do Korei Północnej, aby tworzyć sztukę, jakiej reżim nigdy wcześniej nie widział? Także  14 grudnia o 19.15 zaprezentujemy film „Złota”.

Oszczędny, niemal intymny portret sąsiedzkiej społeczności. Głównymi bohaterami filmu są trzydziestopięcioletni Krzysztof i jego żona Ida. Dom na Złotej odzyskany został w ramach reprywatyzacji, odziedziczony po przodkach żydowskiego pochodzenia. Ich historia przeplata się z losami innych mieszkańców kamienicy.  15 grudnia o 17.30 zapraszamy na projekcję filmu „Niezniszczalni”. Kiedy Azzedine Nouiri wraca do Maroka z Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie ze złotym medalem i rekordem świata, myśli, że jego życie wkrótce się zmieni. Zamiast tego zostaje natychmiast zapomniany. W tym samym czasie Nouiristaje bierze pod swoje skrzydła niepełnosprawnego  Youssefa, tak aby obaj zakwalifikowali się na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio. Okazuje się, że wspólna podróż w mniejszym stopniu  skupia na sporcie, a  znacznie bardziej na wzlotach i upadkach w walce o bycie mężczyznami w społeczeństwie niezainteresowanym wspieraniem tych, którzy są inni.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   humandoc,   festiwal,   filmy,   kino

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.